e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Instrukcja wklejania miniaturek na forum  (Przeczytany 3216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maryush Mężczyzna

W związku ze zmianami w regulaminie dotyczącymi wstawiania fotografii poniżej prezentuję uproszczoną instrukcję wstawiania miniaturek we własnych postach: Przykłąd dotyczy serwisu imageshack, ale można korzystac z innych.

Krok 1
Wchodzimy na strone http://www.imageshack.us/


Krok 2
Klikamy przycisk Przeglądaj. Otworzy się standardowe okno wyboru pliku w którym wybieramy plik z fotografią którą chcemy wstawić na forum


Krok 3
Następnie klikamy w Host it! i po chwili otworzy się nam strona wyglądająca następująco:


Kopiujemy z tej strony kod podany w linijce "Thumbnail for forums (1)" (np. klikając prawym klawiszem myszy na polu edycyjnym i wybierając skopiuj, lub dowolną inną metodą) i wklejamy do posta (np. prawy klawisz myszy na białym polu i wybieramy wklej). Dzięki w poście znajdą się miniaturki fotografii które po kliknięciu otworzą powiększoną wersję fotki.

Te zmiany wprowadziliśmy po to by przyśpieszyć ładowanie forum (nie każdy chce oglądać fotografie w pełnym rozmiarze, a duża ich ilość w wątkach powoduje spowolnienie wyświetlania forum) a nie utrudnić komuś życie.

Nie trzeba koniecznie korzystać z ImageShack'a można użyć równocześnie jakiegokolwiek serwisu hostującego zdjęcia, np. www.fotosik.pl
Zawsze jednak należy pamiętać o kopiowaniu linków do miniatur, najczęściej opisanych jako miniatury do forum.
« Ostatnia zmiana: 18 Lipca 2008, 12:46 wysłana przez Ma-rYu-sH »