e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: umowa kontraktowa w służbie zdrowia- proszę o rady  (Przeczytany 5053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kasiq Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 29.09.2007
witam wszystkich i mam prośbę o wypowiedzenie się osób które mają styczność z umowami kontraktowymi w służbie zdrowia.
Dostałam propozycję pracy, ale zaznaczono że prawdopodobnie będzie to umowa kontraktowa, ze względu na fakt że w moim zawodzie nie mogłabym pracować więcej niż 5godz dziennie na stanowisku.
Z tego co się dowiedziałam, jest to umowa cywilno-prawna między stronami, które wcześniej ustalają wszystko co do warunków i czasu zatrudnienia, obowiązków.
Również na mojej osobie spoczywałby obowiązek płacenia składek Zus.

Proszę uzupełnijcie moją wiedzę. Czy to się wszystko opłaca? Jak to wygląda w praktyce?

Dzięki za każdą wskazówkę.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
domyślam się, ze płatnikiem VATu nie jesteś...i nie bedziesz...
Musisz opłacic ZUS - cos około 750zł (bardzo na oko piszę) i podatek dochodowy...
Wielkość Twojej pensji będzie zależeć od kwoty brutto.
Możesz odliczyc od dochodu pewne rzeczy, ale to zależy od tego jak masz zarejestrowaną działalność...bo na pewno nie jest to praktyka lekarska, a tu bym Ci najwięcj mogła pomóc.
Proponuje wybrać sie do księgowej - kogos kto rozlicza jednosobowe działalności gospodarcze...taka osoboa dokładnie powie Ci co bedziesz mogla wrzucic w koszta działalnosci, czyli co odpisać sobie od dochodu...

aaa z tego co pamiętam przy pierwszej takie pracy na tzw "samozatrudnienie" jest teraz ulga w opłacaniu ZUSu....o ile nie jest to praca u tego samego pracodawcy, który wcześniej zatrudniał Ci na umowę o pracę...

Acha..ważna jest też kwestia urlopów...czy masz zagwarantowany w kontrakcie, czy nie...i jaka stawka wówczas obowiązuje.
Jeśli nie masz gwarantowanego urlopu, to wtedy musisz na ten czas znaleźć kogoś na swoje miejsce na zastępstwo i oczywiście go opłacić.

Naprawde jest to temat rzeka...dlatego poroponuje pogadać z doświadczoną osobą prowadzącą biuro rachunkowe i mającą o tym pojęcie.

Offline Kasiq Kobieta

• uzależniony
no właśnie jest to temat dość nowy jak dla mnie, bo już przerabiałam umowę zlecenie i coś wiem na temat umowy o pracę... ale tego to ni w ząb.
I że nie mają zastosowania przepisy prawa pracy.

Pogadam może w teściową nt temat, bo ona pracuje w kontroli zusu, ale nie wiem czy będzie coś wiedzieć. Nic pozostaje mi skontaktować się z księgową.

Dzięki Lila

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
Ano przepisy prawa pracy nie mają zastosowania....
To tak jakbyś miała małą jednoosobową firme....

Offline Kasiq Kobieta

• uzależniony

To tak jakbyś miała małą jednoosobową firme....

hehe no kto by pomyślał że fizyk będzie sam w sobie właścicielem ogromnej 1-os firmy ;)