Autor Wątek: Zuzycie prądu przez DJ/orkiestrę  (Przeczytany 2524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Zuzycie prądu przez DJ/orkiestrę
« dnia: 24 Czerwca 2008, 17:25 »
Wielokrotnie spotykam się z opinią - szczególnie właścicieli lokali - że orkiestra czy tez Dj zuzywa strasznie duzo pradu.
NIektórzy każą sobie nawet za to płacić.
Raz miałem nawe wątpliwą przyjemność dyskusji z Panią, która żądała ode mnie 50 zł za prąd zuzyty podczas pracy na weseleu.
Próbowałem jej to wybić z głowy, ale była uparta. Koniec końców, młodzi jej dali te 50 zł, mimo moich sugestii, żeby dali spokój, bo tyle mocy co ja zuzyełm to jej sprżety kuchenne pobierają w godzinę.

Pozwoliłem sobie więc policzyć - oczywiście w pewnym przybliżeniu, ile to naprawdę kosztuje;

urządzenie      pobór mocy    koszt kilowatpgodziny        ilość godzin      cena
CD                          35                0,40 zł                                10                           0,14 zł
Wzmacniacz          800               0,40 zł                                 10                           3,20 zł
komputer               50                0,40 zł                                 10                           0,20 zł
Mixer                      20                0,40 zł                                 10                           0,08 zł
Świtło efektowe    100               0,40 zł                                 10                           0,40 zł
lampka                   40                0,40 zł                                  10                          0,16 zł
inne                       100               0,40 zł                                 10                           0,40 zł
                                                                                                                            4,58 zł

Niektóre rzeczy są policzone z zapasem, dodałem też pozycję inne, na jakieś inne drobiazgi, które się podłącza.
Ja podłączam to co widać u góry, plus mikrofon bezprzewodowy.
Jak widać na powyższym wyliczniue koszt nie przekracza 5 zl brutto za zuzyta energię.
Nie sądzę, żeby zespół zuzywał tej mocy duzo więcej.

Więc nastpęnym razem powołajcie się na to oblicznie i NIE dajcie sobie wciskac kitu, że trzeba coś dopłacać za prąd.







« Ostatnia zmiana: 24 Czerwca 2008, 18:45 wysłana przez zibi »