e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: wesele w Starym Folwarku  (Przeczytany 27061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline olicja Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 11.07.2009
wesele w Starym Folwarku
24 czerwca 2008, 10:22
cześć dziewczyny! napiszcie czy któraś z Was miała wesele lub była na weselu w Starym Folwarku w Tumianach? jak je oceniacie?

Offline kot_ethne Kobieta

• "Bez miłości człowiek jest jak nieboszczyk na wakacjach..."
  • forumowicz
  • data ślubu: 08.08.2008
Odp: wesele w Starym Folwarku
28 sierpnia 2008, 23:58
Ja miałam wesele w Starym Folwarku i jestem zadowolona. Jedzenie smaczne, obsługa okej, tylko klimatyzacji nie maja i na sali gdzie siedzą młodzi na początku było strasznie duszno, ale potem się wywietrzyło i było okej.

Offline manx Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 21 sierpnia 2010
28 stycznia 2009, 16:01
ja będę miała tam wesele :) słyszałam od koleżanek że nie ma się czym martwić, a klimatyzację mają założyć w części jadalnej, wiec bedzie ok!

Offline agu_cha Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 13.06.2009
29 stycznia 2009, 10:46
Witam wszystkich,
ja swojego czasu byłam na weselu w Tumianach. . . hm o klimatyzacji nie bede nic pisała bo wesele odbywało się zimą, jednak co do jedzonka jest naprawdę dobre no i nie ma opcji żeby czegoś zabrakło.  Obsługa też miła. 
Zdecydowałam się, że to właśnie będzie miejsce i mojego wesela i . . .  w czerwcu znowu odwiedzę Folwark ;) pozdrawiam i polecam

Offline agu_cha Kobieta

• użytkownik
4 lutego 2009, 19:58
A powiem jeszcze, że w cenie (140 zł za osobę) w Tumianach wliczone są poprawiny do godz 16-ej ;( następnego dnia no i apartament na nockę poślubną ;)

Offline manx Kobieta

• użytkownik
4 lutego 2009, 22:15
W tej cenie jest w zasadzie wszystko - oprócz alkoholu i wystroju sali. W cenie są: 5 dań ciepłych, przystawki na zimno, TORT, ciasta - domowe wypieki, owoce, napoje. Można sobie dokupić stół biesiadny, a koszt wystroju sali to ok 400zł.
w zasadzie niczym się tam nie trzeba przejmować. Lodówki na alkohol sa w oddzielnym pomieszczeniu - jeśli roznosić ma go np ojciec pana młodego lub świadek.  Nie ma durnych dodatkowych opłat typu "korkowe" (co jest dla mnie zwykłym wyłudzaniem pieniędzy).
W razie potrzeby Stary folwark oferuje bazę noclegową - dla ok 100 osób :) I ja z tego skorzystam - koszt przenocowania wszystkich gości z mojej rodziny (ok 50 osób) jest niewiele wyzszy gdybym miała zakwaterować 10 osób przyjezdnych w byle jakim pensjonaciku, gdyż w Starym Folwarku będziemy płacić za pokój, a nie za osobę, a niektóre pokoje są na tyle duże że w 3 osobowym pokoju spokojnie się prześpi 6. A jeśli goście z Olsztyna będą woleli wracać nocą z wesela to droga wolna :)

Offline miumiu Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 16maja2009
11 lutego 2009, 00:07
W tej cenie jest w zasadzie wszystko - oprócz alkoholu i wystroju sali. W cenie są: 5 dań ciepłych, przystawki na zimno, TORT, ciasta - domowe wypieki, owoce, napoje. Można sobie dokupić stół biesiadny, a koszt wystroju sali to ok 400zł.
w zasadzie niczym się tam nie trzeba przejmować. Lodówki na alkohol sa w oddzielnym pomieszczeniu - jeśli roznosić ma go np ojciec pana młodego lub świadek.  Nie ma durnych dodatkowych opłat typu "korkowe" (co jest dla mnie zwykłym wyłudzaniem pieniędzy).
W razie potrzeby Stary folwark oferuje bazę noclegową - dla ok 100 osób :) I ja z tego skorzystam - koszt przenocowania wszystkich gości z mojej rodziny (ok 50 osób) jest niewiele wyzszy gdybym miała zakwaterować 10 osób przyjezdnych w byle jakim pensjonaciku, gdyż w Starym Folwarku będziemy płacić za pokój, a nie za osobę, a niektóre pokoje są na tyle duże że w 3 osobowym pokoju spokojnie się prześpi 6. A jeśli goście z Olsztyna będą woleli wracać nocą z wesela to droga wolna :)
Jeżeli wesele jak dość daleko od miejsca zamieszkania gościa,wypada,żeby miał nocleg zagwarantowany..Ja robię też pod Olsztynem i każdy będzie miał nocleg,ale w pokoju max 3.osobowym. Czułabym się  skrepowana w szóstkę.

Offline manx Kobieta

• użytkownik
11 lutego 2009, 08:50
Jeżeli wesele jak dość daleko od miejsca zamieszkania gościa,wypada,żeby miał nocleg zagwarantowany..Ja robię też pod Olsztynem i każdy będzie miał nocleg,ale w pokoju max 3.osobowym. Czułabym się  skrepowana w szóstkę.

widzisz, zależy jaka odległość jest dla kogoś daleka. moim zdaniem Tumiany są blisko Olsztyna - bo to zaledwie 20 minut jazdy do centrum Olsztyna. Moi rodzice byli na weselu 50-60 km (czyli ok 45 minut jazdy) od Olsztyna i nie mieli zakwaterowania zaproponowanego, a my to zrobimy. Ja też nie raz byłam na weselu oddalonym od mojego miasta dalej niż 30 km i nie było dla mnie problemem wrócić do domu (na własną rękę, lub odwieziona przez załatwiony przez parę młodą transport). Co więcej - w dużym mieście typu Warszawa czy Trójmiasto - tam są często jeszcze większe odległości - w 3mieście wracałam z wesela samochodem 40 minut i do głowy mi nie przyszło żeby mieć załatwiony nocleg przy restauracji. Jeśli goście z Olsztyna będą chcieli wrócić do Olsztyna, to będą jeszcze mieli wybór, bo będziemy mieli kilku kierowców, którzy odwiozą pod dom.
Poza tym nie mam zamiaru wciskać do pokoju na siłę. Goście będą podzieleni rodzinami - to nie ma wyglądać tak, że położę moją koleżankę w pokoju z moją np ciocią - BROŃ BOŻE!!! Skoro moja siostra cioteczna będzie z mężem i 3 córkami nie widzę przeszkody żeby spali w 1 pokoju. Albo moi rodzice i mój brat z żoną - przecież brat nie będzie czuł się skrępowany w obecności swoich rodziców!!!  :) A jeśli ty byś się czuła skrępowana gdybyś była położona do pokoju z mamą lub z siostrą lub z bratem to już twoje odczucia - w mojej rodzinie się z tym na pewno nie spotkam. To że napisałam że w pokoju 3 osobowym zmieści się 6 osób, nie oznacza że będę wpychać ludzi obcych dla siebie do 1 pokoju :)

Offline agu_cha Kobieta

• użytkownik
11 lutego 2009, 16:47
Masz rację manxx ;)

Offline gosiek Kobieta

• nowicjusz
18 lutego 2009, 21:40
Mam już zarezerwowaną salę w Tumianach na wrzesień 2010 i jestem straszne z tego powodu zadowolona :-) Cena rewelacyjna, sala przy odpowiedniej ilości gości i dobrego wystroju super, pokoje ładne, duże, w niektórych spokojnie można dostawić 2 lub 3 łóżka (a cena jak już wcześniej wspomniano jest za pokój a nie osobę), łazienka jak nie w pokoju, to zaraz naprzeciwko.  Jestem naprawdę pod wrażeniem.  Właścicielka jest bardzo sympatyczna.  Myślę, że nie będę żałowała swojej decyzji o urządzeniu tam wesela :-)
Przy okazji dziękuję manx za wszelkie udzielone mi informacje :-)

Offline manx Kobieta

• użytkownik
19 lutego 2009, 13:37
Nie ma sprawy Gosiek :) skoro masz już datę, to teraz możesz dołączyć do tego wątku: http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=12828.0  :)

A co do ceny za "talerzyk" w tumianach to obawiam się co będzie za rok... niby mam w umowie zapisaną cenę od osoby, ale słyszałam że jednej parze (znajomi z pracy mojej mamy) która ma ślub w maju (a rezerwowali rok temu) kierowniczka chciała niedawno zmienić koszt ze 120 zł od osoby na 140 (czyli na tyle ile obecnie bierze) - no ale oni się nie dali i ostatecznie cena się im nie zmieniła. Trochę mnie to oburzyło. Recesja recesją ale umowa to umowa.

Offline gosiek Kobieta

• nowicjusz
22 lutego 2009, 21:53
No tak, chciała zmienić, ale skoro w umowie jest zapisane tak a nie inaczej, to o zmianie nie powinno być mowy! My się nie mogliśmy zdecydować, którą wersje wybieramy (standardowo 140zł/os czy tą troszkę droższą), ale że zależało nam na terminie/sali, to umowę mamy, cena jest do negocjacji (wybrana przy ustalaniu menu), ale z dopiskiem, że ta lub ta wersja, babeczka zapewniała, że nie będzie na pewno drożej. . . za rok się okaże. 
Ale jak wcześniej pisałam, mam nadzieję, że nie będę żałować wyboru tego miejsca :-)

Offline manx Kobieta

• użytkownik
22 lutego 2009, 22:03
to dobrze że zapewniała... Wiem ze jak jest w umowie to podnieść ceny nie może - ale nie chciałabym się stresować takimi nieporozumieniami... Z resztą za talerzyk nie podniesie, ale za to może podwyższyć cenę za nocleg :) eh bzdurą jest takie wczesne planowanie... W Olsztynie jest stanowczo za mało lokali... albo za mało jest weekendów w miesiącu żeby zorganizować wesele :) dlatego takie kolejki...

Offline gosiek Kobieta

• nowicjusz
22 lutego 2009, 22:37
Jak dla mnie to teraz panuje jakaś mania, żeby rezerwować salę ponad rok przed planowanym ślubem, przez tyle miesięcy wiele rzeczy może się pozmieniać.  Kiedyś to nie było problemu, szło się pół roku przed ślubem, wszystko załatwiało i nie było problemu, a teraz? Nawet kapele czy fotografa trzeba wcześniej szukać. . . Paranoja. . .
Co do Olsztyna, to w zasadzie można w fajnym miejscu wesele organizować, ale prawdę mówiąc cena będzie podobna do Tumian, tyle że bez noclegu.  Już wolę dojechać te 30km i być spokojna o gości, którzy mogą sobie przenocować na miejscu. . .

• forumowicz
22 lutego 2009, 22:41
Ja tak może z trochę innej beczki napiszę  ;)
Mimo bardzo miłych wspomnień z wesela w Tumianach i bardzo miłej współpracy z panią Irenką, dopilnujcie tych noclegów. Nam też mówiono że można w tym czy w tamtym pokoju dostawią łóżka i się np. 6 osób zmieści.A się niestety okazało po weselu w niewielu pokojach dołożono te materace żeby była taka ilość spań jak było umówione.
W pokoju 6 osobowym położyliśmy 3 pary znajomych i co się okazało? Że były tylko 3 łóżka i to bardzo wąskie, a że akurat nasi przyjaciele, którzy są wysocy i niektórzy, że tak powiem więksi, mieli problem ze zmieszczeniem się na jednym łóżku. Dlatego polecam upewnienie się gdzie i jakie materace na pewno będą. Bo gdyby to nie były 3 pary tylko luźna 6 przyjaciół to byłby kłopocik  ::)
Ale tak ogólnie to było to naprawdę udane wesele, pyszne jedzenie i ogólnie wszytko ładnie i sprawnie zorganizowane :) Oprócz problemów noclegowych więcej żadnych zastrzeżeń nie mam, no może to że było gorąco :) Ale było sporo osób a klimatyzacji jeszcze nie było. Pewnie za rok już będzie o ile już nie ma :)
Życzę żeby Wasze wesela w Tumianach były tak samo udane jak moje  ;)

Offline manx Kobieta

• użytkownik
22 lutego 2009, 22:45
Wiesz.. najgorzej jest z miesiącami ciepłymi. Na styczeń czy luty można zorganizować wesele nawet w miesiąc - pod warunkiem że z kościołem się szybko załatwi te nauki itp. :)

A niestety żyjemy w takim klimacie, że średnio przez ok 7 miesięcy jest zimno  ;)

Offline manx Kobieta

• użytkownik
22 lutego 2009, 22:47
kot_ethne - dzięki za rady. Ja zamierzam dopilnować tych dostawek tak na dzień przed - zeby już wszystko było ustawione.

A mozesz powiedzieć ile było u Ciebie osób że było tak gorąco??  i czy swobodnie się pomieścili na sali??

• forumowicz
23 lutego 2009, 20:17
Było 100 osób i przyznaję, że było trochę za ciasno. Do swobody było niestety daleko  :-\ Ta sala jest wg mnie idealna na 70 max 80 osób, żeby było wygodnie. Goście się "skarżyli" że musieli jeść na zmianę :) A gorąco nie wiem właściwie czemu było bo na dworze wcale nie było aż tak ciepło. Ale pootwieraliśmy okna i się wywietrzyło. Po pierwszym posiłku było już ok.

Offline manx Kobieta

• użytkownik
23 lutego 2009, 20:56
o kurde.. no to nieźle... a oni mówią że sala jest na 120... ;| jestem załamana. Nie wiem jak ja tam pomieszczę gości... :(

Offline miumiu Kobieta

• użytkownik
23 lutego 2009, 23:46
Pojedź koniecznie i przyjrzyj się sali jeszcze raz, może właściciele mają zdjęcia z imprez i zobaczysz jak to wygląda przy większej ilości osób.
Piszę, to ponieważ mój brat był we wrześniu na weselu w Tumianach i ze względu na jego odczucia wybrałam inne miejsce. Wesele było dokładnie na 87osób i średnio było z miejscem,wręcz ciasno. Otoczenie, sala oraz jedzenie podobno super, ale brak miejsca oraz ciasne łóżka (mój brat ma 198cm,więc może nie jest dobrym przykładem ;) ) i kilka osób w pokoju popsuły mu w 100% pozytywne wspomnienia z imprezy.
PS zapytam się, czy brat ma jakieś zdjęcia z pląsów( zawsze to jakaś wizualizacja hi hi), to prześlę :)
« Ostatnia zmiana: 24 lutego 2009, 09:28 wysłana przez Maja »

Offline manx Kobieta

• użytkownik
24 lutego 2009, 08:53
dzięki miumiu. Jestes super!

Ja się dokładnie przyjrzałam sali i na mój gust było tam miejsce na 100 -110 osób  :( Zawsze jest tak, że z listy weselnej tych 10-15 gości nie przyjdzie - nigdy nie ma 100% obecności, ale mimo wszystko jestem zła, bo nie wiadomo co to będzie i do 2010 będę w ciągłej niepewności... Będziemy dzwonić do kierowniczki żeby się z nią umówić, niech nam wszystko wyjaśnia...

Offline heyaho Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 1.05.2010
26 lutego 2009, 08:24
Hej,
moje wesele również odbędzie się w Tumianach, jedyne co mnie trochę martwi to ta trzecia sala w której ustawione są stoły, nie jest zbyt ładna, jestem ciekawa jakie są wasze opinie na ten temat.
Wiem również, że Stary Folwark współpracuje z jakimiś firmami, chyba z Kierzbunia i Wójtowa, zajmującymi się wynajmem samochodów do ślubu, ma ktoś może na nie namiary?

Offline manx Kobieta

• użytkownik
26 lutego 2009, 09:44
jedyne co mnie trochę martwi to ta trzecia sala w której ustawione są stoły, nie jest zbyt ładna

no tez tak uważam, ale można to przeżyć :) myślę że to kwestia przystrojenia.
znalazłam na necie takie zdjęcie - tu całkiem całkiem to wygląda:

Ogólnie nie jest najgorzej... Z resztą mają tam wprowadzać zmiany, więc do 2010 pewnie się jeszcze tam dużo zmieni.

Jeśli chodzi o auta do ślubu, to chyba wiem jaki koleś współpracuje z Folwarkiem... Wynajmuje auta retro. Nawet je już widziałam. Jak będziesz chciała to mogę wysłać Ci linka na PW

Offline gosiek Kobieta

• nowicjusz
28 lipca 2009, 21:43
agu_cha jeśli nadal wypowiadasz się na tym forum, to może opisałabyś jak było na Twoim weselu w Folwarku? Wszystko było po Twojej myśli?

Offline Frambuesa3 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 06.08.2010
14 sierpnia 2009, 14:31
Heyka wszystkim.
Ja dopiero jestem w pierwszej fazie przygotowan slubnych, poniewaz mieszkam za granica jest mi ciezko cokolwiek szukac przez internet wiec moja Mama i Siostra odwalaja kawal dobrej roboty.  Dzis jada ogladac Stary Folwark aby zobaczyc czy sprosta wymaganiom.  Ale z tego co czytam chyba nie mam czym sie za bardzo przejmowac i powinnam sie na to miejsce zdecydowac:) Na wesele zapraszamy okolo 90osob no ale jak wiadomo czesc nie dojedzie.  Mam pytanko. . . czy bierzecie/bralyscie slub w kosciele w poblizu Folwarku??? Wiecie moze czy jest tam jakis ladny kosciol i fajny ksiadz???

pozdrawiam i dzieki

Offline miumiu Kobieta

• użytkownik
7 września 2009, 22:48
Ja też organizowałam wesele zza granicy:) Wszystko poprzez internet,telefon, da radę!
Najważniejsza dobra organizacja i czas ;)

Offline gosiek Kobieta

• nowicjusz
29 kwietnia 2010, 22:52
Trochę pozmieniali w tym Folwarku, widziałam na ich głównej stronie.  Połączyli główną salę, wydaje się większa.  Ja mam tam wesele we wrześniu, więc może jeszcze coś się do tego czasu zmieni?

Offline gosiek 8513:) Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 11.o9.2o1o
20 czerwca 2010, 00:24
Witam i ja się podczepiam do tego wątku ;) ja również mam wesele w starym folwarku i również jak Ty gosiek we wrześniu  ;) ostatnio z moim PM-em byliśmy i sala była większa i bardziej przestronna  :skacza: no i fakt pokoje to jest wielki plus my połowę rodziny będziemy mieć z daleka więc noclegi zapewniamy wszystkim gościom bez wyjątku no i wielkim plusem jest jeziorko niedaleko sali ;) Pozdrawiam :)

Offline gosiek Kobieta

• nowicjusz
20 czerwca 2010, 14:30
gosiek 8513:) - mam wesele tydzień po Tobie :-) Chciałam się zapytać czy sama będziesz dekorować salę, czy dajesz im tą możliwość?
Jak ostatnio byliśmy w Folwarku (jakieś dwa czy trzy tygodnie temu) poprosiliśmy jedną z pracownic, by przesłała nam na maila kilka zdjęć z propozycją dekoracji (z innych wesel), gdybyś była zainteresowana podaj adres maila, to Ci prześlę :-)
Pozdrawiam

Offline gosiek 8513:) Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 11.o9.2o1o
20 czerwca 2010, 19:52
Hej no ja akurat u mnie dekorować salę będzie stary folwark już zawiozłam na płytce wystrój taki jak chcę mieć na sali :skacza: i troszkę podpatrzyłam z fotek które oglądałam w starym folwarku ;)
A na ile osób robicie weselicho????
Pozdrawiam ;)