Autor Wątek: Endometrioza  (Przeczytany 2600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SAbina

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 178
Endometrioza
« dnia: 3 Czerwca 2008, 11:23 »
Nie znalazłam takiego wątku więc go zaczne.
Dziewczyny czy któras z Was ma zdiagnozowaną endometrioze?

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Odp: Endometrioza
« Odpowiedź #1 dnia: 3 Czerwca 2008, 14:42 »
O swietny temat - szukalam czegos takiego.
Otoz ja mam podejrzenie endometriozy. Niestety narazie musze wydobrzec po zabiegu usuniecia nadzerki i wtedy zaczniemy z moim lekarzem dzialac dalej by dowiedziec sie czy podejrzenia sa sluszne. Strasznie bolesne @ mialam wczesniej i wszyscy mowili ze przejzdie mi po pierwszym dziecku - podobno przy endometriozie tak sie czesto zdarza ( mojej mamie przeszlo po 3 wczesniej brala Denazol czy jakos takale z tego co wiem zle go znosila ).Niestety po urodzeniu Kacpra jest jeszcze gorzej z moimi @ ( bol wrecz porownywalny do porodowego - takie jakby skurcze powodujace nawet zawroty glowy, mdlosci, chodze zgieta w pol tak boli to to ) stad przypuszczenia ze to moze byc ta choroba.
Własnie jestem w trakcie @,własciwie to juz koncowka wiec jest duzo lepiej ale poczatek byl masakryczny). 

Z checia poczytam jakie macie doswiadczenia w tym temacie po cichu liczac ze w koncu okaze sie ze mnie to nie dotyczy.
« Ostatnia zmiana: 3 Czerwca 2008, 14:44 wysłana przez Antalis »

Offline SAbina

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Endometrioza
« Odpowiedź #2 dnia: 3 Czerwca 2008, 22:30 »
Ja też mam podejrzenia na razie, jestem na harmonecie drugi miesiąc bez przerwy i nic lepiej:( teraz mam brać cerazette też 2 miesiące a później decyzja odnośnie laparoskopii. U mnie wszystko wskazuje na to, że mam to cholerstwo (bardzo bolesne miesiączki, co przy antykoncepcji jest nie możliwe, ciągły ból dołu brzucha,ból przy oddawaniu moczu-wykluczone zapalenie pęcherza,ból w dole pleców itd.). Lekarka mi powiedziała, że najlepiej jak bym zaszła w ciąże tak do roku, ale na to nie ma szans.
Przez 6 lat lekarze walili we mnie antybiotyki na rzekome stany zapalne przydatków a tu guzik!! Dopiero po zmianie lekarza miałam w końcu zrobione badania i inne podejście do problemu ( cały czas miałam mówione, że taka uroda i widocznie mój prawy jajnik tak już będzie funkcjonował).Fakt miałam kilka razy stany zapalne, ale teraz to na bank nie to!!
Najbardziej to mnie dobiła informacja, że endometrioza prowadzi do bezpłodności!! Mam nadzieje, że mnie to nie spotka!!
Własciwie jedyna metoda na zdjagnozowanie endo..jest laparoskopia robiłam badania Ca125 i wyszlo w normie czasem przy endo jest podwyższone ale bardzo rzadko, albo już w IV stadium choroby. :-\

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Odp: Endometrioza
« Odpowiedź #3 dnia: 4 Czerwca 2008, 07:23 »
Moze prowadzic ale nie koniecznie musi. Tak jak pisalam moja mama po diagnozie urodzila jeszcze jedno dziecko :)Ja w przyszlym tygodniu ide do lekarza i zdecydujemy czy probujemy tabsy czy co.
A ten bol w dole plecow mozesz jakos dokladniej umiejscowic ?Ja mam wrazenie jakby mnie nerki bolały ale wyniki mam ok. No i jeszcze podczas @ jak siadam mam wrazenie ze siadam na cos  :-\

Offline SAbina

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Endometrioza
« Odpowiedź #4 dnia: 4 Czerwca 2008, 08:43 »
Jeśli chodzi o siadanie to mam to samo, a nawet nie podczas @ ale cały czas. Ból pleców tak jak by nerki, krzyż, ale ciut niżej.Nawet podejrzewali jakieś zwyrodnienie kręgosłupa, ale to nie to :-X :-\
Oczywiście wiem, że to nie jest reguła jeśli chodzi o ta bezpłodnośc, ale jednak niebezpieczeństwo występuje....
Ja oprucz tabsów miałam też inne różne leki i nic lepiej :( do tego dochodzi to, że mam zrosty po starych stanach zapalnych i to też utrudnia całą sytuacje...  :-\ Lekarka właśnie mi powiedziała, że najlepszym lekarstwem na to jest  ciąża jeśli się uda zajść...

Offline Adiana

  • Agnieszka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16270
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.06.2008
Odp: Endometrioza
« Odpowiedź #5 dnia: 1 Października 2008, 14:48 »
Ja to miałam, nie było nic widać, dopóki nie odstawiłam czasowo tabletek anty...wtedy sie zaczęło, bolesne @ i rosnące

śliwki tuż pod skórą w okolicy blizny po CC. Stawało sie to tak bardzo męczące, że razem z moja gin. zdecydowałyśmy

się na zabieg usunięcia. W szpitalu dowiedziałam sie, że to częsta przypadłość młodych kobiet...cóż, pech i tyle. Podczas

zabiegu - taka mała operacja - usunięto mi to co mi rosło i znaleźli jeszcze dwie inne kuleczki w bliźnie. W marcu br. minął

rok od zabiegu i nic mi już nie dolegało...od sierpnia jestem w ciąż i nadal nic...ale to raczej normalne, bo nie mam owulacji ???

Offline KAHA

  • Przyjaciele
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5295
  • Płeć: Kobieta
  • Denique non omnes eadem mirantur amantque
  • data ślubu: 11.09.1999
Odp: Endometrioza
« Odpowiedź #6 dnia: 1 Października 2008, 16:22 »
Kobietka, która leżała ze mną na sali na porodówce też miała endometriozę, miała wcześniej dwa cc i w okolicy blizny zrobiły jej się 3 ogromne jajka...usuneli jej to w czasie tego ostatniego cc - ale miejsce ciecia było duzo wyzej niz robi sie cc. Opowiadała, że bardzo jej to zycie utrudniało, ból, brak komfortu itd.

Offline Adiana

  • Agnieszka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16270
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.06.2008
Odp: Endometrioza
« Odpowiedź #7 dnia: 1 Października 2008, 16:27 »
Bywają mocniejsze i słabsze dolegliwości...mi raz tylko wyskoczyło takie wielkie, że się wystraszyłam, a  nacięli

mi dokładnie na bliźnie po CC i nawet nie widać że było coś robione dodatkowo...bo nacinali mi z dwóch stron

tak po 3 cm od każdego końca. Nie żałuję, że się zdecydowałam, odczułam ogromna ulgę po tym zabiegu. Ale

była ze mną kobietka, która miała usuwane już kolejny raz a była po jednym CC i zawsze w głębokich częściach

je miała, ja tuż pod skórą...

Offline Olucha

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6455
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11 lipiec 2009r.
Odp: Endometrioza
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Listopada 2008, 17:58 »
Ja mam zdiagnozowaną endometriozę od 7 lat  :-\ miałam zoperowane oba jajniki, wszystko wyszło przy okazji operacji wyrostka. Później długie leczenie hormonalne i na razie spokój, tylko ze nie wiadomo na jak długo.............

Offline Jagna77

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5924
  • Płeć: Kobieta
  • Mateuszek cały nasz świat ....
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
Odp: Endometrioza
« Odpowiedź #9 dnia: 6 Grudnia 2008, 18:53 »
Kolezanka z pracy  ma endometioze i po 15 latach leczenia zaszla w ciaze , mysle ,z etego nie planowala bo kilka lat  temu adoptowala dziewczynke , szok teraz przezywa  ;D

Offline alex

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek październik 2008
  • data ślubu: 3 WRZESIEŃ '05
Odp: Endometrioza
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Stycznia 2009, 14:18 »
ja znalazłam napisane doświadczenia dziewczyny która miała długo endometriozę ale udało jej się zajść w ciążę tutaj