e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Pościel z wełny szlachetnej dla maleństwa?  (Przeczytany 2466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dosiado Kobieta

Byłam dziś na pokazie pościeli, które wykonane są ze "100%, czystej, żywej, selekcjonowanej  wełny merynosa australijskiego typu nowozelandzkiego". To cytat ze strony firmy, która tą pościel produkuje - nie wiem czy moge podać nazwę? Zreszta to nieważne. Otóż mają w swoim asortymencie również pościel dla niemowląt. Zalety, które zapamiętałam to:
- naturalna lanolina, która ma wpływ na to, że nie gromadzą się tam różne roztocza itp. (czyli jest super dla alergików i astmatyków)
- pościel pozwala na zachowanie stałej temperatury ciała (nie pocimy się)
- sposób wykonania  zapewnia masaż
- i co najważniejsze dla mnie  - 100% przepuszczalność - w czasie snu pozwala oddychać naszej skórze i nie ma obawy, że maleństwo się udusi, a więc jest w 100% bezpieczne (oczywiście tylko w tym kontekście)

Co o tym sądzicie? Macie jakieś doświadczenia z taką pościelą? Ja ogólnie bardzo ostrożnie i sceptycznie podchodze do takich produktów, więc prosze o Wasze rady!

rybkawiedenka

• Gość
Dla mnie to kit.
Po drugie ja bym nic welnianego nie kupowala dziecku bo wełna uczula. Nawet przetworzona.

Offline Mariolka Kobieta

chciałam napisać własnie to co Rybka, ale mnie uprzedziła
na pewno nie dla alergików
Marcel jest alergikiem... i lekarka pytała mnie pod czym on śpi?
wyrzucamy koce i wełniane kołdry,
tak mi powiedziała, bo to uczula
żadnej wełny,że lepiej kupić kołdrę z anilany

rybkawiedenka

• Gość
Bo dla alergika to tylko anilana.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
Podpisuje się pod dziewczynami.

Byłam kiedyś na podobnej prezentacji - nawijanie makaronu na uszy....

- pościel pozwala na zachowanie stałej temperatury ciała (nie pocimy się)

sie uśmiałam...człowiek jest ssakiem, ssaki z natury są stałocieplne....a pocenie jest mechanizmem który im to min ułatwia...ale ściema...

Offline dosiado Kobieta

Dzięki za opinie. Ja szczerze mówiąc trochę się napaliłam na tą pościel bo wizualnie to ona bardzo ładnie wygląda... Ale zawsze lepiej zapytać! :)

Hmmm, ja mam odmienne zdanie, może nie wypowiem się dokładnie w kwestii dzieci, ale...moi rodzice mają takie pościele (najpierw z wełny owczej, obecnie z merynosa) i od wielu lat nie śpią pod niczym innym, wsio posżło w odstawkę, ja sypiam w niej tylko jak u nich jestem i jak dla mnie (też alergika) jest w porządku, w każdym razie nie uczula mnie. Kuba ma poduszeczki z tych kompletów i tez nie ma uczulenia.
Jak dla mnie jest naprawdę oki, choć mi byłoby szkoda TAKIEJ kasy na pościel ;D ale to jedyny jej minus, jak dla mnie oczywiście...

Offline dosiado Kobieta

choć mi byłoby szkoda TAKIEJ kasy na pościel
No własnie cena jest olbrzymim minusem takiej pościeli...........

choć mi byłoby szkoda TAKIEJ kasy na pościel
No własnie cena jest olbrzymim minusem takiej pościeli...........
No ale za to pościel jest na lata, więc jakby to w czasie rozłożyć :P ;)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Merkusiu ja też mam podobną pościel i jestem zadowolona szczególnie zimą, ale do licha...pocę się jak mi gorąco...więc nie czarujmy się....
To jest fajna rzecz.
Ciepła, miła, wygodna....ale nie lubie tego wciskania z dodatkową ściemą o jej cudownych właściwościach.
I jak dla mnie jest z ciężka dla małego dziecka...potem tak, dla wiekszego na zimę...ale bez przesady......

Lilka, chyba mówimy o dwóch różnych rzeczach ::) ta, która mają moi rodzice jest bardzo lekka i całoroczna...a i żeby nie było, może i wciskają kity, nie wiem, ja pisze tylko o faktach, które znam.

Offline dosiado Kobieta

Ja, szczerze mówiąc, pisząc, że posciel pozwala na zachowanie stałej temperatury, tez miałam co innego na mysli. Otóż na swoj chlopski rozum rozumiem to tak: pościel przepuszcza powietrze, a więc nie ma możliwości, że jest pod nią za gorąco. A więc nie ma możliwości pocenia się.... Zapytam jak to wygląda z punktu widzenia fizyki mojego męża...

Offline Mariolka Kobieta

zresztą z tytułu watku rozumiem,że chodzi o taką pościel dla maleństwa i tego sie tzrymajmy...
dla maleństwa nie...
dla starszego może i owszem...
ale nie dla noworodka...
wg mnie (znaczy sie wg lekarzy) wełna nie jest dla alergików...
a lila miała na myśli to,że producenci często lekko ubarwiają właściwości produktu próbując go uatrakcyjnić w oczach konsumenta i usprawiedliwić wysoką cenę...

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
ot to właśnie Mariola...ot to....

To ja tylko do tych alergii...Kuba od poczatku ma koło siebie poduszki z tej wełny (od maleńkiego, bo miał podkładane z jednej strony, ze względu na podejrzenie asymetrii) i mimo jego skłonności alergicznych uczulenia nie ma, tyle z praktyki mojej, O reszcie się nie wypowiadam, bo musiałabym z cudzej wiedzy korzystać.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Asiu powiem Ci, że co do alegrii i tej pościeli to nie mam zdania...
ale faktycznie wełna owcza alegrikom nie służy z różnych względow.

Ale ile wspólnego ma wełna marinosa z owczą to nie wiem...i raczej tego tematu zgłębiać nie zamierzam, póki co...

W każdym razie ja bym tą pościel kupiła starszemu dziecku jak już.....nie niemowlakowi...

ja tez uwazam ze niepotrzebnie kupowac noworodkowi takiej poscieli

a jakiej są wielkosci?
bo przeciez jak na wielkosc powiedzmy małej poszewki to ile ci pospi pod tym
bez sensu

a jesli chodzi o pokazy to do mnie dzwonią przynajmniej raz w tyg i zapraszaja na pokaz  ;D

Offline kuchasia Kobieta

• Szczęśliwa Pani W.:)
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 21.04.2007 godz.18.00 Sakramentalne TAK zostało wypowiedziane:)
Oj tak tak do mnie tez wydzwaniaja w sprawie pokazow juz mnie to meczy bo ja tam w takie cuda nei wierze i co do alergikow  to podzielam zdanie ze ona raczej sie nie nadaje a nigdy nie wiadoo jakie dziecko bedzie... po drugie mysle ze szkoda kasy dla takiego maluszka cos takiego kupowac....

Offline dosiado Kobieta

Kupiliśmy pościel dla siebie - śpimy w niej już ponad tydzień i póki co jesteśmy bardzo zadowoleni. Rzeczywiście przepuszcza powietrze i nie ma szans się spocić, co przy obecnych upałach jest dużym plusem. Ponieważ na pokazie kupili tą pościel również moi rodzice, ten komplet dla niemowlaka dostanemy gratis (normalnie kosztuje 700zl). W sobotę ma mi go pani przywieźć więc wkleję Wam fotki.
Jesli chodzi o rozmiar, to raczej standardowy do łóżeczka, szczerze mówiąc nie pamiętam. Ja mam nadzieję, że ta pościel będzie wykorzystana najpierw przez nasze maleństwo, a potem pójdzie w rodzinę. A jak będzie druga dzidzia to się upomnimy o zwrot :)

A jeśli chodzi o wydzwanianie i zapraszanie na rózne pokazy, to fakt. Nie ma tygodnia coby ktoś w tej sprawie nie dzwonil. My bylismy na tym pokazie u szwagierki, bo bardzo mnie namawiała. Na takie spędy ogólne nie chadzam....