Autor Wątek: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?  (Przeczytany 26421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parisienne81

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« dnia: 14 Maja 2008, 11:16 »
cześć dziewczyny...
planowałam wesele na 70 osób niestety jeden z dalszych członków rodziny zginął w wypadku(starsza osoba) i z jego bliskiej rodziny(rodzeńśtwo,dzieci i wnuki) ok 15 osób odwołało przybycie na ślub z oczywistych względów - między moim ślubem a pogrzebem będzie mniej niż 3 miesiące dystansu. :(

teraz jest mi smutno i z powodu nieboszczyka i dlatego że drastycznie zmnieniła mi się liczba gości,
myślicie że wesele na 50 osób się uda? czy powinnam podopraszać kilku znajomych? :-\

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maja 2008, 11:35 »
Nawet wesele 20 osobowe moze byc udane.Pzreciez nie chodzi o ilosc.Ja mialam niespelna 60 osob i 2 miesiace przed moim weselem zmarla moja babcia.Wesele bylo rewelacyjne.

Jesli chcecie to zaproscie kogos innego ale nie sadze by "doproszenie" mialo wplyw na jakosc wesela.

Offline ikusia
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31-05-2008
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maja 2008, 15:52 »
Mnie tez sie wydaje ze nie ilosc gosci decyduje o udanym weselu.
U mnie bedzie podobnie.. Planowana ilosc gości 90 będzie 65, tez z powodu żałoby w dwoch rodzinach i cieżkiej choroby.... Niestety akurat tak wyszlo, ze wszystkie nieszczescia mialy miejsce przed naszym slubem.
Tez myslalam o doproszeniu paru znajomych, ale stwierdzilam, ze mozemy byc troche zle odebranic skoro wszyscy goscie dostali zaproszenie 3 miesiace przed slubem a im wreczylabym miesiąc przed. Sama dostając zaproszenie w takim terminie czulabym sie jak gość z listy rezerwowej.
Ale mnie sie wydaje, ze duzym plusem takiego wesele jest to , ze będzie o wiele łatwiej wszystko ogarnąć - mam na mysli transport, nocleg gości, no i na stole szybciej beda gości obsługiwani, a na parkiecie będzie mozna swobodniej potańczyc, goście szybciej się zgrają, a pieniązki ktore mialy byc przeznaczone na reszte gosci mozna przeznaczyc np na podróż poślubną :)
Ikusia

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maja 2008, 15:01 »
U nas było 25 osób i było super!

Offline *Mimi*

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2334
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.07.07 :-)
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maja 2008, 15:08 »
mi liczba gości stopniała z ok 75 na 50, wesele było super,
tak jak piszą dziewczyny ilość zaproszonych gości nie ma wpływu na jakość wesele

Offline marzenieeee

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5625
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.01.2006 cywilny, 20.09.2008 kościelny
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maja 2008, 15:57 »
e nie martw sie mi  60 na 30 polecialo

moje aniołki 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 aniołek Lenka 21tc {*}

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Maja 2008, 21:44 »
parisienne nic się nie martw!!

Mi lista gości z ponad 100 osób zmalała do 52... oczywiście łącznie z nami  ;D ;D ;D

I było zajeżaście!!!

Chyba że masz kogo jeszcze zaprosić to zapraszaj jeśli się nastawiłaś na większe wesele :)



Offline nacia1802

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.09.2009
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Maja 2008, 21:20 »
ja naliczyłam że będzie jakieś 60 osób jakoś się tym nie martwie a i tak niewiadomo  czy wszyscy będą ale przynajmniej się na jedzeniu zaoszczędzi heehehe:)
a rodzinkę mam super więc i mam nadzieje że takie wesele będzie:)
dużo zależy od ludzi a nie od ich ilości:)
pozdrawiam i głowa do góry

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Maja 2008, 21:24 »
Ja we wrześniu zeszłego roku byłam na takim weselu ok.30 osobowym i musze przyzna, że było to cbawy, jak tam szliśmy. Zabawa była na prawdę super :ok: także bez obaw


Offline Justys851
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 28242
  • Płeć: Kobieta
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #9 dnia: 1 Czerwca 2008, 11:59 »
Ja tez uwazam, ze ilośc gości nie  ma znaczenia, nie raz byłam na weslach 40 osobowych i naprawde było świetnie :D



Offline Gosieńka77

  • Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli.
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.10.2008
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #10 dnia: 1 Czerwca 2008, 23:06 »
Na naszym weselu ma być 53 osoby łącznie z dziećmi, ale mamy świadomość ,że 2-4 osób nie będzie,gdyż nie wiadomo czy przyjadą z zagranicy, a dopraszać raczej nie będziemy :-)
Jestem zdania moich przedmówczyń, iż nie ilość,a jakość ma znaczenie.
Od reguł są zawsze wyjątki-tu uwzględniłabym  ewentualnie pod uwagę wiek gości,tzn; jak jest dużo gości w wieku rodziców zaprosiłabym troszkę młodych  a jak dużo młodszych pomyślałabym o starszych osobach :-) Dla równowagi,no chyba ,ze ktoś robi takie bez równowagi wiekowej :-) U nas będzie po równo- tak się fajnie ułożyło.   To wszystko  oczywiście zależy od młodych.  Każda decyzja będzie właściwa :-)

Offline Patrycja.T

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2008
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Czerwca 2008, 23:05 »
Ja w sumie jestem w podobnej sytuacji. Tzn zaproszpnych gosci bylo 136 osob a w efekcie koncowym bedzie ok 60 -70 osob. Zastraszajaco niska liczba w stosunku do liczby gosci zaproszonych. I wlasnie tez boje sie jak wyjdzie wesele ale bardziej pod tym wzgledem ze martwie sie tym ze tyle osob jednak sie nie pojawi (szczegolnie z mojej strony) i jest poprostu przykro ze tyle bliskich mi osob nie bedzie. Boje sie ze w dniu samego slubu tez bede sie martiwc ta roznica gosci. Szczegolnie obawiam sie ze sale mamy naprawde duza i ta mala liczba gosci bedzie w niej ginac :( i jednoczesnie przypominac mi o osobach nieobecnych.

Offline ikusia
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31-05-2008
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Czerwca 2008, 08:49 »
Ja w sumie jestem w podobnej sytuacji. Tzn zaproszpnych gosci bylo 136 osob a w efekcie koncowym bedzie ok 60 -70 osob. Zastraszajaco niska liczba w stosunku do liczby gosci zaproszonych. I wlasnie tez boje sie jak wyjdzie wesele ale bardziej pod tym wzgledem ze martwie sie tym ze tyle osob jednak sie nie pojawi (szczegolnie z mojej strony) i jest poprostu przykro ze tyle bliskich mi osob nie bedzie. Boje sie ze w dniu samego slubu tez bede sie martiwc ta roznica gosci. Szczegolnie obawiam sie ze sale mamy naprawde duza i ta mala liczba gosci bedzie w niej ginac :( i jednoczesnie przypominac mi o osobach nieobecnych.

Głowa do góry, gwarantuje ci, ze w tym dniu nie bedziesz miala czasu myslec o osobach ktore ci odmowily :)
Ja tez mialam zal, ze kuzynka z ktora kiedys bylam naprawde blisko odmowila mi, bez zadnego powodu, a ja na jej weselu 1,5 roku bylam. Ale uwazam, ze nawet dobrze ze tak wyszlo, bo przynajmniej przekonalam sie jaką jest osobą - lepiej teraz, niz mialabym sie przekonac dopiero przy jakiejs mega powaznej sprawie.
A jak chodzi o sale, to osobiscie wole zeby bylo troche przestrzeni niz jakby ludzie byli tak ściśnieci, ze ciagle by sie łokciami stukali ;) Grunt zeby ich wszyscy usadzic w jednej czesci sali.
Nie przejmuj sie - na pewno bedzie dobrze!! :)
Ikusia

Offline Patrycja.T

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2008
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Czerwca 2008, 11:48 »
Dziekuje Ikusia za wsparcie :) Moze do dnia wesela jakos przestane sie tak zamartwiac. Zreszta bylam na kilku nie wielkich weselach i bylo naprawde super. Za niedlugo wszystko sie okaze jak to u mnie bedzie :)

Offline ikusia
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31-05-2008
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Czerwca 2008, 14:45 »
Dziekuje Ikusia za wsparcie :) Moze do dnia wesela jakos przestane sie tak zamartwiac. Zreszta bylam na kilku nie wielkich weselach i bylo naprawde super. Za niedlugo wszystko sie okaze jak to u mnie bedzie :)

Gwarantuje ci, ze bedziesz tak przejeta w  tym dniu, ze nawet do glowy ci nie przyjdzie myslec o ilosci gosci :)
Ikusia

Offline moniaaa

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #15 dnia: 1 Lipca 2008, 11:05 »
U mnie na weselu pojawiła się 50-tka gości a było zaproszonych 70 więc troszeczkę się zdziwiłam ale dopiero po weselu - bo w trakcie za bardzo byłam przejęta samym faktem ślubu, żeby pilować gości,
a wesele było super - poprostu cudne
nawet sobie nie wyobrażałam że będzie tak cudownie...

Offline salomea

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.06.2008
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Lipca 2008, 15:54 »
U nas na weselu było ok 60 osób. Trochę żałuję, że nie zaprosiłam więcej, gdyż starsze osoby prawie wcale nie tańczyły!

Offline aga8207

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.06. 2009 Catamaran :)
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #17 dnia: 7 Sierpnia 2008, 20:22 »
oczywiście, że wesele na 50 osób może być udane. My będzimy mieli mniej wiecej tyle osób. Wesele nie zależy od ilości tylko od "jakości" gości i całej oprawy weselnej :)



Offline parisienne81

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Sierpnia 2008, 11:49 »
koniec końców była 60 i uważam że wesele naprawdę fajnie się udało, mimo że ja sama ciągle je odchorowuję:) klima+przeciagi, ehhh ... :wanna: :wanna: :wanna:

Morgan
  • Gość
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Sierpnia 2008, 17:20 »
wszystko zalezy od tego jak sie goscie beda bawili :) bo co z tego ze bedzie 100 osob ktore  nie beda sie bawic? a 30-50 osob gdzie zabawa bedzie przednia? Jakos sie liczy w tmy przypadku :) U mnie bedzie niewiele ponad 50 osob i wiem ze goscie beda sie super bawili :)

Offline rezeda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.08.2008
Odp: wesele na 50 osob:( jak wyjdzie?
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Sierpnia 2008, 19:49 »
Moje wesele było na 50 osób w tą sobotę i ludzie bawili się super. To zależy od gości  ;) i zespołu  ;D