Autor Wątek: w poszukiwaniach tortu  (Przeczytany 12173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martadu
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
w poszukiwaniach tortu
« dnia: 13 Maja 2008, 10:31 »
Jestesmy teraz na etape poszukiwana tortu weselego. Powiedzcie, że waszym zdaniem ładnie wygląda taki tort? - chodzi mi o stelaż, czy jest ok czy lepiej wziasc tradycyjny piętrowy... Ten stelaż moznaby ładnie ubrac tzn obwiazac te rury wstazeczką itp.

Offline martadu
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Maja 2008, 10:45 »
jeszcze jedna fotka

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Maja 2008, 10:54 »
Jest już cały wątek o tortach!
https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=7567.0

Offline martadu
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maja 2008, 23:18 »
Proszę, pomózcie mi

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maja 2008, 23:12 »
Ale w czym??

Offline martadu
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maja 2008, 00:19 »
Czytaj wyżej ...

Offline sunflowerka83

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 235
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maja 2008, 15:39 »
Dla mnie to te stelaże to jakaś mega porażka. Po prostu nasz kraj jest zacofany. Gdzie nie pójdziesz  i powiesz , że chcesz tort w stylu angielskim (bez stelaza, pietrowy) to robią takie oczy :o
Torty angielskie są droższe trzeba wiecej lukru i trzeba umiec to zrobic tak zeby nic się nie zawaliło. Niestety u nas ciągle "moda" na te koszmarne stelaże, a na nich papierowe serwetki ...ughhhhh
Można by sie pewnie pokusic o zasloniecie tego badziewia, ale cokolwiek zrobisz i tak będzie mizerny efekt.
Adusia ostatnio wklepila zdjecie ze swojego ślubu i muszę ci powiedzieć ze ona miala naprawde fajny stelaż, taki powiedzmy bardziej artystyczny... Już sobie zapisałam jej zdjęcie i w razie co to będę szukać czegoś takiego.
Gdybyś wybrala stelaz piętrowy to jeszcze można by go ukryć jakoś pod kwiatami.

Offline martadu
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Maja 2008, 10:16 »
Torty angielskie prawdę mówiąc średnio mi sie podobają. Ze względu na brak stelaża wyglądają na małe i prawdę mówiąc jakoś giną na stoliku. Jest u mnie cukiernia która takowe wykonuje, takze z zamówieniem nie byłoby problemu (przy okazji : one są baaardzo drogie).

Offline sunflowerka83

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 235
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Maja 2008, 16:07 »
Każdy ma swój gust. Mi się to strasznie nie podoba. Choć tort Ady był ekstra, ale to taki wyjątek.

Offline Zofijka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.10.2008r.
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Maja 2008, 11:39 »
Sunflowerka83 U Bliklego robią śliczne torty angielskie.  Na ich stronie są zdjęcia:)


Offline madziaq
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19 lipca 2008r
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Czerwca 2008, 11:10 »
Cukiernia Anna - Katowice/Jaworzno - u nich zamawiałam torta. . zrobią ci jakiego sobie zazyczysz. . kolor, smak, wygląd, dekoracja wszystko pod Twój gust. . . byłam na kosztowaniu próbek tortów i maja pyszne biszkopty i nadzienia. . Pani Ania bardzo bardzo sympatyczna doradzi, pomoże i co najlepsze doradza nie patrząc na swój zarobek tylko na to by para młoda była zadowolona tzn chciałam u niej zamowić dodatkowo tartalinki ale odradziła mi mówiąc ze jesli na sali jzu mam ciasto w cenie na osobę plus torta to ciasta starczy i odradziła mi je,. . . . a drugi patrzylby tylko na zarobek. . .
Także polecam a co do wyglądu/ wrażenia i smaku wypowiem się po weselu :)

Offline slonk

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Kobieta
  • ... iść ciągle iść w stonę słońca...
  • data ślubu: 23,08,2008  17.00 parafia Św. Barbary w DG
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Czerwca 2008, 14:30 »
madziaq ja takze zamawialam w tej cukierni i potwierdzam, pani Ania sympatyczna kobieta
jaki model wybraliscie?
czekam na opinie po weselu

Offline monijane

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2197
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.08.2009
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Czerwca 2008, 15:45 »
Hej! Podobno super cukiernia jest na Antoniowie koło DG. Nasza kucharka polecała nam ten zakład, jadłam ich tort na weselu u koleżanki i do tego kolega mojego Ł. miał ich wypieki u siebie na weselu i oboje z żoną byli zachwyceni- torty są naprwadę bajeczne- nie mdłe, nie za słodkie, super przystrojone i TANIE. My już wiemy, że będziemy zamawiać u nich  :) A co do stelaży i tortów angielskich- kwestia gustu i o tym się nie dyskutuje- przecież wszyscy dobrze o tym wiemy  ;)
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline anikaa

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 780
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.08.2008
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Czerwca 2008, 22:31 »
Ja też będę miała tort z cukierni Ania :)

Offline martadu
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Czerwca 2008, 10:24 »
juz zamóiwłam torcik! w cukierni Marzenie w Dąbrowie Górniczej.
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwca 2008, 23:24 wysłana przez rybkawiedenka »

Offline Zofijka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.10.2008r.
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Czerwca 2008, 21:27 »
Martadu a jaki ten torcik? czy to któryś ze zdjęć przez Ciebie zamieszczonych? i jeśli możesz powiedz gdzie jest ta cukiernia.


Offline martadu
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 101
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Czerwca 2008, 23:12 »
Stelaz wzięłam sobie taki jak na zdjęciach, co do smaku i dekoracji to jeszcze nic konkretnego nie wybraliśmy. A cukiernia znajduje się w Dąbrowie Górniczej na ul. Szpitalnej koło szpitala :) mają swoją stronkę www - poszukajcie na googlach - cukiernia "marzenie"

Offline madziaq
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19 lipca 2008r
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Czerwca 2008, 12:08 »
Cytat: slonk link=topic=10685. msg611419#msg611419 date=1213619406
madziaq ja takze zamawialam w tej cukierni i potwierdzam, pani Ania sympatyczna kobieta
jaki model wybraliscie?
czekam na opinie po weselu


Muszę się przyznać, że na rodzaj tortu było trudno nam się zdecydować. . . to co jest na stronce internetowej cukierni nie jest całą ofertą jaką posiadają. . . . W Katowicach zaraz za Spodkiem  mają swoje biuro (trzeba wczesniej sie umówic na okresloną godzinke) i tam zaraz po wejściu zaskoczyly mnie różne rodzaje dekoracji tortów jakich na swojej stronce nie mają :)
Zaraz po wejściu podeszlismy podziwiać te cudeńka i nie mogliśmy się zdecydować gdy oglądalismy katalogi i to co miała wystawione jako dekoracje na pokaz. . . . :)
W końcu zdecydowalismy się na własny projekt tortu (połaczyliśmy kilka tortów w jeden ) - co sama Pani Ania nam zaproponowała (zreszta bylismy przygotowani w zdjęcia tortów jakie znaleźlismy w internecie a jakie bardzio nam przypadły do gustu i zaskoczenie było o tyle miłe, że Pani Ania bardzo chętnie je obejrzała i nie widziała najmniejszego problemu by je wykonać dla nas). . . podobały nam sie "truskaweczki" i taki obłożony rureczkami z białej czekolady po bokach. . . no rózne przeróżne wszystkie sliczne. .
w końcu  zaprojektowalismy własny 3 wartwowy (warstwa na warstwie) obłożony masą marcepanowa -cukrową białą,. . . a co do smaków to najbardziej smakowało nam (sernikowy i jogurtowo pomarańczowy -  o ile dobrze jeszcze pamietam) - podobno wiekszość własnie te smaki wybiera i będziemy mieć dwa smaki nadzienia. . . . ale biszkopt to bajka mięciutki delikatny rozpływa się ustach. . . :) Zaliczka 100zł a tort na 70 osób wyszedł nas 750zł - i mysle że za własny projekt torta to nie jest drogo :) aa dowóz gratis ( teren katowic, jaworzna i okolic) w dniu wesela do godziny 12. 00 na sale :)
Reszte pieniążków mamy przelac na konto kilka dni przed weselem. . :)

Polecam - miło, sprawnie i pysznie
:)

Offline slonk

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Kobieta
  • ... iść ciągle iść w stonę słońca...
  • data ślubu: 23,08,2008  17.00 parafia Św. Barbary w DG
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Czerwca 2008, 12:18 »
madziaq ten rurkowy tez przypadl nam dogustu, i w katalogu łaciaty z krowami na szczycie;) świetny, uroczy ale nasz wybor padl na klasyczny kremowy z dodatkami z garzkiej czekolady
aaa i oczywiscie jeszcze ciasteczka bankietowki zamowione i ciasta tez koszt mamy podobny i dowoz do Siewierza zapewniony  :)

Offline AdamW
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Skąd:: Katowice
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Września 2019, 12:10 »
My z zoną zamawialiśmy w Piekarnia Rąba. Wyglądał olśniewająco, a goście byli zachwyceni. Żona jest bardzo wybredna jeśli chodzi o torty, a ten smakował nawet jej, a zadowolona żona= szczęśliwy mąż!

Offline Kinga Matyszczak
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • data ślubu: 01.09.2019
  • Skąd:: Katowice
  • Ślub w: Hotel Pinocy
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Października 2019, 06:50 »
My z mężem polecamy Cukiernie Pinocy w Lędzinach! Nasz tort weselny nie tylko był zjawiskowy ale i przepyszny!
Co roku zamawiam tam ciasta na okazje urodzinowe, świąteczne, imieninowe, bo mój talent cukierniczy gdzieś uciekł. 

Offline Kinga Matyszczak
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • data ślubu: 01.09.2019
  • Skąd:: Katowice
  • Ślub w: Hotel Pinocy
Odp: w poszukiwaniach tortu
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Listopada 2019, 21:08 »
Polecam cukiernie Hotelu Pinocy w Lędzinach, co roku zamawiamy tam przynajmniej 4 torty urodzinowe :) Są przepyszne a wszyscy goście zawsze zachwyceni!