e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Bryczką do ślubu  (Przeczytany 31990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rokko30 Mężczyzna

• nowicjusz
  • data ślubu: 25.04.2009
Bryczką do ślubu
20 kwietnia 2008, 23:23
Witam wszystkich milutko, z Moją narzeczoną mamy takie marzenie żeby pojechać do ślubu dorożką z końmi tak romantycznie jak w bajce ale nie wiemy gdzie taki pojazd można wynając, gdzie zasięgnąć informacji, może ktoś wie gdzie można wynająć taką bryczkę w okolicach Katowic i Sosnowca, będziemy wdzięczni za informacje.  Pozdrawiamy serdecznie. . . .  :-*

Offline asik131 Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 30.08.2008
Odp: Bryczką do ślubu
21 kwietnia 2008, 10:06
Hello  :skacza:. Jak byłam na targach w Katowicach to brałam wszystkie ulotki - jak leciało. Posznupie i może coś znajdę. Ale z tego co pamiętam - jak sie pytałam to trzeba było dużo wcześniej zamawiać terminy

Offline asik131 Kobieta

• forumowicz
21 kwietnia 2008, 10:19
znalazłam jak na razie tylko zdjątka które pstryknęłam

Offline asik131 Kobieta

• forumowicz
21 kwietnia 2008, 10:20
i jeszcze jedno

Offline asik131 Kobieta

• forumowicz
21 kwietnia 2008, 10:22
i z tego co pamiętam to:
1-cena nie była aż taka wysoka - mile mnie zaskoczyli
2-mogły być 2 lub 4 koniki
3-są "gdzieś" z Polski, powóz przywożą na lawecie
i wiem że bardzo żałowałam że termin nie był wolny    :buu:

Offline asik131 Kobieta

• forumowicz
21 kwietnia 2008, 11:28
znalazłam jakieś ogłoszenie w informatorze ślubno-weselnym. Powóz jest z Tarnowskich Gór. Jakbyście byli zainteresowani to moge przesłać namiary

Offline Rokko30 Mężczyzna

• nowicjusz
  • data ślubu: 25.04.2009
22 kwietnia 2008, 13:56
Dzięki za informacje i fotki, ta karoca jest naprawdę bajkowa, też znalazłem stadnine koni w Tarnowskich Górach musze dowiedzieć się co i jak, choć wiem że termin jest nieodległy i może być wszystko pozajmowane. . . .  :-*

Offline asik131 Kobieta

• forumowicz
22 kwietnia 2008, 19:28
jakby co, to w Zabrzu jest Ośrodek Jeździecki. Znajduje się na Kąpielisku Leśnym w Zabrzu-Maciejowie.

Offline seendi Kobieta

• zakochani....zaczarowani..
  • użytkownik
  • data ślubu: 12.09.2009
17 maja 2008, 21:35
Witam!
Bryczka świetna sprawa :grin: U Nas wynajęcie takiej bryczki jest w granicach 2 tyś. Niestety My możemy sobie tylko pomarzyć :sad: Slub jest w kościele na wsi a sala na końcu miasta, wiec dojechanie bryczką na miejsce trwało by ponad godzinę i to jeszcze trzeba by było jechać przez całe miasto :depresja: Zazdroszczę  :cry:

Offline HairRaiser Mężczyzna

• niebywały
  • użytkownik
4 lipca 2008, 21:01
No a może bezpośrednio na koniu? Młody by się wyszkolił, a Pani Młodej na pewno taka jazda by się podobała  8), nie wspominając o gościach. Oryginalne, nie?

Offline mocny.t

• nowicjusz
  • data ślubu: 22.08.2009
15 lipca 2008, 01:52
Czesc, mak tos z Was moze jakies namiary na firme, ktora ma bryczke w Szczecinie?

Offline sunflowerka83

• forumowicz
2 sierpnia 2008, 17:48
Dziewczyny, bylam ostatnio na slubie gdzie młodzi przyjechali pod kościół bryczką. niestety jestem nieco zdegustowana. Po pierwsze koniki nie żałowały sobie i zostawiały swoje odchody gdzie popadło, w dość sporej ilości. Śmierdziało potwornie!!!! Młodzi podjechali pod wejście do kościoła (dokładnie pod samiuteńkie-była taka możliwość) i oczywiście jeden z koników postanowił dokładnie pod tymi drzwiami pozostawić piękną pamiątkę. Fuuuujjjjjj!!!!!
Dlatego jeżeli jesteście wrażliwe na zapachy to radzę głęboko się zastanowić, czy chcecie, aby zapach końskiego łajna towarzyszył wam w tym pięknym dniu.

Tym które to nie odstrasza proponuję wybrać się do najbliższej stajni i popytać, Na pewno mają bryczki (może nie zaraz tak piękne karety jak były na targach w Katowicach), ale może uda się coś załatwić.

Offline niezapominajka Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 11,07,2009
21 sierpnia 2008, 21:33
Witam! Czy ktoś ma namiary na bryczkę w Bydgoszczy albo okolicach?

Offline mariol

• użytkownik
2 października 2008, 18:26
Bryczka,czy kareta to super sprawa ale nie dla wszystkich.Jeżeli ktoś ma wyczulony nos, jest "zdegustowany" na widok zwierzęcych odchodów to niestety przysługują mu bardziej  cywilizowane środki transportu.Zanim będziemy szukac zaprzęgu na uroczystośc ślubną należy iśc do stajni, pogłaskac konia i powąchac rękę - ten zapach zwielokrotniony przebytą odległością będzie nam towarzyszył przez  całą drogę.
Może się zdażyc, że konie nie patrząc na podniosła chwilę  puszczą bąka miksjąc go radośnie ogonami, co gorsza napewno zechcą po drodze pozbyc się balastu zjedzonego śniadania.Wszystkie takie przygody  to jest to za co płacimy. Odpowiednio potraktowane przez obsługę i kamerzystę  może byc ciekawym fragmentem filmu. Do obsługi zaprzęgu powinien byc woźnica i pomocnik, ten ostatni zobowiązany jest posprzątac to co konie zechcą po drodze zostawic, otwiera drzwiczki,opuszcza schodki, okrywa stojące konie derką.
Kiedyś byłam świadkiem takiej sytuacji kiedy w drodze konie zrobiły kupę.Powóz został zatrzyman pomocnik chciał posprzątac  ale pierwszy był Pan Młody,który z radością i okrzykiem "na szczęście" zatopił buta świeżo zrzuconych pączkach.Niektórzy krzykną "fuj" ale powidzcie to miłośnikom koni.

Offline Xes25 Kobieta

• nowicjusz
25 października 2008, 00:12
Problem odchodów w prosy sposób jest rozwiązany przez np. dorożki jeżdżące po Rynkach - konie posiadają specjalne worki na odchody. I takie same rozwiązanie można zastosować podczas ślubu. :)

Offline ineeze Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 2o.o6.2oo9 :serce:
19 lutego 2009, 00:14
Mnie bardzo podobała się kareta z tegorocznych Targów Ślubnych w Spodku, cudeńko. Wydaje mi się jednak trochę niepraktyczna. My wesele mamy w innym mieście niż ślub- więc za dużo zachodu byłoby z tą karetą.

Offline kamyk4 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 12.10.2002
27 lutego 2009, 12:26
Po pierwsze takie koniki powinny byc lekko wyposzczone zeby wlasnie nie zostawialy sladow a po drugie stangret powinien miec caly sprzet do sprzatamnia niespodzianek. Ale efekt jazdy bryczka jest niezapomniany. JA polecam  kazdemu. A jak ktos potrzebuje bryczki w zachodniopomorskim to sluze info.

Offline Magda K Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 26.12.2009
9 marca 2009, 22:15
Witam

Uważam ze taka bryczka do ślubu to niezła frajda a co do sprzątanie odchodów to młodzi już chyba nie muszą się tym martwić.

Poproszę o namiary na taką bryczkę z okolic Gliwic.

Offline obserwator

• maniak
  • data ślubu: trochę czasu minęło
5 maja 2009, 21:14
O ile dobrze się orientuję to odchody końskie są w specjalnych workach zamocowanych w okolicy zadu końskiego, więc nie byłoby problemu :D.

Offline LSW Mężczyzna

• nowicjusz
14 czerwca 2009, 21:11
wiekszośc tego co piszecie o końskich kupkach i smrodzie mija sie z prawdą.  Mam konika i powiem wam, że konie juz na wiosnę można kąpac.  Wystarczy, żeby było powyżej 20 st.  Polewamy szlaufem, szampon bambino, płuczemy, ściągamy wodę ściągaczką gumową lub sznurkiem, ganiamy w kółko kilkanaście minut na słońcu.  I koń jest suchy i nie śmierdzi.  W zimie nie można tego robic, więc przed pierwszą wiosenną kapielą faktycznie koniki pachną bardziej.  Ale taka kąpiel powtarzana np co 6 tygodni rozwiązuje sprawę zapachu sierści.  Możemy głaskac do woli i nie będziemy śmierdziec. 
Czytałem na którymś forum bajkę jak to pan młody wyszedł z bryczki poryty końska sierścią, bzdura totałna.  Konie zaczynają gubi siersc zimową już w lutym, więc do kwietnia-maja już tej sierści nie mają.  I nie gubią.  i nie obawiajcie się o welny , suknie i garnitury. 
Byłem ostatnio naslubie, gdzie z 4 koników, jeden zrobił kupę przed domem panny młodej.  Nie było zadnego fetoru, smrodu.  Ktoś zepchnął ja w tarwnik i spokój.
Więc spokojnie zamawiajcie bryczkę.  Nie słuchajcie bajek wyssanych z palca.

Offline misia301 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 19-06-2010
26 lipca 2009, 15:12
Hej,

Bardzo proszę o namiary na bryczkę z okolic Szczecina :):) Będę ogromnie ogromnie wdzięczna.  Szukam i szukam i echooo.  Może ktoś z Was mi pomoże :)

Offline emka0985 Kobieta

• nowicjusz
6 października 2009, 13:14
Szczerze nie polecam dorożki , ja niestety też miałam takie palny jak wy i powiem że teraz jakbym mogła to bym cofnęła czas.  Dlaczego ? Otóż jadąc do kościoła moje konie powariowały , mimo iż miały doświadczenie przy tego typu imprezach, i każdy chciał jechać w inną stronę , wyglądało to tak jakby bały się muzyki.  Co chwila woźnica zsiadał i je uspokajał.  Już mieliśmy zejsc i iść na pieszo .

Offline julenka Kobieta

• * * * * *
  • Chuck Norris
    • Julenkowe odliczanie :)
6 października 2009, 13:39
Spotkałam sie z takim filmikiem w internecie..
http://www.smog.pl/wideo/29104/kon_zepsul_im_wesele/

Na prawdę współczuję młodym..

Offline obserwator

• maniak
  • data ślubu: trochę czasu minęło
7 października 2009, 07:47
No właśnie, i tak się zdarza. Może ten na akordeonie fałszował i konie się przestraszyły?. ;D

Offline michal1988 Mężczyzna

• nowicjusz
  • data ślubu: 1.06.2100
7 października 2009, 11:27
Moja narzeczona tez myślała o dorozce. ale jak zobaczyła ten filmik to sie wycofała.  Takie zwierzątka jak konie sa wrazliwe na hałas i w pewnym momencie mogą zgłupiec. 

Offline mariol

• użytkownik
6 listopada 2009, 21:45
Powyższy filmik polecam wszystkim amatorom końskich przejażdżek  po mieście. Koń to nie jest dobry pomysł w XXI wieku.
W tym wypadku  Młodym chyba popuściły zwieracze :oops: W którymś poście o takiej właśnie sytuacji pisałam.  Nigdy nie wiadomo co zwierzę spłoszy, fałszujący harmonista , niesiona wiatrem reklamówka lub klakson przejeżdżającego auta.

Offline ennnes Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 2010
7 września 2010, 10:55
My mielismy bryczke, dwa siwki i brązowa bryczka ze starymi kołami, a nie oponami. Było super, nie żałujemy, konie nic po drodze nie zostawiły,niczego się nie bały, stały grzecznie i czekały ile trzeba było. Ale zgodze sie, ze w miescie to nie do konca dobry pomysl(my mielismy w małej miescinie slub) i pewne ryzyko przepłoszenia istnieje.

Offline paulinus Kobieta

• nowicjusz
9 września 2010, 12:37
Patrząc na filmik dochodzę do wniosku, że wolę jednak konie mechaniczne na swoim weselu ;) Co myślicie dziewczyny o tym żeby pod kościół zajechać smartem? Śmieszne małe autko, a w końcu chodzi o to żeby było wesoło.  Nie wiem tylko jak zmieszczę się do niego w sukni :P

Offline jamesonka Kobieta

• użytkownik
18 września 2010, 16:51
A mi się ten pomysł podoba, wychodzę z założenia że zarórwno może być wpadka z konikami jak i samochód może się zepsuć.
Jak dla mnie bryczka lub kareta wyglądają bajecznie..  ::)

Offline fantazja87 Kobieta

• nowicjusz
25 października 2010, 19:13
Gratuluję wyboru.  Też jadę bryczką.  Dużo bardziej mi się to podoba od jakich kol wiek limuzyn.