e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Zanik kości...  (Przeczytany 1403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Zanik kości...
18 kwietnia 2008, 14:19
Mam pytanie stomatologiczne ;D moja stomatolog po ostatnim scalingu kazała mi zrobić rtg szczęki górnej i dolnej, bo istnieją przesłanki, że mam zanik kości.
Proponuje mi wykonanie (tu nie ręczę za prawidłowość nazwy ;)) pomiaru kieszeni zębowych i kiretaż/-rz ;D u specjalisty od chorób dziąseł itp. i teraz pytanko - gdzie taki ktoś rezyduje, ile taka imprezka kosztuje, ile się czeka i jak się przygotować ???
A tak wogóle - to na czym polega leczenie tego czegoś ???
Aha i jedno mnie dziwi, do tej pory miałam innego stomatologa - odwiedzałam go co pół roku i zwykle był to scaling (raz w roku) ząbki mam zdrowe, co też potwierdziła ta stomatolog ale ona pierwsza zwróciła uwagę, ze może jest taki problem ::) teraz nie wiem co o tym myśleć.
Na konsultację chętnie się wybiorę, bo na pewno nie zaszkodzi tylko chciałabym wiedziec co i jak ;)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Zanik kości...
18 kwietnia 2008, 23:04
monie molestuj...w temacie kości szczęki się nie wypowiem...alemam nadzieję, ze zaników ne masz, bo obawiam się, że to się nie leczy,.....

Offline alex Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 3 WRZESIEŃ '05
22 kwietnia 2008, 13:45
polecam zgłoszenie się do kliniki na pomorzanach na stomatologię
ja tylko tam w poważniejszych sprawach się udaję tj. jak dotąd rwanie 4 ósemek

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
22 kwietnia 2008, 13:48
Jutro robię zdjęcie pantomograficzne i w czwartek mam wizytę, i w razie potrzeby mam dostać skierowanie do specjalisty - napisałam już do moni i czekam co spec na to ;D

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
25 kwietnia 2008, 14:50
Monia na razie nie odpisala :(
Jestem po wizycie, mam początki zaniku ::) już się kontaktowałam z dr.Trąbską czekam na ustalenie terminu konsultacji..aha - leczy sie toto całe szczęście :)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
25 kwietnia 2008, 14:54
...zawsze plus jakiś...hmmm cikawe czym...
musze sobie w olenej chwili poczytać - w kosciach nie siedzę...

Majuś sokoro to początki, to bedzie dobrze...trza zahamować postęp badziewia i tyle...

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
25 kwietnia 2008, 15:13
Konsultacja na 6 maja ;D nie jest źle - mam wziąć fotkę zębisk i swoją szczoteczkę :o jak już będę po to odpiszę

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
25 kwietnia 2008, 15:16
...bedziesz misła kurs mycia zębisk.... ;D ;D ;D czy trening masażu dziąsełek szczoteczką... ;D ;D ;D ;D

Offline merkunek Kobieta

• Chuck Norris
25 kwietnia 2008, 15:17
Czekam na wiesci, nie martw się...

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
27 kwietnia 2008, 11:53
juz juz..

począwszy od 25 r.ż. dochodzi do 'starzenia się organizmu" a co za tym idzie  zanikają kości szczęk.. jest to powolny  proces ale.. niektórzy pacjenci maja   nieco   przyspieszony zanik..

wszystko zalezy od obrazu rtg - pantomogram.. moze to tylko głeboka kieszen  a nie   zmiany paradontalne??

szloda,ze osobiśnie nie mogę zobaczyć  tego zdjęcia

ja ze swojej strony polecam dr  dembowska.. moja byłąnauczycielka  z periodontologii.. nie potrzebujesz skierowania do gab. prywatnego.. ceny sa zbiezne z  cenami na pomorzanach

przyjmuje dokładnie w klatce w której sama mieszkam ( na boh. w-wy) więc bedziesz miała pretekst żeby  wpaśc do mnie na kawulca ;)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
29 kwietnia 2008, 12:53
Tylko, że ja już się umówiłam z Trąbską na 6 maja ::) najwyżej, jak mi nie podpasuje to zmienię na inną ;D

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
30 kwietnia 2008, 08:43
trąba tez jest ok.. tylze  negatywnie ja odbieram.. jest bardzo nieprzyjemna w obyciu nie tylko do studentów ale i do pacjentów...

trzeba trafic na dobry humor.. moze po urodzeniu dziecka nieco złagodniała....  ::)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
30 kwietnia 2008, 15:40
Juź słyszałam co nieco na jej temat ;)