e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Z jakich materiałów uszyć suknię?  (Przeczytany 16248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tulip Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 1 lipca 2006
Słuchajcie, zupełnie się nie znam na krawiectwie, a przymierzam się do szycia sukni u krwaca.
Czy macie jakieś rozeznanie w materiałach na suknie?
Chodzi mi o to jakie sa materialy-ich nazwy, jakie maja wlasciwosci (czy sa n.p. szorstkie w dotyku) i ktore sa drogie, a ktore mniej.
Po prostu zanim sie wybiore do pracowni chciałabym mieć jako takie rozeznanie, żeby nie być zupełnie zielona w tych kwiestiach :hmmm:
Dzięki z góry,

Offline Julia

• Chuck Norris
Oto najczęściej spotykane materiały na suknię ślubną:   Szyfon - delikatny, cienki i przezroczysty - zrobiony z jedwabiu i rayonu, z subtelnymi wykończeniami, często wielowarstwowy ze względu na jego przezroczystość, popularny na górną część spódnicy, cieniutkie rękawki i szale  

Krepa - lekki, delikatny i cienki materiał z pomarszczoną powierzchnią

Satyna królewska - lekka, połączenie jedwabiu i rayonu (lub poliestru) utkane w satynę

Organza - szorstka, przezroczysta jak szyfon, ze sztywniejszymi wykończeniami podobna w efekcie do tiulu ale bardziej falista, popularna na suknie, rękawki, plecy

Satyna - ciężki, gładki materiał z wysokim połyskiem z jednej strony, bardzo popularny na suknie ślubne

Mikado - wymieszane różne gatunki jedwabiu, zwykle cięższy niż czysty jedwab

Shantung - podobny do surowego jedwabiu, shantung charakteryzuje również gruzełkowaty wzór

Tiul - materiał z nici zrobionych z jedwabiu, nylonu i rayonu. Używany na spódnice i welony

Jedwab - naturalne włókno, którego cechy podkreślają wytworność i wyjątkowość sukni bądź innej garderoby. Niezaprzeczalnie jest jednym z najchętniej wybieranych i ulubionych materiałów na suknię ślubną zwłaszcza przez wzgląd na jego trwałość, elastyczność i wytrzymałość.
Nici jedwabne są wykorzystywane do tworzenia również innych włókien i materiałów włączając w to satynę, gęste jedwabie znane z wyjątkowo lśniącej powierzchni; królewską satynę, czyli mieszankę jedwabiu i rayonu (sztucznego jedwabiu), który jest lżejszy niż czysta jedwabna satyna oraz shantung - słabo lśniący jedwab charakteryzujący się szorstkością i gruzełkowatością.

Mam nadzieję, że ten opis coś pomoże :) .

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
Julia dziekuję bardzo, że tyle wkleiłaś!
 :Daje_kwiatka:
Ten topic mnie również bardzo się przyda! Bo jestem zielona z tego tematu!  :|| Wiem tylko tyle, ze moja siostra miała sukienkę z Shatungu!
Tulip wielkie dzięki za ten topic! :Daje_kwiatka:

Offline tulip Kobieta

• zapaleniec
Jeeeejku  :lol:
Wielkie dzięki, Julio, spisałaś się na medal   :Najlepszy:  Po takiej mini-szkole krawieckiej znacznie łatwiej będzie mi się w tym wszystkim orientować i wybrać coś dla siebie:)
Jeszcze raz brawa dla Ciebie i dzięki  :ok:

Offline tulip Kobieta

• zapaleniec
A czy organza to to samo co organtyna?

Offline Julia

• Chuck Norris
Dziewczyny zapomniałam jeszcze o:
1.  tafcie - ciężka, szeleszcząca, gładka tkanina o mieniącej się powierzchni, wykonana z jedwabiu lub włókien sztucznych
2. żakardzie - tkanina o zawiłym splocie i ozdobnym wzorze wykonana z różnobarwnej przędzy
3. koronce! oczywiście

Wydaje mi się że organtyna i organza to to samo, ale na 100 % pewna nie jestem.

Offline Julia

• Chuck Norris
Wklejam żakardy

Offline tulip Kobieta

• zapaleniec
hmmm :hmmm:  żakardy to chyba nie jest to, co tulipanki lubią najbardziej  :roll:  
Zdecydowanie najbardziej podobają mi się lekkie materiały, shantung, organtyna. Dzięki Julio, teraz juz wiem jak nazywać te rzeczy po imieniu:)

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
Z jakich materiałów uszyć suknię?
14 czerwca 2005, 23:44
ja miałam kieckę z satyny królewkiej... super wytrzymały materiał... ciocie stapały mi w szpileczkach po sukni a ona nawet sladów nie ma...  :D

Offline Julia

• Chuck Norris
17 czerwca 2005, 08:59
Moja kiecka będzie z satyny, jakoś najbardziej pasuje mi ten materiał do mojego fasonu. Trenu nie będzie mam więc nadzieję że nikt mi jej nie przydepnie. No chyba, że ja sama tego dokonam :)

Offline PumoRi Kobieta

• maniak
17 czerwca 2005, 09:31
hmm... satyna cieszy się największym chyba powodzeniem, moja też z niej będzie. Jak dla mnie to jest to najbardziej elegancki materiał i idealnie pasuje na suknię ślubną  :lol:
ściąga jest niezła, Julio przyłączam się do podziękowań  :lol:

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
21 czerwca 2005, 10:54
gipiury

tiule haftowane

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
21 czerwca 2005, 11:00
hafty

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
21 czerwca 2005, 11:04
taśmy

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
21 czerwca 2005, 11:13
aplikacje

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
21 czerwca 2005, 11:30
Gipiury chyba najmniej mi się podobają! :roll:

Offline Julia

• Chuck Norris
21 czerwca 2005, 16:33
A nie orientujecie się dzewczyny czy gdzieś w Szczecinie można nabyć aplikacje nadające się na suknię ślubną? Lub chociaż obejrzeć wzory?

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
22 czerwca 2005, 00:01
na kaszubskiej

Offline Julia

• Chuck Norris
22 czerwca 2005, 00:02
A sprzedadzą jeśli nie szyję u nich kiecki?

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
22 czerwca 2005, 10:45
musisz sie dowiedziec. tam sa bardzo miłe panie
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Julia

• Chuck Norris
22 czerwca 2005, 10:50
Wiem Mariolka, byłam tam 2 razy w trakcie moich poszukiwań kiecki :)

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
22 czerwca 2005, 10:52
wiec mysle ze moga ci sprzedac
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Julia

• Chuck Norris
22 czerwca 2005, 10:56
Aplikacje w zasadzie mam wybrane tam gdzie szyję kieckę, ale chciałam się zorientować czy przypadkiem nie znalazłabym czegoś fajniejszego. Przy najbliższej okazji wybiorę się więc do CMŚ.

Offline Magda Sz.

• entuzjasta
22 czerwca 2005, 11:00
Moja sukienka jest z organzy. Nie wiem jeszcze jak sie sprawdzi na weselu (mam nadzieje, ze dobrze :) ) , ale jedno moge juz teraz powiedziec: organza jest bardzo leciutka i przyjemna "w noszeniu" tzn. nie obciaza, ladnie sie uklada i jest taka zwiewna.

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
22 czerwca 2005, 11:13
Organza bardzo mi się podoba!  :) Magdo już się nie mogę doczekać jak zobaczę Twoją sukienusię!

Offline Magda Sz.

• entuzjasta
22 czerwca 2005, 11:43
Marta, strasznie chcialabym ja wkleic, ale sama wiesz co mnie powtrzymuje  :wink: Obiecuje jednak, ze wkleje ja naszybciej jak to bedzie mozliwe  :wink:

Offline Sophia

• zapaleniec
22 czerwca 2005, 12:23
A moja jest z prześlicznej koronki z naszywanymi kryształkami. obawiałam się, zę będzie cieżka ale na szczęście nie jest. jutro jadę na przymiarkę juz sie nie mogę doczekać :hopsa:

Offline Julia

• Chuck Norris
22 czerwca 2005, 12:25
To może zrób sobie fotkę-będzie można podziwiać suknię na Tobie :)

Offline Sophia

• zapaleniec
22 czerwca 2005, 12:34
spróbuję :D

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
23 czerwca 2005, 10:29
Cytat: "Magda Sz."
Marta, strasznie chcialabym ja wkleic, ale sama wiesz co mnie powtrzymuje  :wink: Obiecuje jednak, ze wkleje ja naszybciej jak to bedzie mozliwe  :wink:

madzia.. a może tak mały podstęp... myślisdz,ze twój men wchodzi na forum???  no problema... zna polski na tyle żeby pokumac się?? dalej  - no problema.. wyslij mi link a ja wkleję ją jako suknia zibi czy kogoś tam .. albo nawet moja... nie sqbnie się...  po slubie zmienie np. moja suknia na suknia madzi sz... co ty na to???????????????????