Autor Wątek: MAM SUKIENKE!! I co dalej?  (Przeczytany 10937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bujolka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« dnia: 4 Czerwca 2005, 19:24 »
Mam już sukienkę!! Wisi u moich rodziców bo ja mieszkam z Marcinem więc nie ma możliwości inaczej. Poniżej pokazuję wam zdjęcie i proszę o radę co dalej? Jaka fryzura, stroik do włosów bo welon to chyba byłoby już przesadą, co na szyję, jaki bukiet itd. I najważniejsze co sądzicie o mojej sukience?


Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #1 dnia: 4 Czerwca 2005, 19:40 »
Koroneczka prześliczna. Na wierzchu ma chyba bolerko? rzeczywiście welon byłby już tutaj przesadą. Jakie masz włosy, jaką twarz? Jeśli chodzi o bukiet to napisz jakie kwiay lubisz?



Offline bujolka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #2 dnia: 4 Czerwca 2005, 19:51 »
Tak, bolerko jest osobno. Mam ciemne włosy takie do ramion jak je wyprostuje. Wszyscy mi mówią że lepiej mi z grzywką bo mam dość wysokie czoło. Dlatego fryzura ślubna musi to uwzględniać.A mój Marcin jest tylko troszeczkę wyższy ode mnie jakieś 6 cm, więc wysoki kok raczej odpada.  Twarz mam raczej okrągłą. A jeżeli chodzi o kwiaty to nie mam ulubionych.


Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #3 dnia: 4 Czerwca 2005, 21:07 »
Grzywkowe fryzurki

Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #4 dnia: 4 Czerwca 2005, 22:48 »
wydaje mi się, ze do tej sukienki pasuje niezbyt duży bukiet i raczej jednokolorowy. Sukienka sama w sobie jest bogata dzięki koronce, więc chyba należy oszczędnie dobierać dodatki.



Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #5 dnia: 5 Czerwca 2005, 10:14 »
Napisz może chociaż jaki kolor bukietu bierzesz pod uwagę. Wtedy łatwiej będzie Ci coś zaproponować.

Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #6 dnia: 5 Czerwca 2005, 10:31 »

Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #7 dnia: 5 Czerwca 2005, 10:46 »


Offline bujolka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #8 dnia: 5 Czerwca 2005, 12:24 »
jeżeli chodzi o bukiet to myślałam o czymś takim jak na zdjęciu ale mniejszym. Myślę że własnie czerwone będą fajnie się odznaczać. A różyczki dlatego że taki motyw jest na tej koronce i z boku podpięta jest taka duża róża czego tutaj nie widać. Poza tym sukienka jest w kolorze jasny ecrie. Nie wiem też czy bukiecić powinien być w formie takiej bombki czy podłużny?


Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #9 dnia: 5 Czerwca 2005, 14:02 »
A Młody jaki będzie miał garnitur? Jeśli inny niż czarny lub grafit, to kolor bukietu bedziesz musiała dopasowac także do koloru jego garnituru. zwisający bukiet optycznie wydłuża całą sylwetkę, a bombka jest chyba neutralna.



Offline bujolka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #10 dnia: 5 Czerwca 2005, 14:09 »
Młody będzie miał prawdopodobnie jasny garnitur ecrie ale trochę ciemnieszy albo taki sam odcień jeszcze nie wiem. Chyba podłużna wiązanka odpada bo nie mogę sie jeszcze dodatkowo wydłużac bo i tak będziemy prawie równi, a do tego on jest rochę szczuplejszy ode mnie :x


Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #11 dnia: 5 Czerwca 2005, 14:16 »
to bukiecik musi być malutki, moze w kolorze herbacianym, zeby był mniejszy kontrast między bukietem a strojami? na pocieszenie powiem Ci, ze ja też mam wielki kłopot z bukietem, do mojej sukienki nie pasuje prawie żaden :? a tego, który będzie pasował jeszcze nie znalazłam  :lol: a czas goni.



Offline asiek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4156
  • data ślubu: 14.08.2004
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #12 dnia: 5 Czerwca 2005, 21:15 »
Bujolka, jeśli mogę coś podopowiedzieć a propos koloru garnituru narzeczonego, to odradzam jasny. Już tłumaczę dlaczego.
Otóż zawsze wszyscy zwaracają uwagę na Pannę Młodą (to naturalne) i najczęściej Młody trochę "ginie" w naszym tle. Żeby Go jakby wyróżnić, odznaczyć, pokazać, należałoby ubrać go w trochę ciemniejszy kolor. Oczywiście sprawa jest prosta, jeśli i Młody jest wysoki, postawny i zdecydowanie "większy" od żony. Wówczas jasny garnitur nie przeszkadza, ponieważ sam z siebie jest widoczny. Natomiast jesli Wy macie zbliżony wzrost i jeszcze narzeczony jest szczuplejszy, to sukienka Twoja i jego jasny garnitur może Go trochę..... zaćmić. Nie będzie go widać. A Was oboje musi być widać wyraźnie i musicie razem pięknie wyglądać!
To jest oczywiście moje zdanie.Ale ja tak właśnie zrobiłam. Mój mąż miał grafitowy garnitur i wyglądał w nim po prostu BOSKO (dla mnie oczywiście), ponieważ jest drobny, szczupły i niewiele wyższy ode mnie - dzięki temu kolorowi oboje byliśmy w tym dniu zauważeni!
A kolor bykietu miałam łososiowy z dodatkami niebieskiego (żeby pasowało do moich niebieskich oczu i grafitowego garnituru)

Zrobisz, jak uważasz, ale przemyśl to jeszcze raz uważnie.

Offline bujolka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #13 dnia: 5 Czerwca 2005, 22:33 »
asiek dziękuje za radę, rzeczywiście będziemy musieli przemyśleć jeszcze kolor garnituru.  :D


Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #14 dnia: 5 Czerwca 2005, 22:39 »
Asiek ma rację. W ogóle z garniturem nie jest taka prosta sprawa jakby się wydawało. Mój R. jest dużo wyższy ode mnie i postawniejszy :lol: i upiera się przy jasnym :mdleje: już sama nie wiem jak mu ten kolor z głowy wybić :glowa_w_mur:
Chyba najlepszym rozwiązaniem są garnitury w kolorze grafitowym, pasują do niemal wszystkich kolorów sukni  i do wszystkich rozmiarów :lol:  :wink:



Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #15 dnia: 6 Czerwca 2005, 09:33 »
Co do koloru bukietu to ja raczej obstawiałabym pastelowy. Jak dla mnie czerwień za bardzo odznacza się od koloru ecru sukni i taki bukiet na jej tle staje się najbardziej widocznym elementem. Ale to tylko oczywiście moje zdanie. Natomiast jeśli z boku sukni występuje róża to bukiet też z róż oczywiście lub z ich udziałem. Wklejam kilka bukietów



















A teraz kilka bordowych bukietów.









 

 








Co do garnituru-to ja jestem zdecydowanie za ciemnym :) .

Offline Magula
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 327
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #16 dnia: 6 Czerwca 2005, 09:49 »
Ja jeszce dorzucam

Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #17 dnia: 7 Czerwca 2005, 15:58 »
Gdyby jednak miał być czerwony to proszę

a ten też ma fajne kolorki

Offline bujolka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #18 dnia: 7 Czerwca 2005, 23:30 »
wszystkie są śliczne, już sama nie wiem na jaki się zdecydować :?  :D


Offline Magula
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 327
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #19 dnia: 8 Czerwca 2005, 12:47 »
Cytat: "bujolka"
wszystkie są śliczne, już sama nie wiem na jaki się zdecydować :?  :D

Na ten, który przemawia do twego serduszka!! Pozdrawiam

Offline asiek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4156
  • data ślubu: 14.08.2004
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #20 dnia: 8 Czerwca 2005, 18:09 »
Sophia!
Jesli Twój narzeczony jest postawniejszy i wyższy dużo od Ciebie to jasny garnitur mógłby być.Jednak ja osobiście i tak wolę grafitowy, albo jakiś inny odcień (byle nie czarny). I chyba Ty też.
Próbuj dalej przeforsowywać chłopa  :D

Offline bujolka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #21 dnia: 8 Czerwca 2005, 20:33 »
Poszukuje coś na szyje!! myślałam o jednym kwiatuszku różyczce ale na tasiemce. Niestety w internecie czy allegro znalazłam tylko takie na żyłce czy z jakimiś kamyczkami a to nie bardzo bedzie mi pasować. Może coś poradzicie?? :)


Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
by.
« Odpowiedź #22 dnia: 8 Czerwca 2005, 20:51 »
Zajrzyj do ''Fantazji'' na Piastów, tam jest dosyć duży wybór takich ozdóbek, ewentualnie możesz coś takiego zamówić. Podobnie w '' Justynie'' na Długosza-wykonują tam takie ozdoby.

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #23 dnia: 8 Czerwca 2005, 20:54 »
Hmmmmm jak myślisz o czymś konkretnym to możesz to zrobić sama !!!!! Kupisz w pasmanterii tasiemke , grubość , kolor wybierzesz , do tego różyczke też możesz sobie wybrać . Potem przyszyj ją do tasiemki i ozdoba gotowa  :D Łatwy i szybki sposób ,a   jaka satysfakcja , że zrobiłaś to sama !!! ;)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #24 dnia: 8 Czerwca 2005, 20:56 »
Aha !! Aby ją jakoś utrzymać na szyjce możesz doszyć jakieś np.haftki lub małe kawałki rzepu :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline bujolka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #25 dnia: 8 Czerwca 2005, 20:57 »
taaaa tyle że ja mam takie zdolności krawieckie :?  że pożal sie Boże, dobrze że chociaż guzik potrafie sama przyszyć :oops:


Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #26 dnia: 8 Czerwca 2005, 20:57 »

Jeśli chodzi o coś w tym stylu to z pewnością w ''Fantazji'' dostaniesz....

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #27 dnia: 8 Czerwca 2005, 20:59 »
I problem rozwiązany :D albo "fantazja " albo ręczne robótki :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline bujolka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #28 dnia: 8 Czerwca 2005, 21:00 »
Julia dzięki, właśnie o coś mniej więcej takiego mi chodzi tylko że może bez tych perełek. A jakie do tego kolczyki?? a może wcale??


Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
MAM SUKIENKE!! I co dalej?
« Odpowiedź #29 dnia: 8 Czerwca 2005, 21:05 »
Jeżeli masz dziurki w uszach to lepiej w nie coś włożyć , aby ładniej to wyglądało . Jak byś miałataką ozdobę jak na foto to mogą być perełi . Możesz też załozyć małe cyrkonie , które będą ślicznie się błyszczeć . Najlepiej poprostu dopasować kolczyki jak już będziesz miała sukienkę na sobie  i wtedy zadecydujesz czy się dobrze czujesz .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -