e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Czy napewno ślub w tej parafi???  (Przeczytany 8727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Siasia Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 26.12.2009
Czy napewno ślub w tej parafi???
21 marca 2008, 22:35
Witam.
Mam ogromną proźbę, chodzi mi o wyrażenie waszego zdania, o opinię i oczywiście o cenę ślubu w Kościele Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej w
Sosnowcu-Zagórzu na ul. ks. F. Blachnickiego. Mam nadzieje, że wśród was są kobietki które są z tej parafi. Bardzo proszę o pomoc, bo doszły mnie złe słuchy i mam pewne obawy.   

Offline myszkasc Kobieta

• Chuck Norris
Siasia to moja parafia i mojego Lubego :/
My nie chcemy tam ślubu już wybraliśmy inny kościół, ale martwimy się o licencje i będzie trzeba słono zapłacić :/
Moja siostra miała tu ślub, ale to za starego proboszcza ks. Wróbla i wiem, że te 9lat temu jej mąż oddał całą wypłatę jakieś 700zł na ślub,ale nie wiem jak jest teraz. Chodź ostatnio na mszy ks powiedział, ze jak kogoś nie stać na ślub to on  da za darmo ;)
Ja napewno nie chce w tym kościele, bo jak dla mnie porostu jest brzydki i b. duży na nasze skromne wesele, dlatego wybraliśmy parafie blisko sali i w tym tygodniu wybieramy się do księdza na rozmowę :/ Już się boje, a co Ty słyszałaś?? Czekam na opinie :)

Offline Siasia Kobieta

• forumowicz
Dziękuje bardzo z odpowiedź i szczerze mówiąc jestem w szoku że ks.Wróbel tyle brał. Mi wygląd nie przeszkadza ani wielkość, bo i tak mam sporo gości, ale właśnie obawiam się ile mi powiedzą za ślub, bo oczywiście pocztą pantoflową doszło do mnie że nasz nowy proboszcz woła po 1000 zł, mnie to przerasta!!! A pomoć w Katedrze tam gdzie tegaz jest ks.Wróbel można nawet za 100 zł. Wogóle od ślubu nie powinni wołać! Ile mam to dam... :/ No i teraz żałuje że jak byłam zaklepać termin to nie spytałam wprost, nie chce mieć żadnych niespodzianek.  Ehh...  :(

Offline pszczolkamaja27 Kobieta

• nowicjusz
Siasia niestety nie moge Ci pomóż, ale popieram Cie, 1000 zł za ślub to zdecydowana przesada!! Dla nas to jest sprawa duchowa a dla nich to poprostu niezły interes. Powinno być tzw. "co łaska". Dowiedz sie lepiej, żebyś nie była rozczarowana i unikneła zbędnych nerwówek. Pozdrawiam.  ;)

Offline filcia2 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 01-05-2008
Witajcie . Ja ostanio załatwiałm tam zgodę na ślub w innej parafii u proboszcza (bo tylko z nim można takie rzeczy załatwiać). Powiedział, że normalnie bierze 200zł, ale może być mniej - dałam 100zł. Koleżanka za licencje zapłaci mu 200zł. Co do samego ślubu słyszłam, że bierze ok. 1000 zł ale z żadnego pewnego żródła więc nie jestem przekonana.

Offline myszkasc Kobieta

• Chuck Norris
Czyli licencja 200zł, a czy coś się jeszcze płaci w momencie załatwiania tego?? Siasia a Ty już załatwiałaś kościół na 2009? Bo sama nie wiem czy nie jest za wrześnie. A co do Katedry to prawda, bo moja kuzynka była u ks. Wróbla i on jej w katedrze udzielał ślub za nieduże pieniążki w porównaniu z tym co piszecie o ks. Łybie.

Offline filcia2 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 01-05-2008
Do licencji - potrzebne są jeszcze akty chrztu z adnotacją o bieżmowaniu (ale to juz za 200zł powinno być w cenie). Po załatwieniu licencji trzeba jeszcze uiścić za zapowiedzi (tego jeszcze nie zrobiłam).

Offline myszkasc Kobieta

• Chuck Norris
Dzięki wielkie :-* Ja będę tu chrzestną z Moim Adasiem 20 kwietnia i jak pytałam się księdza to jeśli byłam u nich chrzczona (a byłam) to mój akt bierzmowania też u nich jest. A to nie jest za wcześnie załatwiać sprawy w kościele na rok przed ślubem ??? ??? ??? ???

Offline Siasia Kobieta

• forumowicz
myszkasc ja byłam tak poprostu się zoorientować kiedy otwierają księgi na 2009 no i zostaliśmy jak narazie wpisani na ost. str. kalendarza i mamy sie przypomnieć pod koniec roku. No ale juz sama nie wiem co mam robić, może pomyśleć poważnie o tej Katedrze tylko że troszke mi nie pasuje z dojazdem, bo sale mamy w Dąbrowie, no ale to już by było jakieś rozwiązanie. 

Offline myszkasc Kobieta

• Chuck Norris
Siasia my też mamy sale w Dąbrowie i myślimy o kościele na górce gołonowskiej,a jak nazywa się Twoja sala??

Offline Siasia Kobieta

• forumowicz
Restauracja JEDENASTKA, a jak wygląda sytuacja w tym kościele??

Offline evelaz Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 20.06.2009
A to nie jest za wcześnie załatwiać sprawy w kościele na rok przed ślubem ??? ??? ??? ???

ja co prawda będę miała w innym kościele ślub, ale jak poszliśmy się zapisać, to okazało się,że na przyszły rok na naszą datę już ktoś ustalił godzinę mszy i pozostała nam godz 15. Ksiądz zapisał nas w kalendarzu i kazał przyjść w lutym, by reszte rzeczy załatwić... Także lepiej się dowiedzieć,co i jak.

Offline Siasia Kobieta

• forumowicz
no właśnie też dlatego tak wcześnie poszliśmy, bo zależało nam na godz.16 i mam ją już pewną, tylko co z tego jak nie wiem co mam robić...  >:(

Offline pszczolkamaja27 Kobieta

• nowicjusz
Siasia przypomniało mi się że ja mam koleżanke z tej parafii, może sie czegoś dowiem. Nie załamuj sie.  :-*

Offline Siasia Kobieta

• forumowicz
Dzięki wiekie i jakbyś mogła to bardzo prosze o jakieś informacje.  :-*

Offline myszkasc Kobieta

• Chuck Norris
Tam jest bezproblemowo :) To się może w piątek przejdziemy do księdza :))

Offline Siasia Kobieta

• forumowicz
Bezproblemowo... a orientujesz się cenowo?

Offline myszkasc Kobieta

• Chuck Norris
Ok 500zł, ale tak było 2 lata temu

Offline Siasia Kobieta

• forumowicz
aha no ale to już znaczna różnica, a jak jest w tym kościółku, bo nigdy tam nie byłam i ty gdzie masz sale??

Offline aga8207 Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 06.06. 2009 Catamaran :)
W Katedrze miała 2 lata temu wesele moja przyjaciółka i ślub kosztował ją 1000 zł. w Katedrze + 200 zł. za licencje u nas w kościele. Więc jak dla mnie to troche dużo a jeszcze ile nerwów ją kosztowało zdobycie licencji bo ksiądz nie chciał wydać

Offline myszkasc Kobieta

• Chuck Norris
Ja mam Shume na Pogorii i z tego kościółka w Gołonogu jest max 10min bardzo powolnej jazdy :)

Offline Siasia Kobieta

• forumowicz
aga8207 a Ty z jakiej jesteś parafi?? W którym kościele bierzesz ślub??
myszkasc Shuma powiadasz :) bardzo ładna sala, ale jak dla mnie na taką liczbe gości stanowczo za droga. Aaa... daj znać jak wrócicie od księdza... ;)

Offline myszkasc Kobieta

• Chuck Norris
Mój Adam mnie wyśmiał, że chce już iść do księdza ;D ;D ;D Ale z salą też mnie wyśmiał jak tak wczas szukaliśmy ;D ;D ;D Więc jak starczy nam czasu w piątek do wpadniemy do obu księży :)

Offline sunflowerka83

• forumowicz
E tam ja tez tak myślalam jeszcze za wczesnie zeby iść do księdza, ale poszliśmy w końcu w ten wtorek. Okazało się że już maja sporo wpisów na 2009 i na naszą datę również. Na szczęście godzina która chcieliśmy byla wolna:)
Nie odkładajcie wizyty w parafii, bo potem moze być problem z chodliwymi datami.

Offline myszkasc Kobieta

• Chuck Norris
Bardzo dziękuje  :-* :-* Wybierzemy się, ale coś napięta atmosfera panuje między nami :/

Offline Siasia Kobieta

• forumowicz
właśnie spotkałam się z koleżanką, która ma w tym roku ślub w Katedrze płaci 600 zł...  :o
myszkasc i jak byliście??

Offline myszkasc Kobieta

• Chuck Norris
Na górce kancelaria czynna we wtorki,czwartki i w sobotę. Wiec pójdziemy w następną sobotę, bo Adam ma wolne,a wpierw tam chce się dowiedzieć  i dopiero potem pójdę do naszej, bo nie wiem jak ze ślubem w niedziele

Offline Siasia Kobieta

• forumowicz
ja już sama nie wiem co robić, dajmy na to że w Katedrze 600 zł no ale jeśli tam chce to musze u nas dać 200 i to już jest 800, no i nie moge zapominać o moim L, bo on przecież też jest z innej parafi, no i pewnie itak wyjdzie nam 1000  :-\ więc nie wiem czy to wszystko warte jest zachodu, nerwów, biegania itd. Jak mnie jeszcze ktoś niezniechęci to chyba zostasne przy tej parafi. Ehhh....  :-[

Offline myszkasc Kobieta

• Chuck Norris
U mnie mama bardzo nalega, żeby nie zmieniać parafii, bo ona zna księdza :/ Ale mój A nie chce i kropka :/
Zobaczymy  8)

Offline Siasia Kobieta

• forumowicz
Czy ja dobrze zrozumiałam, że Twoja mama zna naszego proboszcza, tak?? A czy mogłaby podejść go jakoś w rozmowie żeby się dowiedzieć o cene?? Bardzo mi na tym zależy.  ;)