Autor Wątek: obrączka z brylantem  (Przeczytany 2375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline juliaborejko

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18 lipca 2009
obrączka z brylantem
« dnia: 15 Marca 2008, 14:52 »
co myślicie o zwykłej złotej obrączce, tyle że z małym brylantem?? czy to prawda, że potem nie można jej zmniejszyć ani zwiększyć??

Offline myszkasc

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3074
  • Płeć: Kobieta
  • Moje niebo na ziemi...
Odp: obrączka z brylantem
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marca 2008, 15:00 »
Tak nie można im zmieniać rozmiaru, ale sama chce mieć taką :)


Offline juliaborejko

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18 lipca 2009
Odp: obrączka z brylantem
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Marca 2008, 15:41 »
też bym chciała, tylko jak pomyślę ile razy dziennie przekładam pierścionek z palca na palec (jak przymierzałam był zupełnie dobry), to mnie trochę zniechęca;

Offline ikusia
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31-05-2008
Odp: obrączka z brylantem
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Marca 2008, 16:09 »
Ostatnio robiłam mały sondaż u Jubilerów.. ;)  I faktycznie jest problem ze zmniejszeniem i zwiększeniem. A problem polega na tym, ze przy powiększaniu mogą diamenciki wypaść, ponieważ automatycznie naciąga się całe złoto w tym wgłębienie na kamień. Wtedy osadza się kamienie na nowo, albo wkłada większe.
Więc może nie ze niemożliwa jest zmiana rozmiaru, ale nieco bardziej skomplikowana.....
Z drugiej strony tak sobie mysle, ze w mojej rodzinie kobiety noszą po 30 , 40 lat obrączki i nigdy nie zmieniały rozmiaru :)
Ale mimo wszystko mam dalej dylemat, bo obrączka z 3 diamencikami była moim faworytem od samego początku :(
Ikusia

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: obrączka z brylantem
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Marca 2008, 16:39 »
ja planowałam obraczkę z brylancikami ale tyle nasłuchałąm sie u jubilerów, że zrezygnowała. Poza tym moja przyszła teściowa powiedziałą mi, że podczas 1 ciązy tak przytyła, ze musiała zwiekszać obraczke o 2 rozmiary więc wolałam nie ryzykować, gdyz mam tendencje do tycia i wiem to na pewno, że w czasie ciąży przytyję, a potem na pewno nie schudne do tekiego stanu jak przed ciążą.

Offline kera

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 sierpień 2008
Odp: obrączka z brylantem
« Odpowiedź #5 dnia: 2 Kwietnia 2008, 11:09 »
ja właśnie kupuje prostą złotą obrączke z brylancikiem znajoma w sklepie mówiła że da się ją powiększyć max jeden rozmiar a jeśli o więcej to trzeba wyjąć kamień i uważać żeby go nie uszkodzić ale myśle że i tak warto z resztą ja noszę srebrną już 3 lata i jakoś rozmiar jest cały czas dobry nie wiem jak będzie w ciąży