e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 978793 razy)

Offline emm-a Kobieta

• Chuck Norris
Elelemelko bardzo współczuję :-/ mam nadzieję, że wszystko będzie ok :-*
A co do karmienia Malutków....Nie dam sobie ręki obciąć, ale wydaje mi się, że gdyby Domisia nie chciała mi pić z piersi, to przeszłabym na mm...Wcale nie uważam,że to jakieś zło. Mleko mamy na pewno lepsze, ale... skoro tak Ci Sylwuś ciężko, to bym sie chyba tak nie zażynała... A mówię to, bo nawet mi się nie chciało rozpakować jeszcze mojego laktatora, a było kilka sytuacji, kiedy naprawdę by się przydało odciagnąć mleko... po prostu mi się nie chce :-p nie mam siły, jestem zmęczona...Kumulacja buntu dwulatka z buntem spowodowanym pojawieniem się siostry + różne inne problemy, które się teraz u nas pojawiły, to po prostu ponad moje siły :-p
Moje Laleczki :-)
Klara 2014r.
Dominika 2017r.

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
Wymiotowala jiz po upadku?

Offline violiza Kobieta

• uzależniony
A ja tak nie bardzo jestemza mm jak widac bo duzo poswiecilam by karmic... mm to mleko MODYFIKOWANE.i nie da sie nim zastapic mleka matki stworzonego wlasnie dla dziecka z przeciwcialami chorobowymi itp itd.... samo dobro. Zloty napoj i dzowo mnie, ze kobiety nie chca walczyc by karmic. Ze taka mala edukacja i swiadomosc jest jakoe to wazne...ze teraz rzadko mozna spotkac dziecko wylacznie kp.prawie Kazda matka dokarmia niezaleznie czy jest potrzeba czy nie. Straszne to i smutne. Wiadomo ze to nie jest latwe i przyjemne, ale tak nas natura stworzyla.
Dobra...to tyle... nie krzyczec na mnie;) kazdy wie co robi i robi co chce. Wiadomo.sa rozne sytuacje.
jestem forumową skrzypaczką,->
http://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=49937.new#new  zagram też na Waszym ślubie ;)
zapraszam do kontaktu :)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
Już tyle razy by ten temat tutaj poruszany, naprawdę nie warto znowu tego wałkować. Dla mnie Iza piszesz w formie terroru laktacyjnego, strasznie mnie to irytuje. I mówię to ja - matka karmiąca swoje dzieci bardzo długo.

Offline violiza Kobieta

• uzależniony
Jakiego terroru? Gdzie i co Ci soe nie podpba? Ja napisalam tylko na odp emmy, ustosunkowalam sie do wypowiedzi odnosnie mm. Tyle.
http://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=49937.new#new  zagram też na Waszym ślubie ;)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Cały Twój post. A wiesz - mam prawo skomentować :) Wiec się nie unoś.

Offline violiza Kobieta

• uzależniony
Nie unosze sie. To Ty na mnie najechalas, ze terroryzuje;) dziwie sie bo chwile wczesniej pisalam  ze nie wyobrazam sobie karnic dluzej niz rok. wiec taka ze mnie terrorystka laktacyjna ;) Ovzywiscie. Kazdy ma prawo do wypowiedzi. Tak samo Ty jak i ja;)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Jak czytam ten Twój post to dla mnie nic innego jak terror laktacyjny.

Proszę jeszcze wklej mi mój cytat gdzie na Ciebie najechałam :D :D :D

Offline beta80 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 11.07.2009
Ja tak samo to odebralam. Nie oceniajmy :-) Kazda mama niech robi jak uwaza. Mm nie jest niczym zlym. Tym bardziej jak jest np tak jak w moim przypadku bylo- sama w domu z dwulatkiem i noworodkiem.

Offline violiza Kobieta

• uzależniony
Chyba Ci sie nie podpba wyodrebnione modyfikowane;) a reszta to zal do swiata,  z powodu malej woedzy na temat laktacji;) mozna? nie mialam zamiaru niczego wywolywac.

Offline violiza Kobieta

• uzależniony
Dlatego napisalam. Rozne sa sytuacje.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Kompletnie nie kumam wypowiedzi, ale może to i dobrze :p

Offline violiza Kobieta

• uzależniony
Mozesz pisac . Chetnie wyjasnie., ale tez nie widze sensu dalszej dyskusji na ten temat

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Violiza oczywiście, że masz prawo mieć inne zdanie, ale w poście zarzucasz matkom niekarmiącym piersią słabą edukację i inne "niedouczenia"... 

Pamiętaj, że każda matka robi jak uważa i tyle. I nie wynika to ze słabej wiedzy, ale moze z roznych innych, ważnych pobudek i nie wypada tego oceniać/komentować..

Ja prawie wcale nie karmiłam Liwii piersią i nie uwazam siebie za wyrodną matkę. Ja zrobiłam tak (świadomie), a inni niech sobie karmią swoje dzieci piersią i do 18 roku życia jesli im tak pasuje ... :) po prostu nie oceniam ich i nie chce aby ktos oceniał mnie.

Aaaa i nadmienię, że ja jestem z tych, co to nie przejmują się w tym temacie komentarzami innych, ale niektórych moze  zaboleć.
« Ostatnia zmiana: 31 marca 2017, 14:11 wysłana przez loona »

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
Ja powiem tak: szczęsliwa mama karmiąca MM nie jest w niczym gorsza niż mama z depresją karmiąca piersią... może to jest frazes ale naprawdę szczęśliwa mama to jest szczęsliwe dziecko :)
MM jest gorsze od mleka kobiecego jeśli chodzi o skład - nikt tego podważać nie będzie ALE  MM nie jest trucizną.

Ja Julię karmiłam piersią 6 tyg. To było najgorsze 6 tyg mojego zycia. Miałam ochotę rozpędzić się i uderzyć głową w ścianę, żeby nigdy się nie obudzić. Gdy całkowicie przeszłam na to odżyłam i zaczęłam się cieszyć, że mam dziecko :)

Offline Daruda Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 20.06.2009
Ja nie skomentuje, ale wypowiedz. ...no srednia. ....

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
Święte słowa Loona, święte słowa.
Mi tu też zajechało ostro terrorem laktacyjnym.
violiza, włóż sobie w buty swoją świadomość laktacyjną. Nie masz zielonego pojęcia o tym na jakie choroby chorują kobiety i tak naprawdę nie wesz wiele na temat tych sytuacji, które uniemożliwiają im karmienie. Nie ma to nic wspólnego z wiedzą na ten temat.

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy, to im się zbiera :-D

Offline violiza Kobieta

• uzależniony
Looona masz racje. Faktycznie z mojej wypowiedzi mozna wywnioskowac, ze zarzucam brak edukacji matka. A wiadomo, ze kazda ma swoj wybor. Za co przepraszam.
Nigdzie jednal nawet nie pomyslaam, ze ktos z tego powodu jest wyrodny czy inny... 
« Ostatnia zmiana: 31 marca 2017, 14:15 wysłana przez violiza »

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Vivka! Cudownie to napisałaś!!!  :-* o to wlasnie chodzi.  :-*

Kocham swoje dziecko nad życie! Krzywdy nie dam zrobić ale jesli jest cos czego moj organizm i psychika nie akceptują, a można to zastąpić czymś innym to ja tak robie! Dla zdrowia i życia mnie samej oraz całej mojej najbliższej rodziny :)

Dobra dziołchy ;) Kończmy temat i róbmy swoje. PEACE :)

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.09.2006
ok to na zmiane tematu ja z małym apelem  :) dbamy i chuchamy na nasze dzieci, ale jako kobiety tez powinnyśmy o sobie pomyśleć, gorąco namawiam do zainwestowania w tzw. coroczny przegląd (jak to mówi mój ginekolog  :) ) czyli dokładne usg ginekologiczne, cytologia i usg piersi, teraz u coraz młodszych pań pojawiają sie różne zmiany, a na wczesnym etapie możne je skutecznie diagnozowac i leczyć...

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Justyna wiem, że się stresujesz, ale jesli dobrze patrzę, to ona wagowo mieści sie jeszcze w centylach, jak ze wzrostem? Aż sprawdziłam u swojej i w wieku 9 miesiecy ważyła co prawda prawie 8,8 kg, ale w 13 miesiącu   juz tylko 9,5 kg, bo zaczeła sie dużo ruszać i chodzić  :) najwazniejsze, żeby dziecko było zdrowe, a jak jest wersja top model to przynajmniej nie trzeba walczyć z otyłością  ;)
co do mm to sobie przypomniałam, że ja na poczatku dawałam jakies smakowe, bo zwykłe tez nie przechodzilo, potem sie przyzwyczaili

Miesci się ....  jeszcze
W jej wieku Karol tez się mieścił.

Dzisiaj do kaszki zamiast 3 porcji mleka dalam 1. I z ok 130 ml zostawiła może z 10 lyzeczek. Za 2 h dostała piers possała 3 min i się odstawila ale jak isnela to jej jeszcze wcisnelam i kolejne 3 min posssla i odplynela.
Spróbuje jej dac ciut więcej obiadku. Ale obawiam się ze znowu wyrzuce.

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 05.07.2008
Justyna, mysle ze malymi kroczkami i przyzwyczai sie do smaku mm.

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
jako kobiety tez powinnyśmy o sobie pomyśleć, gorąco namawiam do zainwestowania w tzw. coroczny przegląd (jak to mówi mój ginekolog  :) ) czyli dokładne usg ginekologiczne, cytologia i usg piersi.

Święte słowa. Zawsze na wiosnę robię. Cytologia i usg dopochwowe zrobione we wtorek, a w kwietniu mam usg piersi.
Czekam na wynik jak na szpilkach bo znajoma ostatnio odebrała wynik z 3gr...

Offline mon_ka98 Kobieta

• Chuck Norris
Ja powiem tak: szczęsliwa mama karmiąca MM nie jest w niczym gorsza niż mama z depresją karmiąca piersią...
można mieć depresje i być szczęśliwym ??? Dla mnie to się wyklucza ;)

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Martyna po upadku następnego dnia jeden raz. Na razie jest już o wiele lepiej,  bawimy się  na świetlicy klockami. Ale  zostajemy do poniedziałku.

Offline Zoya Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2010 r.
Elemelko,
elemelko, a jakie to było uderzenie? Upadek, zderzenie z jakimś przedmiotem, coś spadło na nią?

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
Marta ale podejrzewają jakieś wstrząsnienie mózgu czy jak? Biedna Lusia :( a może mąż z nią zostanie skoro ty Zosie karmisz?

Iza a ja bym całkiem inaczej powiedziała, teraz jest o wiele większą edukacja i co za tym idzie ciśnienie na KP. W czasach mojej młodości dużo lżej kobiety na mm przechodziły, ja byłam i moja SIS  na mm od razu bo mama po cesarkach mleka nie rozkrecila. I nikt się tym nie przejmował tak jak teraz jest kult siedzenia z dzieckiem w domu, karmienia KP, gotowania eko etc.

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Jola prawdopodobnie spadła z kanapy. Ja karmiłam młoda w sypialni,  mąż robił kolacje w kuchni. Ona szalala w dużym pokoju.
Gosiu dziś chce  być  z Łucja, niego  zobaczymy. Choć jestem  tetax  w domu i wyć mi się  chcę  jak  patrzę  na  Zosie  :'(

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 05.07.2008
Jak to niewiele brakuje, zeby dziecko sobie zrobilo krzywde ::)
Oby nic jej nie bylo, to moze Was wypuszcza jutro? Do poniedzialku to troche dlugo. Ale chociaz bedzie pod profesjonalna obserwacja.

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.09.2006
elemelka mam nadzieje, ze tylko na obserwacji się skończy...i jak to trzeba mieć oczy dookoła głowy, sekunda nieuwagi i nieszczęście gotowe..
gosia widze, ze robimy przeglądy w podobnym terminie  :) 3 grupa w cytologii to jeszcze nie wyrok, ale wymaga dalszej diagnostyki.....z sytuacji z życia wziętej to okazuje sie, ze nawet środowisko lekarskie czasem lekceważy badania, koleżanka po fachu mojego ginekologa ciagle odkładała usg piersi , bo młoda i nie ma czasu....niedawno przez przypadek wyczuła guz w piersi , niestety już na tyle rozwinięty, ze jest po mastektomii i w trakcie dalszego leczenia...a dodam, ze babka tuz po 30-stce...