e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1004371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline justyna85 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
My też mamy micro i Nadia dalej na niej smiga i nie wydaje sie za mala czy że za  chwile bedzie za mała ona w kg chyba do 20kg jest ale już nie jedno wieksze i cieższe dziecko na niej jezdziło. I na micro Amelka też pojezdzi przecież

Offline agulla1919 Kobieta

• Chuck Norris
Mini micro dla Amelki chce kupic , a delux starszej aby juz na dluzej starczylo :)

Dzieki za opinie.

Offline dmonik44 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 19.06.2010
Co te hulajnogi mają w sobie ze sa takie drogie? Moja Natalia jeździ na podobnej kupionej za ok 100zl. Jeździ Super, świetnie skręca nie wiem na czym polega różnica?
Natalka 4.11.2012

• Chuck Norris
Monika nie wiem ... duzo osob je poleca , czemu nie wiem...

Dzis Julia od chrzestnego dostala.
Delux czyli troszeczke wieksza wersje.
Ppjezdzila 10 min i juz obdarta hulajnoga.Co prawda cicha.
I dalam ciala bo byla promocja z 50 na 25e hulajmoga i nie kupilam.Moglam tamta wybrac.
A zgapilam sie bo bylam pewna ze micro jest duzo wieksza ... a niestety jest tylko 1cm wyzsza!

Amelii to z allegro raczej zamowie - ppdobna do micro.Badz kupie od kogos i tyle.

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Dziewczyny kiedy moge mlodemu dac kabanosa?
Ser?
Jogurt naturalny?
Kurde zapomnialam podstaw!

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.08.2008
Wg nowych wytycznych możesz po skończonym 6 miesiącu dawać wszystko,  no kabanosa bym się bała że względu na problem z przeżuciem. Oczywiście obserwacja czy coś nie uczula ale to wiadomo.  A tak to już nie ma ze najpierw marchew itd
« Ostatnia zmiana: 16 sierpnia 2017, 13:07 wysłana przez ~Ania~ »

Offline kjp83

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.09.2008
A ja bym napisała- im później tym lepiej. Nabiał mu zbędny, kabanos tym bardziej. Mięsa w ogóle nie potrzebuje.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
A ja bym napisała- im później tym lepiej. Nabiał mu zbędny, kabanos tym bardziej. Mięsa w ogóle nie potrzebuje.

Kasia to prawda? mój wcale nie je...i mam wrażenie, że przestaje rosnąć, ale w sumie nie je tez warzyw

Offline kjp83

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.09.2008
Obecnie mięso jest tak przetworzone ze lepiej go unikac. Ja niestety jestem daleka od wegetarianizmu bo mieso lubie ale generalnie nie jest nam potrzebne.
Natomiast dzieci rosną skokowo. Moze ponad pół roku nic nie urosnąc by pozniej odbić kilka cm. A jak jego wzrost na tle rówieśników i siatki? Mój Leon tez ostatnio nie rosnie. Ale na koniec zimy miał spory skok, wszystkie spodnie nagle zaczely byc do kostki.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
My dziś byliśmy na bilansie 2 latka. Nina ma 83cm - 10centyl :( Spadła z 25. Wagę trzyma ma 25 cały czas - 11,2kg. W domu nigdy nie wyszło więcej jak 10,5kg ;)

Ech, ten wzrost mnie martwi od zawsze  ::)

Offline ciriness

• Chuck Norris
Kasiu na tle równieśników wypada słabo, jest raczej najniższy. Na siatce spadł drastycznie, ale muszę go dokładnie zmierzyć w przychodni, żeby mieć pewne porównanie. Na razie się nie martwię bo widzę, że w lutym kupowałam rozmiar 104, a teraz kupuję 110 więc jednak musi rosnąć, skoro spodnie za krótkie.

Natomiast ja się bardzo martwię o to jedzenie...wczoraj zjadł kromkę chleba na śniadanie, potem trochę makaronu, dwa gofry i to wszystko na cały dzień...
Z owoców je tylko maliny i jabłka i czasem musy. Pije głównie wodę, sporadycznie jakiś sok.
Parówki zje raz na miesiąc, poza tym nic więcej.
Ziemniaki, makaron, bulgur z marchewką, ryż, chleb - koniec menu.

Martwię się, że w końcu od tego zachoruje ::) ::) ::)

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Co najwyżej spadnie mu poziom żelaza i ferrytyny.
Pewnie Cię to nie pocieszy, ale Wiktor ma podobne menu...
Rano owsianka, potem placki bananowe lub tosty w jajku. Obiad to masakra - ziemniaków już nie je, mięso podziubie. Wchodzi ryż i makaron ale często bez sosu  :-[ Kotlecik nie...
Kolacja to tost z serem lub sadzone na toście z dziurką.
Z miesiąca na miesiąc jest gorzej. Żadnych warzyw prócz groszku i cieciorki. Owoce to jabłko i banan. Zupy to rosół, pomidorowa i kremy, ale to nie zawsze.
Gdy jemy małosolne to on ucieka z krzykiem do innego pokoju. Lodówkę otwiera z zamkniętym nosem. Jest okropnie wrażliwy na intensywne zapachy, nowe potrawy itp.
Za tydzień idziemy do poradni. Serio jest masakra. Nie, nie wyolbrzymiam, coś z nim jest nie tak.
To wielki problem iść z nim gdziekolwiek w gości na obiad, a gotowanie w domu to też udręka...
Gosia, czy u Kubusia nie zauważyłaś podobnych objawów?

Dziś zrobiłam mu curry z kurczakiem i groszkiem. Zobaczymy czy zje.

• Chuck Norris
Mysia ja bym az tak sie nie przejmowala.
Pamietam ze Julia byla zawsze niska w porownaniu do rowiesnikow!Kolezanka dawala po swojej coreczce ktora jest o tydzien mlodsza ciuszki Julce.
A po 3rz tak nadrobila ze teraz rowna z innymi dziecmi.

Za to sprawdzilam Amelie.Ma 89cm i 11kg.
Bluzki nosi 86 , spodnie zaczyna w dligosci wchodzic na 92 chociaz lekko przydlugie.
Za to krotkie spodenki nawet i 9-12m ;).

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
Dzięki Aga :) Włosów z głowy nie rwę, ale jednak zawsze mam to gdzieś z tyłu głowy. Ja nie wiem jak to jest, bo Nina już 86 to spodenki przykrótkie ma, na jesień na bank muszę zmienić na 92. Góry 86 są przeważnie okej, ale sporo już też 92 nosi. Także to wszystko i tak jakieś pogmatwane. To pewnie dlatego, że rozmiarówki różnych firm są po prostu "zd*py"  ;D

Dziewczyny, a z tym jedzeniem, a raczej niejedzeniem to możemy sobie ręce podać. Nina nie zje niczego w sosie (ani mięsa ani dodatków), ziemniaki tylko podukane z masłem, ryż i makaron tylko suchy. Mięso to tylko z pieczonego kurczaka albo w panierce jak schabowy zrobiony. Z warzyw je tylko ziemniaki. Z zup pomidorowa i rosół. Z owoców banany, a reszta to musy w tubkach. Jedzeniowy koszmar. Zastanawiam się czy to jej jakieś predyspozycje takie a nie inne czy to ja gdzieś błąd popełniłam...

• Chuck Norris
Moje tez malo jedza ... i tez jak juz to suchy makaron.
Po 3rz Julia zaczela troche jesc bo wczesniej tylko ziemniaki ze smietana ... nic wiecej.I od razu przytyla :) teraz 17.5kg , a przed 3 urodzinami miala tylko 11kg!

Offline ciriness

• Chuck Norris
Małgosiu u nas nie ma tak jak u Ciebie, nawet czasami coś spróbuje, ale zazwyczaj jest nie, niedobre i koniec, nawet nie wie jak coś smakuje. Lekarze mówią, że to obecnie normalne u dzieci...ale czy ja wiem, na pewno z nim się przejdę do jakiego psychologa.

Offline kobietka Kobieta

• maniak
małgosiask, a może to nadwrażliwość na zapachy? sygnalizowałaś lekarzowi, psychologowi, co mówiły panie w placówce? Wiktor chodził do przedszkola. Może obserwacja pod kątem zaburzeń integracji sensorycznej? te dzieci mają różne nadwrazliwości, m.in. na zapachy...

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
  • data ślubu: 10.10.2009r.
Dziewczyny, Adi jeszcze rok temu jadł tylko znane mu rzeczy. Dopiero od niedawna próbuje nowych rzeczy i decyduje czy mu smakuja i rozszerzył menu znacznie. Spokojnie :)

• Chuck Norris
Selena, tyle że Wiktor ma 6 lat i nie próbuje NIC ;) Też słyszałam, że wyrośnie. I co? I chyba za długo zwlekaliśmy...

Kobietka, tak, za tydzień idziemy na konsultację pod kątem IS. Zgłaszałam i pediatrze i w przedszkolu. Pediatra nas zbywała, dopiero jak poszłam na bilans 6latka (do innej) to poleciła nam ośrodek zaburzeń. W przedszkolu syn też ma problemy i tylko znane potrawy rusza. Gdy ostatnio ciocia prosiła go aby spróbował sałaty, to miał odruch wymiotny...
A Ty masz doświadczenia w temacie IS?

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Dziewczyny, co do wzrostu sprawdzajcie  na siatce. Jak nie spadnie drastycznie w okolice  3 centyla  to jest OK.
Gosia - niespełna 4latek i ubrania  104/110 to jest jak najbardziej  OK.

Mysia  jak Cie  martwi  to idz z Nina do endokrynologa.  Pierwsze  badania  to tsh,  ft4, ft3,  wit D, kreatynina.
Tylko od razu do takiego ktory jest z osrodka zajmujacym sie niskorosloscia zeby  nie tracic czasu  w razie  w.
Choc trzymam kciuki zeby sie zatrzymala na tym 10 centylu!!!
Po tylu  latach zmagan  chyba  moge byc "ekspertem"  w tym temacie......

Ja z Lucja  mam termin na pazdziernik  2018  8)
Niestety tez jest  malutka  jak jej brat   :-[
Genetyka mamy w marcu  2018  8)

« Ostatnia zmiana: 16 sierpnia 2017, 21:46 wysłana przez ~Ania~ »

Online Daruda Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 20.06.2009
ja tez miałam gagadka jedzeniowego i uwierzcie,że w porownaniu do alana wasze dzieci jedzą dużo;-) Ale to co teraz widzialam jak byliśmy na wczasach przerosło nawet mnie i męża, przy stole tylko zerkaliśmy na siebie, moze to zasluga nowej dziewczyny;-) ( Olka japciowa) ,ale to co Alan mial czasem na talerzu.......on chyba sam nie wiedział co je;-))) kalmary, krażki cebulowe , kalafiror......jeszcze dwa tygodnie temu to było niemożliwe;-) Głowy do góry dziewczyny;-) Życzę wam wszystkim,aby wasze dzieci zaczęły jeść!!!!!

Offline kurczaczek83 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.12.04
Mój Igor też sie zrobił niejadkiem, wszystko jest niedobre...choć myślę sobie że przez to że on nie ma czasu, bo chce się ciągle bawić...
Wieczorem dopiero (ale nie zawsze) zaczyna jeść.
Tylko u nas np on je jeszcze rano mm i to pewnie go trzyma, później owoca...obiad....ehhh zależy co jest i czy ma ochotę, bo czasami jest tak że muszę mu robić schabowego o 11 a na obiad zje samego ziemiaka....przeważnie wsuwa obiad z K po 17....i kolacja...no i wtedy się zaczyna....a na końcu mm
Gosiu Igor jak Kubuś mimo że nie zna smaku nie ruszy, od razu be

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.09.2006
Justyna dobrze, ze sygnalizujesz temat, żeby czegoś nie przeoczyć...ja dalej trzymam kciuki, żeby jednak siostra nie poszła w ślady brata...
u mnie dzieci jadły wybiórczo do 3 roku życia - jak poszły do przedszkola, aż byłam w szoku, ze wszystkiego próbują - widocznie potrzebowały motywacji w grupie  :) czego i Waszym dzieciom zyczę

Offline Zoya Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2010 r.
104 to chyba taki normalny "książkowy/metkowy" rozmiar dla 4 latka.
98 to 3latek
92 to 2latek

Offline kobietka Kobieta

• maniak
Małgosia trzymam kciuki za efektywna wizytę, uważam że właściwie postawiona diagnoza i skierowanie do SI, systematyczne ćwiczenia to bardzo dobra sprawa. "Troche" się znam :)

Offline ciriness

• Chuck Norris
Gosiu a w Poznaniu idziecie na SI? Bo ja szukam jakiegoś miejsca, fajne jest przy lotnisku, ale terminy wszedzie odległe. Mój Kuba ma trochę zaburzeń np. mamy horror z myciem głowy czy smarowaniem go kremem....

Dziewczyny pocieszacie mnie, moze przyjdzie czas na jedzenie w końcu, my takie rozne rzeczy fajne gotujemy a on nic nie rusza...

No z tym rozmiarem ja wiem, że spoko to nie panikuje za bardzo choć faktycznie na tle rówieśników jest niziutki.

Offline nadzieja

• Chuck Norris
Cała moja trójka metkowo jest Ok rok młodsza  ;)
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

Offline Zoya Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2010 r.
U nas też horror z myciem głowy.
Jest lepiej z okularami do pływania, albo z ręcznikiem na twarz ;)
Wiem, ze to przejściowe, u starszego syna przerabialiśmy ten temat. Teraz sam myje głowę słuchawką ;)

• Chuck Norris
Gosia, idziemy do Siloe na Wildzie. Pediatra wskazała nam to miejsce, nic innego nie szukałam.

Offline Asiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 29.06.2013
to moja duża, bo teraz nosi 98/104.