e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1339480 razy)

Offline Isabel Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.09.2011
Tak bez recepty, nebu dose jest zielone i niebieskie nam pediatra zaleciła zielone przy suchym kaszlu, a niebieskie przy mokrym. Zdrówka dla Julci!

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Vivka nebu dose to si nazywa.

Moja Zuza ma astmę oskrzelowa. Alergolog każe  włączać Nebbud od razu gdy zaczyna kaszleć bo i tak nie ma co czekać...Ona z tych co żaden syrop  nie zadziała itp. Ale Sinecod jej w nocy pomaga.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline bubulina Kobieta

• maniak
U nas sinecod dziala tak naprawde po jakis 2-3h dopiero. Bardzo dobrze ze wymiotuje ta flegma. Rob duzo inhalacji nawet takich z garka na pokoj.

Offline madzia_n Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
wiele cudów mieliśmy na kaszel ale tego sinecod jeszcze nigdy.muszę zapamiętać nazwę.
A czym się różni to nebu dose niebieskie od zielonego? my mamy niebieskie jak coś...

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Zielony ma tylko 0.9% i dodatkowo kwas hialuronowy.
Niebieski 3%.

Zapytam tu
Czy macie może strój tygryska na 116?

Offline dmonik44 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 19.06.2010
Rz...g byl po kaszlu, mysle ze te inhalacje coś ruszyly i łatwiej bylo odkaszlnac i się oczyścić.
Natalka 4.11.2012

Offline .caril.

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22.08.2009
Jestem przerażona jak czytam ten wątek. Ciągle choróbska, wirusy i bakterie męczą dzieci.

Dziś w naszym żłobku jest jedno dziecko - Matylda. Tosia też się dobrze trzyma i mam nadzieję, że się uchowają przed tym pogromem.
Jak w ogóle objawia się zapalenie oskrzeli? Doświadczenie moje, przez 6,5 roku to tylko katar.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Tylko się cieszyć Karolina.
Zapalenie oskrzeli to głównie kaszel ;)

Offline Zoya Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2010 r.
Ale chyba gorączka też?
Też nie mam doświadczenia...

Offline beta80 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 11.07.2009
U nas tez znow jakis wirus u corki. Kaszel i mega katar. Osluchowo czysto. Czekam z utesknieniem na koniec 'zimy'. Ile mozna...:-(

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
dokładnie , zapalenie oskrzeli to kaszel i osłuchowo wychodzi.

Mój Filip strasznie się meczy z tym katarem, ja zresztą też...mam nadzieje ze w marcu to wszystko minie

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 08.09.2007

Moja Zuza ma astmę oskrzelowa. Alergolog każe  włączać Nebbud od razu gdy zaczyna kaszleć bo i tak nie ma co czekać...Ona z tych co żaden syrop  nie zadziała itp. Ale Sinecod jej w nocy pomaga.

Anusia kiedy u Twej Zuzi stwierdzono astmę i czy robili jej jakieś badania??
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013

Offline .caril.

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22.08.2009
Dzięki, będę obserwować moje panny w takim razie.

Od poniedziałku w żłobku właśnie zapalenie oskrzeli. W środę było piątka, wczoraj czworo dzieci. Ciekawe ile będzie w poniedziałek  8)  Przez 9lat działalności nie mieli takiej sytuacji.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Ale chyba gorączka też?
Też nie mam doświadczenia...

Moja Zuza np. nie gorączkuje.

Anusia kiedy u Twej Zuzi stwierdzono astmę i czy robili jej jakieś badania??

Jakoś rok temu. Robilismy panel, no i po wywiadzie itp.
Nie miała żadnych testów na astme itp - podono sa takie.

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
No mój 3 latek tez po wywiadzie ma stwietdzona astmę. Panel mieliśmy ale alergii nie wykazał. Ale mój nawet się nie męczy ani nie kaszle przy wysiłku

Offline ciriness

• Chuck Norris
U nas też testy nic nie wykazały, ale jesteśmy w stanie zagrożenia astmą. Tak samo jak u Ani na nasilony kaszel  od razu wchodzimy z pumlicortem i ventolinem, dzięki temu nie rozwija sie zapalenie oskrzeli.
Teraz już jesteśmy na tubie od 2 tygodni i kaszel nie wraca tfu tfu

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
U nas jak zmieszać dawkę od razu zapalenie oskrzeli wiec mamy brać większą dawkę cały czas. Zobaczymy co to będzie dalej

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
U Julii temp rośnie więc pewnie się jednak coś rozwija ;/ jutro rano pojedziemy chyba na opiekę medyczną.
Ja nie wiem skąd ona znowu to cholerstwo złapała, nie chodzi przecież do żłobka ;/

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.09.2006
anusiaaa ale coś Wam wyszło w panelu ? mieliście robioną spirometrię?
u nas odpukać problemów oddechowych nie ma (choć na wszelki wypadek pulmicort i berodual są  w apteczce ), ale z racji zdiagnozowanej alergii jesteśmy pod specjalnym nadzorem, bo nieleczona też może prowadzić do stanów astmatycznych...

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
Vivka a brała ostatnim razem antybiotyk? Niestety on leczy ale i osłabia organizm :( A teraz strasznie dużo wirusów...

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
Tak bo miała wtedy gorączkę 39 i początkowe leczenie bez antybiotyku nie przynosiło efektów.

Niby mówi się, że jak są mrozy to lepiej bo wymrażają "zarazki" a zobaczcie ile ludzi chorych jest ;/

Offline ciriness

• Chuck Norris
Zgadza się, w tym roku mimo zimy jest tragedia. U mojej sis na oddziale Ah1n1, w dodatku obok tego wirusa co powoduje zapalenie oskrzeli i płuc jeszcze jelitówka, masakra jakaś :(

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Mojego kuzyna żona 2 tygodnie temu zmarła na powikłania po grypie. 29lat, szok! Moja mam na jedno ucho nie słyszy, tez grypa ja na maxa rozłożyła.

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
O ja cie Ania masakra! Ale co to za powikłania były?

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Dostała zatoru płucnego, zmarła w kilka chwil :(

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
Straszne :( a czasem człowiek choruje i szybko wraca do pracy niedoleczony bo terminy, spotkania itd... :( a jednak trzeba się wyleczyć do końca.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Właśnie tak to jest... moja mama tez się tak załatwiła bo ciężko jej było do lekarza iść. Jak już ledwo zipiala to w końcu się zdecydowała a tu już mega zapalenie zatok, zapalenie uszu, grypa i nie wiem co tam jeszcze. Choruje już trzeci tydzień. Ale przynajmniej się leczy, bo kuzyna żona właśnie się nie leczyła :(

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
O matko Ania, co Ty mówisz? Straszne.

Ja miałam grypę raz. Rozwaliło mnie na 3 tygodnie, ale tak, że przez 2 ręki podnieść nie mogłam. Do lekarza ledwo dopełzałam.

Na Śląsku szpitale są pozamykane dla odwiedzających z powodu jak to mówią "epidemii grypy".
W ośrodkach zdrowia masakra - już tam nawet nie chodzę, wzywam lekarza do domu i płacę bo się boję.

Coś się dzieje niedobrego.

Miśka, pisałam, że nie miała badań. Z panelu nic nie wyszło ale alergolog i pulmunolog dokładnie postawili taką samą diagnozę, przy czym zaznaczyli, że z "tego" powinna wyrosnąć. Więc niech wyrasta!

Offline Ola888

• Chuck Norris
Nas choroby w zasadzie oszczędzają w tym roku, ale to pierwszy taki łaskawy rok. Na urlopie byliśmy chorzy wszyscy, jakaś wirusówka każdy po jednym dniu miał wysoką gorączkę a następnego dnia okaz zdrowia, takie dziwne.

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.09.2006
anusiaaa spirometria to tylko badanie pomocnicze, a nie typowo diagnozujące astmę, dlatego zapytałam...
tej wersji o 'wyrastaniu" albo chociaż złagodzeniu objawow alergii  też się kurczowo trzymam  :) podobno okres nastoletni bywa przełomowy...