e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 877613 razy)

joannaM i 17 Gości przegląda ten wątek.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Pewno dlatego nie myje bo Młoda pija mleko w łóżku i zasypia.

Jak mój :P
Ale Tymek nie chce generalnie myć zębów wiec mam głębszy problem.

Moja Zuza też tak piła i dopiero jak miała ok 2 lat zmienilismy rytuał na picie i mycie zębów.
Pierwszą dziurkę miala w wieku 6 lat :P

Mój Młody je na kolacje jajko + warzywa, albo chlebek + kabansa gotowanego albo kasze mu robie. Ostatnio jadł kasze jeczmienną z pesto pazyliowym :P Co tam wpadnie w ręke.
Bo dbałam o to, żeby myła za dnia itp.

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 05.07.2008
To u nas jest na odwrot, Lena ma obsesje mycia zebow. Pewne jej niedlugo od tego odpadna ::)
A mleka nie pije na noc wiec nie mamy tego problemu.
Bubulina, chcialabym zeby ona tyle zjadla przez caly dzien, co Twoja na noc.

Offline justyna85 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
Edzia takie nie jedzenie Nadia ma do dziś :(  wręcz z wiekiem się pogorszyło zamiast polepszyć :(

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
Ale od poczatku tak bylo? Bo u nas do tej pory ladnie jadla, ale od 2-3 tygodni wszystko jest bleee, czasami dotknie palcem i juz jej konsystencja nie odpowiada i nie zje ::)

Offline justyna85 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
kiedyś mi się wydawało ,że mało jadła ale patrząc jak jest teraz to wtedy ładnie jadła

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Mój Tymek ma fazy.
Raz je wszystko, jak odkurzacz i cały dzien łazi i mowi "Am, am".

Innym razem zywiłby się tylko mlekiem i powietrzem.

Wiec nie panikuje bo jak przychodzi lepsza faza to nadrabia :)

Aaa no i mamy pierwsze sukcesy nocnikowe.
Siku już robimy dość czesto do nocnika, czasami obok, czasami w majty :P
Kupa nam sie pierwszy raz zdarzyła.
Siadł, wstał, a tam niespodzianka :D

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
U nas tez nocnik w czestym uzyciu i coraz czesciej z zawartoscia ;D

Offline beta80 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 11.07.2009
Dziewczyny jak to jest z jelitowka? Jeśli dziecko rano jeszcze zwracalo to wieczorem zaraza? Moje dziecko bawiło się ś piaskownicy z dziewczynką. Mama żegnając się z moją córką i że mną wzięła dziecko na ręce mówiąc że już teraz jest z nią lepiej...bo rano jeszcze zwracała wszystko co jadla. Ręce mi opadły..

Offline bubulina Kobieta

• uzależniony
Moja generalnie jada ladnie. Jest dziwnym dzieckiem bo lubi soczewice, szparagi mieso, owoce, jogurty naturalne i tego typu rzeczy. Slodyczy nie lubi. Ale kolacje sa ciezkie bo zasypia na mleku. Gdy jest najedzona zasypia na wodzie.

Offline kurczaczek83 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.12.04
Dziewczyny jak to jest z jelitowka? Jeśli dziecko rano jeszcze zwracalo to wieczorem zaraza? Moje dziecko bawiło się ś piaskownicy z dziewczynką. Mama żegnając się z moją córką i że mną wzięła dziecko na ręce mówiąc że już teraz jest z nią lepiej...bo rano jeszcze zwracała wszystko co jadla. Ręce mi opadły..
Kochana pewnie trudno.powiedziec. mój K jak miał adenowirusa tylko my mieliśmy z nim kontakt bo cała noc wymiotowal a my z igorem równo w 3 dobie dostaliśmy...

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Załamać się można :-(

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
My przywlekliśmy sobie kiedyś jelitówkę od znajomych, z tym że znajomi sami nie wiedzieli co ich za chwilę czeka. Nagle pod wieczór w trakcie zabawy ich córka zaczęła  wymiotować. Za drzwiami byliśmy w 30 sekund. Niestety, do pierwszych objawów minęło dokładnie 24h.

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy, to im się zbiera :-D

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Takie sytuacje rozumiem. Ale nie wtedy gdy ktoś wie i nie zwraca uwagi że chore dziecko ma kontakt z chorym :-(

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Mój Młody jajka je w paście z awokado  ;)

Offline vonka

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2008
mój jajek nie lubi,
twierdzi, że mu śmierdzą  :P

Justys851 jak robisz pastę?

• Chuck Norris
mieszam ugotowane rozdrobnione jajko z awokado , tyle  ;D bo tak lubi najbardziej
można dodać szczypiorku czy rzodkiewki, papryki, jogurtu, majonezu - polecam kombinować  ;)

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
Vivka, a jak pije mleczko wieczorem? Moja nadal z butli ciągnie i nie chce ruszyć mleka inaczej jak z butli ze smoczkiem. W kubku jest be, w bidonie be... jakby jej nie smakowało w innym naczyniu ;) Chce żeby piła mleko do 3 roku życia na noc, ale niekoniecznie tak jak teraz ;)

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
beta80 wiesz, że są mamuśki i "mamuśki" Trzymam kciuki bo może wam się uda.

Moja jest jajcara. Najbardziej lubi na miękko i na twardo ale nie pogardzi też omletem ani jajecznicą. Nigdy w sumie nie liczyłam ile zjada na tydzień.
Kolacje są bardzo różne czasem kanapka, czasem pomidory z jogurtem naturalnym. Dzisiaj smażyłam wieczorem filety indyka, przyszła do kuchni i stwierdziła, że ma na jednego ochotę, zjadła z mizerią więc to już była jej kolacja.

Justyna ile tych jajek na jedno awokado?

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy, to im się zbiera :-D

• Chuck Norris
Aneta ciężko to określić  ;D
wpisz w google tam będzie mnóstwo przepisów z proporcjami, bo ja to tak na oko robię i czasami nam też to wtedy jeszcze dokładam coś.
Mój w sumie tez jajcarz  ;)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
Mysia mój syn tak miał. A ze nie mogłam patrzeć jak taki duży chłopak ciągnie butle ze smokiem to mu zabrałam i koniec. Miał 2 lata 3 miesiące. Stwierdziłam ze tego mleka wcale nie potrzebuje do 3rz. Inne rzeczy jadł.

Offline kurczaczek83 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.12.04
Vivka, a jak pije mleczko wieczorem? Moja nadal z butli ciągnie i nie chce ruszyć mleka inaczej jak z butli ze smoczkiem. W kubku jest be, w bidonie be... jakby jej nie smakowało w innym naczyniu ;) Chce żeby piła mleko do 3 roku życia na noc, ale niekoniecznie tak jak teraz ;)
Kochana nie pocieszę Cię ale mój Igor tylko z butli ze smoczkiem napije się mleka...innej opcji nie ma, a mleko musi być rano i wieczór

Offline kjp83

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.09.2008
Mysia a po co jej mleko do 3rż? Moj od kiedy sie odstawil od kp nie pije wcale. Smaku krowiego ani mm nie zna.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
Bo bardzo ubogie menu ma :/ Ciezko to jedzenie idzie... i nie tyle, ze jest niejadkiem, bo je fajnie tylko, ze mala ilosc produktow i w kolko to samo. Mleko pouzupelnia jej te braki, ktorych nie wyciagnie z "normalnego" jedzenia.

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
Mysia moja niunia pije z butli ze smokiem. Nie przeszkadza mi to. Ja piłam do 6 roku życia z butli :) nie spaczyło to mojej psychiki ani niczego innego :)
Czasem proponuję jej mleko w kubku 360 to też wypije ale są dni, że absolutnie musi być butla.

Ja też chcę, żeby piła mleko bo ostatnio grymasi z jedzeniem a tak to wiem, że chociaż jakieś wartości odżywcze w tym mleku ma.

Offline kjp83

• Chuck Norris
to chyba tylko ja mam schize na punkcie mleka, ze to niezdrowe. Zastanawiam sie jakie tam wartosci których nie znajde gdzie indziej... no ale mój uwielbia jesc i rozumiem mamy niejadków bo mam takiego starszego.
Ostatnio Leo zobaczyl u kumpla mleko i krzyczy ze chce... cale szczescie miałam ryzowe w lodówce.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Uwielbiam pana dr Parola :) Wszystko podparte naukowymi badaniami.

Polecam, tu np. o mleku

http://www.damianparol.com/polprawdy-na-temat-mleka/

Offline kjp83

• Chuck Norris
Laktoza swoja drogą. A kazeina? A hormony którymi są krowy faszerowane? To nie ginie w procesie pasteryzacji. Poza tym jestesmy jednym gatunkiem które pije nie swoje mleko. Mleko krowy jest dla cielaków.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
Poza tym jestesmy jednym gatunkiem które pije nie swoje mleko. Mleko krowy jest dla cielaków.

Ale co to jest za argument? :) Przeciwko albo za czym? :)

Offline kjp83

• Chuck Norris
Mleko krowy jest przystosowane dla młodych cielaków, ma odpowiednia ilosc i proporcje składników które nam juz niekoniecznie dobrze służą. Tak jak np kazeina. Ale spoko- mleko poki jest swiezo od krowy, która nie jest sztucznie zapładniana i eksploatowana na maxa- jest ok. Ale ten syf w kartonie to nawet mlekiem nie powinno sie nazywac. Choc bije sie w piers- sama ten syf do kawy leje i nie widze opcji zeby go zastapic. Ale to ja. Maluchowi bym nie dała. Starszak czasami błagalnym wzrokiem wyprosi szklanke.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Co racja to racja. Ja np na kazeine jestem uczulona. Ale kawy z odrobiną mleka sobie nie wyobrażam...zadne roślinne w kawie mi nie smakuje.