e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Oszczędzanie - smart shopping  (Przeczytany 6066 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tekturka Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: nie ustalona dokładnie :)
Oszczędzanie - smart shopping
3 lutego 2010, 14:38
Ja zaczęłam oszczędzać stosując zasady smart shoppingu i muszę przyznać, że już po kilku dniach od wprowadzenia ich w życie widzę jak zaczęłam myśleć na zakupach. .  :) zaczęłam się zastanawiać po 4 razy zanim coś kupie. .  dobrze mi z tym! Macie jakieś swoje zasady dot.  oszczędzania?
« Ostatnia zmiana: 3 lutego 2010, 14:42 wysłana przez Anjuschka »

Offline Anjuschka Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 15.05.2010
Aż wpisałam w google hasło smart shopping, bo jeszcze się z nim nie spotkałam :)

Ja chyba nie umiem oszczędzać... czas zacząć myśleć poważnie o oszczędzaniu.

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
- kupuje polskie tanie kosmetyki
- pampersy zamieniłam na tańsze pieluszki
- znalazłam tanią i dobrą fryzjerkę
- drogi salon kosmetyczny zamieniałam na ganinet koleżanki - ma super ceny i jest naprawdę dobra!

a teraz lecę wygooglowac co to smart shopping  ;)

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Ja z moim mezem, a wlasciwie moj maz jest zapalonym "oszczędzaczem" . Uzywamy, a wlasciwie On uzywa programu GNUCASH.
Moze nie jest idealny ale daje rady.
Trzeba byc przy nim tez bardzo skrupulatnym, wpisywac WSZYSTKIE wydatki, daltego ja automatycznie zawsze biore paragon i kazdego wieczru ptrzedstawiam wszystkie rachunki.
Dzieki temu programowi dokladnie wiemy co, gdzie kiedy i za ile i gdzie mozna zaoszczedzic.

Dodatkowo zakładamy czesto lokaty, "nasz" bank ma dosyc dobre warunki wiec z tego korzystamy.

"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline ajka85 Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 21.08.2010
- milion razy mysle czy NAPEWNO TEGO TERAZ potrzenbuje? odpowiedz w 99% przypadkow brzmi NIE
-kupuje to co musze, wczesniej wiem po co ide i nic mnie nie jest w stanie skusic
- co miesiac robie rozpiske ile na co moge wydac
- od razu 10 po wyplacie A. robie przelew na oszczednosciowe konto, pod koniec miesiaca kolejny raz
- bardzo ograniczylismy wyjscia dorestauracji i z tego naprawde duzooo zostaje w portfelu

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
I ja założyłam sobie konto oszczędnościowe, na które co i rusz jakąś małą kwotę przesyłam. To bardzo dobry pomysł wg mnie bo tylko raz w miesiącu mogę wypłacic z tego konta pieniądze bez strat. Jeśli zdarzyłoby się to częściej wówczas jakiś tam % wpłaconej kwoty tracę. Więc staram się nie wypłacac...

Szkoda tylko, że nie potrafię jeszcze odmawiac sobie w sklepie rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebuję, ale mam nadzieję,że się nauczę. Chcielibyśmy i w tym roku wyjechac gdzieś "pod palmę" i to mnie mocno mobilizuje.

Trzymajmy za swoje oszczędzanie kciuki. W koopie siła  :P

Offline pyh Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: mężatka od 7.7.7
dziewczyny, zaimponowalyscie mi
my, co sylwester, planujemy kontrole naszych wydatkow, do tej pory bez powodzenia, a tu widze, ze trzeba po prostu wziac sie za siebie i ze sie da...

Offline ajka85 Kobieta

• entuzjasta
dda sie da, ja wczesniej tez nie umialam, a jak pojawiły sie inne priorytety to sie wzielam za siebie i za nasz portfel. Jedyny minus strasznie duzo wydajemy na paliwo ( mieszkamy jeszcze osobno) i tego nie zmienimy dotad dakad nie zamieszkamy razem:( A to jeszcze tyle czasu

Offline tekturka Kobieta

• nowicjusz
wow! dziewczyny ale mnie zaskoczyłyście!
znajomi niestety mają podobny problem jaki miałam ja. .  zbytnia rozrzutność we wszystkim.  jak serek to tylko almette albo tartare :) jak wędlina to najlepiej z marketu, paczkowana za kupę kasy - a sklep mięsny dwie ulice od domu.  z czystego lenistwa czasem wydajemy za dużo a nie z powodu naszej nieumiejętności oszczędzania.  

cały ten smart shopping zaczął się od tego, że na jakimś portalu wyczytałam porady jak zacząć uważać na promocje które nie są w rzeczywistości promocjami, jak walczyć o swoje prawa jako konsumenta.  tez googlowałam to pojęcie i to ostro :) znalazłam mały serwis z artykułami właściwie na każdy temat pokrewny oszczędzaniu, smart shoppingowi.  Reklama dźwignią handlu z tego co zauważyłam serwis jest nowy więc aktualny.  spodobało mi się też że podchodzą (autorzy) do tematu troszkę z przymrużeniem oka a nie śmiertelnie poważnie.

konto oszczędnościowe jest również dobrym pomysłem, ale z mojej pensji do tej pory nie udawało mi się nic odłożyć. .  zobaczymy jak będzie w tym miesiącu :)
« Ostatnia zmiana: 4 lutego 2010, 15:33 wysłana przez Anjuschka »

Offline ela Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
tekturka jak już jesteś na forum to może zdradź czy jesteś przed ślubem , czy po ?
 Uzupełnij profil i napisz skąd jesteś itd :)

To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Czy ktos tu czasem nie reklamuje jakiegos portalu ;)
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline tekturka Kobieta

• nowicjusz
uzupełniam właśnie. .  :) jestem przed ślubem, jeszcze ponad rok. .  myślimy cały czas nad konkretną datą. .  para niezdecydowanych :)

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
anusiaaa chyba i ja zainstaluje sobie tego GNUCASHA :D
oj przydałby się!
Powalcze z tym w domu... :)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
....jakoś nie mam z tym problemów...
Do sklepu zawsze chodzę z listą, mąż tak samo...
Przy wyborze produktów rzadko kieruję się reklamą, bardziej "sprawdzaniem się" produktu...ot np jak majonez to tylko Winiary, jak jogurt to tylko Activia...wątpliwie promocyjny dwupak majonezu Roleski mnie nie skusi, bo nie lubię...

Ale też nie wymienię ulubionego produktu na tańszy, który wiem, że mi nie posmakuje...to już wolę w ogóle nie kupować...

Generalnie mną się ciężko manipuluje......
w sklepie szukam konkretnych rzeczy i jak ich nie znajdę to nie kupię i już....

Offline ajka85 Kobieta

• entuzjasta
hihi ja jak majonez to tylko Kielecki... i tez kupuje tylko konkrety:)

Offline jagodka24 Kobieta

• Chuck Norris
no wlasnie najgorsze są przyzwyczajenia
jak majonez to winiary, kechup tylko kotlin (dlaczego nie tortex) olej kujawski bo po innym robi mi sie mdło
nutelle musze miec w domu ale długo stoi
no a do tostów konfitury materne bo po innych mam zgage

no i jak tu oszczędzac  ;D

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
bo w Tortexie jest sam ocet...tego się nie da jeść...

Nie da się oszczędzać na wszystkim...czasem kupienie produktu markowego jest oszczędnością właśnie...
Kiedyś kupiłam sobie tanie buty...założyłam raz...potem musiałam kupić porządne za godziwą cenę, w efekcie straciłam na nieudanym zakupie. Od tej pory kupuję markowe, porządne, w efekcie starczają mi na dłużej...i stopy mnie nie bolą... ;D ;D ;D

A co oleju to nie kujawski, a z pestek winogron...idealny i do smażenia, bezwonny i idealny również do sałatek...ale jeden a nie 3, z których każdy mi się przeterminuje zanim go skończę...ostatnio wyrzuciłam 3.
A tak mam jeden 500ml i ten na pewno zużyję do końca...

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.2009
ja mam podobnie nastwienie do Lilian, trzymam sie swoj przydzwyczajen :)

co do oleju z winogron - takze polecam :) szkoda ze nie moge teraz uzywac :)

do salatek i innych potraw (na zimno) polecam tez lniany, z orzechów wloskich itp ja bardzo lubie

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
  • data ślubu: 10.10.2009r.
Odp: Oszczędzanie - smart shopping
12 kwietnia 2010, 20:50
A ja bardzo często kupuję na promocjach niepotrzebne mi akurat produkty. Ale produkty, których stale używam.

Np. bardzo lubię linię Glisskur, zwłaszcza odżywki w sprayu. Znam ich stałe ceny, więc jak tylko widzę je w promocji, kupuję sztukę, nawet jak pełną mam w domu. Sprawdzam datę ważności, takie coś mi się nie przeterminuje, a oszczędność jest.

No i też kupuję sprawdzone przez siebie rzeczy, nie wszystkie markowe.

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
27 października 2010, 21:40
Odświeżam watek.  ;D

Jak wam idzie oszczędzanie moje Drogie? Ja się jakoś pilnuję :)

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
27 października 2010, 22:18
My robimy co jakieś 2 tygodnie większe zakupy spożywcze w Biedronce (woda, mleko, jogurty, soki itp.), żeby nie ganiać do droższych osiedlowych sklepików. Na zapas kupuję też pieluchy jak są w promocji.
Reklama mnie nie nabierze, bo przez 6 lat, z przekonania, nie mieliśmy tv. Lubię sprawdzone produkty, jeżeli potrzebuję czegoś to szukam opinii o nowościach, żeby bez sensu nie wywalać kasy na próbowanie. Co do odzieży i butów - Mamcia mnie nauczyła, że lepiej mieć 1 rzecz porządną niż 10 tanich bubli ;) Co nie oznacza, że czasem się nie skuszę na coś tańszego ;)
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
15 października 2013, 13:34
Ha, wiedziałam, że gdzieś kiedyś widziałam ten wątek :-). Przy okazji rozmowy w innym wątku, właśnie na temat drożejących produktów pomyślałam o odświeżeniu go.  Pochwalcie się, jak oszczędzacie?

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 05.07.2008
15 października 2013, 15:07
Kupony I jeszcze raz kupony ;D
Co tydzien przegladam gazetki reklamowe ze sklepow Spozywczych I wycinam kupony na rozne produkty. Do tego mam karty stalego klienta, upowaznajace mnie do znizek. Subskrybuje rozne sklepy, ktore pozniej przysylaja mi znizki na maila.
Ubrana, buty , torebki nigdy nie kupuje w orginalnej cenie, ale mieszkam w raju obnizkowym wiec nie jest to trudne ;)
No I nie waham sie przed zwrotem. Obojetnie ciuch, kosmetyk czy spozywka, jak mi cos nie pasuje czy w domu stwierdzam, ze nie jest mi jednak potrzebne ide I oddaje do sklepu. Po co ma lezec I sie kurzyc, albo wyrzuce. A pienadze wracaja na moje konto ;)
« Ostatnia zmiana: 15 października 2013, 23:17 wysłana przez liliann »

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
15 października 2013, 19:11
A w jakim kraju jesteś? Zazdroszczę kuponów, uwielbiam program "Łowcy promocji" na TLC. U nas promocje nie łączą się  ::)

Offline eovina Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 26-12-2010
15 października 2013, 19:17
Ja ze skrupulatnością maniaka ewidencjonuje wszystkie nasze wydatki. Dzięki temu wiem kiedy i co kupuje.
Poza tym zakupie robię w Biedronce lub Lidlu
Ola 01.08.2011
Zofia 10.01.2014

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
15 października 2013, 19:24
A w jakim kraju jesteś? Zazdroszczę kuponów, uwielbiam program "Łowcy promocji" na TLC. U nas promocje nie łączą się  ::)
U.S.A

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
15 października 2013, 19:33
O! No właśnie, chyba w USA kręcą ten program  ;D. I jak to jest, kupony można zrealizować w każdym markecie? I można je wykorzystać także na produkty już będące w promocji? To jest niesamowite.

Ja np. mialam jakieś kupony zniżkowe, 20% na sloiczek Bobovity do Rosmanna, nie mogłam go zrealizować, jak te sloiczki były w promocji  ::)

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
15 października 2013, 19:38
Generalnie promocje sie lacza.
Mozna zamowic tez prenumerate takich ksiazeczek z kuponami do wiekszosci sklepow.
Czesto spotyka sie promocje typu 2za$ lub buy 1 get 1 free lub buy 1 get 2th 50%off

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
15 października 2013, 19:42
To super. U nas łączenia promocji pewnie nigdy nie będzie  ::)

Offline anulka 80 Kobieta

• Chuck Norris
16 października 2013, 09:08
Selena fajny wątek odkopałaś ;)

My teraz postanowiliśmy przez miesiąc zapisywać wszystkie wydatki. Mam arkusz w Excelu i zapisuję wszystko, żeby zobaczyć ile na miesiąc wydajemy... aż się boję podliczenia  ::) 19.10 minie miesiąc.