e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wielkanoc tuż tuż...:)  (Przeczytany 59370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
  • data ślubu: 10.10.2009r.
Serio? Nie jadasz warzywnej galarety? Ja uwielbiam maminą :-)

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009
bleeeee bleeeee bleeeeee
 ;D

Offline imaginacja2

• uzależniony
  • data ślubu: 12
 galaretka  warzywna   super  byle tam  nie by  ło żadnych nogów świńskich   czy temu podobnych ;) bo wtedy jest bleeeeeeeeee 
 babcia  jak zawsze robiła  wiedziała ,ze  dla mnie  musi być sama woda  z warzywami :)

fajne te kolorowe inaczej :) i tak robiłam z tego przepisu na galaretki, technicznie wyskubanie osłonki przed wlaniem jest chyba bardzo trudne- ja skubałam po, w miare lekko odchodziło, ale fakt robota kopciuszka...ale za to efekt wow :)

oooooooo a jeszcze zapytam  czy po odklejeniu po tej błonki były zmasakrowane te jajca ??   w sensie  odgnoty i nierówne ??
 szukałam zdjęcia  tych zeszłorocznych   koleżanki ,bo podziwiałyśmy wszystkie  w babskim  gronie ale gdzieś mi przepadło

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.09.2006
nic nie bylo zmasakrowane ;) pod warunkiem, ze masz ostre pazurki i odpwiednio chwycisz ta błonkę - jak masz farta to odchodzi prawie z calego jajka :) idealnym rozwiązaniem byłyby takie foremki plastikowe w formie jajek z otworem od góry, które potem się rozpoławia - ciekawe, czy sa gdzieś takie do zdobycia :)

Offline imaginacja2

• uzależniony
  dzięki    wychodzi na to ,ze lepiej obrać po  zastygnięciu niż sie pastwić na wydłubaniu tego  szydełkiem  przed
 co raz  bardziej mnie to skłania do popełnienia takowych pisanek

chociaż  te warzywne   mnie się podobają  "smakowo"

Offline imaginacja2

• uzależniony
   nie jesteś  sama  ja też obszukałam  wujka google i nie wpadło w oko  nic ;)

Offline mkarolinka Kobieta

• Chuck Norris
No ale gdzieś to musi być. Zrobiłabym takie, ale nie uśmiecha mi się zmarnować np. 20 jajek. Chyba, że zacząć zbierać je już teraz  ::) Tylko czy przez tyle czasu one nie zaśmierdną ::)

Edit: Japcio jesteś genialna :D

Offline imaginacja2

• uzależniony
nie wiem czy da się przechowywac skorupki  chyba jedyne wyjście  to zużyć  jaja  do ciast  na wielkanoc  no chyba ,ze  jajecznica z 20 jaj na sniadanie ;)

Japcio jesteś blisko ;)  ale jak by Ci w oko wpadła  taka z otworkami i u góry   będę wdzieczna ;) ciekawe czy w tych pojemnikach plastikowych   robiąc  otwory  galaretka się utrzyma  ::)
nie miała baba kłopotu   se wymyśliła jajka ;)

Offline mkarolinka Kobieta

• Chuck Norris
Ja już przemyślałam strategie :P

Ja nie piekę, a jajecznicy nie jemy :D

Offline BOZENA28 Kobieta

• Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.09
no wlasnie Japcio, przypomnialas mi  :)
nie wiecie moze gdzie moge kupic duze jajka w czekoladzie? chodzi mi o takie typowe jakie mozna kupic np w uk?? uwielbiam jajka w czekoladzie ale odkad miwszkamy w pl nie moge ich nigdzie dostac  :-\

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Ja wczoraj posiałam rzeżuchę (śmierdzi jak jasna ch... ;)), a okna (sztuk 13) w zeszłym tygodniu umyła mi mama więc mam już z głowy :)

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 08.09.2007
ja sprzątanie mam jeszcze przed sobą. rzeżuchy brak - trzeba dopisać do listy zakupów.
zresztą na razie weny brak na sprzątanie, ale jeszcze jest czas do świąt.
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
Ja już mam wszystkie okna pomyte. Została jeszcze szklana balustrada na balkonie. I balkon muszę ogarnąć po zimie.
A na łikend zapowiadają deszcz  :mdleje: Niech tylko ruszy moje czyste szyby  :biczowanie:

Offline Adiana Kobieta

• Agnieszka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 14.06.2008
Od kilku lat czaję się na pisanki Marthy Stewart :) Może w tym roku w końcu zrobię... np takie http://www.marthastewart.com/967888/decoupage-easter-eggs
Jaja decoupage - oklejane serwetkami. Potrzebny jest tylko specjalny klej do decoupagu. Można kupić na allegro.

Jeżeli to nie musi być nic profesjonalnego to możesz z dzieckiem zrobić na bazie zwykłego kleju, choćby magic rozcieńczonego wodą. Potem lakierujecie czymkolwiek.

Offline hania3033 Kobieta

• Chuck Norris
Ja się na razie tylko przywitam 8) postaram się w miarę na bieżąco tu zaglądać - może zmotywuje mnie to w końcu do zrobienia CZEGOKOLWIEK na Wielkanoc :P okna brudne, pomysłu na upominek (tylko jeden - tylko dla dziecka :P ) brak, ozdób do mieszkania brak itd... ::) Aaale, co ja się przejmuję, pewnie i tak nie będzie nas w domu na święta :P

Offline aadaa Kobieta

• Ada
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 06/09/2008
Witam się w wątku wielkanocnym :)

Mój plan to pisanki robione z dziećmi ... ale szukam jeszcze metody :)
B .: 02/06-2010    K.: 20/06-2012

Offline Adiana Kobieta

• Agnieszka
  • Chuck Norris
Pierwsze pisanki jakie robiłam z synem lata temu to było pomalowanie wydmuszki farbką, rozbicie jej na kawałki i oklejanie kolorowymi kawałkami skorupki innego już jajka ugotowanego i zabarwionego.

A tak zapytam, myjecie okna tylko od święta ? że na Wielkanoc takie poruszenie z tym zajęciem ? :D No i gdybym umyła swoje teraz na hasło święta to do świąt by już był brudne  ::) U mnie bardzo się pyli, kurzy itd...

No i gdzie mogę kupić owies do wysiania ? Obeszłam kilka mniejszych sklepików jak Lidl czy Biedronka, dział ogrodu w Auchan i nie znalazłam.

Offline BOZENA28 Kobieta

• Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.09
ja okna w salonie myle czesciej ale w innych pomieszczeniach to jest odswietne i dodatkowo w wakacje  ;D

Offline imaginacja2

• uzależniony
a  gdzie  tam z tym myciem okien   ;)  
 musiałabym kółka  wycierać , żeby coś    zobaczyć   :)  ale takie  przedświąteczne  generalne porządki po zimie z dokładnym szorowaniem ....ciepło , słoneczko  można pootwierać i wszystkie  zakamarki   wyszorować  potem  to se mogę przecierać  
to tak jak ze sprzątaniem  mówi się wielkanocne porządki , bo chyba jakaś tradycja  to jest  ;D ;D  przeglądy szaf  ,szafek  i  innych  ale  przecież  sprząta  się   do samej soboty wielkanocnej, bo  by trzeba było się wyprowadzić , nie używać  nic tylko czekać  na święta  :)

z owsem to raczej nie pomogę  z racji kota:) ale  chyba jakieś centra ogrodnicze  czy coś w tym  stylu ...........może castorama  czy obi

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
Adiana, ja kupiłam owies w zwykłym osiedlowym ogrodniczym. Opakowanie za 1,50. Chcesz to mogę ci kupić i wysłać.

Offline Adiana Kobieta

• Agnieszka
  • Chuck Norris
Zajrzę jeszcze do castoramy a jak nie to się uśmiechnę do japciowej :)

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
OK :) Jutro, jakby co, będę obok tego sklepu :)

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.09.2006

A tak zapytam, myjecie okna tylko od święta ? że na Wielkanoc takie poruszenie z tym zajęciem ? :D No i gdybym umyła swoje teraz na hasło święta to do świąt by już był brudne  ::) U mnie bardzo się pyli, kurzy itd...
ja myje, jak jest pogoda i są już naprawde brudne ;) święta mają tu średnie znaczenie, choć wiadomo, ze jest taki ogólny zryw porzadkowy ;) a tak z innej beczki - moze kojarzycie takie foremki do baranka/zajączka (były rok temu w lidlu), dwie składane połowki czyli jest efekt 3D po upieczeniu ;) macie do nich sprawdzone przepisy na ciasto??

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
Adiana, kupiłam dziś owies. Mogę oddać 2-3 opakowania jakby co :)

Offline Adiana Kobieta

• Agnieszka
  • Chuck Norris
Poproszę :D Bo ja nie znalazłam  ::)

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
To wyślij na priv adres. Jutro lub pojutrze (zależy od pogody) w trakcie spaceru, zajrzę na pocztę i wyślę.