e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Być FIT - oto jest wyzwanie  (Przeczytany 567151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Odp: Być FIT - oto jest wyzwanie
16 kwietnia 2013, 12:12
oo dzięki za info!
poszukam innych...a może wy coś polecacie?

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
16 kwietnia 2013, 12:16
Ania, ja ćwiczę w butach do biegania, dobrze mi się w nich skacze, ładnie amortyzują, naprawdę jestem zadowolona. Jak je zjadę to na pewno będę szukać wśród tej "kategorii" ;)

Ja mam dokładnie te, kupione kilka lat temu na przecenie w gosport (możesz spojrzeć na podeszwę):

http://allegro.pl/nike-run-complete-idealne-buty-do-biegania-roz-41-i3149658054.html

PS. To nie moja aukcja i nie moje buty  ;D Ale proponuję właśnie wybrać się do sklepu sportowego i popatrzeć co mają na wyprzedażach, przeważnie to są stare modele i są taniej, sporo taniej.

Offline .caril.

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22.08.2009
16 kwietnia 2013, 13:11
Ania, amortyzujące fajnie sprawdzają do biegania, bo odciążają stawy przy większej pracy mięśni. buty do fitnessu muszą mieć cieńszą, antypoślizgową podeszwę i spłaszczoną piętę.
najlepiej przejść się do sklepu i przymierzyć różne. przy okazji sprzedawcy pomogą dobrać odpowiedni model.

jeszcze wrzucę info, że w netto od wczoraj są fajne buty: http://www.netto.pl/gazetka-flash.html?id=136 (strona 10-11). R. kupił "poduszkowce" do biegania i jest zadowolony po pierwszym biegu.

Offline marcella Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 21.05.2011
16 kwietnia 2013, 20:54
Buty to faktycznie ważna sprawa.. Ja dziś założyłam trampki na rowery.. Myślałam, że zwariuje z bólu.. Tak mnie pobicie bolało..
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
16 kwietnia 2013, 21:54
Moje Reeboki też nie są najwyższych lotów...musze pomyslec o zmianie.

Dziś Killer - tylko ::)

Ale to nic, jutro się poprawie.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline pyh Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: mężatka od 7.7.7
16 kwietnia 2013, 22:13
a jakie buty sie nie beda slizgac? mam drewniana podloge i ciczac w moich adaskach (uginająca sie, dosc miękka podeszwa) jezdze od kąta do kąta
mata tez by się przydała jakaś stabilna

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
16 kwietnia 2013, 22:24
Może nie będą się ślizgać halówki, takie typowo sportowe buty.

Tego typu:

http://allegro.pl/buty-sportowe-mcarthur-halowki-sport-38-hp-02-i3114429306.html

Na boisku/ sali sportowej by napewno były ok, ale w domu to szczerze nie wiem, ale mogą być ok :)

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 05.07.2008
16 kwietnia 2013, 23:11
Ja mysle, ze cos takiego?

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 10:13
Myslałam o takich jak Edzia również.

Dziś mam zaplanowanego Skalpela 2 + Cardio z Mel B + boczki z Tiff, ale ze wzgledu na rocznice może coś odpaść, na rzecz innych aktywności :P

Offline ooppoonnkkaa Kobieta

• Traktuj ludzi tak jak byś sam chciał być traktowany...
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 29.07.2006
17 kwietnia 2013, 10:49
 :drapanie: A jak to się stało, że ja tego wątku nie widziałam ::)

A więc ja należę jak pewnie wiecie do grupy 1 - ćwiczę bo lubię a wręcz jestem uzależniona  ;D
Ćwiczę trochę inaczej chyba niż większość z Was ale się tu dołączam  :D

Offline pileczka22 Kobieta

• Aga
  • Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 10:51
Aga to chwal się jak ćwiczysz, bo Twojej figury, to większość z nas pożąda  :D

Offline .caril.

• Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 10:59
:drapanie: A jak to się stało, że ja tego wątku nie widziałam ::)

też się zastanawiałam ;)

Aga, poleć hantle dla początkujących. myślę, o 1,5-2kg, bo ręce mam słabe.

• Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 11:28
Aga to chwal się jak ćwiczysz, bo Twojej figury, to większość z nas pożąda  :D

hehe dzięki.
Ja ćwiczę siłowo, na masę mięśniową więc w zupełnie innym systemie niż osoby, które chcą schudnąć. Mam treningi 4 razy w tygodniu + 2 razy mam zajęcia taneczne, które prowadzę co traktuję jako cardio.
Każdą partię mięśni ćwiczę raz w tygodniu. Kilka ćwiczeń na jedną partię po 4 serie z 2 minutami przerw między seriami. Taki trening na masę miałam teraz przez 7 tygodni. Ćwiczę ciężarami, dość dużymi, głównie wolnymi (nie na maszynach). I stosunkowo je zwiększam w ciągu trwania tego cyklu.
Do tego mam dietę - węglowodany ok. 55%, białko 30%, tłuszcze 15% a ilość to Uwaga!!! 3132kcal na dzień :D Nie do przejedzenia jedzeniem małokalorycznym. Jem na siłę bo muszę  :P

Teraz akurat po tych 7 tygodniach mam czas regeneracji czyli robię wszystko to samo mniejszymi ciężarami i tylko po 2 serie. Służy to po to, żeby się nie przetrenować. Niestety przy nabieraniu masy przybiera się trochę tłuszczu, nie ma innej opcji. Więc na boczkach i udach odłożyło mi się go trochę. Tak jest zawsze więc teraz robię od początku tego tygodnia interwały codziennie na rowerku stacjonarnym co powoduje bardzo intensywne spalanie tłuszczu. W ogóle jet to najlepszy sposób na spalanie tłuszczu.

To tak w mega wielkim skrócie ::)

To są duże wyrzeczenia ale mi wszystko wychodzi tylko i wyłącznie na plus. Mam kilka centymetrów żywego mięśnia więcej i zaczynam wyglądać powoli powoli fitnessowo choć jeszcze wiele mi brakuje. Ale to kwestia czasu tylko bo chęci mi nie brakuje.

Caril wiesz co, zależy po co Ci one. Jak tak ogólnorozwojowo to wystarczą Ci 1,5-2kg :)

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 11:52
No Aga zdziwiłabym się jakbyś robiła ćwiczenia odchudzające  ;D ;D ;D ;D

Ale ilość kalorii niezła  :o

Ja mam ciężarki różne od połówek po takie do dokładania na gryfie...zależy do czego. Uzywam róznych.

• Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 12:04
Ja akurat takich gumowych ciężarków bym nie kupowała, nie opłaca się bo nie można nic z nimi później robić. Lepiej zainwestować w takie jak widać u Marty w gazecie w moim artykule. Skręcane np i na początku ćwiczyć samymi gryfami, które ważą ok 1,5-2kg własnie a później można dokupić obciążenia i można sobie regulować. Ja mam w swojej piwnicznej siłowni ponad 100kg obciążęnia i sobie zakądam ile trzeba na dane ćwiczenie.

Ale na początek można samymi gryfami.

Anusiaaaa ale ja ćwiczę na odchudzanie ;) Tzn na spalanie tkanki tłuszczowej własnie teraz przez 2 tygodnie robię interwały codziennie.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 12:07
Ale co Ty odchudzasz? Uszy?

Offline pileczka22 Kobieta

• Aga
  • Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 12:18
A ja chyba nie powinnam teraz robić interwałów na rowerku co??
Ale mogłabym pokombinować - trochę szybciej i trochę wolniej... I tak chodzę na bieżnię i rower trzy razy w tygodniu

• Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 12:46
Anusiaaa jakbyś czytała mojego posta wcześniejszego to byś wiedziała co. Ale każdy kto nie uprawia takich rzeczy zawodowo tak reaguje... Każdy natomiast kto się zajmuje fitnessem bądź kulturystyką bardziej zaawansowanie powiedziałby, że to zupełnie normalne. Ćwiczysz na masę to musisz później spalić tkankę tłuszczową, która się pojawia jako skutek uboczny. Zupełnie normalna rzecz.

Podstawowa sprawa - NIE TRZEBA być grubym żeby mieć za dużo tłuszczu. SZCZUPŁY również może mieć za dużo tkanki tłuszczowej.

Aga piłeczka raczej nie powinnaś. Lekko przyspieszać możesz i zwalniać ale wiesz.... nie wiem czy to warte. Lepiej zająć się tym wtedy gdy będzie w 100% bezpieczne - PO ciąży. Naprawdę Aguś :)

Interwały takie prawdziwe, porządne są wykańczające bardzo. Masa ludzi wymiotuje, mają zawroty głowy itd. Ja nie raz tak miałam. Po to na salach bokserskich np są wiadra  ;D Oni mają własnie treningi wytrzymałościowe :)

Offline marcella Kobieta

• Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 13:21
Zadam bardzo głupie pytanie.. Co to są interwały??
Szkoda jeszcze, że Niny tu nie ma.. Ja bym poczytała informacji od dziewczyn które zawodowo się tym zajmują.. Ty Oponko też pisz jak najwięcej..
Ja dziś idę na ABT :)
I teraz robiłam porządki na ogródku.. :) lekko się ze mnie leje :)
« Ostatnia zmiana: 17 kwietnia 2013, 13:26 wysłana przez .:Anka:. »

Offline .caril.

• Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 13:30
Marcyś, interwały to intensywne treningi ze zmianami tempa.

Aga, trzymam kciuki!
wiem o czym piszesz i mam wielki szacunek do takich dziewczyn, choć efekty nie zawsze mi się podobają ;)

czyli polecasz regulowane hantle, teraz używam tego co znajdę w domu: butelki i inne cuda 8)

dziś dzień brzuchowy więc:
* rozgrzewka z Tiff TUTAJ
* tifooczki TUTAJ
* bikini abs Tiff
* brzuch z fitappy
* brzuch z Tiff
* standing abs z fitness blender
* brzuch cardio z fitappy

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 13:45
Aga, przeczytałam co napisałaś. Napisałaś, że robisz trening na masę mięśniową:

Ja ćwiczę siłowo, na masę mięśniową więc w zupełnie innym systemie niż osoby, które chcą schudnąć - twoje słowa.

A tak poza tym, to był żart...szkoda, że się nie znasz na nich.

Dokładnie wiem po co ćwiczą osoby szczupłe i wcale mnie to nie dziwi to tak dla jasności.

Offline marcella Kobieta

• Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 14:30
No to jutro idę na rowery + brzuch.. Tym razem założę inne buty :)

• Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 14:42
Anusia ale to nie było zaczepne z mojej strony  ::) Nic a nic :P Taki własnie jest internet. Nie widzi się miny, intencji itd... Napisalam to wszystko bardziej jako wyjaśnienie dla wszystkich żeby nie kojarzyli spalania tkanki tłuszczowej z otyłymi ludźmi.
Naprawdę to było wyjaśniające a nie zaczepne ::) Nie zrozumiałaś mnie.

Niestety przy nabieraniu masy przybiera się trochę tłuszczu, nie ma innej opcji. Więc na boczkach i udach odłożyło mi się go trochę. Tak jest zawsze więc teraz robię od początku tego tygodnia interwały codziennie na rowerku stacjonarnym co powoduje bardzo intensywne spalanie tłuszczu.

Tu napisałam czemu robię interwały :)

Caril regulowane jak najbardziej, mogą być skręcane np.

Offline sarmaxarica Kobieta

• maniak
17 kwietnia 2013, 14:56
.....teraz robię od początku tego tygodnia interwały codziennie na rowerku stacjonarnym co powoduje bardzo intensywne spalanie tłuszczu. W ogóle jet to najlepszy sposób na spalanie tłuszczu.
Aga a napisałabyś jak sobie te interwały rozplanowałaś?I ewentualnie jak ma robić osoba mniej zaawansowana? ;)

Gabiś

• Gość
17 kwietnia 2013, 19:08
Ja miałam małą przerwę ale od dziś znów zaczynam ;D

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
17 kwietnia 2013, 20:21
Ja też dzisiaj pocwiczyłam z Tiffy

Offline malinowa__mamba Kobieta

• Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 21:35
będę podglądać ;)

• Chuck Norris
17 kwietnia 2013, 23:28
Sarmaxarica ja robię je codziennie, 6 razy w tygodniu. Niedzielę mam wolną jedynie. Robię je tak, że mam 5 sesji. Każda trwa 50 sekund i jest na 100% siły czyli tak, że mało nie spadam z rowerka. Poważnie, wygladam jakbym zaraz miała "zejść" i potem 60 sekund wolnego tempa, tak ok. 30% siły. I tak 5 razy. Zaczynałam od dwóch sesji i nie mogłam wstać z narożnika obok bo tak chciało mi się wymiotować. Ale to czy interwał jest wykonany naprawdę na te 100% to musiałaby powiedzieć osoba z boku znająca się (jakis trener). Bo wiele osób myśli, że już więcej nie dadzą rady a okazuje się, że mogą tylko trzeba chcieć.

Oczywiście interwał na 80% i 30% też coś da tylko może nie aż tak dużo. Ale napewno będzie efektywny. Poza tym te zmiany tempa wpływają bardzo korzystnie na układ sercowo-naczyniowy, na wydolność organizmu itd... same plusy. Można robić go na bieżni, biegając w miejscu w domu, na orbitku bądź na rowerze stacjonarnym. na rowerze jest najbardziej efektywny bo najszybciej jesteśmy w stanie przyśpieszyć i zwolnić.

I niestety... ćwiczenia tylko wtedy mają rację bytu jak są systematyczne. Nie ma opcji żeby ktoś raz w tygodniu coś poćwiczył i żeby miał super efekty. To są wielkie poświęcenia ale warto, naprawdę WARTO ;D

Ja po powrocie ze szkoły od 8 rano do 20-ej szykuję małego spać, ogarniam wszystko i niestety dymam na siłownię :P Bo sobota jest w dzienniku treningów i koniec. I uwierzcie ale nie chce mi się za nic w świecie ale idę bo inaczej przepada mi wszystko co uzyskałam itd.

Offline agairish Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
18 kwietnia 2013, 00:24
oponka - szacun. Zwłaszcza za trening po 12 godzinach w szkole...

Ja po kilkudniowej przerwie w końcu dałam radę poćwiczyć. I jak zwykle, jeśli nie robię skalpela, zrobiłam na zmianę:
- brzuch -
- nogi -
- brzuch
- nogi - (coś nowego znalazłam)
- brzuch -

Padam :/ Zwłaszcza, że wraz z wiosną zawitało do mnie przeziębienie  :mdleje:

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
18 kwietnia 2013, 07:53
ja wczoraj przerobiłam Killera ewy i dziś czuję każdy mięsień  8)
ale dobrze mi z tym

wczoraj miałam też odwagę się zmierzyć. zobaczymy jakie będą efekty za miesiąc  :)