e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Kto obok kogo powienien siedzieć  (Przeczytany 58793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obserwator

• maniak
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: Kto obok kogo powienien siedzieć
30 października 2009, 13:11
Tak prawdę mówiąc to całe planowanie wesela czasami jest guzik warte. W czasie wesela okazuje się, że wszystko co było ustalone bierze w łeb, nic się nie sprawdza, goście bawią się bez "ikry" i w ogóle nie jest tak jak powinno być. W tedy właśnie zespół czy też DJ zaczynają imrowizować i szukać dobrego wyjścia awaryjnego. Jest to moment, który pokazuje nam czy mamy do czynienia  z profesjonalistami wiedzącymi  co mają robić i jak grać żeby atmosfera weselna poprawiła się i aby goście zaczęli się bawić przejmując powoli inicjatywę na swoją stronę. Obojetnie co wymyślą PM to zawsze najważniejszym elementem wesela będzie kapela czy też DJ. :)

Offline Emiliana Kobieta

• użytkownik
30 października 2009, 19:40
No oczywiście, że tak :) Ja też uważam, że najważniejsza jest muzyka, czyli zespoł/DJ. Para Młoda może oczywiście wskazać swoje preferencje czy też pomysły na wesele, powiedzieć, jak to widzi - tak jak my to robimy :) Ale wiadomo, że impreza to żywioł i to nie jest tak, że będę się upierała przy swojej wersji, jeśli okaże się, że ona nie do końca się sprawdza.
Ale uważam, że jednak Para Młoda powinna mieć coś do gadania, mieć jakieś własne zdanie, a nie zdawać się tylko i wyłącznie na zespół - po to, żeby wesele było ich, pokazywało jakoś ich styl, a nie styl tylko i wyłącznie zespolu. Np. jak wiem, że ani my, ani część naszych gości, łącznie z rodzicami czy świadkami nie lubi co niektórych konkursó, albo disco polo ;) to uważam za słuszne powiedzieć o tym zespołowi, żeby takich elementów raczej nie było., albo przynajmniej były ograniczone do jakiegoś minimum.     

Offline obserwator

• maniak
2 listopada 2009, 09:48
Oczywiście, ż PM powinna mieć dużo do powiedzenia w jakiej formie, klimacie powinno odbywać się wesele, bo to przecież jest Ich przyjecie :D

Offline aganiok Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: cywilny - 26.06.2009             koscielny - 26.06.2010
Witam!
Ostatnio słyszałam że w necie można znaleźć jakis program do usadzania gosci, na naszym forum go nie znalazłam i na necie tez nie, moze któraś z was ma linka do tego programu, bede bardzo wdzieczna za pomoc:)
Pozdrawiam

Offline Ola0203 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 9 października 2010 roku
Ja znalazłam taką stronę, na której można stworzyć listę gości, jest też zakładka "rozmieszczenie gości", w której można ustawić samemu stoły i chyba usadowić gości (choć tego jeszcze nie robiłam).  Oczywiście trzeba się zalogować.  
adres podam na pw
« Ostatnia zmiana: 9 maja 2010, 21:22 wysłana przez ela »

Offline aganiok Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: cywilny - 26.06.2009             koscielny - 26.06.2010
Ola0203 to ja poproszę o ten adres:)

Offline asia Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Nie podajemy strron www na forum!!!

Offline Ola0203 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 9 października 2010 roku
Przepraszam, ale jestem nowa i zapomniałam.  Poprawie się :)

Offline caarola Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 12.06.2010
Bardzo prosze o ta stronke! :D

Offline zabawex Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 9.10.2010
Ja też poproszę :)

Offline obserwator

• maniak
30 września 2010, 12:22
Kto, obok kogo powinien siedzieć? - moim zdaniem nie ma żadnych reguł według których powinno się sadzać gości.

Offline MISIEK Mężczyzna

• Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
30 września 2010, 12:41
Planowanie kto obok kogo -  w wielu przypadkach nie sprawdza się . Tyle trudu i misternego planu Pary Młodej "bierze w łeb" w momencie kiedy kilku gości wchodzi na salę i jest tzw akcja z podmianą winietek. Wygląda to jak wygląda, moim zdaniem niezbyt ciekawie, przecież goście na weselu sie nie pogryzą , a myślę , że pozostawienie Im dowolności w wyborze miejsca do siedzenia nie jest czymś strasznym. Każdy natomiast ma inny pogląd na tą sprawę i tak zrobi jak uważa za słuszne.

Offline obserwator

• maniak
30 września 2010, 12:56
Krótko mówiąc powinno się pozostawiać gościom dowolność siadania przy stołach.

Offline caarola Kobieta

• użytkownik
30 września 2010, 15:37
Ja jestem już po i nie mogę się z Wami zgodzić.
Skorzystałam z programu o którym była mowa wcześniej i goscie byli bardzo zadowoleni, do dziś  nie słyszałam słowa krytyki na ten temat.
Natomiast zdarzyło mi się raz czy dwa, być na weselu gdzie winietek nie było i 2 sekundy po początkowym toaście, rozpoczął się dziki bieg z przeszkodami przez wściekłe gazele w sukienkach, mający na celu zajęcie najlepszych MIEJSCÓWEK. W rezultacie ja i mój małż,  nie skorzy do dzikiego biegu, wylądowałam przy stoliku z 2 babciami i zupełnie obcymi mi wujkami. Ubaw po pachy.
Tylko pytanie, czy znacie swoich gości na tyle, by być zorientowanym kto koło kogo chciałby usiąść.. młodzi zawsze się z młodymi skumplują, średni ze średnimi a starzy ze starymi, tak już jest.. a takie puszczenie samopas, beznadzieja..
Problem z szukaniem miejsc przy winietkach można łatwo rozwiązać dając świadkom listy z nazwiskami..orkiestra informuje że świadkowie rozsadzają i już, u mnie sprawdziło się idealnie przy 145 osobach!

Offline mamba_m Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 18.09.2010r.
30 września 2010, 17:23
caarola jak najbardziej zgadzam się z Twoją opinią. Ja na swoim weselu również skorzystałam z winietek, (ze względu na kilka konfliktów, nie miałam innego wyjścia) i sprawdziło się w 100%. Nikt z gości nie zachowywał się jak "bydło", my razem ze świadkami wskazaliśmy miejsca i było po problemie.

Offline obserwator

• maniak
1 października 2010, 07:45
Ja byłem na weselach bez winietek i nie widziałem żadnego "bydła". Sami kulturalni ludzie, wiedzieli jak się zachować. Nadal uważam, że nie trzeba za nikogo decydować gdzie ma  usiąść. 

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
1 października 2010, 08:13
I jak też  tak uważam ! Moim zdaniem to jest bezsensu . To jest decydowanie za kogoś , z góry zarzucanie mu że nie będzie umiał się zachować , że nie umie za siebie decydować . nikt nie jest dzieckiem moim zdaniem i wie gdzie i w którym towarzystwie może sobie posiedziec .
I tak zaawsze goscie się przesiadają .
Byłam na weselu 2 tygodnie temu i były winietki , jak goscie to zobaczyli to tylko było słychać "ojezuuuuu" .
A wiadomo zę po weselu nikt nie będzie już się skarżył na winietki , ważne że zabawa była ;)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline caarola Kobieta

• użytkownik
1 października 2010, 11:48
Tak, swietna jest zabawa jak sie wyladuje w kacie z babciami. A zeby tak nie wyladowac, to trzeba walczyc o miejsce, a to juz jest be.

Offline obserwator

• maniak
1 października 2010, 12:02
A masz coś do babć? ;).  Teraz poważniej, owszem czasami jest malutkie zamieszanie, które nie ma wpływu na przebieg wesela, ale nawet jak nie ma winietek to tak i tak gospodarze wesela (Rodzice jednej jak i drugiej strony) dbają o to, aby goście się tak dobrali, żeby wszyscy byli zadowoleni. Cały czas jestem przeciwny sadzania ludzi na siłę, nawet gdyby miałby być mały bałagan. Wesele to taka impreza, w której nie da się wszystkiego  przewidzieć i zaplanować do końca.

Offline caarola Kobieta

• użytkownik
1 października 2010, 12:11
Dokladnie!
Dlatego wg mnie wazne jest by choc troche znac swoich gosci i usadzic ich tak, by nikt nie musial siedziec ze skwaszona mina ze wyladowal z boku z braku lepszych miejsc, bo jakies gazele sie ustawily szybciej:)

ale jak zawsze, ile osob, tyle opinii ;]

Offline obserwator

• maniak
1 października 2010, 12:43
.... i właśnie możesz Ich posadzić również bez winietek. Potrzeba tylko trochę Im w tym pomóc :).

Offline caarola Kobieta

• użytkownik
1 października 2010, 12:59
Sorry ale w dniu slubu nie stalabym na srodku jak na skrzyzowaniu kierujac kazdego na miejsce ktore mogoby mu odpowiadac, lepiej bylo to ustalic wczesiej (nawet podpytujac kto jak by chcial).
Sprawdzilam, polecam i pozdrawiam:)

Offline obserwator

• maniak
1 października 2010, 13:05
Sorry, nikt Ci tego nie karze robić. Też sprawdziłem i polecam moją wersję  :).

Offline Myszuś Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 30.04.2011
6 października 2010, 11:21
dziewczyny ja poproszę adres na tą strone z pomocą rozsadzania gości
chętnie zobacze jak to wygląda i wtedy zadecydujemy czy tak może być czy nie

Offline lea.k Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 01.10.2011
25 listopada 2010, 00:02
To ja też poproszę linka na te stronę

Offline Myszuś Kobieta

• zapaleniec
25 listopada 2010, 10:00
caarola podaj proszę adres na tą stronke do rozsadzania gości??
my się główkujemy a taka pomoc by sie nam przydała

Offline caarola Kobieta

• użytkownik
25 listopada 2010, 11:54
http://www.perfecttableplan.com/home.html

ja skorzystalam z darmowej wersji probnej i przez to nie moglam wydrukowac swojego planu, ale po prostu przepisalam sobie i elegancko sie sprawdzilo :)

powodzenia!!!

Offline Myszuś Kobieta

• zapaleniec
25 listopada 2010, 13:47
dzięki  :ok:

Offline nusiak Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 07.07.2012r.
Ja uważam, że to kwestia indywidualna każdego "organizującego" swoje wesele:)
Jednak sama należę do tych osób, które będą wspomagać się winietkami:)
Wcale nie uważam, że moi goście będą pędzić do krzeseł (chociaż osobiście widziałam nie raz takie coś), aby zająć miejsca, może i rozsiądą się elegancko, ale chciałabym uniknąć sytuacji, że ktoś znajdzie się w towarzystwie w którym będzie się źle czuł, albo osoby starsze (babcie, dziadki, itp) lub osoby z dziećmi będą siedzieć blisko orkiestry - może ich to męczyć.  Patrzę też na to, że mam kilka osób, które na pewno zjawią się z dziećmi, więc będą usadzone z brzegu, lub przy wyjściach, aby nie było dyskomfortu dla nich, bo wiadomo że dzieci nie usiedzą:).
Zresztą na tyle znamy swoje rodziny i wiemy jak kogo usadzić:), jednak nie ma mowy o podziale ze względu właśnie na rodzinę, raczej na młodszych i starszych:), aby towarzystwo dobrze się czuło. 
Jednak mówię, to kwestia indywidualnego podejścia:)
Mi się marzy jeszcze taka tablica, gdzie można rozrysować plan usadzenia gości. . .  ostatecznie planuję zrobić małe karteczki z rozrysowanym planem, które goście dostaną przed imprezą weselną:), żeby nie było później szukania i zamętu:)

Offline Jaszczurka Kobieta

• nowicjusz
A ja mam problem jeśli chodzi o usadzanie gości. Ja jestem ZA i uważam to za świetny pomysł, natomiast mój PM jest PRZECIW. Dziewczyny jak go do tego przekonać?
On twierdzi, że jak każdy usiądzie na wybranym przez siebie miejscu, to przynajmniej będzie zadowolony i nie będzie miał do Nas pretensji, że siedzi w złym miejscu. Ja natomiast chcę uniknąć sytuacji, że rozdzieli się rodziny lub młodzi usiądą nie w tej grupie wiekowej.