e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 972998 razy)

Offline justyna85 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
może przemówiło do niej ,że za tydzień lecimy do PL i musi być zdrowa

Online dmonik44 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 19.06.2010
justyna85 mam nadzieję że i ja doczekam tego czasu kiedy moje dziecko weźmie syrop do ust! Bo już 5 rok za nami i żadnego leku doustnie.... loona moi znajomi ten sam problem mieli ze lekarz nie rozpoznał zapalenia jamy ustnej i przepisał leki które pogorszyły stan dziecka!
Natalka 4.11.2012

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
To u nas było podobnie z tym, że stan się nie pogarszał, ale wcale nie było poprawy ... tydzień zmarnowany ( bo do właściwego lekarza trafiliśmy dopiero po 4 dniach), dziecko płaczące, że bolą zęby, usta całe popękane ...  ::) masakra ...

Offline joannaM Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2008
Jak się nazywają te osłonki/kapsułki w które pakuje się np. wit. C? Nie wiem jak tego szukać, w aptekach?
On 2011
Ona 2013

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Kapsułki żelatynowe. Są m.in. też na allegro
https://www.zdrowysklep.net/pl/p/Puste-Kapsulki/127

Offline joannaM Kobieta

• Chuck Norris
No właśnie to. Dzięki wielkie
On 2011
Ona 2013

Offline nadzieja

• Chuck Norris
To u nas było podobnie z tym, że stan się nie pogarszał, ale wcale nie było poprawy ... tydzień zmarnowany ( bo do właściwego lekarza trafiliśmy dopiero po 4 dniach), dziecko płaczące, że bolą zęby, usta całe popękane ...  ::) masakra ...

Latem Klara narzekała ze ząbki bolą ale na szczęście od razu pediatra zdiagnozował zapalenie jamy ustnej
Tydzień z nystatyną i fioletem i przeszło
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

Offline vonka

• Chuck Norris
U nas zadna tabletka noe przejdzie, rozkruszam i przemycam w czym tylko sie da, z syropami podobnie ale ich nie mozna rozgniesc, czasami udaje mi sie  cos przemycic dolewajac kilka kropel soku z malin

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 05.07.2008
Podpowiedzcie, jaka dawka wit. C dla dwulatki?

Offline Daruda Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 20.06.2009
Ja mam albo 8 albo 10 kropli dla Naduski, zależy jakie kropelki

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 05.07.2008
Taka w proszku, ile mg?

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
Daria masz krople z PL czy jakieś miejscowe? Jak miejscowe to rzuć linka :)

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy, to im się zbiera :-D

Offline Daruda Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 20.06.2009
Nie mama z pl, miejscowe mam tylko witaminowe żelki

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
no właśnie tylko te żelki u mnie w sklepach, ehhh

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy, to im się zbiera :-D

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
Kołdra dla dziecka (nie do łóżeczka) o wymiarach 120x150cm tylko i wyłącznie taka.

ktoś ma?

Wiem, że część z Was ma już takie normalne 150x200 ale w mojej sytuacji to kompletnie bez sensu. Moja młoda jest za drobna na tak wielką kołdrę. Sama wielkość, jej rozmiar dla dorosłego będzie powodował to, że w jej odczuciu będzie ona ciężka i nie będzie mi chciała pod taką spać co jest dla mnie zrozumiałe. Nie kwestionuję tego i nie interesuje mnie ten rozmiar.
Ja dobieracie ciepłotę kołder? Czy w PL też jest używana skala TOG?

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
Nie spotkałam się z takim wymiarem kołder.

Tak, jest u nas skala TOG. Wszystko zależy jaką temperaturę masz w domu, u nas jest ciepło i latem i zimą więc nie zmieniam pościeli (w upały śpimy pod prześcieradłem), kołdry mamy takie średnio ciepłe, już nie pamiętam w skali TOG jak to wypadało. Mąż ma lżejszą niż ja, ja muszę mięć ciut cieplej.

Nina ma pościel 135x100, też jest drobniutka i nie wyobrażam sobie jej pod 150x200, szaleństwo jakieś, ta jest wystarczająca w 100%. Łóżko ma 70x160.

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
Mysia jest taki rozmiar acz nie jest chyba za bardzo popularny. Jest do kupienia nawet na allegro i bez problemu są na to poszewki. To rozmiar typowo dziecięcy. Kołdra o której piszesz to taki łóżeczkowy rozmiar. Mój też jest łóżeczkowy, mamy 110x125 ale to ikea a oni często mają "dziwne" rozmiary. Wydał mi się nienaturalny ten przeskok z kołdry łóżeczkowej na aż tak dużą. Uznałam, że to niemożliwe by istniała taka dziura pomiędzy rozmiarami i zaczęłam szukać alternatywy.
Myślałam, że może któraś z forumek ma i coś napisze na ten temat.

Nasza kołdra jest uniwersalna 7.5 tog (letnio-zimowa), bo tak jak napisałaś latem i tak się śpi się pod prześcieradłem. Zastawiam się właśnie czy dla młodej kupić to samo czy może ciut cieplejszą np: 10.0 tog