e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1003820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
Oj Sylwia, ja już dawno nie piszę o moich odczuciach otwarcie. Ba! Mam tylko ze 3-4 koleżanki, którym mogę się zwierzyć z tego co czuję i wiem, że mnie zrozumieją.
Wstydzę się czasem moich myśli, ale cóż począć...ostatnio stwierdziłam, że się nie nadaję na matkę, bo czas spędzony z dziecmi mega mnie męczy i najbardziej to ja lubię ciszę.
Uwielbiam moment, kiedy śpią!
A starsza dobija mnie zawodowo...
No i teraz hit - gdybym miała to doświadczenie, które mam nie wiem, czy świadomie zdecydowałabym się na dzieci.
Amen

Offline Natysa Kobieta

• To co na zawsze między nami, dodaje wiary w lepszy czas;*
  • uzależniony
  • data ślubu: 19.05.2012
Sylwia jak ja doskonale Cię rozumiem, uwierz mi mam tak samo. Ciągle na pełnych obrotach, ciągle coś. Ani chwili dla siebie, o mężu nie wspomnę. Dzień za dniem, ciągle to samo. U mnie jeszcze walka z kilogramami ciągle przegrana... Ciągle żyje nadzieją, że już nie długo będzie "z górki"... :)

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.08.2008
Cóż tak to mniej więcej wygląda....  Moja córka do śpiochów nie należy....  od 2 miesiąca do niedawna spała po 30 minut z zegarkiem w ręku,  jeżeli dłużej to jak u selenuy u mnie na rękach... Chusta ja denerwowala,  no chyba że szłam po dworzu z nią to tak ale w domu zupełnie nie.... Jeszcze jak była niemobilna to polezala w leżaczku, do tego od 6 miesiąca w nocy potrafiła się budzić co godzinę.  zupełnie nie mam czasu dla starszego,  często prosi żeby cis z nim porobić póki Julia śpi a ja muszę zrobić obiad /pranie /sprzątanie bo zaraz się obudzi....  Ale kocham tak Tr łobuzy dwa no...  A jak patrzę jak są za sobą to serce różne

Offline kurczaczek83 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.12.04
Zawsze sie idzie do swojej parafii po zgodę. Też tak robiłam, bo też chrzciłam gdzie indziej.
Tak tylko niekonieczne mozna ta zgode uzyskac...u nas w parafii ksiadz nie da takiej zgody i nic mu nie zrobisz...ma takie prawo i tyle.

Sylwia to chyba normalne.
Moj igor teraz trenuje moja cierpliwosc...on uparcioch a takie pomysly ma ze szok...
W dodatku jak jest juz zmeczony wieczorami to taki marudny a przy tym zlosliwy...nie wiem po kim ;)
Dzis sprobukemy go polozyc w ciagu dnia na godzine bo inaczej zwariuje z tymi jego zlosliwosciami.

W dodatku musze dokarmiac Michalinke. Smutno mi z tego powodu....nie tak to sobie wyobrazalam.
« Ostatnia zmiana: 18 marca 2017, 02:23 wysłana przez kurczaczek83 »

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
  • data ślubu: 10.10.2009r.
Kurczaczku, nie przybrala? Mm dajesz czy ściagasz swoje? Kochana, może to chwilowe, też dokarmiałam obu synów przez krótki czas.

• Chuck Norris
Przybrala cale 40g :( daje cycucha normalnie i po karmieniu daje mm...w nocy tylko na moim mleku i teraz zjadla cycochy i mm nie chce

Online kjp83

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.09.2008
Martyna Kochana! Mam identyko! Tez nie wiem czy szla bym w to swiadomie. Uwielbiam cisze spokoj. Pracuje w domu i cudnie mi do 16 zanim nie wroca. Po 16 to tylko przetrwanie do kapieli ;)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline elisabeth81 Kobieta

• Chuck Norris
Proza życia dziewczyny...ja mam ostatnie 5 lat wyjętych. Z życia. Min
 tez zawodowego . Teraz wychodzę na prosta, mam wywalone na bajzel w mieszkaniu, już mi przestaje być wstyd przed nianią ;).   moje minimum socjjalne to to by było co jeść i by ciuchy byly czyste ;)
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Dziewczyny  :-*
Ja akurat mysle ze gdybym wiedziała jak jest to zdecydowalabym.sie na dziecko rok po roku... ::)

Ps. Szwagierka nalezy do domijikanow, podeszla tak od takni dostala zgode ns chrzciny!!! ;)

Online elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Fajnie Sylwia  że jest  zgoda  :D

Ech,  ja mam straszne myśli,  ale  boję się je mówić na głos. Zresztą wczoraj byliśmy u neurologa z Zosia i jak się  człowiek napatrzy na te chore dzieciaki to aż mi głupio się  robi,  że tak narzekam  ::)

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
W trudnych chwilach też mam głupie myśli ale szybko je odpedzam. Staram cieszyć się tymi dobrymi chwilami. 

Offline anka332 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009-09-05
dziewczyny mam pytania do doswiadcznych mam
1. czy dziecku ktore skonczylo 4 miesiace moge zagescic mleko kleikiem ryzowym
2. jakie sa teraz wytyczne dotyczace wprowadzania innych pokarmow? od 4 miesiaca czy 6? dziecko na mleku modyfikowanym
3. do tej pory mielismy mleko bezlaktozowe wprowadzone tylko i wylacznie dlatego ze byl nerwowy i podobno sie to poprawilo teraz zmienilam na mleko bebiko dla dzieci z kolkami z obnizona iloscia laktozy. przy pierwsyzm mleku kupki byly twarde, ciezko bylo mu je zrobic, czasami musialam pomoc. przy tym mleku sa rzadkie, smierdza, kolor ciemnozulty wystepuja raz dziennie o stalej godzinie. ktore sa lepsze? czy suzkac jeszcze innego mleka.
ide do pediatry we wtorek ale chcialabym znac wasze opinie.

Online elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Ania teraz  się  zmienily zalecenia i dla dzieci karmionych mm też  się  zaleca rozszerzenie  diety po 6 miesiącu
http://malgorzatajackowska.com/2015/03/16/czym-sie-rozni-cztery-od-szesciu-czyli-o-tym-kiedy-rozszerzac-diete-niemowlecia/
Nie mogę tego znaleźć teraz
Co  do  reszty to  nie  wiem

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Chyba te rzadsze, smierdzace sa lepsze  ;D
Jakkolwiek to brzmi...
Gorzrj gdy sa zaparcia i trzeba wspomagac np czopkiem..

Przy sebku rozszerzalsm diete po 4mscu.. przez 3.5roku to sie zmienilo ze niby po 6mscu sie rozszerza w tym ten kleik tez..
Ale ja chyba bede postepowac jak przy sebie czyli po 4mscu. Bo skoro setki tysiecy dzieci szlt tyym svhematem to i teraz nic sie filipowi nie stanie.

Online Daruda Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 20.06.2009
Dziewczyny, a od kiedy krowie? Jakis budyn. .czy cokolwiek na krowim?

• Chuck Norris
Jak napozniej

Offline elisabeth81 Kobieta

• Chuck Norris

Wcale ;) moje dzieciaki w ogóle nie dostają
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Online kjp83

• Chuck Norris
Moje dzieci tez nie dostaja. Ale budynie jogurty itp. po 4rż u Szymka. Leo jeszcze nie dostaje krowiego (nie liczac smietany w zupie i jogurtu i mizerii )

♡ Szymon & Leon ♡

Online justyna85 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
W Norwegii dzieciaki juz kartonowe dostaja w przedszkolu jak maja rok nie ktore jak maja 11miesiecy jak szybciej zaczna przedszkole . I jest to mleko zimne prosto z lodowki :/ platki tez jedza z zimnym mlekiem

• Chuck Norris
Moje dzieci tez nie dostaja. Ale budynie jogurty itp. po 4rż u Szymka. Leo jeszcze nie dostaje krowiego (nie liczac smietany w zupie i jogurtu i mizerii )

W zlobku tez nie?

• Chuck Norris
Mój normalnie jogurty, śmietanę w zupie a mleko dostaje do kakao....

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
  • data ślubu: 10.10.2009r.
Daria, w obecnych zaleceniach krowie można już od czasu rozszerzania diety, jak składnik posiłku, nie jako zastępnik mm, więc budyń itp możesz zrobić, aczkolwiek ja u Adriana wprowadziłam krowie jakoś bliżej 3 urodzin i teraz też chyba nieprędko.

Sylwia, tak naprawdę nie wiemy jakie konsekwencje w późniejszym życiu ma wczesne rozszerzanie diety, są badania mówiące o tym, że uklad pokarmowy 4 miesięcznego dziecka nie jest jeszcze na tyle dojrzały, by trawić inne pokarmy niż mleko. A konsekwencje mogą tak naprawdę wyjść po latach, coraz więcej osób w dorosłym zyciu ma kłopoty żołądkowe, zespół jelita drażliwego czy po prostu wrażliwy żołądek. Warto przemyśleć :)

Offline emm-a Kobieta

• Chuck Norris
Klara zaczęła dostawać krowie mleko po 12 mies. Teraz codziennie owsianka,kakao i ogólnie dużo nabiału :-)
Moje Laleczki :-)
Klara 2014r.
Dominika 2017r.

Online Daruda Kobieta

• Chuck Norris
To na jakim gotujecie wlasnie desery?

• Chuck Norris
To na jakim gotujecie wlasnie desery?

U nas owsiane lub orkiszowe

Online Daruda Kobieta

• Chuck Norris
dzięki;-) rozumiem,że ml tyle samo???? jak jest w przepisie np???? Chodzi mi o przepisy na tm, zamiast gotować modyfikowane chcę właśnie dodać normalne,jak w wyzej wymienionym budyniu,czy innych gdzie jest dodatek mm lub normalnego;-)

Online kjp83

• Chuck Norris
Martyna w przedszkolu mu nie daja mlecznych rzeczy. W przedszkolach zlobkach mleko krowie jest po 12mż co jest dla mnie absurdem! 
Daruda my tez tylko mleka roslinne. Krowie to tylko z mezem do kawy i starszy sie czasami domaga (np. Platki na mleku)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
Ja gotuje na krowim budyń, naleśniki itd (powyżej 60stopni MM jest bezwartościowe)... ale do picia i kakao (jeszcze nie robiłam, ale gdybym robiła) na MM. Nina ma 19 msc i do 3 roku życia na pewno będzie piła MM, a nie krowie.

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
Czytalam ze po roku mozna przejsc na krowie ale nie uht tylko to z krotkim terminem. Ale moje sa bezmleczne. Biorac pod uwage ze czesto mm maja syrop glukozowo frutkozowy . olej palmowy to nie wiem co gorsze krowie czy mm....

• Chuck Norris
Moja córcia w końcu sie nahssa bo zasnela po "obiadku" teraz przy cycu.

Igorek ma stan podgoraczkowy :(