e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: TORT  (Przeczytany 113301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
TORT
6 kwietnia 2006, 12:42
Cytat: "Julka"
Jak juz wybiore sie do cukierni, to jak mam im wytlumaczyc jak bym chciala, aby moj tort wygladal?

Julka w każdej cukierni powinni mieć katalog tortów. Ja bym w życiu na zamówiła jakbym nie wiedziała jak taki tort będzie wyglądać. :?

Offline Elzu

• użytkownik
TORT
6 kwietnia 2006, 13:52
Mozliwe ze tort bedzie piekla dla nas siostra mojego nazeczonego, umie ona upiec naprawde pyszny tort, mysle ze poradzi sobie z ksztaltem jaki chcemy, ale te wszystkie lukrowe ozdoby to juz wyzsza szkola jazdy. Czy takie lukrowe kwiatuszki, listki, motylki, serduszka itd mozna gdzies kupic gotowe? Jesli wiecie cos na ten temat prosze o info :)

Offline groszek

• maniak
TORT
7 kwietnia 2006, 13:31
Elzu, widziałam takie rożne jadalne ozdóbki w delikatsach i marketach . Popularne są z firmy Schwartau.

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
TORT
10 kwietnia 2006, 13:23
Ja proponuję zastąpić ozdoby lukrowe (dla mnie one są niejadalne, a nasz cukiernik śmiał się, że "zawsze jeszcze można się porzucać") i proponuję równie piękne ale za to pyszne ozdoby z marcepanu

Offline Elzu

• użytkownik
TORT
10 kwietnia 2006, 22:12
na zdjeciach to ja wlasnie nie rozrozniam, ktore sa z czego.. a jeszcze sa jakies kwiaty waflowe - dla mnie wygladaja jak lukrowe :)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
TORT
11 kwietnia 2006, 10:02
Ja miałam waflowe kwiatki, w kolorze zbliżonym do mojej sukni  :mrgreen:

Offline MISIEK Mężczyzna

• Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
TORT
12 kwietnia 2006, 16:51
Wszystkie szanujące się cukiernie specjalizują się w robieniu różnych "cacek" typu: figurki z marcepanu, fotografia w formie wypieku ,kwiatki itp. rzeczy.
Takie rzeczy o ktorych Mówisz dostaniesz w Szczecinie bez problemu
pozdrowionka :D

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
TORT
15 kwietnia 2006, 16:42
Wesołych, cudownych, spokojnych, a może szalonych świąt Wielkiej Nocy dla wszystkich forumowiczek!Życzy Ninka[/b] :!:  :!:  :!:

Offline Jusi

• nowicjusz
  • data ślubu: 14 październik 2006 r.
TORT
18 kwietnia 2006, 19:19
U Kocha podobno torty są dobre, chociaż to są moje informacje z drugiej ręki (zasłyszane)...

A na pewno torty dobre mają w cukierni w Radissonie (ale to w Szczecinie), to już sprawdzone i torty są przepyszne, choć i nietanie... za 2 kg tort w zależności od smaku płaci się 40-50 zł. Chociaż z drugiej strony u Kocha ceny są chyba podobne?

Tak sobie pomyślałam, że ja to mam jednak dobrze... mój przyszły teść jest cukiernikiem i torcik na wesele odstawi nam że hoho  :obiad:

Offline MISIEK Mężczyzna

• Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
TORT
18 kwietnia 2006, 19:55
Cytat: "POLA"
A czy ktos probowal torty od Kocha?Potrzebuje opinii na temat tej cukierni.Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Dobre są torty od Kocha to fakt - sprawdziłem ale cenowo nie bardzo.
Ale jeśli mogę zaproponować to zorientuj się w Neptunie tam też robią wyśmienite torty a ceny są bardziej przystępne niż np. u Kocha czy w Radissonie (chociaż trzeba przyznać że torty z bitą śmietaną mają wyśmienite)!!!
pozdrowionka  :Kucharz:

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
TORT
18 kwietnia 2006, 20:15
Cytat: "Ninka"
No wiecie, wódeczka+torcik=  i ciut ciut

no coty !!! O to nie ma się co martwić !!!! Ludzie może i wstawieni ale pewnie torta nikt nie odmówi !!!!
Mój był pyszny :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
TORT
19 kwietnia 2006, 10:47
No, wiem wiem. Będzie tort :). Jeszcze nie wiem jaki smak,ale będzie :)

Offline ancik

• bywalec
TORT
19 kwietnia 2006, 20:04
u mnie tez bedzie ale nie z cukierni ale domowej roboty - bo mam taka pania na wsi co mieszka co bierzemy od niej zawsze ciasta! jest rewelacyjna zaczelo sie od roku temu na weselu mojej kolezanki wzielam nr i teraz za kazdym razem jak jakas imprezka jest to od niej bierzemy bierze 20zl za foremke ciasta na swiata jak bralismy kokosanke + sernik + mazurek + metrowiec zaplacilam 60zl bo stali klienci :) hehe i tort tez bedzie od niej w formie białej księgi :) a metrowiec w formie krokodyla :) spradzone i co z tego ze nie bedzie jakis wymyslnych ozdob na nim najwazniejsze ze bedzie smaczny pozdrawiam

Offline Agusiowa

• nowicjusz
TORT
4 maja 2006, 19:08
Witam. Czy ktoś mógłby mi polecić robiącą smaczne, ładnie wyglądające tzn. eleganckie w formie, nie kiczowate, torty weselne, ze Szczecina?
Jeśli nie chcecie nikogo reklamować proszę o odp. na e-mail prywatny
Pozdrawiam wszystkich w pocie czoła przygotowujących się do ślubu, i nie tylko :lol:

Offline Agusiowa

• nowicjusz
TORT
4 maja 2006, 19:10
cukiernię oczywiście - na myśl o fajniusim torcie zjadłam słówko :wink:

Offline elisabeth81 Kobieta

• Chuck Norris
TORT
25 maja 2006, 18:53
Dziewczyny, gdzieś na forum bylo o cukierni (chyba w Policach?), która wykonuje te "wyuzdane" torty na wieczory panieńskie... :) Chce koleżance taki tort zamówić ale nie pamiętam która to cukiernia...  będę wdzięczna za namiary...
"Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę"

Offline Elzu

• użytkownik
TORT
25 maja 2006, 19:09
elisabeth81, ja tez jestem elisabeth :) i tez biore slub 23 wrzesnia!! :) niestetyo cukierni nic nie wiem :P

Offline gosiaczekk Kobieta

• Chuck Norris
TORT
26 maja 2006, 09:57
Cytat: "Agusiowa"
Witam. Czy ktoś mógłby mi polecić robiącą smaczne, ładnie wyglądające tzn. eleganckie w formie, nie kiczowate, torty weselne, ze Szczecina?
Jeśli nie chcecie nikogo reklamować proszę o odp. na e-mail prywatny
Pozdrawiam wszystkich w pocie czoła przygotowujących się do ślubu, i nie tylko :lol:

To ja też poproszę  :oops:

Offline Madzialena Kobieta

• Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • data ślubu: 17.09.2005r.
TORT
26 maja 2006, 10:58
no dziewczyny... tyle razy było maglowane  :lol:

Agusiowa ja polecam Woźniaka... :lol:  mają spory wybrór tortów, stelaży, smaków, dekoracji i czego tam chcesz..  :P

nasz torcik bardzo nam się podobał- na szczęście gościom też- i był bardzo smaczny.. na pewno na rocznicę zamówimy sobie taki sam, tylko ze jedno małe pięterko..

Offline agniechaaaa

• nowicjusz
TORT
27 maja 2006, 11:14
moj torcik bedzie produkcji mojej rodzicielki,orzechowy,mniaaaaam

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
TORT
27 maja 2006, 18:50
Cytat: "agniechaaaa"
mniaaaaam

:P prawda mniammmmm   :obiad:  a nasz... hmmm dobre pytanie. czas się zastanowić nad smakiem

Offline Dorota77

• entuzjasta
  • data ślubu: 12.08.2006
TORT
28 maja 2006, 23:00
My mamy ślub o 16.00 więc wesele zacznie się około 17.30-18.00 i u nas tort będzie zaraz po oczepinach około godz. 1. :wink:

Offline Dorota77

• entuzjasta
  • data ślubu: 12.08.2006
TORT
28 maja 2006, 23:24
U nas będzie czworo dzieci nasza córeczka (2 i pół roku), bratanica (11 lat), bratanek (8 lat) i córeczka naszych światków (10 lat) i mimo wszystko tort będzie po oczepinach.

Offline asia Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 10.09.2005r.
TORT
28 maja 2006, 23:28
Ja myślę, że jest to bardzo indywidualna sprawa... Zazwyczaj tort jest po oczepinach ale czasami jest po obiedzie np. Dlatego wydaje mi się, że jeśli akurat tak byście woleli Aniu - to przecież chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby własnie tak zrobić!  :D

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
TORT
28 maja 2006, 23:36
Cytat: "amelani"
Nie wiem, czy to właściwe miejsce, ale chciałam Was spytać o zdanie nt. godziny podawania tortu. Otóż nasze wesele zaczyna się dość wcześnie, bo o 17 i dlatego pomyśleliśmy, że chyba lepszym pomysłem będzie tort i 'oczepiny' (w wersji szczątkowej u nas, czyli tylko rzucanie) o 22:00, a nie o tradycyjnej 24:00... Jak myślicie?

Myślę,że możecie tort podać wcześniej, ale oczepiny powinny być o 24 jednak. Byłam na weselu na którym torcika podano o 22, niemniej reszta przebiegła zgodnie z tradycją.

Offline azzurra

• maniak
TORT
28 maja 2006, 23:39
U nas tort będzie po obiedzie. Jakieś mi się to wydaje logiczne, żeby był jako deser, tym bardziej, że nie będziemy mieli oczepin.

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
TORT
29 maja 2006, 00:03
Cytat: "azzurra"
U nas tort będzie po obiedzie. Jakieś mi się to wydaje logiczne, żeby był jako deser,

O i to jest logiczne rozwiązanie :)

Offline BETI Kobieta

• maniak
TORT
1 czerwca 2006, 14:15

Offline BETI Kobieta

• maniak
TORT
1 czerwca 2006, 14:28

Offline Lilkuś

• uzależniony
TORT
2 sierpnia 2006, 14:02
z całym sercem mogę polecić cukiernie "Zakole" :) na każdej rodzinnej uroczystości , już od kilku lat mamy torty, ciasta, ciasteczka itp słodkości właśnie od nich i uważam, ze smakowo sa WSPANIAŁE :) od 3 lat pracuje tam mój brat, ale torty zamiawaialiśmy juz długo wcześniej  :mrgreen:  :mrgreen:

Woźniak też ma dobre torty :) też kiedyś u nich braliśmy ale potem przezucilismy sie na Zakole i tan na pewno bedzie robiony nasz ttory, pieczone ciasta :) brat dostanie przykazanie, ze jak coś będzie nie tak to jemu sie oberwie :twisted:  :twisted:  :twisted:  (mimo iż on tortów nie robi)  :mrgreen:

torty tutaj przedstawione sa piękne, ozdobne ale czy na pewno smaczne ?? takie lukrowane to za słodkie ... fujjjj wole bita śmietane, ozdoby z marcepanu i świeże owoce :)