e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Przykładowe menu dziecka  (Przeczytany 4926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _anula_ Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 2006-09-29
Odp: Przykładowe menu dziecka
11 czerwca 2008, 10:42
To ja chyba głodzę swojego synka co wy na to:

9.30     - kaszka mleczna na 250 ml wody
11.30   - deserek owoce z serkiem homogenizowanym naturalnym
15.00   - obiadek zazwyczaj zupka dość gęsta od ziemniaków i mięska
18.00   - kaszka kukurydziana ze 100 ml i owoce lub banan
20.30   - kaszka ryżowa mleczna lub bezmleczna z 250 ml

rybkawiedenka

• Gość
11 czerwca 2008, 10:47
Moim zdanie wystarczająco dostaje. Zasada jest prosta, 3 głowne posiłki i 2 dodatkowe. I tak dostaje :)

Offline kamyczek Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 28.12.2006
12 czerwca 2008, 08:54
anula, u mnie jest tak samo! 
ANCYMONEK :)

Offline Antalis

• Chuck Norris
12 czerwca 2008, 09:22
No czyli moj od normy nie odbiega :) a wazy 11 kg :P

Offline madziulek Kobieta

• Chuck Norris
13 czerwca 2008, 08:30
uwazacie ze kubi dostaje za duzo mleka ??? no musze chociaz jedna porcje zastapić czyms innym staram ie mu dawac kanapeczke ale on nie zawsze lubi ichce ja zjeść więc dostaje mleczko :/

Offline Antalis

• Chuck Norris
13 czerwca 2008, 08:43
Madziulku ja uwazam ze skoro tyle je to tyle potrzebuje. Nie ma nadwagi, nie dajesz mu fast fodow tylko samo zdrowe jedzonko. Kubik to duzy chlopak wiec i moze wiecej potrzebuje.
Nam na poczatku tez mowiono ze Kacpi duzo je a on tyle potrzebował.Sam zredukowal sobie liczbe posilkow.

Offline _anula_ Kobieta

• użytkownik
13 czerwca 2008, 09:18
No tak kamyczku ale twoje maleństwo nie ma roku a mój dziś kończy 14 miesięcy, a waży 9500 ale jak też jestem drobna (44 kg) więc to chyba ok. Ma dużo energii i ładnie śpi całe nocki więc raczej głodny nie jest

Offline kamyczek Kobieta

• maniak
13 czerwca 2008, 09:31
skoro ładnie śpi i nie marudzi to powinno być ok

my teraz za zalecieniem pediatry próbujemy dzielić obiad na zupkę i drugie danie, ale nie zawsze wychodzi.
daję Tymkowi troszkę zupki, a po godzince drugie danie (nie gotuje osobne, je to samo, tylko że na gęsto :P)
w żłobkach podobno drugie danie dają po półtorej godziny.
Ale można dać i po 15 minutach ;)
Tymek ostatnio różnie śpi, więc nam nie zawsze wychodzi

ale generalnie jemy tak:
8.00 - kaszka ze 180ml wody -jak nie zje, to dogryza kanapki
10.30-11.00 - serek/jogurt
13.30-14.00 - zupka (nie je dużych porcji)
i tu mamy problem z drugim, bo czasem Tymek po zupce zasypia i drugie dostaje koło 16,
więc podwieczorak je po obiadku, koło 17 - troszkę owoców (a czasami je tylko owoce, już bez drugiego dania)
20.00 - kasza, albo kanapki

w nocy budzi sie na herbatkę tylko
w ciągu dnia tez herbatkę, czasem wodę pije

Mlekiem sie już nie przejmuję, duży jest i nawet jak kaszy nie zje, to jugurt dostaje, powinno mu starczć
ostatnio przemyciłam mu twarożek i zjadł na kanapce, więc powinno być z nabiałem oki

Offline _anula_ Kobieta

• użytkownik
13 czerwca 2008, 09:43
Ja obiadku ciagle nie rozdzieliłam ale też mi się czasem tak trafi że obiad zje dopiero o 17 i wtedy dostanie juz tylko trochę owocka i jeden posiłek mu ucieka bo przeciez nie będę go budzić żeby zjadł albo wpychać jedzenia jak nie chce jak zgłodnieje to i tak się upomni i wtedy dostaje

Offline Antalis

• Chuck Norris
13 czerwca 2008, 09:49
_anula_ nie ma co porownywac wagi dzieciaczkow.
Poki znajduja sie w normie "centylowej" uwazam ze nie ma sie co martwic.
Jedne dzieci jedza duzo jako maluszki, inne "dostaja apetytu" jak sa starsze. jak maluszki zaczynaja raczkowac i wiecej si eruszac tez potrzebuja wiecej by miec energi edo harcow :)
Kacpus wazy 11 kg, od jakiegos miesiaca nosi ubranka na rozmiar 80 i jest ogolnie duzym chlopcem. Ja sama do gigantow nie naleze ( 167 cm i 57 kg ) za to moj maz ma ponad 180.
Moj brat byl malym paczkiem choc po rodzicach nie mial prawa . Dzis wyglada jak anorektyk taki chudy a zjada wszystko co widzi.

Offline Gosiaczek80

• Chuck Norris
13 czerwca 2008, 21:55
Poki znajduja sie w normie "centylowej" uwazam ze nie ma sie co martwic.
dokładnie. Ja przygladam się paru dzieciakom w wiek Zuzi i widzę czasem spore różnice w wadze i we wzroscie. Ba nawet jest dziewczynka, która miała taka samą wagę urodzeniowa i wrzost co Zuzia i mniej spadła na wadze w pierwszych dobach życia, a teraz jest jakiś kilogram szczuplejsza. A dziś wwidziałam bardzo okąglutką dziewczynkę (miesiac staresza od zuzi) i sporo niższą od mojej Zuzi i stwierdzam ze lepiej mieć szczupłe dziecko. Nie masz się co anula przejmować.

U mnie zuziatko je zazwyczaj obiad w dwóch turach. czasem je to samo a czasem drugiemu podejściu robię jakąć wariację, np. dodaę brokuła, jajko, albo je same warzywa z wywarem (czyli bez miesa), misiowy ogródek. różnie i zależnie od mojej inwecji albo też jej braku.   Piszę zazwyczaj, bo jak sie drzemki poprzesuwają to bywa ze je raz obiadek (tak jak dziś).

Ja mam problem z Zuzolem bo kaszki je bezmleczne na wodzie. I nabiał to moja pierś, krórej nie jest już dużo i jogurty/serki.  Niedługo znowu bedzie zmierzenie sie z dodatkiem mieszanki do kaszki....trzymajcie kciukasy.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
14 czerwca 2008, 10:37
U nas prawie identycznie jak u Agaty,troche mniej mleka tylko:)

Offline gosiaczekk Kobieta

• Chuck Norris
14 czerwca 2008, 11:58
a co dajecie teraz do picia dzieciaczkom jak jest gorąco? Samą przegotowana wodę? Czy takie herbatki granulowane np z Bobovity są rzeczywiście dobre?

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
14 czerwca 2008, 12:05
a co dajecie teraz do picia dzieciaczkom jak jest gorąco? Samą przegotowana wodę? Czy takie herbatki granulowane np z Bobovity są rzeczywiście dobre?

Mała wody nie chce. Daje jej soczki z hippa (pije od niedawna) rozcienczone z woda. Wczesniej piła herbatki

Offline Antalis

• Chuck Norris
14 czerwca 2008, 21:57
J anajczesciej daje te wlasnie herbatki - maly je lubi.Ja je z rozpuszczam w wodzie o temp pokojowej - fajnie orzezwiaja bo sam aczasem pije :)
A tak to soczki same lub z odrobina wody :)

rybkawiedenka

• Gość
14 czerwca 2008, 22:57
Ja daje tylko wode.

Offline madziulek Kobieta

• Chuck Norris
15 czerwca 2008, 14:55
kuba pije cherbatki z hipp s,a smaczne a do wózka wkładam mu zawsze jakis soczek i rozcienczam z wodą :) jak bylo tak gorąco to podcza spacerku nawet 250 wypijał ale pierw oczywiscie sie natuptał :D

Offline jagodka24 Kobieta

• Chuck Norris
16 czerwca 2008, 21:24
ja tez daje malinowa z dziką róża z hippa ale jak każa na 100ml czubatką lyzeczke to ja daje plaska na 150ml

Offline Antalis

• Chuck Norris
17 czerwca 2008, 07:11
I ja tak robie, byle troszke smaku miala :)

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 18-06-2005
24 czerwca 2008, 13:22
No to ja chyba głodzę Wiktora.
On rano ok.8-9 dostaje albo 1 parówkę, albo 1 jajo (jajecznica bądź na twardo) do tego kromka chlebka z masłem, albo 1 kanapeczkę z wędliną. Na drugie śniadanie przeważnie serek, kaszkę manną z owocami lub jogurt. W międzyczasie jakiś owoc. Ok. 13-tej dostaje zupę i różnie jej zjada. Czasami zje z nami obiad, tzn. podziubie trochę ziemniaka, mięsa i warzyw (najlepiej buraki). A potem dopiero przed spaniem mleko z kaszą zrobione z 240 ml wody. W ciągu dnia pije kakao i soczki. Kiedyś uwielbiał herbatki z BoboVity ale teraz średnio mu smakują.

Offline Antalis

• Chuck Norris
24 czerwca 2008, 13:42
Martulko wcale nie głodzisz :)
Tutaj za bardzo chyba porownania nie ma bo nasze dzieci to maluszki a Twoj Wiktor to duzy facio :)

rybkawiedenka

• Gość
24 czerwca 2008, 18:55
Martulko przecież Wiktor dobrze wygląda!

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
24 czerwca 2008, 19:54
dokładnie....i tym sie powinnaś kierować.

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 18-06-2005
25 czerwca 2008, 22:12
Macie rację, Wiktor wygląda dobrze :)

Offline demka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
1 lipca 2008, 23:14
Martulka moja Oliwka tez ostatnio jakies strajki głodowe przeprowadza, wszystko chce sama a jak nie dam jej takiej mozliwości to nie chce jeść wcale...

8:30 śniadanko: 2 parówki cielęce i pół kromki chlebka z masłem, czasami chleb z szynką, ale teraz chce tylko parówki reszta pluje...
11:30 owoc, najczęściej banan
14:00 zupka, lub drugie daneie ( drugie danie bez surówki bo tej nie cierpi, i z małą ilośćią ziemniaków bo nie przepada)
17:00 jogirt
20:00 120 ml kaszy z owocami (jagody, maliny, truskawki)

w międzyczasie sok, na noc herbatka, i jakaś porcja, góra dwie słodyczy- czyli ciastko, kinderek, mleczna kanapka, troche chrupek i ostatnio hit spacerów: lody :D Tak z 1/3 gałki wcina :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
2 lipca 2008, 18:48
Mój Szymon też lubi bardzo parówki cielęce :) I Morlinki z serem :)

Offline kamyczek Kobieta

• maniak
16 lipca 2008, 09:56
macie jakieś fajne pomysły na smaczne mięsko dla maluszka?

bo ile można jeśc pulpety :P
zazwyczaj robię pulpeciki z indyka albo cielęciny, dodaję żółtko, czasem kaszę manną, czasem kleik ryżowy, bułkę tartą - duużo koperku i pietruszki   i gotuję
czasem powciskam tam warzywka gotowane, na przykład marcheweczkę z wczorajszej zupki ;) czasem pora

co mogę jeszcze dziecku zrobić z mięska? poza ugotowaną nóżką kurczaka ;)

Offline _anula_ Kobieta

• użytkownik
16 lipca 2008, 10:30
Ja daję już synkowi schabowego. Kupuje polędwiczkę od schabu to jest takie mięciutkie mięsko i robię kotleciki na oliwie z oliwek smarzone lub na parze. Tak robiłam jak był młodszy jak Twój, a teraz to smażę w panierce i panierkę ściagam. Uwielbia
Nie wiem czy dajesz rybe ale ja raz w tygodniu daję fileta z soli lub mintaja kawałek bo mintaja to się boję bo ma czasem ości ale sola jest delikatna to i dwa filety wciagnie. Wcześniej robiłam na parze a teraz tak jak schab - w panierce, którą potem obieram.

• Chuck Norris
16 lipca 2008, 13:55
Królika mozna! Jest pyyyszny

• Chuck Norris
1 września 2008, 22:00
Co można podać dziecku 8 m-cznemu, ktore ma problemy żołądkowe, wymiotuje, ale ma apetyt?? Mleko chyba nie jest wskazane?