e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Co i od kiedy ???  (Przeczytany 148706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asia Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Odp: Co i od kiedy ???
30 kwietnia 2008, 22:19
Wit D podaje się najlepiej do godz. 12:00 ponieważ lepiej się przyswaja przy dziennym świetle.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
30 kwietnia 2008, 23:03
...wybaczcie, ale pora dnia nie nic wspólnego z przyswajaniem witaminy D (tej w kroplach).
Ona po wchłonięciu ulega podwójnej hydroksylacji (jedna w nerkach, druga w wątrobie), a potem jest juz aktywna i sobie działa...

Światło słoneczne ma jedynie wpływ na produkcję w skórze jej prekursora, produkowanego z resztą z cholesterolu...

Offline asia Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
30 kwietnia 2008, 23:08
Pewnie masz rację ... napisałam to co mi powiedziała lekarka... i co słyszałam od kilku osób. I widzę, że nie tylko ja coś takiego słyszałam... ale to pewnie kolejny "mit" jakich wiele...

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
30 kwietnia 2008, 23:15
cholecalcyferol podwany w kroplach dla dzieci  jest produktem reakcji zachodzącej w skórze....Jaki sens miało by podawanie substratu, ktory by nie przekształcał sie dalej bez energii słonecznej. Co by z tego miały dzieci urodzone np zimą???
W końcu idea substytucji wit D jest inna....właśnie uniezależnenie od tej skórnej produkcji słonecznej....

Doktory coś mówią, coś wiedzą tylko dokłądnie nie wiedzą co.
Jakbym sie spytała co to jest alfakalcydol i po co jest podawanyi dlaczego on a nie zwykły cholekalcyferol i komu...to by mi nie odpowiedzieli.
Akurat jest dość nefrologiczna działka i tu sie nie dam w kozi róg zapędzić.

Co by nie było trza to dziecku dawać i tyle....

Offline asia Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
30 kwietnia 2008, 23:17
 ;D cała Lilka  ;D

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
30 kwietnia 2008, 23:20
...się na przyszłość polecam....

;D ;D ;D ;D

Offline Antalis

• Chuck Norris
1 maja 2008, 07:05
A my poki co musimy pozcekac z podawaniem witamin tylko chodzic po sloneczku.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
1 maja 2008, 07:18
No Wy to akurat mieliście inne przeboje - Tobie i Synowi to się faktycznie teraz tylko słoneczko należy.... ;D ;D ;D ;D

Offline Antalis

• Chuck Norris
1 maja 2008, 07:33
Lilian a jest mozliwosc by przez ten brak witaminy zabki moga wyjsc pozniej ?

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
1 maja 2008, 08:11
hmmmm.....wydaje mi się, że nie....ale tu autorytetem nie jestem...
ja bym do Moni uderzyła.

Offline Gosiaczek80

• Chuck Norris
1 maja 2008, 21:24
Lilian a jest mozliwosc by przez ten brak witaminy zabki moga wyjsc pozniej ?
ja słyszałam, że wiek, w ktorym wychodzi pierwszy mleczak jest dziedziczny po którymś z rodziców.
A im później mleczak wydzie tym jest mocniejszy, bo bardziej sie uwapnił.

rybkawiedenka

• Gość
2 maja 2008, 07:48
A jeśłi TOsia nie dostawała wit D to co?

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
2 maja 2008, 08:14
...a ma jakieś problemy??? rozmiękającą potylicę???? krzywe żebra?? za duze ciemiączko???

zaraz..zaraz...Twoja Tosia była sztucznie karmiona...w mieszankach jest tej witaminy D...

rybkawiedenka

• Gość
2 maja 2008, 08:18
Lila no właśnie nie ma żadnych  przynajmniej widocznych, i w badaniach....
Karmiona byla sztucznie od pierszej doby.

Offline Gosiaczek80

• Chuck Norris
2 maja 2008, 11:23
Zuzia pierwszy raz wit. D dostała jak skończyła pół roku i jak zaczynała się jesień.  Nie ma żadnych objawów krzywicy, przynajmniej tak twierdzi jej pediatra.  A karmiona była i jest piersią.
córka moich znajomych jest karmiona piersia i nie moze brac wit. D bo ma przez nia zaparcia.   ::)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
2 maja 2008, 21:47
dziewczyny największy roblem jest zawsze z maluszkami urodzonymi zimą...te letnie i wiosenne z reguły pokrywają swoje zapotrzebowanie same. Z resztą pediatrzy im zapisują mniejsze dawki...

Z resztą każdy człek jest inny.
Dajmy na to moja przyjaciółka pokrywała swoje zapotrzebowanie na żelazo w ciąży dietą i preparatem wielowitaminowym dla ciężranych. Mi tak leciało na łeb i na szyję, ze musiałam porządnie suplementować i dopiero morfologia mi odbiła, a poziom Fe przestał spadać i zaczął utzymywać się w stałych stabilnych wartosciach...
« Ostatnia zmiana: 2 maja 2008, 21:51 wysłana przez liliann »

Offline Gosiaczek80

• Chuck Norris
3 maja 2008, 08:25
dziewczyny największy roblem jest zawsze z maluszkami urodzonymi zimą...te letnie i wiosenne z reguły pokrywają swoje zapotrzebowanie same. Z resztą pediatrzy im zapisują mniejsze dawki...
mnie właśnie pdiatra mówiła, że nie potrzeba jej wit. D bo jest ciepło, słonecznie i dopiero od października dostaje 1 roplę wiv D dziennie. 

rybkawiedenka

• Gość
3 maja 2008, 08:37
Moja mi mówiłą żeby podawać i vit D i cebion i coś tam jeszcze ale ja nie daje nic. Bo nigdy nie pamietam zeby dac.

Offline Gosiaczek80

• Chuck Norris
3 maja 2008, 11:39
pewnie jeszcze witaminę K.  Ja nie wiem czemu przy wypisie ze szpitala nie dostałyśmy żadnych recept ani zaleceń, a z tego co widziałam wszystkie dzieci dostawały. Chyba mieli nas już po dziurki w nosie, bo za długo leżałyśmy i tak potrzebne łóżka zajmowałyśmy.

Zuzia codziennie dostaje cebion multi ale to przez to ze zabkuje i u nas ciagle infekcja jest

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
4 maja 2008, 07:02
Gosiu po prostu doktor zapomniał...weisz ja czasem smaruję recepte, a tu telefonik, albo jakaś rodzinka chce pogadać....i sruuuu własnie pisana recepta poszła się kopać.
Jak mi wówczas pacjent przypomni albo się przytomnie spyta czy reciapty wypisałam, to naprawdę wdzięczna jestem...

Szpital to niestety nie biuro...nawet przerwy śniadaniowej od - do nie można sobie wyznaczyć...a szkoda, bo ja nie lubię gadać przez telefon z pełnymi ustami...

Rybcia jak widać...jak dziecko zdrowe to i tak sobie poradzi bez dragów. Tak naprawdę suplementację wit D zaleca sie z tego powodu, że kiedyś u dzieci występowały okropne krzywice, takie ze zniekształceniami żeber, czaszki. Te deformacje żeber zakłócały mechanikę klatki piersiowej, a to potem skutkowało np wadami nabytymi serca.
I tak Polskie Towarzystwo Pediatryczne w porozumieniu w WHO i cholera wie czym jeszcze wprowadziło tą suplementację i faktycznie krzywica zniknęła. No i to utrzymuje się do dzisiaj. Nikt nie będzie sprawdzał na polskiej populacji dzieci czy wróci ona w tym samym zakresie jak się tej suplementacji zaniecha, bo by doktory z sądów nie wyszli...baaa nie tylko oni.
A w miedzyczasie porawił się i stan odżywienia dzieci....chociaż może juz teraz w niektórych kręgach społecznych nie koniecznie...z resztą nie ważne nie na temat jade...

Offline Antalis

• Chuck Norris
4 maja 2008, 12:54
Kozelanki a dawała ktoras swojemu malcowi Misiowy jogurcik z Nestle ?

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
4 maja 2008, 19:47
a my np mamy ostatnio zalecenie podawać więcej wit D, mimo ze coraz wiecej slonka i czasu na swierzym powietrzu spędzamy...teraz serwujemy 2 krople.....  :-\

Offline Gosiaczek80

• Chuck Norris
4 maja 2008, 21:20
Antalis ja go jeszcze w sklepie nigdzie nie widziałam. Ale jesli go spokam (co graniczy z cudem) to zapewne zapodam.

Offline Antalis

• Chuck Norris
5 maja 2008, 08:05

*wyjątkowy owocowy jogurcik opracowany specjalnie z myślą o niemowlętach,
*zawiera 83% jogurtu,
*wzbogacony w wapń - przyczyniający się do budowania mocnych kości, magnez - konieczny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, witaminę B2 - niezbędną do prawidłowego wchłaniania żelaza,
*nie wymaga przechowywania w lodówce ze względu na specjalny proces produkcji

Cena to niecale 9 zl ( przynajmniej u nas :P ) Zastanawiam sie czy malemu nie kupic. To chyba zdrowsze niz Danonki choc mogloby byc tansze :P

I mam jeszcze pytanko - maly pare razy juz dostal biszkopty rozmoczone w mleku modyfikowanym - moze byc to sniadanko czy bardziej traktowac to jak deserek ?Nie dostaje tego dziennie ,no moze raz w tygodniu.

Offline kamyczek Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 28.12.2006
5 maja 2008, 09:18
ja biszkopty daję na deserek - traktuje je jak ciasteczko ;) więc na śniadanie odpada
ANCYMONEK :)

Offline Antalis

• Chuck Norris
5 maja 2008, 09:23
No dobra same biszkopty to ok.
Ale rozmoczone z mlekiem ? Chyba od czasu do czasu moze dostac na sniadanie ?

rybkawiedenka

• Gość
5 maja 2008, 10:13
Aga teoretycznie może, ja mam taka kasze biszkoptową i te biszkopty włoskie które dodane do mleka przechodzą w kaszke więc mysel ze raz na jakiś czas bedize ok.

Ja te jogurty mam dla Tosi ale jeszcze jej nie dalam.

Offline kamyczek Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 28.12.2006
5 maja 2008, 10:33
no jasne że może :)
po prostu u nas funkcjonuja jako deserek :) czasem je rozmaczam w przetartym jabłku :)

ale teraz tak sobie myślę, mój Tymek nie chce mleka pić... może jak mu zrobię z biszkoptami, to trochę z łyżeczki wypije?  ???

a co do jagurtów, nie wiem... drogie to to jak dla mnie
daję synkowi serek homogenizowany, taki który w składzie ma jak najmniej składników i czasem jogurt owocowy
Tymek nie reaguje na nie źle, ale to nie znaczy że każde dziecko tak...
ANCYMONEK :)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
5 maja 2008, 14:24
...a jadnak ludzie łapią się na reklame....
dla mnie nadal najzdrowszy jest zwykły jogurt dosłodzony dziecku łyżką miodu, a do tego np trochę płatków kukurydzianych lub np swieżych albo mrożonych owoców, tudzież takich ze słoiczka domowej roboty.

Już mężowi zapowiedziałam, że takie gotowizny ze sklepu to tylko awaryjnie np na spacerku lub w innych podbramkowych sytuacjach....

A jak czytam o tej cudownej zawartoci wapnia....to taaaak w to wierzę...że szok.

Offline Wercia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.05.2003r
5 maja 2008, 17:58
Liliann u nas sprawdza się super taki jogurt z dodatkiem musli :D Miesio go uwielbia ;D ;D ;D