e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: WĄTEK STARAJĄCYCH SIĘ O DZIECKO CZ. 11  (Przeczytany 84507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 09.06.2012
U mnie miało byc, nie wyszło i na razie odwleklam ten plan na daleką przyszłość ;)

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009
Jako jedynaczka proszę - róbcie drugie :) Marny los bez rodzeństwa.

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
Japcio ja też jedynaczka ;)

Offline mkarolinka Kobieta

• Chuck Norris
Znam wielu jedynakow, którzy wcale nie narzekali na swój los.

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Mam starsze rodzeństwo a czuję się jak jedynaczka (i wydaję mi się że kiedyś też tak było).
Żadne słowa typu "będą się razem bawić" czy "w przyszłości będą mieli wsparcie" itp itd to wg mnie bujda. Dużo zależy od ludzi. Lepiej dogaduję się z mężem czy ze znajomymi niż z bratem. Zawsze tak było bo każde poszło inną drogą (a tylko 3lata różnicy).

Może w rodzeństwach jednej płci jest inaczej?

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
Ja mam brata i to 8 lat młodszego i nie zamieniłabym Go na żadną siostrę ;)

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Masz rację kwestia osobowości
Mam starszego brata 6 lat i od zawsze super się dogadujemy.
Wiec dla mnie nie jest bujda "będą bawić się razem " - bo moje dzieci się razem bawią. Zarówno ja mam wsparcie ze strony brata, jak i on z mojej. Moj mąż również że strony swojego rodzeństwa.
Ja to się cieszę że mój mąż ma tak liczną rodzinę - 39 braci i sióstr ciotecznych , większość z nich ma męża/zone i dzieci.... nawet nie ogarniam ile ich wszystkich jest.
W lipcu mamy zjazd rodzinny w remizie  ;D

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009
Justyna, zazdroszczę wam tak licznej rodziny. Ja to z kuzynami mam kontakt od święta.

Offline mon_ka98 Kobieta

• Chuck Norris
Ja z kuzynami to nawet od święta nie mam kontaktu. Braci mam dwóch i ze starszym (o 2 lata) mam niezły kontakt a z młodszym (o 5 lat) prawie żadnego, często jak dzwonię to nie odbiera a jak napisze sms to albo odpisze że jest ok albo nic...tylko u mnie w rodzinie nikt nie dbał o kontakty rodzinne, o trzymanie się razem i to miało największy moim zdaniem wpływ

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
Mój mąż tez ma taka duza rodzine. Na dziadka 90tych urodzinach było nas prawie 100 osób :)

Online bubulina Kobieta

• maniak
Ja tez mam z bratem kontakt ok mlodszy jest o 4 lata a moj maz ma 2 siostry blizniaczki i jedna to taka su.a ze probowala rozbic nasze malzenstwo. Meza mojego namawiala ze ma od nas sie odciac a corke porzucic...masakra

Online izulek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.08.2008
Samo życie.  Ja mam dwóch starszych braci. Nie mamy kontaktu na codzień na zasadzie że dzwonimy i sobie plotkujemy. Każde żyło swoim życiem cllm chłopcy mieli że sobą większy kontakt,  wspólnych znajomych itd. Ale zaprzyjaźnilam się z jedną bratowa,  pomagałam przy ich dzieciach, z drugą nie mam takiego kontaktu.  wiadomo że w dorosłym życiu każdy idzie swoją drogą,  w rodzeństwie, w przyjzniach itd. Ale za dzieciaka bywało wesoło :) nie mniej jednak każdy ma inne potrzeby inne oczekiwania itd :)

Offline Lara_Croft Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 4 sierpnia 2007
Ja to.podziwiam takie kobiety ktore maja dzieci rok po roku. Gdybym.teraz miała być w ciąży, to bym sie w psychiatryku zamknęła...
Gdybyśmy z Marcelem zaszli od razu, to pewnie bym się nie zdecydowała. Ale czekaliśmy na niego 7 lat i po prostu nie chcieliśmy tracić czasu

A co do rodzeństwa- my z mężem jesteśmy dobrym przykładem, ze może być różnie. Między mną i siostrą jest 2.5 roku różnicy i nigdy się ze sobą nie dogadywałyśmy. Między mężem a jego bratem jest aż 7 lat różnicy i zawsze się dogadywali i nadal utrzymują ze sobą b.dobry kontakt.
"Gdyby człowiek miał świadomość, co traci przez to, że nie może mieć dzieci, to by tego chyba nie zniósł tak po ludzku."

Marcel - 8.01.2017

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
Ja mam siostre 4 lata starsza i brata 2 lata starszego- dogadujemy się super, ale jak to w życiu - niewiele tego czasu spędzamy razem.

Mąż ma dwóch starszych braci, 5 i 2 lata. Razem pracują. Z tym najstarszym zaczął dogadywać się dopiero niedawno, jakiś rok temu, bardzo trudny człowiek. Ale zmienił się. Z tym 2 lata starszym mamy super kontakt.

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
Ja bym bardzo chciała trzecie...ale ciąża i to dochodzenie potem do siebie mnie chyba przerasta... ::)No i ile lat można nie spać ;)

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 09.06.2012
Ja mam brata młodszego 11 lat i mamy świetny kontakt!

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Kurcze ja mam siostrę przyrodnią z czego pół życia wychowywalysmy się osobno a bardzo się kochamy i myślę że się wspieramy jak umiemy i potrafimy.Ale to oczywiście przyszło jak juz byłyśmy starsze , jak ja miałam tak już 17-18 lat to wtedy się tak zaczęło układać .
Mam nadz ze moje dziewczyny tez tak będą ;-)

Offline anka332 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009-09-05
Ja mam dwa lata mlodsza siostrę z ktora powinnam miec super kontakt a nie ma go prawie wcale i brata sześć lat młodszego z ktorym mam super kontakt. Reguły nie ma dużo zalezy od charakteru

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
ja mam siostre, z ktora niby  wszystko razem , ale dzis wiem i widze, ze to mi bardziej zalezy. Ja nie interesuje nic poza soba(no i moza swoja najblizsza rodzina). Ja wiem ze nie jestem pepkiem swiata, ale jak j nie zadzwonie, nie przyjade 400km aby zobaczyc i pobyc z jej dzicmi to z jej strony tego nie ma.

a co do dzieci to ja bym chciala chociaz jedno. Czas niestety ucieka...
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline vonka

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2008
u mnie w rodzinie wszystkie kuzynki, kuzynki czy nawet brat mają już po 2 dzieci, u mnie jedno
chciałabym drugie ale boje się, że po raz kolejny będę sama z dzieckiem, męża raczej nie ma w domu, przyjeżdża coś zjeść i spać
ciężko samemu ... gdybym mieszkała w mieszkaniu a nie domu to prędzej przychyliłabym się za rodzeństwem dla Patryka

mam brata 1,5 roku starszego, widujemy się rzadko, dzwonimy rzadko ale na kontakt nie narzekam, nigdy tematów do rozmów nam nie brakowało

Offline marta082008 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 16.08.2008
Ja jestem bardzo zadowolona z dwojki. Nie wiem jak bedzie pozniej, ale teraz swietnie sie dogaduja i bawia razem. Mam nadzieje, ze maluchem sie tez zaopiekuja.

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
A ja myślę, że decyzja o drugim dziecku nie powinna być spowodowana wyłącznie tym "aby dziecko nie było jedynakiem"... to nie fair wobec siebie i tego drugiego dziecka.
Dziecka nie można robić wbrew sobie... to trzeba czuć ;)

Offline Lili-liliana Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 08.05.2010r.
Ja na drugie zdecydowalam sie dla siebie, zawsze czulam ze chce. Czekałam na odpowiedni instynkt. Pozniej na to zeby mąz tez poczuł chęć. No i jest maly bobasek. Ciąza do latwych nie nalezy ale wszystko idzie przetrwac:))))
Natalia 26.04.2012 Bartłomiej 10.01.2018

Online izulek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.08.2008
Ja też w zgodzie ze sobą. Podjęłam decyzję jak byłam na to gotowa a nie bo tak trzeba/wypada bo taka czy inna różnica wieku lepsza

• Chuck Norris
Szczerze, to nie sadze, aby ktokolwiek decydowal sie na drugie dziecko po to, aby pierwsze nie bylo jedynakiem, wbrew sobie... Wszyscy, ktorych znam, decyduja sie na kolejne, bo po prostu chca tego.

Apropos rodzenstwa, moja znajoma urodzila tuz przed Swietami, piate dziecko - tam to dopiero musi byc wesolo :)

Offline nadzieja

• Chuck Norris
Szczerze, to nie sadze, aby ktokolwiek decydowal sie na drugie dziecko po to, aby pierwsze nie bylo jedynakiem, wbrew sobie... Wszyscy, ktorych znam, decyduja sie na kolejne, bo po prostu chca tego.

Apropos rodzenstwa, moja znajoma urodzila tuz przed Swietami, piate dziecko - tam to dopiero musi byc wesolo :)
Oj pewnie u nich słowo "cisza" ma zupełnie inną definicję
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

Offline nadzieja

• Chuck Norris
Marta, zobacz co dzisiaj Lenka ma w suwaczku :)
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

• Chuck Norris
Czas swietowac :)

Offline nadzieja

• Chuck Norris
Czas swietowac :)
Każda okazja jest dobra ;)

Offline MARTKA Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 02.08.2008.
Kolezanka ma 3 dzieci i wlasnie sie dowiedziała, ze bedzie miala blizniaki :D
Latem będzie batdzo wesolo :)