e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: "wykarmię moje dziecko...czy to cyckiem czy butelką" ....  (Przeczytany 32755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KAHA Kobieta

• Przyjaciele
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.1999
Superowy, nie wiedzialam, że takie są...u mnie na wsi nie do zdobycia, lecę na all...

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
teraz jest chyba nawet jakiś nowszy model...princess sie nazywa...

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 18-06-2005
Jako mama podwójnie butelkowa napisze moje doświadczenia:
- butelki wygotowuję przez 5 minut za każdym razem (ale to potrwa jeszcze z m-c a później będę tylko przelewała wrzątkiem)
- używam kranówki przefiltrowanej i gotowanej normalnie a nie przez 5 minut, trzymam ja w dzbanku a później podgrzewam w mikrofali
- smoczki i butelki aventu, butelki mam jeszcze po Wiktorze, a smoczki zmieniam co 3 m-ce
- mleko Bebilon wybrałam sobie sama i widzę, że Oskarowi pasuje, Wiktor też był na Bebilonie, teraz dostaje na noc Bebiko 4 + kaszka ryżowa
- Oskara karmie butlą na żądanie, ale to wychodzi ok. co 3 godz., w nocy jedna dłuższa przerwa. Nie stosuję się idealnie do tabeli na pudełku, bo każde dziecko ma inny apetyt, a ja chcę, żeby moje było najedzone.

Lila fajowy ten czajnik Britty, nawet nie wiedziałam, że takie są.

Offline Elcik Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 02.06.2007
No to może i ja:
- tylko cycek był do ok 3,5 miesiąca, nie było źle, każde karmienie ok 1-1,5 godziny (do ok 3 miesiąca), potem czas się zaczął nagle skracać do 10min na jedno karmienie. Karmiłam co ok 3h (na początku można było zegarek ustawiać :);
- potem zaczęłam wprowadzać słoiczki, najbardziej lubię Bobovitę i Gerbera (Hippa pierwszy słoiczek jaki kupiłam pomimo dobrego zamknięcia, miał ciemną obwódkę w środku i poszedł do kosza);
- do przygotowania mleka używam Kropli Beskidu podgrzanej w mikrofali przez 40s;
- mleko mamy Nan HA2 (wcześniej 1), gdyż ja jestem alergikiem i w razie czego kupiłam myszy mniej alergizujące - dobry wybór,
- smoczki,butelki itd...na początku raz wygotowałam, teraz przepłukuję wrzątkiem jak mi się zachce (co 2 tyg może...);
- do popicia daje kroplę beskidu wlaną z butelki bez gotowania;
- butelki, smoczki firmy TT (na pczątku trzeba ścisnąć odpowietrzacz bo inaczej się smoczek wciąga podczas jedzenia) smoczek do butli dalej nr 1, łyżeczka zwykła metalowa (na początku dopóki się nie złamała plastikowa, ale ponoć metalowe są lepsze - w mniemaniu logopedy);

Offline Kastor (Olcia) Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 29.04.2006cywilny 28.04.2007kościelny
oj to ja jako weteranka chyba jedyna taka tomcio jadl cyca do 2 lat i 2 miesiecy
mleczka sztucznego kaszek itp nie chcial nawet brac do ust
buteliki mialam nuka aventa zwykle ale i tak na nic sie nie przydaly
teraz juz pije z niekapkow- kapkow lub butelek ze "smoczkiem sportowym"

Offline BETI Kobieta

• maniak
No to tylko pozazdrościć i pogratulować!!!

Offline Gosiaczek80

• Chuck Norris
dawno mnie tu nie było....

ja podczas karmienia miałam mega aptetyt. Nawet w póżniejszych miesiacach karmienia po karmiwniu wieczornym zjadałam sporą kolację, a gramów na wadze mi ubywało. do tego miałam diee eliminacyjną. dopiero jak na dzieck wyprobowałam słodycze i cały nabiał to niektóre gramy i odrobina tłuszczyku, tam gdzie się go widzieć nie chce , wróciły.

dziewczyny-mamy butelkowe. mam pytnie. Ostatnio wygotowywałam łobuzowi kubki niekapki-kapki i zauważyłam, że piekielny osad sie na nich zrobił. czy wy tak macie jak wygotowujecie swoim bablomm butelki ? i wlewacie mleko w taką "osadzoną" butlę? 

Lila fajny maz czajnik.

Ja mam dzbanek z filtrem Anna  i też sobie go chwalę.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
nie...ja ten osad usuwam...
myję i tyle..

Offline aneta_81 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22.07.2006
CHCIAŁAM NAPISAC O SWOICH PRZEZYCIACH...  bardzo chcialam karmic piersia ale myslalam, ze bedzie to latwiejsze.
ile mnie to kosztowalo zdrowia, nieprzespanych nocy, łez.. ale bylo warto. dopiero jak maly skonczyl 2,5 miesiaca, to moglam powiedziec, ze karmienie piersia  to dla mnie wygoda i przyjemnosc. wczesniej to byl jakis koszmar  :-\
Gdyby nie Darek  to chyba bym sie poddala.

Cycek jest o tyle wygodny, ze zawsze jest "pod reka", nie trzeba podgrzewac, sterylizowac itp. Ale mam za to straszne uczulenie na laktator... jak wychodze, to maly dostaje butle z mlekiem modyfikowanym. nie bawie sie w odciaganie pokarmu, dostaje wysypki na sama mysl :-\
mysle, ze warto walczyc o cycka.. ale jak sie nie da to trudno. nie powinno sie miec wyrzutow sumienia z tego powodu!

Offline BETI Kobieta

• maniak
Ja też myję z tego osadu...

Offline KAHA Kobieta

• Przyjaciele
  • Chuck Norris
A mnie się osad nie pojawia....a używacie kwasku do gotowania??

Offline jagodka24 Kobieta

• Chuck Norris
a jakiego kwasku?
ja juz wrzucam do zmywary butelki

Offline KAHA Kobieta

• Przyjaciele
  • Chuck Norris
zwykłego cytrynowego, kilka kryształków....

Offline ANNUUSSIIA Kobieta

• uzależniony
Dziewczyny mam pytanie jeśli mama karmiąca dzidzię piersią piła alkohol lub najadła się czegoś co może spowodować u dziecka no nie wiem np. alergie to po jakim okresie czasu może znów zacząć karmić swoje dziecko piersią??

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
powinna ściągnąć jedną pełną porcję mleka i wylać...
dalej może już karmić...

• uzależniony
Mam pytanie w jaki sposób pobudzałyście laktacje?? Przystawiam mała co karmienie, ściągam w międzyczasie pokarm wg zaleceń pani od laktacji, pije herbatkę laktacja. efekt mała i tak musi być dokarmiana modyfikowanym, bo porostu jest głodna. Wypija z butli rożnie od 30-80 ml. Co jeszcze można zrobić by pobudzić laktacje?? Malutka od początku dokarmiana jest z butli ale ładnie ssie i szkoda mi dawać jej modyfikowane, lecz siła wyższa dziecko musi się najeść.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
rób dalej tak jak robisz....
po kazdym karminiu 20 minut laktatorem na każdy cyc...
dużo płynów, herbatka...
a i jeszcze taki lek homepatyczny Riccinus communis th9 3 x 5 granulek...

i cieprliwość....

• Chuck Norris
i spokój ale wiem ze to nie łatwe

• uzależniony
liliann a 20 min ciągiem czy najpierw po 5min, potem po 3 i po 1 ??

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
ciągiem 20
to nie jest ten sam schemat co przy ściąganiu mleka...

• uzależniony
Dzięki liliann :D Mam jeszcze jedno pytanko jeśli mogę, ile od porodu może rozwinąć się laktacja?? Ja sciągam w zależności od pory dnia rano to około 120 ml a wieczorem nieraz tylko 40 ml, jestem 21 dni po porodzie i nie wiem czy jest szansa na jej rozwinięcie.

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
Oczywiście, że jest!

Napiszę więcej. Czytałam o kobietach, które karmią piersią adoptowane dzieciątka.

U mnie kryzys był co miesiąc. Co 4 tygodnie, przez 2 tygodnie napędzałam laktację. Zatem funkcjonował schemat 2 tygodnie napędzania, 2 tygodnie "unormowanego" karmienia. A do końca 5 miesiąca bardzo rzadko sięgałam po sztuczne mleczko, nawet nie co dzień.

« Ostatnia zmiana: 6 stycznia 2009, 00:30 wysłana przez Ninka »

• uzależniony
Ja mam zalecenie ze min 4 razy mala ma być dokarmiana. I w sumie tak jest bo mojego nie starcza. No mam nadzieję że się rozwinie, pozostaje mi tylko cierpliwość.

• Chuck Norris
anusia ale pamietaj ze jak dokarmiasz to dziecko bedzie mialo mniejszą chęc na ssanie piersi bo jednak bedzie najedzone
postaraj sie to jakos laczyc bo im mniej karmisz tym mniej masz pokarmu

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
jagódka dobrze pisze
a nie możesz położyc sie do łóżka na cały dzień i ciągle dawać małej cycka?
to powinno nakręcić laktacje
oczywiście jeśli maja będzie ciągle głodna to jej nie męcz

Offline aneta_81 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22.07.2006
ja tez polecam odstawienie butli i non stop przy cycu, ja tak nakrecilam laktacje. dopoki dokarmialam mlekiem modyf. to niestety w piersiach bylo za malo.
najpierw zostawilam sobie 1 karmienie nocne na butle a potem zupelnie z niego zrezygnowałam.
zycze duzo cierpliwosci :*

Offline Kastor (Olcia) Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 29.04.2006cywilny 28.04.2007kościelny
moj malec byl ciagle karmiony piersia i wychowal sie bez smoka i butelki ;)
na pobudzenie laktacji najlepsze ejst karmienie na tzw zawolanie  pomagaja tez herbatki pobudzajace laktacje masaz no i tak jak mowi lilia laktator jesli malec nie chce jesc

• Chuck Norris
no wlasnie i laktator musi sie stac twoim kochankiem  ;D

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
Laktator nawet jeśli dziecko chce ssać wart jest uwagi, bo nakręca laktację. Przez 4 miesiące jedną piersią karmiłam, z drugiej odciągałam nawet tą wcześniej opróżnioną. Pomagało.

Prawdą jest, że nic na siłę, by nie popaść w rozpacz jeśli dziecku nie starczy. U mnie przez chwilę zaczęły się takie trzaski we łbie, że aż dziś nie wierzę. Ot zgłupiałam od tego cyckowania za wszelką cenę, teraz mi rozum po woli wraca ;D