e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Lilia-moje małe wielkie szczęście :)  (Przeczytany 92913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
Madzia gratuluję postępów :)

Online elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Super, że jest lepiej  :-*

Offline lusi251 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 28 04 2012
Co u Was dziewczyny?
Odkopalam watek pamietajac wasze oro ara..  Probuje nauczyc mlodych wymawiac r.  Twarde polskie R.  Bo angielskie r wychodzi ale w polskim ciagle jest l.

Polecisz jakiegos sprawdzonego logopede Madziu? Jestesmy jeszcze chwile w Szczecinie moze by sie udalo gdzies podejsc na kontrole

Offline lolalola

• Chuck Norris
  • data ślubu: 02.10.10
Hello  ;D

To bedzie pozytywny post :)

Moja mala ksiezniczka jest juz 4 letnia kobietka I to w pelni tych slow znaczeniu.
Sukienki, spodniczki, lakierki,a czasem mamy szpilki,torebki, kremiki, malowanie ust,malowanie paznokci....
Lilia nie odpuszcza niczego co jest atrybutem kobiecosci.
Wciaz ma chlopaka, wielu kolegow ale I ma w koncu przyjaciolke.
Kloca sie czesto,ale I kochaja bardzo.

Fizycznie urosla 107cm mamy juz na liczniku I 16,5 kg wagi.
W koncu I stopa urosla,bo od 1,5 roku byl zastoj.

Rozwojowo lecimy do przodu.
W koncu Lili zaczela pisac kolejne literki.
Wczesniej tylko znala pare latwiejszych,a teraz napisze I te trudniejsze.
Jakis czas temu pojawil sie czas przeszly w wymowie typu, bylam,bawilam sie.
Moj nacisk na motoryke mala poskutkowal tym ,ze w przedszkolu pani pochwalila Lili,ze swietnie sobie radzi I pomaga innym dzieciom w pracach plastycznych gdzie wymagane jest wycinanie,przyklejanie itp.
Mama oczywiscie dumna,bo kazde takie slowa ciesza.

A teraz najwazniejsze.
Na 99,9% znalazlam przyczyne opoznionego rozwoju mowy.
Obecnie jestesmy 5 dni po operacji usuniecia 3 migdalu, podciecia migdalow bocznych I nakuciu uszu.
Leczylysmy sie rok I  plyn w uszach udalo sie uleczyc (co spowodowalo ,ze Lili ruszula z mowa)ale stan migdalow sie pogorszyl.
W zwiazku z tym zdecydowalam sie w 1 dzien na operacje.
Czekalysmy 3 tyg wiec niedlugo,ale to prywatna klinika.
Na nfz czas oczekiwania 2,5 roku, cudownie,prawda?
Powiem Wam,ze pierwsze minuty po operacji to tragedia.
Zadna matka nie powinna widziec dziecka w takim stanie, jak tak cierpi...
2 dni lezenia plackiem I zero energi I kontaktu.
Natomiast gdy sie to przetrwa jest pieknie.
Glosik Lili jest taki wysoki,dziewczecy.
Az tak dziwnie czasami, jak nie moja Lili.
Mimo,ze to swieza sytuacja to juz slysze ,ze mowa jest ladniejsza,a niektore wyrazy wyrazniejsze.
Chrapanie odeszlo, bezdechy odeszly I kaszel,ktory meczyl Lilie od chyba roku.
Jeszcze przed operacja pokasywala,a teraz jak reka odjal.
Jestem pelna nadziei,ze matczyna intuicja,drazenie I szukanie przyczyny spowodowalo,ze jestesmy na finiszu naszych problemow z mowa.
Mamy ksiazki logopedyczne czy tez wykorzystujemy wszystko dookola do pracy w domu.
Mamy logopede,z ktorym Lilia chetnie pracuje.
Musi byc lepiej,musi! :ok:

Offline Isabel Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.09.2011
Brawo! Podziwiam determinację! Teraz już będzie tylko lepiej :) moje dwie córki też typowe kobietki :D nie mogę czasem ze śmiechu ,jak przed wyjściem się stroja, psikaja perfumami, malują usta :D

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Lola, już gdzieś czytałam historię właśnie o podobnym przypadku. Bardzo się cieszę, że u Was trafna diagnoza i już po.
Operacja w Sz-nie? Jakie to są koszty i jaka klinika? Może być na priw. Pewnie jakieś kilka tys... Ja muszę zoperować zatoki i właśnie w Sz-nie to jakieś 2 lata oczekiwania nfz, w Poznaniu podobnie...

Mój prawie siedmiolatek chodzi do logopedy bo dalej k i g nie mówi. Ma bardzo słabe mięśnie twarzy i języka. Ćwiczymy i ćwiczymy ;) więc rozumiem Twoje szczęście gdy widzisz efekty u córy ;)

Offline lolalola

• Chuck Norris
Koszt to 4050 z noclegiem.
Wieczorem operacja a rano wyjscie.
Mediklinika na Mickiewicza.
Lili operowal dobry specjalista,ktory tez zajmuje sie plastyka.
Na te chwile jestem zadowolona.
Takze polecam.
A tak z ciekawosci  czy Twoj syn mimo nie wymawiania tych glosek ma trusnosci z pisaniem?

Iza, to masz tez wesolo.
Tak mi sie skojarzylo jak Lili ktoregos dnia dobrala sobie stylizacje.
Sukienka na to bluza I na to t shirt ze swiecacym sercem I tak poszla do przedszkola ;D

Offline Isabel Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.09.2011
Taaa, Marcelinka też ma super stylowy, tylko broń Boże zwrócić jej uwagę :D dziś ubrała spódniczkę na spodnie , bo tak jej koleżanka wczoraj w przedszkolu miała ... ;) Na szczęście udało mi się jej wyperswadować,że chodzenie na codzien do przedszkola w sukienkach Elsy,kopciuszka czy Belli to nie najlepszy pomysł :D

Online elemelka Kobieta

• Chuck Norris
Magda super,  że już jesteście po  :-* widok dziecka po narkozie to masakra, ale dzieci szybko się regenerują  ;) to naklucie uszu to dreny? Czy jeszcze coś innego?
Super, że jest lepiej oby tak dalej  :-*

Offline lolalola

• Chuck Norris
Marta,bez drenazu,bo to ostatecznosc.
U nas krzywa szla do gory gdy leczylysmy wysiegi, ta wode w uszach.
No zobaczymy jak teraz wyjdzie badanie sluchu.

Oj, tak sukienki I spodniczki musza byc tiulowe,falbaniaste,a z postaciami z bajek to juz w ogole,ach te kobiety ;D

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Wiesz jak was wspieram w tym.temacie!
Bo sama mnie to czeka za kilka dni i jestem przerażona....
Lilia fajna dziewczynka, bystra i mam nadzieje ze teraz bedzie z górki.

A kto jest jej chlopakiem i przyjaciolka?  ;D
Ktos z misia?  ;D

Offline lolalola

• Chuck Norris
Sylwia, Lili wrocila teraz do Adama nr 1,do starej milosci ;D
A psiapsiolka to Julka,co miala ostatnio urodziny. I przy Lili nawet nie wspomninam nic na ten temat,bo tak sie cieszyla na ta impreze ,a nie mogla isc przez operacje.
Niebawem I ja  bede Cie wspierac, bedzie dobrze :-*

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
Haha Adas od Pati?
 :D
No bylismy u Julki.
Fajnie bylo  ;) ale spoko.. zuzka jaworska ma urodziny w sobote.. moze siw wybierzecie?

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
A tak z ciekawosci  czy Twoj syn mimo nie wymawiania tych glosek ma trusnosci z pisaniem?

Niestety tak. Jeszcze nie pisze ani nie czyta. Tzn. kilka krótkich słów napisze, swoje imię. Dodatkowo jest leworeczny, więc dla nas-praworecznych to dodatkowa praca  ::)
Dobrze dla niego, że powrócił stary system szkolnictwa. Nie poradziłby sobie teraz w 1klasie. Wg kalendarza pójdzie jako 7,5l.

Offline nadzieja

• Chuck Norris
Podziwiam Cie ze zdecydowałaś się na taki rozległy zabieg z jednodniowym pobytem...

Najważniejsze ze już po

Sylwia a Ty co sobie zaplanowałas?
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
Nadziejami u nas w jednym szpitalu ten zabieg robia rano A po poludniu juz do domu każą isc!!!!!

No seba ma zabieg wycięcia 3 migdala, podniebiennych i na 90% derby w uszach bo niestety fatalnie słyszy przez to i choruje wciaz...

Offline kurczaczek83 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.12.04
Madzia super cieszę sie bardzo!!

Offline nadzieja

• Chuck Norris
Nadziejami u nas w jednym szpitalu ten zabieg robia rano A po poludniu juz do domu każą isc!!!!!

No seba ma zabieg wycięcia 3 migdala, podniebiennych i na 90% derby w uszach bo niestety fatalnie słyszy przez to i choruje wciaz...
U nas już dawno z tego z zrezygnowali!!! Kiedyś była chirurgia jednego dnia ale szybko zamknęli.
Współczuje Ci tego stresu
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

Online elemelka Kobieta

• Chuck Norris
Jak Łucja miała wycinamy 3 migdał to szliśmy w poniedziałek po południu. We wtorek rano był zabieg .wzięli ja ok.9.30 a o 15 wychodzilismy.Chlopiec obok miał wycinane te podniebienie i tez wychodził.

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
U nas w szpitalu gdzie idziemy przy migdałach jest jedną soba w szpitalu. A jeśli dochodzą dreny to  do 3 dni.
Zobaczymy

A napisz Magda jak lilia tydzien po zabiegu?

Offline nadzieja

• Chuck Norris
Kamil miał trzeci i podniebienne bez drenażu dwa razy i za każdym razem pobyt w szpitalu 3 doby. Codziennie badania.
Mój mąż miał w listopadzie podniebienne i 10 dni w szpitalu. Na drugą dobę miał krwotok w nocy i drugi raz biegiem wieźli go na blok i trafił na stół
Co my wtedy przeżyliśmy to nie życzę nikomu
Nie chciałam Cie straszyć Sylwia ale to wszystko jest możliwe i gdybym miała możliwość nie pozwoliłabym na wypisanie dziecka po jednej dobie, nie wspomnę o kilku godzinach

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
Aga takie rzeczy trzeba pisać bynajmniej ja tak uwazam bo owszem czlowiek przerażony ale... bardziej wyczulony na sytuację:*
Ja tez nie wyobrażam sobie po kilku h wyjsc dlatego nie wybrałam szpitala w ktorym czeka sie tylko kilka tyg  bo właśnie wypuszczają po kilku godzinach.
Ja nie wiem jak to u nas bedzie.. boje sie bardzo bo seba jest hmm trudnym dzieckiem i wiem ze wpadnie w szal.
Chyba Karola z nim puszcze

Offline nadzieja

• Chuck Norris
Kamil był pobudzony po wybudzeniu
Wiem ze niektóre dzieci są senne, on wręcz przeciwnie
Za pierwszym razem miał 3,5 roku Kaja była malutka a za drugim byłam w wysokiej ciąży z Klarą
Zle wspominam ten czas chociaż Kamil dzisiaj nic nie pamięta z tych pobytów
A i dla niego założenie wenflonu to był koszmar
Kiedy idziecie?

Jeśli chodzi o zdrowie to po tym drugim zabiegu można powiedzieć ze moje dziecko przestało chorować
Od piątego roku życia nie zna antybiotyków
« Ostatnia zmiana: 15 lutego 2018, 21:09 wysłana przez nadzieja »

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
7 marca o 8 na ip
Napisze do Ciebie jutro od:*

Sorki Magda  ;D

Offline nadzieja

• Chuck Norris
7 marca o 8 na ip
Napisze do Ciebie jutro od:*

Sorki Magda  ;D
Ok

Offline lolalola

• Chuck Norris
Tydzien po zabiegu byla kontrol i wsio oki.
Lekarz z usmiechem mowil,ze pieknie sie goi i polecil za miesiac badanie sluchu.
Z tego co ja sie orientuje to migdal odrasta  gdy ktos go kiepsko wytnie.
Nasz lekarz to plastyk wiec  dobrze wycina i mam nadzieje,ze nie odrosnie nic.

Aga, ja tez sie balam jak cholera.
To nie tak ,ze sobie dalam 4 tysi i rach ciach,bo nie chcialam czekac na szpital.
Wybralam to co dla mojego dziecka najlepsze.
Jesli w ciagu pol roku golym okiem widzialamjak Lili mocno urosly migdaly boczne i przy tym jak pojawilo sie ciezkie oddychanie to mialam czekac 2,5roku?
Za 2,5 roku Lili juz bedzie w 1 klasie,a do tego czasu moglaby sie udusic, nie wspominajac juz o mowie i jej rozwoju.
Balam sie jak cholera, dlatego na sale operacyjna wszedl z Lili maz,on tez sie bal i prawie plakal.
Gdy przywiezli po Lili rzucala sie jak dzikie zwierze i wydobywala z kaszlem okropne dzwieki.
Noc praktycznie nie spalam,ale na kazde kaszlniecie przybiegala pielegniarka,wiec byli czujni.
Balam sie gdy wracalimy do domu autem i maz jechal powoli, uwazajac na dziury w jezdniach,zeby nie bylo wstrzasow.
Balam sie gdy pierwsze dwie doby Lili lezala jak trup ,nie jadla,nie pila.
Ale mimo strachu wiedzialam,ze bedzie lepiej i to bylo jedyne wyjscie.
Czulam to ,ze sie uda,wierzylam w to i dzieki Bogu udalo sie.
Jestesmy tydzien po i mam inne dziecko.
Oprocz braku kaszlu,chrapanie,bezdechow itp naprawde mowi z wieksza swoboda.
Nawet bawi sie ze mna inaczej.
Gramy w gry ,rozmawiamy,ona powtarza niektore gloski ,ktorych nie umiala wczesniej.
Jej wyppwiedzi sa pelniejsze.,dluzsze, rozszerzone i chetniej mowi.
Balam sie ,ale bylo warto mimo ryzyka,ktorego mialam swiadomosc.
Takze warto.
Sylwia, nie boj sie, bede Ci wspierac teraz ja :-*
Aga, przykro mi ,ze mieliscie takie doswiadczenia.
Tak nie powinno sie dziac.

Online elemelka Kobieta

• Chuck Norris
O rany.To przezylas. Łucja na szczęście lajtowo to przeszła. O 16.00 w domu dałam jej paracetamol bo ja bolało to po 5 minutach zaczęła biegać i normalnie śpiewać,  krzyczeć. Byłam przerażoną bo miała się oszczędzać. W nocy raz zwymiotowal a a rano zjadła parówki na śniadanie. Masakra  :o mój mąż po migdałach  2 tygodnie dochodził do siebie :-p
Najważniejsze że jest lepiej  ;D

Offline lolalola

• Chuck Norris
Lekarze mowia,ze dorosli gorzej znosza te zabiegi i jak widac to prawda.
Marta, u Was byl tylko 3migdal imoze dlatego szybciej wrocila Lucja do zycia.
U nas 3 rany i 3szwy na 1 migdale bocznym.
Ach...
Ale zeby nie bylo.
Wiecie co Lili przywrocilo do zywych?
Kolejny konik pony ;D
Smiac mi sie chcialo jak lezy taka nieprzytomna a ja wpadam ze sklepu z prezentami za to ,ze taka dzielna byla i nagle Lili wstaje i powolutku wszystko wraca do normy ;)
Tak sobie pomyslalam,ze moglam dzien wczesniej kupic prezenty :D

Offline nadzieja

• Chuck Norris
Magda nikt nie podważa decyzji o tym ze zabieg był konieczny i pilny
Wiec niepotrzebnie się zirytowałas :(
Napisałam jedynie, ze podziwiam ze bo ja bym sie przy naszym bagażu doświadczeń nie zdecydowała na pobyt jednodniowy. I tyle
Późnej opisałam to Sylwii bo prosiła.
My mieliśmy czas oczekiwania rok. Wybłagałam, wcisnęłam nas na wizytę prywatną do ordynatora i wpisali nas na "liste rezerwową". Za dwa miesiące wskoczył na miejsce dziecka które przyszło chore i zostało zdyskwalifikowane.
Kamil miał bezdechy nocne, chrapał, nie jadł, mało rósł i był wiecznie chory. Wiec to co przechodziłas z Lilią tez nie jest mi obce.
Najważniejsze ze dobrze sie skończyło. Sama osobiście doradzam w takich przypadkach żeby to zrobić bo jest duza zmiana. Miedzy innymi Marcie. I gdybym miała zrobić tak przy Kai, bo tez jej to grozi niestety, to tez sie zdecyduje ale nigdy na pobycie "jednodniowym"

Offline lolalola

• Chuck Norris
Ja sie nie zirytowalam, moze tak wyszlo,ze mozna tak odebrac.
Chyba czulam potrzebe napisania tego,ze sie balam ale musialam tak postapic...
Pamietam,Aga, jak tu w watku kiedys pisalas ,ze moze i u nas bedzie konieczne wyciecie migdala.
A ja taka anty bylam,nie dopuszczalam do siebie takich mysli..
A teraz nie zaluje.

Odnosnie jedzenia, mam nadzieje,ze ta operacja tez wplynie na to,ze Lilia chetniej rozszerzy swoja dietę o warzywa i owoce.
Dzis np wyrwala mi ogorka z kanapki, nie pamietam,zeby kiedys jadla takiego ogorka na kanapce.