Autor Wątek: Kiedy kąpiecie swoje maluchy???  (Przeczytany 1379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline quasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 247
Kiedy kąpiecie swoje maluchy???
« dnia: 22 Listopada 2007, 20:43 »
Dziewczynki mam pytanie kiedy kapiecie swoje dzieci. Ja robie to okolo 18 i spotkalam sie z roznymi opiniami. Jedni twierdza ze to za wczesnie a inni ze w sam raz a wy jak sadzicie i kiedy to robicie?

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Kiedy kąpiecie swoje maluchy???
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopada 2007, 21:25 »
Mi sie wydaje jakos tak bardzo wczesnie  ::)
Moze dlatego , ze ja konczę prace o 18  :-\
A my go kąpiemy jak mamy poprostu czas i on wymaga juz tego :)
Zazwyczaj jest to ok 21
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Kiedy kąpiecie swoje maluchy???
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopada 2007, 22:17 »
My mamy stałą pore o 19, i zaraz Tosia zasypia. Ale widać po niej że potrzebuje już spać bo trze oczki. 18? Wcześnie jak dla mnie ,ale może nie kładziesz dziecka od razu spać to ok.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: Kiedy kąpiecie swoje maluchy???
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopada 2007, 22:54 »
u bnas zuzia tez ma stała pore na kompiel.. 19.00 .. wcześniej dostaje papu  a po kapieli po kilku  minutach pada..
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline quasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 247
Odp: Kiedy kąpiecie swoje maluchy???
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Listopada 2007, 08:43 »
No wlasnie moja Majka walczy jeszcze do 20 zanim zasnie. Raz wykapalam o 19 30 to o 22 dopiero padla stad ta godzina :( ale moze sprobuje jeszcze raz i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: Kiedy kąpiecie swoje maluchy???
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Listopada 2007, 20:30 »
zależy ile dzidzia ma.Jak na początek to uważam,ze wsam raz.Ale ja po kąpieli dopiero karmiłam(bo niektórzy robią to przed) i wtedy zanim wykapiesz, ubierzesz, nakarmisz, usnie, to czasu zajmuje troszkę. A potem to się jednak przesunęło, jak u dziewczyn na 19.00.I to było ok. Ale 21 to uważam za późno.No ale ty ela pracujesz, to usprawiedliwione.Bo jak miałabym zaczć kąpać o 21, potem karmienie, zanim uśnie, to poszedłby spać po 22.00. A tak to spał po 20.00 i miałam czas dla siebie.Teraz juz się pozmieniało i nieststy chodzi spać koło 21.
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline quasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 247
Odp: Kiedy kąpiecie swoje maluchy???
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Listopada 2007, 20:48 »
Mariolka no u mnie jest dokladnie jak u Ciebie. Moze jak urosnie to tez to sie zmieni. Ja tez karmie ja dopiero po kapieli i o 20 dopiero mala twardo spi.

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Kiedy kąpiecie swoje maluchy???
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Listopada 2007, 21:16 »
Kurcze a ja poprostu mam za krotki dzien aby tak szybko klasc małego :(
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Kiedy kąpiecie swoje maluchy???
« Odpowiedź #8 dnia: 3 Grudnia 2007, 14:50 »
Cytuj
Mariolka no u mnie jest dokladnie jak u Ciebie. Moze jak urosnie to tez to sie zmieni. Ja tez karmie ja dopiero po kapieli i o 20 dopiero mala twardo spi.
jak mnie to cieszy ze nie jestem sama. Ja małą ostatnio kąpę o 18.30. kiedys była kąpana o 19. ale sama postanowiła to zmienic  ::)



Offline Tajusia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2534
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2005
Odp: Kiedy kąpiecie swoje maluchy???
« Odpowiedź #9 dnia: 4 Grudnia 2007, 12:12 »
My też kapiemy koło 21 bo potem jak zje i pójdzie spać ok. 22 to śpi do rana 7-8.00 :)
Ale chyba przesunę mu kąpiel na 20.00 żeby poszeł spać tak o 21.00 i bede miala chwilke czasu dla siebie :)
"...Jest na ziemi jedno moje małe miejsce, gdzie poza biciem serca nie liczy się NIC więcej..."

Offline Nika
  • Przyjaciele
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5596
  • Pola i Lenka nasze szczęście ...
Odp: Kiedy kąpiecie swoje maluchy???
« Odpowiedź #10 dnia: 6 Grudnia 2007, 18:38 »
My też kapiemy koło 21 bo potem jak zje i pójdzie spać ok. 22 to śpi do rana 7-8.00 :)
Ale chyba przesunę mu kąpiel na 20.00 żeby poszeł spać tak o 21.00 i bede miala chwilke czasu dla siebie :)
my robimy dokładnie tak samo!!!A jak pójdzie do żłobka a ja wrócę do pracy to przesuniemy kąpiel na 20!!!


Offline kamyczek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1648
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.12.2006
Odp: Kiedy kąpiecie swoje maluchy???
« Odpowiedź #11 dnia: 7 Grudnia 2007, 12:16 »
my kąpiemy Tymka koło 18, potem maluch zajada i koło 19 idzie spać...  czasem przesuwa się wszystko o pół godzinki do przodu... to zależy jak późno wypada popołudniowa drzermka ;)
ANCYMONEK :)

Offline quasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 247
Odp: Kiedy kąpiecie swoje maluchy???
« Odpowiedź #12 dnia: 7 Grudnia 2007, 20:58 »
czyli tyle ile mamus tyle roznych godzin i sposobow. Ale mozna wysnuc jeden wnioske. Kapiel pozna to czesto cala przespana noc, kapiel kolo 18 to wolny wieczor ale karmienie w nocy. Czyli cos za cos :)

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Odp: Kiedy kąpiecie swoje maluchy???
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Grudnia 2007, 21:24 »
Niekoniecznie :) Tak naprawde to od malca zalezy.
Ja kapie Kacperka o 19, potem papu i nyny. Mały d;ugo juz wstawal mi raz w nocy ok 4 a ostatnio pzresypia cala noc i wytrzymuje nawet 11 godz bez jedzenia bo jak padnie o 20 tak wstaje ok 7 rano :0)

Dzis umylam go mydelkiem z Johnsona BedTime - super pachnie i malec sie fajnie uspokaja - tak dziala lawenda :) Musze malemu sprawic jeszcze taki plyn do kapieli :)