Autor Wątek: zdjęcia za darmo  (Przeczytany 2402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KatiankaL

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.06.2008
zdjęcia za darmo
« dnia: 8 Listopada 2007, 21:23 »
Proszę o poradę. Chcąc troszkę zaoszczędzić wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić sobie zdjęcia plenerowe i weselne we własnym zakresie tzn. planujemy wyjechać w teren z kilkoma osobami z rodziny i porobic sobie fotki własnym aparatem cyfrowym :). Sprzęt jest super - pełna profesja, ale nie wiem czy sami będziemy potrafili pozować i czy to wogóle dobry pomysł. Zdjęcia porobi nam szwagier - on z moją siostrą mieli takie zdjęcia ale z fotografem. Miejsce do fotek też fajne - ruiny ogromnego pieca górniczego (wygląda to jak ruiny średniowiecznego zamku) dookoła zielono - trawy i las... Myślicie że takie rozwiązanie wypali??  I czy końcowy efekt tak bardzo zależy od fotografa??


Offline KAHA

  • Przyjaciele
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5295
  • Płeć: Kobieta
  • Denique non omnes eadem mirantur amantque
  • data ślubu: 11.09.1999
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #1 dnia: 8 Listopada 2007, 22:09 »
Pomysl całkiem niezły, tylko czy efekt bedzie zadowalający, tak czy inaczej rewelacyjny sposob na odstresowanie sie przed slubem:) Powodzenia

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #2 dnia: 8 Listopada 2007, 22:43 »
popieram KAHE . Lepiej sie 10 razy zastanowic
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Olaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9501
  • Płeć: Kobieta
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #3 dnia: 8 Listopada 2007, 22:58 »
Szczerze. Jeśli chodzi o wesele nie oszczędzałabym na dwóch rzeczach. Muzyce i fotografie.

To moje zdanie. Zdjęcia będzie się oglądać dłuuuuuuuugo, dluuuugoooo, po ślubie...Grunt, żeby znaleźć dobrego fotografa. Chociaż moja znajoma plener (po ślubie) robiła we własnym zakresie i foty robiła Im jej ... mama...

Generalnie fotoreportaż i plener wolałabym zostawić fotografowi, a dodatkowe zdjęcia zrobić "samemu".
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...

Offline ika3w

  • Ilona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3905
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008r
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #4 dnia: 9 Listopada 2007, 18:27 »
Moim fotografem bedzie amator pasjonat, jak dla mnie jego zdjęcia są rewelacyjne więc wiem ze bedzie dobrze i za nieweilką kase. Jeśli szwagier ma pojęcie na temat robienia zdjęc to bym zaryzykowała...


Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #5 dnia: 9 Listopada 2007, 19:00 »
Ale to ma byc pamiątka na całe życie !
Tyle kasy sie wydaje na wesele ze ten 1000 to naprawde nie robi różnicy !
Lepiej zaoszzczedzic na czyms innym...
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Anjuschka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10267
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Listopada 2007, 10:26 »
Jeżeli szwagier ma rękę do zdjęć - to może warto spróbować.

Może wybierzecie się teraz na plenerek, porobicie zdjęcia i zdecydujecie, czy takie Wam się podobają, czy wybieracie profesjonalnego fotografa :)

Offline KatiankaL

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.06.2008
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Listopada 2007, 13:52 »
tak chyba zrobimy. Pojedziemy sobie na miejsce w ładny dzionek i popróbujemy robienie "artystycznych" fotek. Myślę że Daruś ma doświadczenie. Robił różne fotki - barzo ładne(choć nie jest profesjonalistą) , ale jeszcze nie robił ślubnych -i tu jest to ryzyko


Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Listopada 2007, 09:50 »
O tak :) A potm tu nam sie pochwalis zi ocenimy  ;D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline sebastianfrost
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Listopada 2007, 17:51 »
Cytat: ika3w link=topic=8889. msg420848#msg420848 date=1194629235
Moim fotografem bedzie amator pasjonat, jak dla mnie jego zdjęcia są rewelacyjne więc wiem ze bedzie dobrze i za nieweilką kase.  Jeśli szwagier ma pojęcie na temat robienia zdjęc to bym zaryzykowała. . .

Wszystko ladnie pieknie.  Jest wielu amatorow - ktorzy robia zdjecia bardzo dobre za bardzo przystepne pieniadze.  Jednak jest kilka rzeczy ktore odrozniaja profesjonaliste od amatora. 
Wymienie tylko jedna - aparat fotograficzny, jak kazda inna rzecz moze sie zepsuc - i co wtedy ? Jesli amator ma drugi w torbie ( bardzo rzadko to sie zdarza) to po klopocie, natomiast profesjonalista jest przygotowany na kazda ewentualnosc - drugi aparat zawsze pod reka.  Dlatego wiec, zeby nie byc w trudnej sytuacji, radze powierzyc sprawe waznych zdjec profesjonaliscie - w "najtanszym" przypadku chocby reportaz z kosciola. 


Offline ika3w

  • Ilona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3905
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008r
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Listopada 2007, 19:27 »
Ja zdania nie zmienie bo już postanowiłam i jestem pewna swojej decyzji

Że aparat sie popsuje? Może też nie byc swiatła, wody, gazu... i jeszcze mam kilka czarnych prognoz  ;D


Offline sebastianfrost
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Listopada 2007, 20:13 »
Cytat: ika3w link=topic=8889. msg428642#msg428642 date=1195496820
Ja zdania nie zmienie bo już postanowiłam i jestem pewna swojej decyzji

Że aparat sie popsuje? Może też nie byc swiatła, wody, gazu. . .  i jeszcze mam kilka czarnych prognoz  ;D
Zebysmy sie dobrze zrozumieli, zycze Ci z calego serca pieknych zdjec, z ktorych bedziesz zadowolona.  To o czym napisalem to niestety sytuacje ktore sie zdarzaja - i nie zycze tego nikomu, aby zamiast zdjec z przysiegi malzenskiej uslyszeli informacje - przepraszam, aparat sie zepsuł.

 

Offline Agniesz_ka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 237
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Listopada 2007, 23:26 »
no chyba, ze ma dwa body ;)
bo bedzie pstrykac lustrzanką prawda?

Offline mk.mika
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1781
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 6 czerwca 2009
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Listopada 2007, 09:51 »
sebastianfrost - masz racje, nie jestem profesjonalistka w robieniu zdjęć ale lubie to robić, zawsze z mojkm  narzeczonym jeżdzimy na imprezy z aparatem i było juz tak że ratowałam sytuacje w USC bo komuś przestał działać aparat, nasz jeszcze nie zawiódł i chyba szczeście bo zdjecia wtedy wyszły  naprawde ładne.
Na moim ślubie i weselu nie będzie kamery ale za to dwóch fotografów - nie przepadam za kamera za to aparat nigdy mi nie przeszkadzał.
Pozdrawiam ;)


Moje oczy są nadal zielone w moim oknie wciąż kwitnie nadzieja

RELACJA

Offline KatiankaL

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.06.2008
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Listopada 2007, 13:51 »
My też nie będziemy ryzykować i na wesele zabieramy przynajmniej 3 cyfrówki. Z tym, że ta, którą ma szwagier jest "profesjonalna"- w niektórych salonach fotograficznych w naszej okolicy nie mają tak dobrych aparatów...  Dwa pozostałe są taż wysokiej klasy i zostaną w zapasie...


Offline sebastianfrost
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Listopada 2007, 17:33 »
Cytat: mk. mika link=topic=8889. msg429052#msg429052 date=1195548690
sebastianfrost - masz racje, nie jestem profesjonalistka w robieniu zdjęć ale lubie to robić, zawsze z mojkm  narzeczonym jeżdzimy na imprezy z aparatem i było juz tak że ratowałam sytuacje w USC bo komuś przestał działać aparat, nasz jeszcze nie zawiódł i chyba szczeście bo zdjecia wtedy wyszły  naprawde ładne. 
Na moim ślubie i weselu nie będzie kamery ale za to dwóch fotografów - nie przepadam za kamera za to aparat nigdy mi nie przeszkadzał.
Pozdrawiam ;)
Ostatnio na wielu slubach byl tylko sam fotograf bez kamerzysty.  Zauwazylem ze ta tendencja jakby narasta.  Dwóch fotografow to bardzo dobre rozwiazanie - jednak nie kazdego na to stac.
pozdrawiam i zycze przpieknych zdjec.

Offline mk.mika
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1781
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 6 czerwca 2009
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Listopada 2007, 20:36 »
Mam nadzieję że będą równie piękne jak twoje.
Lubie naturalność na zdjęciach i dlatego też wybrałam ludzi którzy bawią się fotografią i sprawia im to przyjemność.
A jeżeli chodzi o kamerę to właśnie oboje z moim Bohdanem nie przepadamy, jesteśmy spięci bardziej, a do zdjęć jesteśmy przyzwyczajeni - bo jeździmy na imprezy gdzie zawsze sporo zdjęć mamy :)
Jeszcze wyjdzie że my tacy młodzi piękni i prawie bogaci ;)


Moje oczy są nadal zielone w moim oknie wciąż kwitnie nadzieja

RELACJA

Offline sebastianfrost
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Listopada 2007, 23:02 »
Cytat: mk. mika link=topic=8889. msg429571#msg429571 date=1195587362
Jeszcze wyjdzie że my tacy młodzi piękni i prawie bogaci ;)
To że piekni - to nie wątpie, natomiast co do bogactwa - po prostu rezygnujecie z kamery, a w to miejsce wpada drugi fotograf, czyli - standard :-), gdyby byl jeszcze kamerzysta, to bym sie zastanawial czy nie lapiecie sie na drugi prog podatkowy :-) `Duzo radosci Wam zycze - i oby Wasza milosc rozpalala sie coraz bardziej kazdego dnia. 

Offline mk.mika
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1781
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 6 czerwca 2009
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Listopada 2007, 08:47 »
Dzięki :)


Moje oczy są nadal zielone w moim oknie wciąż kwitnie nadzieja

RELACJA

Offline A3lita

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2009
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #19 dnia: 5 Stycznia 2008, 11:59 »
rowniez proponuje sie dobrze zastanowic, dobry sprzet nie rowna sie dobre fotki, moja kolezanka chciala zaszczedzic troszke w inny sposob, poszla zrobic sobie zdjecia do studia a z ceremonii i z wesela mialybyc zdjecia wykonywane przez kuzyna ktory mial dobry sprzet, co z tego wyniklo? cieszy sie ze poszla do studia bo nie mialaby zadnej ladnej pamiatki.


Offline rudzia30
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Kobieta
Odp: zdjęcia za darmo
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Lutego 2008, 23:34 »
Nam zdjęcia będzie robić kolega i moja kuzynka, a za kamerę będzie odpowiedzialny pan z pewnej firmy.