e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Porod - Ciecie Cesarskie  (Przeczytany 39091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _anula_ Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 2006-09-29
Odp: Porod - Ciecie Cesarskie
17 czerwca 2008, 09:09
A ja miałam cc dokładnie w terminie wyliczonym na pierwszej wizycie. Miałam dziecko pośladkowo ulozone i moja gin pyta "no to jaki termin pani wybiera?" a ja na to że ten wyliczony mi się podoba spojrzala w kalendarz powiedziala że akurat a dyżur i że spotykamy się o dziewiątej rano. Ma to swoje plusy bo czekasz na konkretny termin a nie czekasz, czekasz i czekasz a i tak przychodzi w najmniej spodziewanym momencie. ale ma też minusy bo to jednak operacja.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
17 czerwca 2008, 13:45
...i zero romantyzmu....zero napięcia oczekiwania....zero niewiadomej...

mi by się toto nie podobało....

Offline Antalis

• Chuck Norris
24 czerwca 2008, 11:18
I tu sie zgodze.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
24 czerwca 2008, 14:59
Ale nierzadko tak po prostu musi być, czy nam sie to podoba czy nie. Niestety :(

Offline Gosiaczek80

• Chuck Norris
26 czerwca 2008, 08:33
nio tak. ale jakby małe chciało wyjść wcześniej niż ten wyliczony termin to cięcie byłoby wcześniej. Tak na moje gadanie to już od końca 37-38 tygodnia jest czekanie....

rybkawiedenka

• Gość
2 lipca 2008, 20:13
Moja przyjaciólka z podstawówki 30 czerwca (niedawno) urodziła drugie dziecko, tak jak poprzednie przez CC, planowane, umówione na konkretną date i godzine. Pierwsze urodziłą w październiku 2006 - dziewczynke, teraz, po niespełna 2 latach chłopca. I tak jak pierwszego dziecka tak i drugiego nie karmi. " NIe ma głupich" - to jej tekst, śmiałam się że coś nam jeszcze z przyjaźni pozostało :)
Ale właśnie tak to sobie zaplanowała - zajść, urodzić przez CC - "po co się męczyć?", nie karmić - tu zgadzam się z nią, odczekać chwile i mieć drugie, potem już spokój z pieluchami itd. Ma opiekunke, mąz pracuje zmianowo 24/48 więc ma luz.

Są i takie matki polki.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
2 lipca 2008, 21:21
...każdy robi jak lubi...
Niech sie cieszy, że powikłań nie zebrała...

Offline tete Kobieta

• "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2.06.2007
3 lipca 2008, 21:57
a ja powiem tylko tyle:jako ze rodziłam 6,5h naturals,a potem było cc mam niejako porównanie...i nigdy gdybym miała wybór nie zdecydowałabym sie na cc z innych względów niz podstawy medyczne..
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
5 lipca 2008, 10:38
No i u mnie jest dokładnie tak samo Tete.

Offline Katrinka Kobieta

• My:)
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.08.2007
10 sierpnia 2008, 17:26
Ja usłyszałam od mojego okulisty zanim jeszcze byłam w ciąży ze mam duża wade wzroku i ze jak bede rodzic to przez CC.
I tu mam pytanie co to znaczy duża wada wzroku? ja mam 3,5 i 2,5 ale astygmatyzm pogłębiający się.
Na następnej wizcie chce zapytac o to moją gin bo jestem już w 17tc i martwie sie.
Wolałabym urodzić naturalnie.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
10 sierpnia 2008, 20:04
Katrinko po 35 bodajże tygodniu ciaży powinnaś udać sie do okulisty i to Ci pewnie powie twój ginekolog.

Wielkość wady wzroku nie jest bezpośrednim wskazaniem do CC, a stan siatkówki na obowodzie oka.
Okulista to powinien ocenić w badaniu dna oka i na tej podstawie wydać opnię.

Wiem co czujesz, bo ja podobnie po pierwszej konsultacji okulistycznej zostałam zakwalifikowana do CC. Oprócz wady wzroku (nie dużej bo raptem  - 3,0 D OP i OL) mam jakoweś anomalie na dnie oka.
Ale nie dałam się, skonsultowałam sie ponownie. Wykonano mi trochę badań min perymetrię statyczną i obwodową oraz GDX. Zbadało nie dwóch innych okulistów. Wykluczono wcześniejsze podejrzenia i koniec końców zezwolono na poród SN.
I dzięki Bogu, bo sam poród wspominam bardzo miło...

Offline Katrinka Kobieta

• Chuck Norris
10 sierpnia 2008, 20:56
liliann bardzo Ci dziękuję za informacje :) Dam znać co postanowił okulista ale do 35tc mam jeszcze troszkę! ale już teraz zapyam mojej gin co i jak!!
Śliczną masz córeczkę!!

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
12 października 2008, 10:31
Wczoraj znajoma mi mowila, ze teraz weszlo cos takiego ze jak kobieta miala cc to przy nastepnym porodzie tez od razu robia cc. Pierwsze slysze! Ja nie mam wskazan poki co do drugiego cc i kiedys chce sprobowac naturalnie.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
12 października 2008, 10:37
...ciekawe....nie słyszałam, żeby sie wskazania do CC zmieniły...
napiszę na gg to kolegi ginekologa...ciekawe czy potwierdzi..

ale jak dla mnie, koleżankę poniosło...

Offline Adiana Kobieta

• Agnieszka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 14.06.2008
12 października 2008, 18:26
Ja słyszałam, że jest to jakieś wskazanie, ale nie od razu decyzja. Tzn., że może być, ale wcale nie musi ???

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 18-06-2005
12 października 2008, 19:18
No to ja czekam na wieści  ::)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
12 października 2008, 21:44
Lila bede wdzieczna za jakies info :-*

Nie chce byc z gory skazana na cc, zakladajac ze wszystko bedzie ok. Mysle ze to bzdura. Oby...

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
12 października 2008, 22:53
Aniu nie sądzę byś była...
kolega uczy sie do egzaminu, dupska mu nie bede zawracać...

lubię słyszeć "teraz weszło coś takiego..."...ciekawe gdzie weszło....

Offline dziubasek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
13 października 2008, 07:53
 ::)
Z tego co czytałam to jest większe ryzyko kolejnego cc, ale nie, że będzie bez żadnego ale...

Offline Adiana Kobieta

• Agnieszka
  • Chuck Norris
13 października 2008, 07:59
Dla bez żadnego ale to chyba byś musiała zapłacić ??? O ile w ogóle to jest możliwe...aczkolwiek ja tam bym się nie

pogniewała, gdyby mi powiedzieli, że "trzeba". I też jestem zdania, że to tylko jakiś "plus" jest za kolejnym cc a nie od

razu ostateczna decyzja. Nawet moja gin powiedziała na ostatniej wizycie, że nie wiadomo co i jak będzie ;)

Offline dosiado Kobieta

• uzależniony
13 października 2008, 11:03
Też słyszałam taką opinię, ale to była opinia ludzi nie znających się kompletnie na medycynie, zaczerpnięta raczej z programów typu "Pytanie na śniadanie". Ostatnio z racji urlopu oglądam to coś i czasem takie brednie tam wygadują, że nie wiem czy się śmiać czy płakać...
Ja liczę na poród SN następnym razem, mimo cesarki przy pierwszym...

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
15 października 2008, 11:43
Ja własnie też. I wg mnie to głupoty, szczerze powiem że sie wnerwiłam trochę... Ludzie takie brednie wygadują  :-\

Czy po cięciu cesarskim możliwy jest poród naturalny?
Obecnie lekarze odchodzą od tendencji bezwzględnego kierowania na kolejne cesarskie cięcie kobiety, która raz już rodziła w ten sposób. Masz więc szansę, że Twój kolejny poród odbędzie się naturalnie.

Twój lekarz bezwzględnie nie zgodzi się na poród naturalny, jeżeli przyczyną przeprowadzenia u Ciebie pierwszego cięcia były utrwalone przeciwwskazania zdrowotne.

Jak długo należy czekać z kolejną ciążą?
Zazwyczaj na całkowite zagojenie się blizn pooperacyjnych po cesarskim cięciu potrzeba ok. pół roku. Niektórzy zalecają jednak odłożenie decyzji o kolejnym dziecku do 1-2 lat od czasu cięcia.

To z netu wyczytałam.

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
15 października 2008, 11:56
Ja podpytam moją gin w poniedziałek na wizycie.

Offline Katrinka Kobieta

• Chuck Norris
15 października 2008, 16:01
Koleżanka miała cesarke przy 1 dziecku a teraz urodziła sn. więc to chyba zależy...
A co do mnie ja już mam zaświadczenie o przeciwskazaniu porodu sn od lek. okulisty. Ale ja o tym wiedziałam od początku...

Offline Mama_Julki Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 12.01.2008
16 października 2008, 01:18
W lipu 2006 roku miałam robioną laserową korektę wzroku przy wadzie - 2,5 dioptrii, dlatego też gdy zaszłam w ciążę byłam przekonana, że ta operacja będzie wskazaniem do wykonania cc. Dwa tygodnie przed planowanym porodem trafiłam na patologię ciąży z bardzo wysokim ciśnieniem (coś koło 200 na 150 - do szpitala pojechałam tylko zmierzyć ciśnienie!). Tam zrobili mi mnóstwo badań między innymi okulistyczne i stwierdzili, że mogę rodzić naturalnie. Z jednej strony strasznie bałam sie porodu, a z drugiej byłam ciekawa jak to będzie i nawet się cieszyłam... Cóż, life is brutal...podczas badania usg , w dniu, w którym miałam wyjść ze szpitala, stwierdzono małowodzie i zalecono wykonanie testu oksytocynowego.  

Wypisałam sie z tego szpitala na własne żądanie i pojechałam do innego,w którym mój lekarz jest ordynatorem.  Na drugi dzień miałam cesarkę... czyli 7 dni przed terminem.

Najgorsze było przygotowanie do niej... wenflon wkłuto mi w wierzch dłoni, bolało jak cholera i cały czas przeszkadzało...Potem był cewnik...brrrr... delikatności za grosz...

Samą operację wspominam "miło"  jeśli można tak to określić :) Parawan trząsł się jak osika (tak reaguję na stres), wspaniały personel medyczny odciągał moją uwagę od tego co się dzieje dyskutując ze mną na temat imion oraz przekomarzając sie kto ma zmyć moją krew z sufitu  ;D  Czułam jak mnie dotykają , jak mną szarpią na prawo i lewo, chwilami brakowało mi tchu... W końcu zobaczyłam jak położna trzyma maleńkie różowe dzieciątko! To było cudowne uczucie. Przytuliła ją do mojego policzka, a ja poryczałam się jak bóbr  :'(  

Po wszystkim zawieziono mnie na salę po porodową i kazano mi nie podnosić głowy...co było oczywiście awykonalne :) Potem pierwsze karmienie, przy którym wyleciał mi wenflon   :mdleje: Przez trzy kolejne dni byłam na czopkach przeciwbólowych i dzięki temu mogłam normalnie chodzić i zajmować się moim Skarbem.

Blizna goiła sie bardzo ładnie. Troszeczkę jeszcze bolało, ale dało się wytrzymać.  Po czterech tygodniach od porodu poszłam na basen.

Julcia ma już 4 mce i 7 dni, a ja ładną prawie niewidoczną kreseczkę , która chowa sie nawet pod bardzo skąpym bikini. Nigdy nawet przez sekundę  nie żałowałam, że miałam cc i gdybym mogła wybierać przy następnym dziecku - na pewno wybrałabym ją raz jeszcze.

Offline dosiado Kobieta

• uzależniony
16 października 2008, 12:49
Czułam jak mnie dotykają , jak mną szarpią na prawo i lewo, chwilami brakowało mi tchu...

Fakt - to jest najgorsze. Ja zawsze sądziłam ,że nie będę kompletnie nic czuć. Bólu faktycznie nie czułam, ale to jest takie głupie uczucie jakby człowiek chciał sie podrapać, a nie miał jak...

A z drugiej strony rzeczywiście nic się nie czuje - kiedy mi po zszyciu myto nogi i widziałam je w górze to przez moment zastanawiałam się czyje to nogi, bo zupełnie ich nie czułam. Dopiero po lakierze od paznokci poznałam, że to moje :)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
16 października 2008, 12:53
I chyba własnie dlatego się ciesze że byłam calkiem uśpiona... Nic nie czułam, nie widziałam...

Offline Adiana Kobieta

• Agnieszka
  • Chuck Norris
16 października 2008, 12:57
kiedy mi po zszyciu myto nogi i widziałam je w górze to przez moment zastanawiałam się czyje to nogi, bo zupełnie ich nie czułam. Dopiero po lakierze od paznokci poznałam, że to moje :)

Mnie spotkało podobne zaskoczenie...zastanawiałam się, kto tak nogami fika pod tą lampą :D

Ale szarpania nie czułam...nic a nic, w zasadzie to było to spokojne xx minut. Nawet nie wiem ile to trwało.

Offline Mama_Julki Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 12.01.2008
16 października 2008, 15:46
Ja myślałam, że to jakieś sine kłody leżą:)) a to moje nogi były. Śmieszne uczucie:)

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
20 października 2008, 18:17
Podpytałam dzisiaj mojej gin o cc przy drugim porodzie i powiedziała, że nic nie słyszała jakoby po pierwszej cesarce za drugim razem robili od razu cięcie jeżeli nie będzie do tego wskazań.