e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: BEBIKOWO-tajne czy jawne ?  (Przeczytany 9561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rajdowka Kobieta

• Chuck Norris
    • Rajdówkowe życie jako Żonka! ;D
Odp: BEBIKOWO-tajne czy jawne ?
12 października 2007, 09:58
Majeczko moze nie powinnam sie wypowiadac bo w koncu bebikowo mnie nie dotyczy..

Dla mnie cala ta sprawa dotyczy po prostu tego, ze ktos moze wejsc, zasiac ferment w moim watku a ja nie mam na to zadnego wplywu. Wiem, ze sa moderatorzy ale nie zawsze moga zdazyc zareagowac a niesmak pozostaje.
Zastanawiam sie np ile foremek czytajac posty dot. Marty zaczely miec watpliwosci co do jej osoby?

Nie wiem czy foremki z bebikowa wiedza ale akcja na pw z jedna osoba tez byla. Kllusia, megan i pare innych dostalo straszne wiadomosci. Niektore wkleily je w swoich watkach. Odnosily sie do tego co pisaly w watku jednej foremki. Mialy jednak wybor, mogly same wkleic ta wiadomosc, mogly wykasowac pw...

Jezeli chodzi o sprawe Igraszki czy okruszka... moze nie wszystkie z Was zaprosilyby ja do swojego watku... ?

Mysle, ze cala sprawa zostala ruszona w niewlasciwej kolejnosci. Najpierw powinnismy wiedziec jakie sa mozliwosci rozwiazania... wyjasnic na czym by polegaly... pytanie tajne czy jawne.... co to znaczy tajne? ze nikt nie zaproszony nie widzi? nie! -  widzi watek, moze widziec nawet pierwszy post ale po prostu w niego nie "wejdzie".

Tak samo jak - "ten dzial jest dostepny tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow". Istnieje takie cos - ludzie sie rejestruja i nie ma problemu. To samo mogloby byc z watkami foremek - chcesz byc na liscie znajomych tego watku - wyslij zapytanie. Raz wyslane - bedziesz juz miala dostep.

Nie rozumiem calego tego "dymu" jak to Maja nazwala bo przeciez to nie jest zaden problem. Naprawde. Wrecz na innych portalach jest to uznawane za "plus" i przyciaga ludzi.

Moze jest mozliwa opcja przy zakladaniu swojego watku - "nie rob ograniczen" i ten, kto nie chce takiej weryfikacji nie bedzie po prostu jej mial?

Wtedy bylby chyba kompromis?

Dlaczego zamykamy sie na jakas propozycje bez przeanalizowania ich?

Bosz ale sie napisalam. :los:

P.S. Nie wierze, ze cokolwiek sie zmieni w tej sprawie ale chcialam Was prosic po prostu o inne spojrzenie na to wszystko.

Offline Asia-85 Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 8.09.2007 nasz magiczny dzień...
12 października 2007, 10:33
Od pewnego czasu jestem stałą bywalczynią w bebikowie a to dlatego że razem z meżem staramy sie o dzidziusia a dzięki forumkom mam dostęp do cennych informacji, bardzo polubiłam przeglądać wasze wątki chyba każdy normalny człowiek cieszy sie szczęściem innych a jak wiadomo dziecko jest wspaniałym skarbem dla rodziców, bardzo się zżyłam z niektórymi osobami moge nawet smiało powiedziec że traktuję was jak przyjaciólki. Zawsze mogę powiedziec co mi leży na sercu, poprosić o radę i wiem że moge na was liczyć. Poczatkowo miałam obawy przed wklejaniem zdjęć czy pisaniem osobistych rzeczy dotyczących mojego zycia, mój mąz również prosił mnie abym nie umieszczała zbyt wielu informacji o nas. Zdaje sobie z tego doskonale sprawę, że każdy może tu wejśc i skopiować to co będzie chciał bo przeciez to jest forum i umieszczone w nim informacjie wiązą sie z ryzykiem, jednakże wierzę w ludzi których tu poznałam i wiem że nie są w stanie wyrządzić mi kszywdy. Może i jestem naiwna ale mam zaufanie do was forumki.

Moim zdaniem mozna zablokować niektóre osobiste wątki ale tylko w taki sposób aby nie mieli do nich dostępu użytkownicy z małą ilościa postów (bo tacy zazwyczaj robią tu zamieszanie). Nie wierzę aby ktoś kto przebywa tu juz od jakiegoś czasu mógł życzyć wam źle bo sama po sobie wiem jak to forum wciąga i im dłużej sie tu jest tym więcej zyskuje się przyjaciół.

Offline merkunek Kobieta

• Chuck Norris
12 października 2007, 10:49
aby nie mieli do nich dostępu użytkownicy z małą ilościa postów (bo tacy zazwyczaj robią tu zamieszanie).

No niestety póki co największe zamieszanie spowodowały dwie forumki Okruszek i Igraszka, które były bardzo długo na forum i miały sporo postów na koncie, więc nie jest to regułą; a sprawa w wątku Marty była sprawą incydentalną- suche fakty.

Offline szajo Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 28.IV.07
12 października 2007, 10:58
achhh ja już w sumie zdania nie mam  8) tajne.. jawne... co chwila zdanie zmieniam  ;D

ale na 100% jestem za zablokowaniem możliwości kopiowania fot ... czyli zablokowania np prawego przycisku (zwłaszcza w bebikowie - bo gdzie indziej jednak czasem kopiuje sie te foty na kompa np jak forumki wklejały swoje foty do mojej relacji czy z wątku o urządzani się... tylko że nie wiem czy można w jakimś wytypowanym dziale taką blokadę zastosować...

wiem że jest możliwość ominięcia tego utrudnienia... już o nich pisałam... ale zawsze to jakieś utrudnienie...
no i stemplowanie fot...

amen :los:

Offline Martaxyz11 Kobieta

• Chuck Norris
12 października 2007, 11:00
Czy mogę mieć prosbe aby głosowac bez patrzenia na moja sytuacje?
Pytanie jest jasne.

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
12 października 2007, 11:18
Nie wiem czy cokolwiek mz tego wyjdzie. Jeśli bebikowo będzie utajnione - ok, jestem za.

Ale myślę że takim pierwszym poważnym krokiem aby żyło się lepiej (ble, slogan wyborczy :P ) jest możliwosć zablokowania kopiowania zdjęć (czyli zablokowanie prawego przycisku).

Ja wiem, że przeczytanie jakieś obelg o sobie jest przykre i smutne, ale chyba ważniejsze od tego jest bezpieczeństwo waszych zdjęć?? Niemiłe posty można usunąć, natomiast wasze zdjęcia mogą krążyć po całej sieci, z różnymi komentarzami i każdy może przypisać sobie wasze dziecko sobie... To już jest chyba najgorsze moim zdaniem.

Po pierwsze jestem za zablokowaniem zapisywania zdjęć.

Offline Asia-85 Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 8.09.2007 nasz magiczny dzień...
12 października 2007, 11:35
Podpisuję sie pod propozycja ricardo

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
12 października 2007, 11:40
a Ja osobiście odnosze wrażenie,że moderatorki nie są obiektywne w całej sytuacji. I pomimo ankiety sugerują,że nie powinno być utajnione.Moze odgórnie macie inaczej przedstawioną sytuację...?może technicznie ktoś wam to naświetlił tak,że to nic nie da. Nawet uważam,że nie powinny się włączać do dyskusji, aby być całkowicie neutralnym i nie posądzanym o stronniczość. Ale to moje prywatne odczucia.
Ok Igraszka juz  byla forum, oszukała nas.Ale ona ogólnie miała wybujałą fantazję i poprostu zmyślała w swoim wątku. Nikogo nie obrażała, nikomu nie groziła.Co do Okruszka, to jej nie lubiał chyba nikt(no może poza ANtalis-przynajmniej do czasu zdemaskowania).I każdy unikał wdawania sie z nią w dyskusje. Tak więc do mojego wątku zaproszenia by nie otrzymała.A co za tym idzie nie znałaby szczegółów, dzięki którym mogłaby atakować. Owszem U Marty obrażono i ubliżono tylko Marcei.Ale moze ktoś nie zdążył?bo posty zosatły usunięte natychmiast, a wątek został zablokowany następnego dnia. Bo całkiem możliwe,że ktoś chętnie jeszcze by coś dodał i możliwe,że nawet o Nince, gdyby nadażyła mu się tylko okazja...?Wszystko możliwe...
Ja widzę,że ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu, bo pomimi większości głosów za utajnieniem, "góra" wogóle tego nie bierze pod uwagę. Więc po co ta ankieta?skoro to jałowa dyskusja?powinno być to zrobione w taki sposób,że jest ankieta i tylko ankieta, w której anonimowo się wypowiadamy i zero komentarza do tego i sugestii. Sugerować można w dyskusjach na priva albo w swoich wątkach...
Przepraszam jeśli ktoś się poczuł urażony, to nic osobistego.po prostu odnosze wrazenie,że jesteście nastawione anty...

też jestem za zablokowaniem kopiowania zdjęć

Offline merkunek Kobieta

• Chuck Norris
12 października 2007, 11:46
Chciałam tylko zauwazyc, że i ja i Ela mamy watki w bebikowie, a że inaczej patrzę na sytuację...może po prostu staram się być (własnie!!!) obiektywna.
A i nie sugeruję nic, tylko wypowiadam swoje zdanie jak każda z Was.

Nie, Mariola nikt nam odgórnie nie zakazał ani nie nakzała wypowiadać się w kwestii tajności - jawności bebikowa, to tak, żeby jasne było.

Offline szajo Kobieta

• maniak
12 października 2007, 11:50
jeżeli o mnie biega.. anty nastawiona nie jestem... w sumie jestem bardziej za tajnością prywatnych wątków w bebikowie (i mężatkowie)...
ale jakoś strasznie wątpię żeby admini coś w tej sprawie zmienili... dlatego się tak miotam... zwłaszcza jak są takie wyniki.

a blokada kopiowania zdjęć "to pryszcz" więc na początku chyba ten pomysł trzeba przeforsować...

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
12 października 2007, 11:57
nie mówię Asia,ze ktoś ci nakazał, ale moze wiesz jakies tajemnice techniczne,że to nic nie da.

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
12 października 2007, 12:03
Nie zapominajmy, że temat Bebikowa był już poruszany dosyć dawno i ze Admini OBIECALI, że się tym zajmą.

Jeśli chodzi o blokowanie fot to sama o tym napisałam do "góry".

Ja własnie w związku z róznymi pomysłami przytoczyłam postać Igraszki - nie mamy pewności, że wśród nas nie ma takich osób....poza tym, z boku trochę trzeźwiej się na to patrzy ;) Przytoczyłam Wam - tak na sucho - fakty, jakie miały miejsce po to, żebyśmy mogły podyskutować nad metodą uniknięcia takich sytuacji w przyszłości.

Napisałam, też że ktoś nam tutaj miesza celowo - bo takie odniosąm wrażenie, od jakiegoś czasu strasznie tutaj nerwowo się zrobiło. Nakręcamy się same, jeśli ktoś napisze - szczerze - że ma inne zdanie to od razu jest atakowany, a przecież na tym polega dyskusja, na wymianie zdań (oczywiście bez wzajemnych oskarżeń i obrażania się).

Ten wątek ma nie tylko na celu pokazać, jakie jest nasze zdanie na temat Bebikowa, ale przede wszytskim przedstawienie pomysłów na to, jak to zrobić. Im więcej pomysłów tym lepiej.

Offline merkunek Kobieta

• Chuck Norris
12 października 2007, 12:06
Nie zapominajmy, że temat Bebikowa był już poruszany dosyć dawno i ze Admini OBIECALI, że się tym zajmą.

trochę zaufania...

Offline rajdowka Kobieta

• Chuck Norris
12 października 2007, 12:09
Maju dokladnie... mimo, ze nawet wypowiadaja sie osoby, ktore nie maja watku w bebikowie - patrz ja :los:
Dyskusje sa lepsze niz milczenie, narastanie pretensji i niedomowien.

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
12 października 2007, 12:10
I jeszcze jedno - to, że ktoś nie ma wątku w Bebikowie nie znaczy, że nie będzie go miał ;) takim osobom tym bardziej powinno zależeć, żeby to był dział "bezpieczny", prawda  ???

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
12 października 2007, 12:16
tyle sie rozpisałam a wywaliło mi posta.
Chciałam tylko zaznaczyć,że bez sensu te kłótnie... Ja osobiście nie przedstawiałam żadnych propozycji, bo się na tym nie znam.Ale spodobał mi się pomysł rajdówki z zaproszeniami.Nie wiem, moze w praktyce nic by to nie dało.Ale to były tylko propozycje.I to nie był atak na was, tylko ja wasze posty konktetnie merkunek i Maja, zrozumiałm w taki sposób,że żadne z propozycji nie są dobre, bo nic nas nie uchroni przed takimi sytuacjami.Tytuł wątku jest Tajne czy jawne.Ale jak sie się napiszę coś innego niż konkretna odpowiedź, to wyrzucacie posty,że to nie na temat.A teraz,że tu głównie chodziło o propozycje, o wypowiedzi. To w końcu o czym ma być ten watek?

a.katarzyna

• Gość
12 października 2007, 12:17

trochę zaufania...

a można wiedzieć w jakim kierunku szykują zmiany??

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
12 października 2007, 12:17
Jednego jesteśmy pewne - blokada fot, tak :?: Co jeszcze :?:

Offline rajdowka Kobieta

• Chuck Norris
12 października 2007, 12:21
No ja swoje propozycje napisalam.

Nie wiem, moze podoba mi sie po prostu takie rozwiazanie z "lista znajomych" fajne to jest np mozna wyslac pw masowo z zyczeniami itp albo z czyms smiesznym.. :) ... sa tez wiec dobre strony tego wszystkiego... to tak jak kiedys przez krotki czas funkcjonowalo cos takiego jak pomogla iles tam razy itp.. to jest pewnego rodzaju wyroznienie i jakos tak milej sie robi.

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
12 października 2007, 12:23
Jednego jesteśmy pewne - blokada fot, tak :?:

Tak!!!

No dobrze my tutaj dajemy propozycje, a może ktoś z adminów by się wypowiedział czy jest możliwe zrobienie czegoś takiego czy nie??

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
12 października 2007, 12:24
Zaraz, ale już teraz można sobie kogoś do znajomych dodać ::)

Offline katarzyna_84 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2.8.2008
12 października 2007, 12:26
Nie chce mi się wierzyć, że ta blokada fot coś da, istnieje przecież 'print screen'. Może te 'stmepelki' na zdjęcia są lepsze :?:
Mnie się bardzo podoba propozycja Karoli z zaproszeniami, skoro to funkcjonuje na innych forach to widocznie jest to wykonalne ze strony technicznej.

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
12 października 2007, 12:28
Owszem print screen istnieje, ale to już się trzeba trochę napracować, a poza tym jednak nie każdy umie to zrobić ;)

Blokada jest dobrym pomysłem, stempeleki też - nie wiem co z tymi listami znajomych ::)

Offline katarzyna_84 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2.8.2008
12 października 2007, 12:30
nie wiem co z tymi listami znajomych

Wiem tylko, że taka istnieje nie wiem tylko czy jest już jakieś jej zastosowanie :?:

Offline rajdowka Kobieta

• Chuck Norris
12 października 2007, 12:30
No ja kogos dodalam ale nic sie nie stalo :los:

Nie wiadomo do czego sluzy  8)

a.katarzyna

• Gość
12 października 2007, 12:32
mnie się te propozycje podobają

a ta lista znajomych mogłaby mieć taka opcję, ze jak np ja mam Maję zaznaczoną u siebie jako "znajomy" mogłaby wchodzić do mego wątku bez zapytania - dobrze kombinuję  :drapanie:

na razie jest tak że Ci znajomi są pogrubiona czcionką w tym spisie kto sie rejestrował w przeciągu 12 h

Offline szajo Kobieta

• maniak
12 października 2007, 12:33
Katarzyna pisałam już i o printscreenie i o innej metodzie nawet łatwiejszej ominięcia tego utrudnienia.....

Mysle jednak ze ta blokada cos da.... minimalnie ale da....

to tak jakby włamywacz miał do wyboru dwa domy jeden z alarmem drugi bez wiadomo który wybierze...
a taki debil co bedzie wybierał fora żeby na nich mącić wybierze te gdzie zabezpieczeń jest mniej i będzie mu po prostu prościej....

Tak juk mówi Majla listy znajomych juz są wchodzi się w profil osoby i klika dodaj do listy znajomych...

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
12 października 2007, 12:35
Dobra to już mamy jakieś konkrety - myślę, że to trzeba tak własnie konkretnie, zrobić listę i wtedy przedstawić Adminom - im więcej tym lepiej, tak sądzę ::)

Offline rajdowka Kobieta

• Chuck Norris
12 października 2007, 12:38
Dokladnie Kasiu - do tego zmierzam..

a z ta blokada fot - prawy klawisz myszy bylby w ogole zablokowany?

Tylko teraz kazdy moze Cie dodac i o tym nawet nie wiesz?

Offline szajo Kobieta

• maniak
12 października 2007, 12:41
no można liste zrobić przedsawić i niech się wypowiedzą admini co myślą i czy coś jest do zrobienia technicznie

1. blokada prawego przycisku (zwłaszcza) w wątkach forumkowych maluszków, potyczek ciążowych, młodych mężatek i żonkosi w celu utrudnienia skopiowania zdjęć przez 3 osoby

2. zaproszenia do prywatnych wątków w forumkowych maluszach i młodych żonkosiach

3. możliwość ustawienia przez forumkę w jej prywatnym wątku w w/w działach ile uzytkownik musi mieć postów żeby czytał jej wątek

na razie tyle prosze o wzbogacanie, zmienianie listy coby lepiej brzmiała
jak skończymy pokażemy adminom i niech sie ustosunkują...  ;D