e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Pozegnanie z pieluszką.  (Przeczytany 50594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eovina Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 26-12-2010
Odp: Pozegnanie z pieluszką.
5 czerwca 2013, 09:52
My powoli zaczynamy odpieluchowanie. Postanowiłam spróbować, póki co wszystko jest zasikane. Młoda co prawda chętnie saida na nocnik ale raczej bez rezultatu. 
Bardzo bym się chciała pozbyć już pieluch no ale zobaczymy jak wyjdzie.

Offline milenaw Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 08-09-2007
5 lipca 2013, 12:30
Ja Julce jeszcze na noc zakładam pieluchę i na drzemkę popołudniową bo ona bardzo dużo pije i nawet jeśli ja wysadzę przed spaniem to i tak wszystko jest przesikane. Ogólnie od grudnia Julka nie chodzi w pampersie w ciągu dnia. Z tym, ze w ciągu tego okresu miała takie momenty, że kilka dni z rzędu miała taki regres, ze sikała w majtki, ale to na szczęście trwało jakieś 3-4 dni i wszystko wracało do normy.
Od wczoraj za to sama siada na ubikację i nie chce żadnej podkładki :D

Offline eovina Kobieta

• Chuck Norris
5 lipca 2013, 12:38
To ja się pochwale od tygodnie młoda nie używa pieluchy w dzień.  Jestem dumna jak paw. Ciężko było nawet nie myślałam, ze będzie to wymagała takiej pracy ale najważniejsze że się udało  :)

Offline b@by Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 15.08.2009
12 sierpnia 2013, 09:48
Jezusie ja juz nie daje rady ;) w tym temacie.
Po ostatnich nie udanych probach w maju powrocilismy do tematu tydzien temu-masakra jakas.
Natan ma poprostu w nosie caly ten trening czystosci. Wie kiedy mu sie chce sikac, wstrzymuje, przebiera nogami, ale za chiny nie usiadzie no nocnik/kibelek bo wszystko jest wazniejsze (albo nie bo nie) a za chwile maamaa siii
Nie mam juz pomyslu!!!

Offline carollaa Kobieta

• Chuck Norris
20 sierpnia 2013, 22:26
Ja mam inny kłopot. T. woła jak ta lala, fakt, czasem się zapomni, bo się zabawi. Ale trudność jest z K. , która siusiu woła ładnie, ale załatwia się niestety w majtki :( Zawoła, jak jest już po fakcie, chyba że jest pochłonięta zabawą, to nie zawoła). I co mam z tym zrobić? Za miesiąc idą do przedszkola...

Offline eovina Kobieta

• Chuck Norris
21 sierpnia 2013, 13:29
A ja mam pytanie kiedy przychodzi pora na odstawienie pieluchy w nocy?
Nasz Młoda już sobie świetnie radzi w dzień ale na noc zakładam cały czas pieluchę i myślę, że szybko nie ściągnę bo po nocy to jest taka ciężka, że można by nią zabijać  ;) Chyba że by Młodą ze dwa razy w nocy na klopa wysadzić?? Tylko nie wiem czy jest sens

Offline Agnieszka_B Kobieta

• Szczęśliwa żona i mama
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 26 grudnia 2008
21 sierpnia 2013, 14:50
U nas to ciezko temat, niby wie gdzie sie zalatwia bo jak go zapytam to odpowie, ze do nocnika. Sukcesem jest ze mowi siusiu w momencie robienia a nie po fakcie. ale nie wysiedzi na nocniku bo jest tyle rzeczy ciekawszych. Trudne jest to o tyle, ze nie jestem z malym w domu (tylko popoludniami) wiec nie mam nad tym pelnej kontroli. Cos czuje, ze bedzie dluga przeprwa

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
21 sierpnia 2013, 15:05
Jako leniwa matka, zdjęłam Lili pieluchę na noc, jak przez kilka dni spała z tą samą (bo budziła się z suchą).
Nie jestem za wysadzaniem bo mnie samej by się nie chciało (sypialnie mamy na górze, łazienkę na dole). Nie wiem też czy przez to się maluch nie przyzwyczaja do siusiania w nocy :drapanie: a przecież chodzi o to, żeby przespać noc na sucho, co

Offline Adiana Kobieta

• Agnieszka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 14.06.2008
21 sierpnia 2013, 15:46
Może źle myslę, ale nocne wysadzanie ma sens o ile dziecko jest świadome tego, że idzie zrobić siusiu do toalety a nie sika przez sen ??? Czyli, że trzeba dziecko wybudzić i wyjasnić, że idzie się załatwić i potem wróci spać aby łóżeczko było suche.

Offline anetka71 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 11.10.2008
21 sierpnia 2013, 17:32
Ja moją Olę wysadzam obowiązkowo raz, a często 2 razy w nocy  ( na nocnik, w dzień robi tylko do kibelka ). Bardzo rzadko zawoła sama, najczęściej robię to na "śpiącego". Gdybym jej nie wysadzała - myślę, że bujałybyśmy się z pieluchami jeszcze jakiś czas, a moim zdaniem jest już duża i nie chciałam, żeby dalej spała w pieluchach ( zresztą sama mówiła, że już nie chce pieluchy, choć pozwalała ją sobie założyć ). Dzisiaj po raz pierwszy miałyśmy wpadkę ( pieluchy na noc odstawiłyśmy tydzień termu ), wszystko zalane  :P

Marzę o czasach, gdy sama będzie się budzić i robić siusiu tam, gdzie trzeba  ::) ::) ::)

Offline eovina Kobieta

• Chuck Norris
21 sierpnia 2013, 21:12
No to w takim razie myślę, że zdejmowanie pieluchy na noc odpuszczam i to na długi czas. Na wysadzanie w nocy jestem zdecydowanie zbyt leniwa. Poza tym myślę, że pojawił by się problem typu, że Młoda po od siusianiu ląduje w naszej sypialni a wolała bym tego uniknąć w świetle pojawiania się za parę miesięcy rodzeństwa 

Trudne jest to o tyle, ze nie jestem z malym w domu (tylko popoludniami) wiec nie mam nad tym pelnej kontroli. Cos czuje, ze bedzie dluga przeprwa

z nam ten ból u nas pieluchy w dzień udało sie odstawić po moim tygodniowym urlopie gdy mogłam być z  Młodą non stop inaczej nie było szans. Trudno też zwalać taki obowiązek i pracę na nianie lub babcie. Ciężki orzech mają mamy pracujące w tym temacie ale na pewno dacie rade.

Offline dziubasek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
3 września 2013, 21:51
Wczoraj dyskutowałyśmy o tym z koleżankami na fb ;)

Myślę, że to (JAK WSZYSTKO) sprawa indywidualna dziecka...Nikodem odpieluchowany jak miał 2l3m pieluchę na noc miał do 3 r.ż. i dość często przez ten czas była mokrusieńka. Kajtek odpieluchowany jak miał 2,5 roku od razu bez pieluchy na noc i jeszcze ani razu nie miał nocnej wpadki, a po wstaniu rano na siusianie idzie po kilkunastu minutach  ;) Mocne ma zawory :P a pije dużo więcej od NIkodema, przed spaniem obowiązkowo ok 200ml wody... w nocy też opróżnia bidon...  Za wysadzaniem malucha w nocy nie jestem- mam przykład w rodzinie, że to tylko rozleniwia nocnego śpiocha, który później bardzo długo nie kontrolował potrzeb fizjologicznych w nocy, bo o tym myślała jego mama :) Ma teraz 7 lat i do tej pory zdarzają mu się nocne wpadki, choć idzie ku lepszemu.

We wczorajszej dyskusji znajoma wspomniała, żeza nocne trzymanie siuśków odpowiedzialny jest hormon (wazo-cos tam), który u każdego startuje w innym czasie i odpowiedzialny jest za obniżanie "produkcji" nocnego moczu.

Offline anetka71 Kobieta

• maniak
3 września 2013, 23:00
Ehh, u nas 2 tygodnie bez nocnej pieluchy i na koncie 3 wpadki, w tym jedna taka, że pływało wszystko  ;). Najgorsze jest to, że Ola wysadzana jest w nocy dwa razy i jeszcze potrafi się zlać :-[
Też wolałabym jej nie wysadzać, ale jeszcze bardziej nie chcę żeby spała w pieluchach. Zresztą ona sama nie chce ich zakładać. Ehhh, kiedy przyjdą te spokojne noce, bez nastawiania budzika i sprawdzania, czy materac nie pływa?  :)

Offline b@by Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 15.08.2009
9 września 2013, 10:59
U nas  po 3 tyg. mlody zakumal o co chodzi ;D Ale poszedl do przedszkola i w pierwszy dzien w ogole bal sie wejsc tam do kibelka, a  w drugi dzien (Natan chodzi tylko dwa razy w tyg.)  informowal panie, ze siku, ale po fakcie. Wynik 3 pary spodni zasiurane :(
Na noc pieluche ciagle zakladamy ;)
« Ostatnia zmiana: 9 września 2013, 11:07 wysłana przez .:Anka:. »

Offline anetka71 Kobieta

• maniak
9 września 2013, 21:01
U mojej Oli "najlepsze" jest to, że jak zleje się w nocy to co robi? przesuwa się w suche miejsce i śpi dalej  :P Jak miała pieluchę na pupie, to nawet małe siki ją budziły i wyła do księżyca  :P Dzieci są naprawdę nieprzewidywalne...

• Chuck Norris
10 września 2013, 00:23
Mój Kajtek w weekend zrobił nam numer... obudził się, wstał, przyszedł do nas... na śpiocha podałam mu skarpetki (jak to zwykle mam w zwyczaju), poszedł siku, wrócił... my wstaliśmy, śniadanie, mąż idzie ścielić łóżko i dostrzega, że jest posikane. Woła mnie i pyta się, czy mały w nocy zrobił siku do łóżka... ja na to, że nie... Idę po Kajtka i pytam się, czy zrobił sisiu do łóżka- tylko się uśmiechnął i od razu oczami powędrował z dala ode mnie ;) Złapałam go za pupę, na której jeszcze była MOKRA piżamka i mówię: "KAJTEK! ty masz mokre spodnie!", a mały na to: "No cio, nić nie śkodzi psiecieś ...nić się nie stało". Nic nie powiedział, łaził w mokrych spodenkach (na swoje usprawiedliwienie dodam, że w weekendowe poranki staramy się dosypiać ile się da ;) ) i chyba myślał, że nikt nie zauważy... Pierwsza nocna wpadka i jak widać- zupełnie "olana" sprawa ;)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
10 września 2013, 12:18
U nas też Natalka ma zakładaną pieluchę na noc... Ogólnie nie chce pieluchy, więc zakładamy jej w trakcie nocy bo sika strasznie... Próbowałam ją nawet na śpiocha dawać na nocnik to zaczyna wyć strasznie. W dzień na drzemce też niestety potrafi się posiusiać, mimo że przed spaniem robi siku. W przedszkolu codziennie to się zdarza, już Pani powiedziała aby jej przynieść pieluchy, ale kurcze nie chcę do tego wracać... Nie wiem co robić?

Offline joannaM Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2008
12 września 2013, 10:42
Ja nie wiem jak się za to zabrać. Mały usiąść na nocnik nie chce, nie woła siku, jak nie założę pieluchy i się zsika w spodnie to płacz i panika.
Ciągle tłumaczę, dopytuję i nic
On 2011
Ona 2013

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
14 września 2013, 23:54
Trudno też zwalać taki obowiązek i pracę na nianie lub babcie.
Moja niania ma pod opieką kilkoro dzieci, a mimo to sama zaproponowała, żeby Łucję odpieluchować (robiła dwa podejścia, oczywiście współpracowałyśmy i w domu Łucja też chodziła bez pieluchy). Raczej nie jest dobrym rozwiązaniem zdejmowanie pieluchy tylko jak dziecko jest z mamą, a zakładanie jak z nianią czy babcią.

Na początku budziłam Ł. żeby zrobiła siusiu, teraz wstaje sama, dawno już nie zaliczyła żadnej wpadki, jak śpimy poza domem też wstaje bez problemu, chociaż wtedy jest obecna-nieprzytomna, ale mimo wszystko ma pod prześcieradłem założony ochraniacz na łóżko.
Niedługo czeka mnie odpieluchowanie Hubiego, na szczęście chodzi do tej samej niani ;)

Offline eovina Kobieta

• Chuck Norris
15 września 2013, 07:49
gagatka tylko pozazdrościć takiej niani  :)

Offline anetka71 Kobieta

• maniak
19 września 2013, 22:10
Dzisiaj matka się poddała i założyła na noc pieluchę  :-\ ostatnie 4 dni = 7 razy zalane łóżko  :-\ ewidentnie nie jest na to gotowa...3 pierwsze tygodnie były naprawdę ok, Ola zaliczyła tylko 3 wpadki, ale teraz to popis dała na całego  ;) Spróbujemy za jakiś czas...Wysadzać będę ją dalej, bo czasami sama zawoła, ale w takim tempie i takiej ilości prań, to pralka nie wytrzymałaby do końca roku  ;)

Offline suprynka Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 07-08-2010
22 września 2013, 09:43
To chyba zalezy od dziecka. Nie wiem moze im wczesniej tym lepiej. Moja jak skonczyla dwa lata, byl cieply maj, zaczela oduczanie. Z tym ze ja, gdzies po piatym dniu, jak juz przestala sie moczuc w dzien, to przestalam zakladac jej pieluche na drzemke i na noc. No i zdarxyla jej sie jedna wpadka, podczas drzemki w wozku... Tylko ze ja wysadzalam ja w nocy na nocniku przy lozku. Ona robila je swiadomie, nie na spiocha i dalej szla spac. Takze u mojej to poszlo bylskawicznie i w wieku 2 lat i 1 miesiaca calkowicie pozbylam sie pieluch.

Offline joannaM Kobieta

• Chuck Norris
26 września 2013, 14:19
U nas był postęp zaczął siadać na nocnik, sygnalizował że chce siku, ALE ..
udało mu się zrobić część kupy do nocnika, zobaczył ją i od tamtej chwili nie chce na niego usiąść.
Siknie do wanny, do miski, ale na nocnik usiąść nie chce.
Kiedyś tu na forum czytałam że dziecko może przeżyć traumę gdy zobaczy swoją kupę.
On 2011
Ona 2013

Offline Paulincia:) Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 14.05.2011
30 września 2013, 22:33
Eovina moze zdradzisz sekret odpieluchowania.?
Ja moja sadzam po spaniu, spokojnie siedzi dopoki siku nie zrobi do nocnika,uwielbia siedziec na nocniku czy w ubraniu czy bez traktuje go jako zabawe,dzis nalozylam jej same spodenki to zesikala sie chyba siedzac na nocniku tyle ze w spodniach :)

Offline joannaM Kobieta

• Chuck Norris
1 października 2013, 08:37
U nas sukces, latamy bez pieluchy w dzień, sikamy do ubikacji.
Z kupa na razie sprawa się klaruje.
On 2011
Ona 2013

• Chuck Norris
1 października 2013, 11:57
JoannaM- brawo!

Paulincia... Twoje dziecko jak dobrze widzę ma 15mcy... na odpieluchowanie przyjdzie jeszcze czas...

Offline joannaM Kobieta

• Chuck Norris
1 października 2013, 13:22
No to jeszcze pochwalę małego, dziś pierwszy raz sikaliśmy pod drzewkiem
On 2011
Ona 2013

Offline carollaa Kobieta

• Chuck Norris
1 października 2013, 21:15
U nas już obie panny załatwiają sie do toalety. Ba, nawet od dwóch dni chodza do przedszkola i wróciły w tych samych majteczkach do domu ;) Suchych, dodam ;) Nela od kilku tygodni ma suchą pieluchę w nocy, zastanawiam się czy jej nie zakładać już ale chyba poczekam jeszcze kilka dni, jak to będzie w czasie chodzenia do przedszkola. Za to Tola bardzo chciałaby sie pozbyc pampersa na noc, ale ma co rano takiego pełnego, że idzie nim zabić ;)

Offline eovina Kobieta

• Chuck Norris
3 października 2013, 11:11
Eovina moze zdradzisz sekret odpieluchowania.?
Paulin aja myślę, że twoja córcia ma jeszcze czas, moja jka maiłą 15 miesięcy nawet na nocnik nie chciała sidać.

A sekret?? moim zdaniem dwie rzeczy po pierwsze każde dziecko jest inne  ;)  a po drugie konsekwencja rodzica, moja Olka tydzień lała pod siebie zanim zakumała, że pieluchy już nie dostatnie. ale jak bym powiedziała, że to metoda na hardcora bo wszystko w mieszkaniu miałam zasikane łącznie z kanapą i dywanami.

Offline joannaM Kobieta

• Chuck Norris
21 listopada 2013, 21:14
Siku robimy do sedesu, ale z kupą ma nadal problem - robi w gacie.
Co robić, jak tłumaczyć?
On 2011
Ona 2013