Autor Wątek: Samodzielny montaż?  (Przeczytany 7650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tajusia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2534
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2005
Samodzielny montaż?
« dnia: 31 Marca 2005, 09:23 »
Czy może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie? :D :D :D

Bo tak jakoś wychodzi, że z narzeczonym postanowiliśmy pobawić się w montowanie naszego filmu z wesela. Doskonale wiem że to nie jest takie proste i liczę około tygodnia pracy po kilka godzinek dziennie ale za to film będzie taki jak będziemy chcieli i będzie tam co będziemy chcieli :lol:

Wynika to z faktu że znajomy rodziny filmuje i "rozumiało się samo przez się" że i u nas będzie filmował, jego filmy są OK, do przyjęcia ale chcemy mieć taki, wiecie, idealny :wink:

Jakie programy do tego typu pracy się najlepiej nadają? Chodzi głównie o różnego rodzaju (ale nie kiczowate) przejścia oraz dobór muzyki.
Na co zwrócić uwagę???

Proszę o rady :D
"...Jest na ziemi jedno moje małe miejsce, gdzie poza biciem serca nie liczy się NIC więcej..."

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marca 2005, 09:35 »
jest to do zrobienia ale.... programy do robienia filmów z wesela sa chorobliwie drogie....

szkoda waszego czasu i pieniędzy... lepiej posiedźcie z tym znajomym.. on ma sprzet i oprogramowanie... jak mu pokażecie palcem co chcecie mieć to napwno dostaniecie to co chcecie...
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marca 2005, 10:31 »
Moniu całkowicie się z Tobą zgadzam!
Dobry program do obróbki video kosztuje kilka tysięcy złotych :!:



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline Tajusia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2534
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2005
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Marca 2005, 10:43 »
Tak wiem, orientuję się że ceny takich programów są duże, 2-3.000 albo niektóre jeszcze więcej, ale istnieją jeszcze wersje demo (mam już nawet 2 takie), które służą do wypróbowania programu i z tego chcieliśmy skorzystać, wiem, że nie ma tam wszystkich funkcji ale nam nie jest potrzebne profesjonalne studio tylko parę ładnych przejść do jednego filmiku ze ślubu.

Niestety ten znajomy dysponuje raczej starymi programami z efektami w stylu jarzeniowych napisów, których właśnie chcieliśmy uniknąć :D
"...Jest na ziemi jedno moje małe miejsce, gdzie poza biciem serca nie liczy się NIC więcej..."

Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Marca 2005, 11:10 »
Co Cię interesuje? Trochę znam się na tym ;) . Swego czasu pracowałem w TV i zajmowałem się właśnie montażem programów :) więc troszkę wiem. Przy odrobinie dobrych chęci zrobicie to sami. Są pewne reguły montażowe o których możecie nie wiedzieć ale możecie zrobić po prostu tak żeby wam się podobało.


Offline Tajusia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2534
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2005
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Marca 2005, 18:06 »
Ooo  :lol:  wiedziałam że znajdzie się jakaś dobra duszyczka :D

Podpowiedz mi od czego najlepiej zacząć, oprócz obejrzenia całego materiału :lol:
I jakie programy najlepiej nadają się dla początkujących, albo w ogóle jakie są godne uwagi?

I może jeszcze skąd skombinować troszkę ładnych animacji ślubnych?

Takich w stylu tych na przykład  :brawo: http://www.digitaljuice.com/products/products.asp?tab=t3&ptkcid=0&cat=1&pid=39&cid=3#tabs wiem że to marzenia ale może cosik....  :oops:
"...Jest na ziemi jedno moje małe miejsce, gdzie poza biciem serca nie liczy się NIC więcej..."

Offline KRZYSZTOF

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
MONTAŻ FILMU
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Marca 2005, 18:36 »
Widzę,że zdania są tu podzielone.Jednak najlepsza jest wypowiedź w tej kwestii dotyczącej montażu w profesjonalnym studio przy Waszej obecności.Samemu aplikować programy montażowe do komputera i jeszcze do tego specjalna karta to trochę kosztuje.Myśle że kompleksowa usługa filmowania powinna być w Waszej możliwosci finansowej.
A co jeszcze do montażu to nie jest to takie proste,a jeszcze jak zaczyna się coś knocić w komputerze , to wtedy jest wesoło.
TRZYMASZ FASON- TO TRZYMAJ GO DO KOŃCA

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Marca 2005, 19:42 »
Tajusiu widziałam te animacje na tej stronce- rewelacja! Straśnie superaśte :wink:
Czy znasz jeszcze jakieś stronki z takimi animacjami?



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Marca 2005, 19:57 »
a mnie nie chce to latać... klikam i nie opdpala... :(
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Tajusia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2534
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2005
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Marca 2005, 20:47 »
Ta jest najlepsza :D :D :D
Są jeszcze jakieś inne polskie ale się nie umywają... niestety bo ten program nawet na allegro kosztuje 2 tysiaki :(

Żeby działało to trzeba mieć zainstalowany Quick Time i potem poczekać chwilkę, załaduje się do małego okienka i nacisnąć PLAY - i powinno działać , u mnie działa :)

A co do tematu - zdaję sobie sprawę że profesjonalna usługa to jest to ale u nas niestety nie wchodzi w grę, sytuacja wspomniana wyżej - nie możemy nikomu innemu dać bo będzie niezręczna sytuacja.
"...Jest na ziemi jedno moje małe miejsce, gdzie poza biciem serca nie liczy się NIC więcej..."

Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #10 dnia: 1 Kwietnia 2005, 09:03 »
Powinniście mieć przedewszystkim dobrze zrobiony materiał, czyli ujęcia nie szarpane, płynne, dobrze zakończone, nie robione przez wujka który 2 raz w życiu ma kamerę w ręku i twierdzi że się świetnie na tym zna :D .
Dobry materiał wyjściowy to połowa sukcesu.
Do obróbki komputerowej będziecie potrzebowali karty komputerowej która pozwoli wprowadzić sygnał cyfrowy z kamery do komputera. No pamietać trzeba że sprzęt też musi być odpowiedni, na Pentium 100 nic nie zrobicie :D:D . Zdecydować też musicie czy robicie montaż liniowy czy nieliniowy. Jednym z bardziej znanych dobrych programów jest Adobe Premiere. Co do tych animacji to obawiam się że może być ciężko, najczęściej sa one jednak płatne tak jak na tym serwisie na który wskazywałaś. No i dobrze by też było żebyście poczytali choć trochę zanim zabierzecie się do pracy, to nie jest trudne ale jednak trzeba trochę wiedzieć :)


Offline pszczółka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 249
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #11 dnia: 1 Kwietnia 2005, 09:09 »
ja dodam jeszcze że to nie kilka "godzinek" dziennie, tylko kilkanaście godzin i może to potrwać nawet do 2 tyg i dlużej, ale Tajusia ... optymizmu nie zaszkodzi. :)
Miejcie odwagę żyć dla miłości JPII

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #12 dnia: 1 Kwietnia 2005, 12:03 »
A ja jednak polecam siedzenie z fachmanem i wspólne montowanie, my tak zrobiliśmy i facet dokładnie tak jak chcieliśmy tak zrobił a jak frajda i ile radości i zabawy, bo obawiam się że samemu to można (mimo szczerych chęci) coś popsuć  :?


Offline Tajusia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2534
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2005
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #13 dnia: 4 Kwietnia 2005, 10:36 »
Dzięki za rady :D
Ja muszę przysiedzieć jeżeli chcę później komukolwiek ten filmik pokazać :D
Ale nie martwię się bo my lubimy tak sobie pokombinować i coś tam zrobimy nawet jakby to miało 2-tyg. trwać :)

Drogi i nieoceniony Pioteras'ku mam nadziejkę że jeszcze tu pobędziesz do września i będziesz w razie czego służył pomocą :blagam: :blagam: :blagam:

Pozdrawiam :D
"...Jest na ziemi jedno moje małe miejsce, gdzie poza biciem serca nie liczy się NIC więcej..."

Offline pioteras

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Już jest KUBUŚ... i JULIA też :-)
  • data ślubu: 15.07.2006
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #14 dnia: 4 Kwietnia 2005, 10:44 »
Pobędę na pewno do września conajmniej bo 17 września to na 90% tez moja data ;) . W razie jakichś pytań wal jak w dym :)


Offline okruszek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1757
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #15 dnia: 3 Czerwca 2006, 09:49 »
Ja bym sie nie podjęła samodzielnego montażu filmu.
programy trzeba mieć i w ogole ....  :roll:
1 kwietnia 2006 - ślub cywilny

Będą bliźniaki :)

Offline Dorota77
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 780
  • data ślubu: 12.08.2006
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #16 dnia: 3 Czerwca 2006, 10:25 »
A my będzie sami montowali film z wesela, ze wstawkami zdjęć. Mamy swoją kamerkę i aparat, Rafałek już siedzi i wymyśla różne wstawki i takie tam fajne przejścia. Zrobił film z urodzenia naszej córeczki i jesteśmy bardzo zadowoleni (a to dopiero były początki nauki montażu). Jeżeli chodzi o mnie to się wogóle na tym nie znam, on ma do tego smykałkę. Staramy się jak najwięcej zaoszczędzić, a u nas kamerzysta i fotograf nie zarobi.

Przykład animacji, którą przedstawiła Tajusia, bardzo się mi podoba. SUPER :lol:

a.katarzyna
  • Gość
Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Grudnia 2006, 11:22 »
mam pytanko.
jeśli już jest film zgrany na płytki to kogo polecacie żeby zajął sie montażem?? i ile sam montaż może kosztować??
dzięki

Offline Anielka31
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 14.07.2015
  • Skąd:: Kraków
  • Ślub w: Kraków
Odp: Samodzielny montaż?
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Września 2016, 11:57 »
mam pytanko.
jeśli już jest film zgrany na płytki to kogo polecacie żeby zajął się montażem?? i ile sam montaż może kosztować??
dzięki
Jest wiele firm zajmujących się montażem. Ja miałam materiał z wesela który był fatalnie zmontowany i znajoma męża poleciła nam  JNNVIDEO&STUDIO i tak z niczego dostałam uratowany film. Ceny nie są wysokie ale to się już ustala z firmą indywidualnie. W każdym razie mam pewność, że nasze Video nie będzie krążyć po internecie jako czyjeś portfolio.
Pozdrawiam.