e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Pierwsze urodziny i wszystko na ten temat :)  (Przeczytany 34679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline :martyna: Kobieta

Demeczko ja mam przepis na "Chatkę Baby Jagi" :D z białego sera, herbatników, rodzynek bez pieczenia...

Werciu a podasz mi ten przepis?? Sama bym zjadla, bo takie cos chyba bede mogla:)

Offline Wercia Kobieta

Martynko jutro kupię herbatniki i zrobię zdjęcie jak należy je ułożyc ;) nie umię tego dobrze wytłumaczyc, a na zdjęciu będziesz bobrze widziała ;) zdjęcie wkleję razem z przepisem :)

Martynko jutro kupię herbatniki i zrobię zdjęcie jak należy je ułożyc ;) nie umię tego dobrze wytłumaczyc, a na zdjęciu będziesz bobrze widziała ;) zdjęcie wkleję razem z przepisem :)

super. Nie mogę sie doczekać.

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 04.06.2005
niby mam jeszcze 3 miechy do 1 urodzinek zuzki-łobuzki a juz dumam co zrobic..

pokój kole 20m2.. mały ławostół, jasna tapicerka mebli.. nie mam nawet gdzie usadzic tych 20 osób.. w tym 3ka dzieci + zuzia..   ::)

Offline Wercia Kobieta

Martyno przepis dla Ciebie ;D ;D ;D

"CHATKA BABY JAGI"

SKŁADNIKI:

1,3 kg sera białego
1,5 szkl cukru pudru
1 kostka masła
8 paczek herbatników
Rodzynki
1 łyżka stołowa kakao
Aromat rumowy

WYKONANIE:

Masło utrzec z cukrem pudrem, dodac zmielony ser, rodzynki i aromat rumowy. Wymieszac.
2/3 masy serowej wyłożyc na ciastka ułożone na folii aluminiowej:
Ciastka powinny byc ułożone 3 szt (w pionie) i 6 szt (w poziomie). Niestety miałam do dyspozycji tylko jedną paczkę herbatników :P

Do pozostałej części masy serowej dodac kakao i wyłożyc na środkowy rząd ciastek

Złożyc ciasto w trójkąt. Polac polewą i posypac wiórkami kokosowymi, mielonymi orzechami lub migdałami.

SMACZNEGO!
Przepis jest podany na 2 placki ;D ;D ;D

Werciu, baaardzo dziękuję :)

Offline demka Kobieta

smacznie brzmi :D mniamniusie być musi :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline kjp83

odnawiam wątek :) Mamy starsze stażem opowiedzcie jak wyglądały urodziny waszych maluchów  :blagam:

Jeszcze 2 miesiące ale zastanawiam sie
1. kogo zapraszać na taką imprezę- mam dosyć liczną rodzinę- ciotki klotki, za którymi nieszczególnie przepadamy, no i nie chcemy robic " nasiadówy dla starych". Myślicie że wypada zaprosić tylko chrzestnych i znajomych no i plus dziadki  ???
2. Urządzać jakieś efekty specjalne w postaci klaunów, tudzież innych przebierańców- czy takie maluch nie będą za małe? ( będzie dwójka roczniaków, jeden 2 miesięczny i czterolatka)
3. Czy jeśli urodziny wypadają w środę, to czy przenosić je na weekend? Bo szczerze to wolałabym żeby urodziny były w ten dzien kiedy wypadają
No i ogólnie proszę o rady odnośnie organizacji bo nie wiem jak się do tego zabrać :)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
na pierwsze urodziny klaun jak dla nie odpada...
4-5 tak...
wcześniej albo dzieci nie zakminią, albo beda sie go bały...

rybkawiedenka

• Gość
- klaun odpada, beda sie bały na 100%
- zaprosić jak najmniej osób, po co dziecku stres z wizytujących ciotek i pociotek ktore każda musi ucałować, ponosić itd, nie dodam ile cennych rad usłyszysz
- robić w taki dzień jaki wam pasuje
- do jedzenia coś prostego, jeśli będą maluszki to obstawiam biszkopty, chrupki itd.

Co do organizacji to ja nie pomoge bo u nas 1 urodzin nie było organizowanych.

Zuzi roczek wypadł w piątek ale dla nas wygodniej było użadzić urodziny w sobotę, wiec  tort był w sobote. Byli zaproszeni dziadkowie, rodzeństwo nasze i chrześni. i tyle bo chrzesni są nasszymi przyjaciółmi. niestety nie wszyscy mogli przyjsc jednego dnia wiec był mały maraton...czyli przyjecie w częsciach...
W sobote był obiad dla dziadków.  Po tem był tort, kawa, herbata i szampan dla dorosłych. na stole była też sałatka i pieczeń ale nikt tego nie zjadł.

kjp83 dla dzieci przygotowałambym:biszkopty, herbatniki dla niemoląt, owoce pokrojone w cząstkę, paluszki. 4-latek spróbuje tortu lub innych słodkości, a roczne beda bardziej zainteresowane zabawą niż jedzeniem.

Offline *Ewelina* Kobieta

U nas roczek za 2 miesiące... i tez to przypada sobota :) chyba czas najwyższy zastanowic sie co i jak.
Napewno bedzie to w domu i w gronie rodziny.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
u nas roczek wypada w poniedziałek...
czyli imprezka aż się prosi w niedzielę

jak na razie to marzy mi się impreza w plenerze z zapleczem kulinarno-kuchenym oczywiście...a czy będzie mi się chciało, to się okaże...

Offline Zaneta_81 Kobieta

taaa plener super sprawa na imprezy z dziećmi...u nas nie było możliwość ze względu na porę roku...ale chrzciny były zorganizowane w plenerku...Adrian cały dzień przespał w wózeczku tak mu było błogo  :) ale roczne dziecko już by sobie pochasało i jakie piekne foty  przy tym  :)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
tylko muszę stosowne miejsce znaleźć...

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07
My u nas na ogrodzie robilismy roczek i bylo super:-D

też mi się marzą imprezy urodzinowe w plenerze, ale nijak nie jest to możliwe:)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
no tak...pora roku...

ale z drugiej strony moja Ewka będzie mieć urodziny w wakacje
ominie ją takie fajne przynoszenie torta do szkoły czy przedszkola, a w jej przyszłym przedszkolu jest taki zwyczaj
imieniny też ma wigilijnie...

to może niech chociaż ma urodziny w plenerze...
zawsze się dzieciaki skuszą...
za kilka lat  jakiegoś klauna się zamówi

lilian to ja ewcie całuje biedactwo w nóżki bo łączę sie w bólu
jako dzieciak przedszkolno-szkolny mialam niezłego bóla bo urodziny mam w środku lata (25 lipca) a imieniny jakoś tak na złość wypadaly mi w ferie zimowe

Offline Mariolka Kobieta

kogo zapraszać na taką imprezę- mam dosyć liczną rodzinę- ciotki klotki, za którymi nieszczególnie przepadamy, no i nie chcemy robic " nasiadówy dla starych". Myślicie że wypada zaprosić tylko chrzestnych i znajomych no i plus dziadki
ja bym poprzestała ewent. na dziadkach i chrzestnych albo znajomych z dziecmi w tym wieku.
Urządzać jakieś efekty specjalne w postaci klaunów
na roczek to stanowczo za wczesnie...

Offline kamyczek Kobieta

jako dzieciak przedszkolno-szkolny mialam niezłego bóla bo urodziny mam w środku lata (25 lipca) a imieniny jakoś tak na złość wypadaly mi w ferie zimowe

to ja mam na odwrót - urodziny 6 grudnia (zawsze w klasie większą furrorę wywoływał mikołaj niż moje cukierki ;))

eh i mi w tamtym roku marzył się plenerek w urodziny synka,  ale... ta zmienna pogoda!  ::)

Offline kjp83

Mariolka właśnie tak zrobimy. Zapraszamy tylko tych których chcemy a nie tych, których wypada. Jako że urodziny wypadają w środe, w ten dzień sie też odbędą, bo sobota po urodzinach to już święta. Znalazłam cudny tort

wystroimy chatę, zrobimy mały obiadek i wsio. Rano w dniu urodzin będzie jeszcze sesja zdjęciowa. Taki prezent od nas co roku na urodziny, dopóki syn sam nie stwierdzi " dobra rodzice bez takich szopek"  ;D

a z tym klaunem to fakt, lekko przesadziłam   ::)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline martulka Kobieta

My urodzinki Wiktora zawsze robimy na działce. Jest tort i jedzonko z grilla. Dzieciaki się wybiegają i jest super. Zawsze zapraszamy dziadków, chrzestnego (brat mojego męża) z rodzinką i mojego brata z rodzinką. Chrzestna niestety nie może przyjechać na urodzinki, ale odwiedza nas latem :)

a ja jutro urzadzam drugie urodzinki Zuzinki...choć to urządzamto za szumne słowo....bo znów urodzinki będa na raty, bo goście nie mogę się zejsc choć raz razem....ciekawe co będzie z komunią, ślubem itp....
Jutro mamy tesciów i byc może mojego brata.
w poniedziałek lub we  wtorek chrzestną zuzi i mojego tatę
a tydzień po świetach chrzestnego zuzi.
trochę mnie szlaga trafia....
będzie obiad : rosół (to pod Zuzię) i schab z gruszką, tort z cukierni. może upiekę piernika (z przepisu przyprawy do piernika) i zrobie sałatkę z gyrosa....ale cos mnie dzis krzyz boli i po zakupach wszystkiego mi się odechciało !

Offline Mariolka Kobieta

a takie wyprawianie urodzin 3 razy w tygodniu, bo każdemu pasuje inaczej, jest lekko drażniące.Przynajmniej dla mnie jako osoby wyprawiającej.Cały tydzien rób urodziny... ::)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
fakt...Gosiaczku masz nerwy....

Offline Mariolka Kobieta

chyba,że robimy tak:wyprawiamy konkretnie urodziny np jutro.Jest tort,obiad itp.
a osoby,którym nie pasuje i zamierzają na raty odwiedzać w inne dni, to moim zdaniem juz kawa, ciasto jakieś.Bez szaleństw.Moim zdaniem...

Offline Elcik Kobieta

Uff na szczęście u nas tak nie będzie..... ale jak coś robiłabym tak jak pisze Mariol... jak ktoś nie może w ustalony termin to tylko kawa i ciacho.

i tak też będzie u nas.
W niedziele był obiad, malutki torcik ze świeczkami, piernik i sałatka, winopod obiad. reszta sam piernik i /lub ciastka z kawą.
ale denerwujące jest. szczegolnie ze to dla dziecka chce się zrobić gościowa atrakcję.

Offline marcella Kobieta

Odświeżam wątek :) Moja Zuza niedługo skończy roczek... Z jakiej cukierni polecacie tort??? Podoba mi się Nemo z Sowy :) Tylko jeszcze nie wiem w jakiej cenie jest...