Autor Wątek: Poszukiwana solistka!!  (Przeczytany 1944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ewik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Poszukiwana solistka!!
« dnia: 27 Lipca 2007, 18:17 »
czy ktoś z was ma jakies namiary na wokalistke która zaspiewa na ślubie Ave Maria i Panis Angelicus??
Bardzo prosze o odpowiedz!! i które Ave Maria polecacie?? Schuberta czy Bacha/Gounoda??

Offline Brunhildzia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: a któż to wie...?
Odp: Poszukiwana solistka!!
« Odpowiedź #1 dnia: 1 Sierpnia 2007, 12:09 »
ja proponowałabym Schuberta, Bach/Gounod średnio pasuje na ślub, ale to tylko moja opinia.  sama trochę śpiewałam i wg.  mnie to pierwsze jest delikatniejsze.

Offline aagaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3236
  • RAZEM od 3.03.2004
  • data ślubu: 2011
Odp: Poszukiwana solistka!!
« Odpowiedź #2 dnia: 7 Sierpnia 2007, 19:48 »
Witam
szkoda że jestem ze śląska bo do szczecina daleko żebym mogła pomóc i zaśpiewać :)
Chociaż rady udzielę - szczerzę jeśli o śpiew chodzi to zdecydowanie Ave Maria Schuberta - Bach&Gounod wykonywany jest raczej na skrzypcach i wtedy brzmi pięknie! choć z utworów instrumentalnych pięknie brzmi na skrzypcach marzenie Schumana :)


Offline ewik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poszukiwana solistka!!
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpnia 2007, 12:49 »
hmm
szkoda, aagaa  :-\
poszukam na allegro bądź na infoludku - może tam coś niedrogo znajde  ???
pozdrawiam!!

Offline aagaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3236
  • RAZEM od 3.03.2004
  • data ślubu: 2011
Odp: Poszukiwana solistka!!
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sierpnia 2007, 20:59 »
Witaj Ewik.

Jeśli możesz powiedz mi proszę jak można znaleść takie "coś" na allegro ??

Pozdrawiam :)


Offline ewik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poszukiwana solistka!!
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpnia 2007, 21:39 »
hej, hej!!
znalazłam pod hasłem "oprawa wokalna" ale i tak na Szczecin nic nie ma na allegro  :(
także na hasło "ślub oprawa" jest kilka odpowiedzi ale są to głównie oprawy instrumentalne. . .
za to na infoludku ( to taki szczecinski serwis informacyjny) znalazłam 2 oferty

P. S.  myślisz że 150 zł za 2 utwory w wykonaniu 2 osób(śpiew i akompaniament) to dużo??
pytam bo skoro śpiewasz to jestes zorientowana w stawkach, a nie chciałabym przepłacac. . .
śle uściski ze szczecina na śląsk  ;D

Offline aagaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3236
  • RAZEM od 3.03.2004
  • data ślubu: 2011
Odp: Poszukiwana solistka!!
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Sierpnia 2007, 23:21 »
Witam kochana!!! Odsyłam moc przytulasów ze śląska ku Szcecinowi  :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul: :przytul:

Jeśli dobrze rozumiem to na mszy mają być dwa utwory śpiew + akompaniator osobno od organisty?
Jeśli to ma być 150 na dwie osoby czyli od osoby wychodzi 75 zł za dwa utwory no to powiem że to nie jest dużo chociaż ja śpiewam minimum trzy utwory jeśli się da. Choć zdaża się nawet4 utwory + psalm +modlitwa wiernych...
A jak to macie z organistą ustalone?  Sprawa psalmu itp?
Ahhhhh zapomniałabym w sprawę ceny wliczany jest dojazd - jeśli takowy jest tzn mam na myśli np powyżej 20 - 30 km... Napewno jakiś wpływ na cenę ma wykształcenie "muzyczne" jesli takowe jest.
:)


Offline ewik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poszukiwana solistka!!
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sierpnia 2007, 16:21 »
 :hello:
Juz wszystko wyjasniam jak i mi wyjasniono(mam nadzieje ze nic nie pokrece. . . )

ta laska co śpiewa studiuje ponoć wokal (ten klasyczny, ma sie rozumiec) na akademii muzycznej i wspołpracuje z akompaniatorką, bo ponoc nie wszyscy organisci umieja zagrac taki repertuar( tu się zgodzee - znałam organiste samouka który nie umiał grac z nut  :o dziwne ale prawdziwe. . )

wiec organiste i tak trzeba załatwic we własnym zakresie

A na terenie szczecina nie pobieraja dodatkowych opłat.

no i teraz sie zastanawiam :-\  , bo jak widziałam te oferty na allegro i tam była dośc wysoka stawka $ za usługe, ale w wykonaniu absolwentki , a tu mam studentke  to chyba nie jest tak żle jesli chodzi o poziom.   :drapanie:

a posłuchac jej to na razie nie ma gdzie (jesli chodzi o internet) , bo póki co spiewała na ślubach na zasadzie polecenia.
co radzisz, aagaa??

Offline ewik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poszukiwana solistka!!
« Odpowiedź #8 dnia: 6 Września 2007, 11:36 »
posłuchajcie tego:



dla mnie bomba!!

ten utwór wymagałby co najmniej 9-cio osobowego składu(instrumentaliści +czteroosobowy chórek + solistka)
Ale pomarzyc warto  ;D

Offline veronka17

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 407
  • Płeć: Kobieta
  • .: co mnie nie zabije , to mnie wzmocni :.
  • data ślubu: Jak będzie , to sie dowiecie :)
Odp: Poszukiwana solistka!!
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Września 2007, 12:45 »
znam jedną dziewczynę , która też śpiewa na ślubacvh w szczecinie , co prawda nie wiem jak z akompaniamentem ale to możesz się z nią pewnie dogadać . nie mam bezpośredniego namiaru do niej , ale ona tez śpiewa w zespole weselnym i przez zespół myślę , że można sie z nią skontaktować. Jeśli jesteś zainteresowana , to wysyłam ci na priv namiar na zespół :) pozdrawiam :)

Offline ewik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poszukiwana solistka!!
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Września 2007, 17:17 »
Dziekuje veronka17,
ale jednak sie juz zdecydowałam na tą solistkę o której wspominałam wczesniej.
myśle ze jesli chodzi o śpiew operowy, to wskazane jest aby muzyk posiadał wykształcenie muzyczne, a w zespole    weselnym mozna sie zmanieryzowac :-/ :drapanie:
po prostu trzeba wybrac: spiew operowy lub popowy...

a tak dla wszystkich zainteresowanych i poszukujących repertuaru na ślub, Caro mio ben specjalnie z organami :
 

hehe, bede szukac dalej!! :P

Offline veronka17

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 407
  • Płeć: Kobieta
  • .: co mnie nie zabije , to mnie wzmocni :.
  • data ślubu: Jak będzie , to sie dowiecie :)
Odp: Poszukiwana solistka!!
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Września 2007, 00:24 »
ewik , ta dziewczyna , o której ci pisałam ma wykształcenie myzyczne i dodatkowo gra również na instrumentach , ale jeśli zdecydowałaś już no to trudno. :)

ps.  nie zawsze wykształcenie świadczy o umiejętnościach ( i na odwrót ) , a z decyzją typu :
Cytuj
po prostu trzeba wybrac: spiew operowy lub popowy...
...........czasami jest ciężko , bo nie zawsze ma się taki wybór , a przeciez trzeba jakos zarabiać :)

Myślę , że gdybyś jej posłuchała , to byłabys mile zaskoczona :) mogłabyś wtedy ocenić , czy jest                        " zmanieryzowana " :)   ;)   pozdrawiam serdecznie i życzę samych trafnych wyborów :)

Offline ewik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poszukiwana solistka!!
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Września 2007, 09:35 »
tak Veronka17 zgadzam sie z Toba ze aby móc wydawac opinie trzeba miec ku temu podstawy.
moja ocena dotyczyła ogółu a nie konkretnie tej osoby;
ale juz tłumacze skąd to "uprzedzenie":
otóz kilkakrotnie spotkałam sie juz w necie z nagraniami (np ave Maria) osób po Wydziale Jazzowym czy po Studium Muzyki Rozrywkowej i musze przyznać, że nie było to To czego szukałam,
 a poza tym gdybym zażyczyła sobie np arię Królowej Nocy  :P , to jasne jest, ze na taki kolos to bede szukała aktywnej śpiewaczki, absolwentki, tudzież dziewczyny studiującej śpiew operowy! a i temu przeciez nie kazda by podołała 8)
stąd właśnie mój wybór :-)
Pozdrawiam!

Offline ewik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poszukiwana solistka!!
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Października 2007, 11:39 »
tym razem coś z innej beczki
Mendelssohn "Na skrzydłach pieśni"
wklejam kilka wersji:
1. na skrzypce:


2 na głos( tyle ze spiewane w oryginale, a w kościele, do ślubu,  niemiecki brzmi tak sobie...)


3. chyba najciekawsza wersja- harfa ;)


miłego odbioru!!

Offline veronka17

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 407
  • Płeć: Kobieta
  • .: co mnie nie zabije , to mnie wzmocni :.
  • data ślubu: Jak będzie , to sie dowiecie :)
Odp: Poszukiwana solistka!!
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Października 2007, 13:40 »
:) mi najbardziej podoba się wersja na skrzypcach :)
Harfa tez jest ciekawa , ale chyba ciężko byłoby znaleźć dobrą harfistkę... , nie wiem , nie orientuję się :)

ewik , jeśli nie masz ograniczonego budżetu na oprawę muzyczną podczas mszy , to polecam jakiś kwartet smyczkowy :) nie wiem , czy w szczecinie jakiś działa , ale ja byłam w Warszawie na weselu i tam na ślubie grał kwartet smyczkowy właśnie i efekt jest powalający!!!!! :)W wa-wie kosztuje to 1000zł za wszystkie kawałki na mszy( z dojazdem-a ślub był 30km od wawy) , włącznie z marszem na koniec ( czyli jakieś 5 utworów ).
A utwór , który zrobił na mnie największe wrażenie to ARIA NA STRUNIE G- J.S. BACHA.Poszukaj sobie na you tube , bo ja mam problemy z wklejeniem linka ( nie wiem dlaczego ) :)