e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: samochod w stylu retro?  (Przeczytany 99834 razy)

Offline baska98 Kobieta

Odp: samochod w stylu retro?
31 marca 2009, 14:09
a co za różnica czy to podróbka czy podróbka podróbki...

Offline mariol

1 kwietnia 2009, 00:00
No cóż, jeśli dla Ciebie nie ma różnicy  czy na ścianie wisi prawdziwy Rembrant czy  nieudolna kopia to już Twoja sprawa. Ponoc  nie dyskutuje się z gustami.

Offline baska98 Kobieta

1 kwietnia 2009, 08:10
obrazu na ścianę nie kupuje sie na 2-3 godz żeby sobie na niego popatrzeć...
a samochód do ślubu wynajmuje sie tylko na parę godz żeby się nim przejechać...

rybkawiedenka

• Gość
1 kwietnia 2009, 21:41
To po co kupować suknie na 3h skoro można iść w pożyczonej? Po co zamawiać zaproszenia jak można zadzwonić? Myślę że wiele ma znaczenie....

Offline manx Kobieta

1 kwietnia 2009, 23:13
rybkawiedenka - porównujesz kupno/wypożyczenie sukni i zamawianie zaproszeń do aut podróbek/podróbek podróbek :)
to trochę bez sensu :)

większość osób wynajmujących tego typu auta chce po prostu przejechać się niezwykłym autem, nietypowym bez względu czy będzie oryginałem czy podróbą czy podróbą podróbki :) tylko fascynaci będą na to zwracać uwagę!

Zarzuty dotyczące sukienki byłyby uzasadnione gdybyś powiedziała ze niektóre dziewczyny kupują suknie niemarkowe szyte na wzór sławnych projektantów.

W każdym z tych przykładów głównie chodzi o pieniądze. ten kto ma ich aż nad to, pozwala sobie na oryginały. Ten który liczy każdą złotówkę wydaną na wesele, będzie zadowolony nawet z podróbki podróbki samochodu, gdyż po prostu będzie mu się podobać wizualnie.

dlatego w 100% popieram baśkę

Offline baska98 Kobieta

2 kwietnia 2009, 10:38
tu też nie chodzi tylko o kwestię pieniędzy tylko tego, że ciężko znaleźć oryginalny samochód. Większość z nich to podróbki, a jak sie już znajdzie ten oryginalny to na drugim końcu Polski i wtedy to już tylko kwestia kasy...

Offline manx Kobieta

2 kwietnia 2009, 10:46
no tak, też prawda :) ale w efekcie wszystko się sprowadza do kwestii zasobności portfela. A czasem chodzi też o niepewność - czy osoba z konkretnym autem z drugiego końca kraju na pewno przyjedzie i czy nie okaże się że jest oszustem. Na forum tym, czy innym, czytałam że parę osób jechało na miesiąc przed ślubem kilkaset km żeby zobaczyć wymarzone auto, a jak byli na miejscu okazało się że ktoś "wcale takiego nie ma, ale za to ma inne, które może wypożyczyć :)"
Dlatego też wiele osób nie zwraca uwagę na to czy jest oryginał czy nie, tylko wypożyczają auta na rynku lokalnym.

Offline ineeze Kobieta

9 kwietnia 2009, 12:57
Manx ja też myślę, że dla kogoś kto nie jest znawcą tematu i koneserem starych samochodów, a chciałby takim jechać do ślubu nie ma znaczenia czy jest to "podróbka" (zwłaszcza, jeśli różnice w cenie wypożyczenia są znaczne), czy oryginał :) [...]
« Ostatnia zmiana: 13 stycznia 2010, 13:34 wysłana przez Maja »

Offline Green Apple Kobieta

2 maja 2009, 17:37
witam!

poszukujemy autka z lat 30-tych do wynajęcia - okolice Szczecina - ktoś ma może jakieś namiary?

z góry dziękuję :D

Offline obserwator

5 maja 2009, 20:49
Mnie akurat autko podoba się bardzo i nie widzę problemu, że to podróbka podróbki :D Ale z tymi odległościami to trochę przesadzacie. Nie wyobrażam sobie żeby specjalnie sprowadzać samochód np. z Gdańska do Zakopanego lub odwrotnie. Nawet to nie chodzi o pieniądze, ale jeżeli tak, to może faktycznie ściągnąć oryginalnego Lincolna z USA?.Jeżeli kogoś już na to stać to czemu nie?  ;D.

Offline mirta Kobieta

27 lipca 2009, 16:02
Witam,

Prawie już jestem zdecydowana na biało - czerwoną Warszawę ze Stargardu - czy ktoś korzystał już z usług tego Pana i może go polecić?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Marta

Offline Li Kobieta

3 września 2009, 23:06
Ja się podłączę, do pytania o kontakt, ale szukamy czegoś z okolicy albo szczecin albo Chojny, ponieważ, dopiero zaczęliśmy myśleć o ślubie i w sumie to nie wiemy do końca gdzie robić. .  Prosiłabym o PW ze sprawdzonymi firmami

Offline ineeze Kobieta

4 września 2009, 11:41
Mu początkowo chcieliśmy jechać autem w stylu retro, zdecydowaliśmy się jadnak an mercedesa E- klasę. Marzyło mi się auto w cabrio w starym stylu, ale z uwagi na fatalną pogodę, jaką mieliśmy w dzień ślubu dobrze zrobiliśmy wybierając inny samochód.

Offline vip077 Mężczyzna

5 stycznia 2010, 13:56
A my wynajmujemy auto od znajomego, kabriolet w stylu retro Alfa-romeo :-)

« Ostatnia zmiana: 5 stycznia 2010, 14:11 wysłana przez Maja »

Offline R M

9 stycznia 2010, 00:34
Cytat: manx link=topic=76. msg833388#msg833388 date=1235077244
Cytat: ineeze link=topic=8571. msg832312#msg832312 date=1234998748
wynajem jest dość drogi to zwykle na 3 godzinki- więc trochę mało.
Ale piękne to one są:D

Wiesz z tym kosztem wypożyczenia to rożnie.  Faktycznie jak patrzyłam u siebie w mieście w firmie specjalizującej się w wynajmowaniu tego typu aut (repliki) koszt był bardzo wysoki (ok.  1200) i faktycznie na określoną liczbę godzin, a dodatkowo trzeba tez uwzględnić koszt paliwa - firma liczy sobie 2 zł/km.  Drogi interes.
Dlatego ja poszukałam wśród fascynatów :) i znalazłam hobbystę z całą masą zabytkowych aut (m. in.  to pierwsze od góry co wkleiłam).  Wypożyczenie to ok.  800 zł i auto jest do naszej dyspozycji cały dzień!
A ta wiśniowa warszawka to jeszcze taniej. . .   A to wszystko dlatego że to prywatne osoby sobie dorabiają :) bo firmy które się zajmują tego typu usługami to zdzierają kasę jak mogą!

Co do tego postu odnośnie wysokości cen za wynajem aut retro, mogę w skrócie wyjaśnić dlaczego tak się dzieje że wynajem tych pojazdów jest sporo droższy od innych aut.
Po pierwsze wynika to z faktu iż są to samochody bardzo drogie w zakupie .  Samochody zabytkowe bądź stylizowane repliki aut zabytkowych to wydatek rzędu 90-150 tys.  zł.  
Firma świadcząca wynajem takich aut, tworząc cennik musi uwzględnić perspektywę zwrotu poniesionych kosztów, dlatego nikt nie udostępni Państwu takich pojazdów w cenach rzędu 100-150zł zł/godz.

Ponadto trzeba pamiętać iż są to auta bardzo drogie w serwisowaniu, części zamienne niejednokrotnie przewyższają wartości ustalone dla klasy aut luksusowych, dlatego w cenie wynajmu ustala się również wyższą amortyzację samochodu.

Co do kosztów paliwowych, pragnę przypomnieć iż auta zabytkowe mają zdecydowanie większą normę na spalanie niż pojazdy współczesne.  Również stylizowane auta retro - kabriolety, mimo iż posiadają współczesną technikę i silniki - mają wyższe normy spalania.  
Niektóre auta potrafią spalać i 20 l/100km.
Ponadto większość tych aut, w przypadku najmu na dalsze odległości - transportowana jest na lawecie, także koszty paliwowe uwzględniają również i to rozwiązanie.

Trzeba pamiętać również o wynagrodzeniu dla Kierowcy - który przecież nie pracuje za darmo.

Także zyski nie są tak kolosalne, zaś koszty uwzględniają realne , nakłady ponoszone utrzymanie i finansowanie auta.

Również sam proces przygotowania auta do uroczystości (umycie, przygotowanie, przystrojenie, dostarczenie do Klienta), jest znacznie bardziej praco - i czasochłonny niż się  wydaje.
Osobom nie mającym pojęcia, powiem w skrócie iż przy wyjmie auta na 3 godz.  osoba obsługująca auto - drugie tyle czasu poświęca na  kompleksowe przygotowanie i dostarczenie auta.

Także widzicie Moi Drodzy że nie jest to tak różowy interes jak się początkowo wydaje.

Ale są również pozytywne strony tej działalności …

Przyjemnie jest pracować, widząc szczęście Kochających się ludzi oraz zachwyt zaproszonych gości na widok naszych aut …  :)
« Ostatnia zmiana: 9 stycznia 2010, 00:59 wysłana przez liliann »

Offline miki11184 Kobieta

9 stycznia 2010, 13:46
 vip077 za jaką ceny wynajmuje twój znajomy ten samochód?

Offline MALENA005

13 stycznia 2010, 12:18
Hej,witam wszytkich:) widze że nie tylko ja mam ochote na retro;) proponuję zapoznać się z REGULAMINEM!
« Ostatnia zmiana: 13 stycznia 2010, 21:11 wysłana przez rybkawiedenka »

Offline miki11184 Kobieta

13 stycznia 2010, 13:50
A jaka jest cena wynajęcia tego samochodu?Bardzo ładny:)

Offline mariol

14 stycznia 2010, 22:59
A co powiecie na auto w stylu "wczesny Reagan". Limuzyna dyplomatyczna niezbyt długa ale zmieści 7 osób. Z kompletem trochę ciasno ale 5 osób  jedzie wygodnie. Tą zamówiłam kuzynce jako niespodziankę na ślub.

Albo podobna tylko trochę dłuższa.

Offline baska98 Kobieta

16 stycznia 2010, 21:21
nawet fajna tylko bez tych wieśniackich obrączek z przody ;D ;D
no i bez sztucznych kwiatów...

20 stycznia 2010, 00:19
Popieram baske jesli chodzi o "dekoracje". Mi sie akurat limuzyny nie podobaja. A i tlo pasuje do tych samochodow jak piesc do nosa. Limuzyna + maly "nowoczesny" kosciolek. Jak robic kryptoreklame to porzadnie, z rozmachem, bo moze wyjsc antyreklama: Dynasta/taka gmina.

Offline ela Kobieta

20 stycznia 2010, 00:28
Mi też się strasznie nie podobają  :P
Ja jechałam zwykłym samochodem tzn jeepem
A te wklejone przez ciebie są jak dla mnie tandetne właśnie przez te ozdoby brrr
Tą zamówiłam kuzynce jako niespodziankę na ślub.

Jak to niespodziankę ? Pewnie kuzynka już wcześniej ustalała jaki autem będzie jechać  :P ...wyszła z domu i tu nagle taaaaaa daaaaam pod domem auto  ?;)
Tak z czystej ciekawosci chcę wiedzieć ;)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline mariol

20 stycznia 2010, 18:42
Widzisz gdzieś wskazanie na firmę - więc nie czaruj  w temacie kryptoreklamy.

Jeśli chodzi o niespodziankę  to po prostu zobowiązałam się załatwic transport a jaki - niespodzianka.
Dekoracja rzecz gustu i ja z tym nie dyskutuję ale jeśli macie jakieś propozycje jak inaczej udekorowac srebrną limkę to chętnie poczytam bo mamy jeszcze trochę czasu i wszelkie pomysły mile widziane.  

Offline ela Kobieta

21 stycznia 2010, 01:07
Mi sie zdaje że taka "czysta" bez dekoracji jest najładniejsza
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

21 stycznia 2010, 14:03
oj, mariol, uderz w stol...
przeciez wedlug Ciebie "a jak się postarasz to po autach  poznasz jaka to firma próbuje się zareklamowac"
I cytuje Twoja wlasna wypowiedz.

Offline mariol

21 stycznia 2010, 19:23
Limki reklamują się same a ja mam do nich po prostu sentyment. Białą jechałam do ślubu, rok później była poprawka na rocznicę, jakiś czas temu była wycieczka firmowa nad morze, fajnie było więc teraz też zamówiłam.  

Offline alahya Kobieta

24 lutego 2010, 15:43
mariol, fajne limki, tylko strasznie kiczowata dekoracja

Offline mariol

28 marca 2010, 21:03
Nie ważne czym do ślubu byle do szczęśliwie i do celu. Dzisiaj  widziałam taki filmik w roli głównej auto ślubne m-ki Warszawa.                 http://patrz.pl/filmy/wypadek-motocyklisty

Offline jolka12 Kobieta

7 kwietnia 2010, 23:01
Uważam, że nie ma lepszego pomysłu od samochodu w stylu retro.  Widziałam kiedyś taki jak ten biały na zdjeciu.  Bardzo mi sie spodobal.  Robi wrazenie!!

Offline baska98 Kobieta

20 maja 2010, 22:49
mam namiary na taki samochodzik:

Mercedes 280s z 1972r.

właściciele mieszkają w Rzeszowie ale wynajem jest pewnie na całe Podkarpacie.
Samochód jest śliczny i bardzo zadbany.