Autor Wątek: Co i od kiedy ???  (Przeczytany 460261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #90 dnia: 4 Kwietnia 2008, 20:14 »
Dlatego pisze, że są pewne zasady, ale człek nie maszyna i można nagiąc jak widać, ze np nie ma skłonności alergicznych.
Sztywne trzymanie się tabel przy wychowaniu ogłupia....
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #91 dnia: 5 Kwietnia 2008, 21:25 »
Cytuj
Dlatego pisze, że są pewne zasady, ale człek nie maszyna i można nagiąc jak widać, ze np nie ma skłonności alergicznych.
Sztywne trzymanie się tabel przy wychowaniu ogłupia....
ja ostatnio zgłupiałam jak zobaczyłam, że kaszka mleczno-ryżowa z malinami z nestle jest od 9 miesiąca....

co do zupki na wywarzem to ja Zuzi późno ją zaczełam robić. coś koło 11 miesiaca. tak samo jak późno wprowadziłam jej jajko.  A wołowiny i ryby jeszcze nie jadła.

co do tego artykułu o słoiczkach.  Na etykiecie słoiczków jest napisane, że "nie zawiera  śrdków konserwujących,  barwników ani sztucznych dodatków żywieniowych" I wszędzie są gwiazdki. A ta gwiadka oznacza "zgodnie z przepisami prawa". Ciekawi mnie zatem do jakiej ilości prawo pozwala dodać wszystkich tych "polepszaczy" tak aby uznać je za nieistniejące.



Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #92 dnia: 5 Kwietnia 2008, 22:29 »
..dobre pytanie...

ale i tak od konserwantów się nie ucieknie...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline agulkaaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8211
  • Płeć: Kobieta
  • MISIO 13.05.2007, MACIUŚ 21.10.2009
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #93 dnia: 6 Kwietnia 2008, 11:16 »
mój mały je już zupki z wywaru od chyba 8 miesiąca
i jest ok
ja wychodze z założenia że każdy powinien karmić dziecko zgodnie ze swoimi odczuciami jeżeli już jadło jakąs rzecz i było ok to nie ma potrzeby rezygnowania z tego tylko dlatego że jakaś etykieta mówi inaczej
misiek zajada się ogórkami kiszonymi wprost je uwielbia a ciotki załamują ręce że to kwaśne że go brzuch będzie bolał
no kurde jakby go bolał to by ogórka nie dostawał

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #94 dnia: 6 Kwietnia 2008, 14:53 »
Cytuj
misiek zajada się ogórkami kiszonymi wprost je uwielbia a ciotki załamują ręce że to kwaśne że go brzuch będzie bolał
no kurde jakby go bolał to by ogórka nie dostawał


święta racja...jak mu nic nie jest, a lubi, to niech je....
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #95 dnia: 6 Kwietnia 2008, 21:32 »
Cytuj
ja wychodze z założenia że każdy powinien karmić dziecko zgodnie ze swoimi odczuciami jeżeli już jadło jakąs rzecz i było ok to nie ma potrzeby rezygnowania z tego tylko dlatego że jakaś etykieta mówi inaczej

a dokładnie. mnie się strasznie ciężko cokolwiek młodej wprowadzało. To chyba przez to podejrzenie o alergii. A jajek to bałam się panicznie. do tego takie rozdarcie czułam; dać cysia czy słoiczek. No ale odbiegamy od tematu.

 



Offline Vall

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16385
  • Płeć: Kobieta
  • Żyć - oznacza wciąż wyrywać się do przodu!
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #96 dnia: 7 Kwietnia 2008, 09:14 »
mój maksio ma niby podejrzenie alergii, melko dla alergików pije - chyba działa bo polickzi sa piekniutkie-gładziutkie..ale inne rzeczy may wprowadzac normalnie tyle ze baczniej obserwowac :)
Poki co i jabłko i marchewak nie uczulaja :) zmian nie ma na skórze - zminiła sie kupa  ;)

Offline :martyna:
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17583
  • Płeć: Kobieta
« Ostatnia zmiana: 7 Kwietnia 2008, 14:31 wysłana przez martyna1985 »

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #98 dnia: 7 Kwietnia 2008, 14:56 »
Osobiscie uwazam ze nie ma co czytac takich artukulow bo w kazdym pisze co innego, wiele pisanych jest jeszcze wg starych zasad i norm zywieniowych ( gluten ).
Sadze ze to matka wie najlepiej co i kiedy dac oczywiscie w granicach rozsadku.
Zdarza sie ze to co hipotetycznie nie powinno uczulac - uczula i odwrotnie.

Moj Kacper tez pije mleko dla alergikow ale na nic poki co uczulony nie jest.

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #99 dnia: 7 Kwietnia 2008, 21:19 »
Cytuj
Moj Kacper tez pije mleko dla alergikow ale na nic poki co uczulony nie jest.

bo może on wykazywał tylko nietolerancję, a nie alergię. Być może jego układ pokarmowy i skóa były nidojrzałe i dlatego wychodziła wysypka. A teraz jest starszy, dojrzalszy i jest oki. Sporo dzieci tak ma. sporo jest mam ktore karmiąc piersią muszą się trzymać restrykcyjnej diety, a potem jest wszystko dobrze.



Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #100 dnia: 9 Kwietnia 2008, 09:11 »
Kacper pije taki od pozcatku gdyz istniala mozliwosc ze jest alergikiem ( ja jestem uczulona na wszstko co mozliwe chyba :( - w tym ba jad owadow nawet komarow ). Nie mial nigdy wysypki czy cos w tym stylu. Pil je asekuracyjnie ze tak powiem.
Nasz pediatra stwierdzil ze nie bedziemy eksperymentowac tylko o drazu damy Nan HA a jak podrosnie to sprawdzimy co i jak :) Dzis juz wiem ze jest ok. Wcina deserki z jogurcikiem a i lyzeczke danonka zjadl juz :)

Offline Vall

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16385
  • Płeć: Kobieta
  • Żyć - oznacza wciąż wyrywać się do przodu!
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #101 dnia: 9 Kwietnia 2008, 13:36 »
no to mam nadzieje, ze i u Maksia bedzie jak u Kacpiego :)

Offline :martyna:
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17583
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #102 dnia: 13 Kwietnia 2008, 19:03 »
Dzis Gabrysia dostala pierwszy raz jabluszko. Zajadala sie, az jej sie uszy trzesly:) Wszystko polykala i sie cieszyla, usmiechala sie:) smiesznie to wygladalo.

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #103 dnia: 14 Kwietnia 2008, 10:00 »
nie pozostaje jak tylko się cieszyć. nie ma nic wspanialszego niz zajadajace sie dziecko. koszmarem jest jak dajesz np. łyżeczkę kaszki a dziecie zaiska usta i odwraca głowę. i nic nie chce zjesc.



Offline Wercia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7020
  • Płeć: Kobieta
  • K & M- 10 lat minęło...:))
  • data ślubu: [
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #104 dnia: 14 Kwietnia 2008, 10:09 »
hihihi Gabrysi posmakowało jabłuszko :D :D :D super...

Offline :martyna:
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17583
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #105 dnia: 14 Kwietnia 2008, 11:22 »
nie pozostaje jak tylko się cieszyć. nie ma nic wspanialszego niz zajadajace sie dziecko. koszmarem jest jak dajesz np. łyżeczkę kaszki a dziecie zaiska usta i odwraca głowę. i nic nie chce zjesc.


Wiem Gosiu...ja bylam takim dzieckiem i jak moi rodzice widza jak je moje czy mojej siostry dzieci to sie wzruszaja z radosci, ze nie sa takie jak ja.

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #106 dnia: 14 Kwietnia 2008, 11:27 »
Moj Kacpus na szczescie apetyt odziedziczyl po mamusi z dziecinstwa :)
Tatus byl straszliwym niejadkiem :)

Offline :martyna:
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17583
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #107 dnia: 14 Kwietnia 2008, 11:36 »
Mnie w wieku 2 m-cy karmiono lyzeczka, bo nic nie chcialam jesc.

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #108 dnia: 14 Kwietnia 2008, 11:37 »
No to juz wiemy jak dorobilas sie  figury modelki :)

Offline Vall

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16385
  • Płeć: Kobieta
  • Żyć - oznacza wciąż wyrywać się do przodu!
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #109 dnia: 14 Kwietnia 2008, 21:13 »
mam pytanko ???  -znacie jakies gotowe kleiki kukurydziane dla maluchów ?? Czy je podaje sie w zmian kaszek ryzowych? Podobno sa lepsze jesli dzieci maja twrade kupy, bo wiadomo ryzowe zatwardzaja jeszcze bardziej.... a te podbno rozmiekczają... Czy są mamy stosuące takowe...a i jescze takie zeby je robic na mleku modyfikowanym...

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #110 dnia: 15 Kwietnia 2008, 07:37 »
Vall masz racje  kleik kukurydziany  rozluźniająco działa. A gotowych nie widzialam jeszcze znaczy takiego ze sloiczka czy cos.
My stosujemy kleik kukurydziany z Nestle - dodaje sie go do mleka modyfikowanego. Stosujemy go do zageszczenia zupek ( wtedy oczywiscie bez mleka ) lub jako samodzielny posilek - np dodaje do niego miesko czy jarzynki lub i to i to.
A jesli chodzi o kaszke ryzowa/kukurydziana i kleik - dla mnie to sie niczym nie rozni ;) .
Dla mnie kleik jest bardziej jednolity moim zdaniem.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2008, 07:47 wysłana przez Antalis »

Offline Vall

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16385
  • Płeć: Kobieta
  • Żyć - oznacza wciąż wyrywać się do przodu!
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #111 dnia: 15 Kwietnia 2008, 08:29 »
dziekuje, to chyba zaczniemy od kleiku... :D

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #112 dnia: 16 Kwietnia 2008, 13:32 »
możesz małemu też dać kaszkę ryżowo-kukurydzianą Bifidus z firmy Nestle. jest bezmleczna, wiec śmiało mozesz ją robić na pepti.

Cytuj
A jesli chodzi o kaszke ryzowa/kukurydziana i kleik - dla mnie to sie niczym nie rozni  .
Dla mnie kleik jest bardziej jednolity moim zdaniem.

jeśli chodzi o kleik i kaszkę ryżową, to kleik moim zdaniem nie ma posmaku. Kaszka jest słodsza.  Widać różnicę jak i jedno i drugie przygotuje się na wodzie i doda się np. jkabłka ze słoiczka. Jabłka z kleikiem są bardziej "kwaśne".  tekie jest przynajmniej moje odczucie.



Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #113 dnia: 16 Kwietnia 2008, 14:14 »
Gosiaczku zgadzam sie - pisalam ze kleik jest bardziej jednolity - chodzilo mi wlasnie o to raczej smaku nie posiada  :)

Offline Vall

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16385
  • Płeć: Kobieta
  • Żyć - oznacza wciąż wyrywać się do przodu!
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #114 dnia: 17 Kwietnia 2008, 07:19 »
ale czy to pRawda ze klEik kukrydziany rozrzedza kupona :d ?? bO GŁÓWNIE Z TEGO POWODU MYŚLE O NIM A NEI O KASZCE RYŻOWEJ....

Offline _anula_
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 139
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-09-29
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #115 dnia: 17 Kwietnia 2008, 08:49 »
To prawda z tym kleikiem kukurydzianym. Zawsze jak mój synek ma problem daję mu kaszkę kukurydzianą i to dziala. Profilaktycnie daję mu jeden posiłek z kaszka kukurydzianą. Ta kaszka wygląda jak zgniecione chrupki i strasznie śmierdzi ale bardzo mu smakuje.
Kleiku nie moge u siebie dostać ale właściwości zależą od kukurydzy więc na pewno możesz dawać


Offline :martyna:
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17583
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #116 dnia: 17 Kwietnia 2008, 10:55 »
A co zrobić jak Małe nie chce jeść?? Gabryśka przy podaniu mleka odstawia cyrki, placze, wije sie, pluje i nie chce zjeść. Czasami tylko się bawi-bez płaczu jedzeniem, ale tez nie zje...Dzis np zjadla o 3;40 i pozniej dopiero 10;30, wczesniej nie bylo mowy, miala lepsze "zajecia". Dzieje sie to odkad dostala jablko, ale nie wiem, czy to jest tym spowodowane.

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #117 dnia: 17 Kwietnia 2008, 21:34 »
Martyna jedno wiem na pewno - nic na sile.Nie zmuszaj do jedzenia-jak Gabi zglodnieje to "powie".A ze jzu malenstwem nie jest wiec nic sie jej nie stanie jak bedzie miala dluzsza pzrerwe w jedzeniu.
Moj Kacper jak sie uprze to nie je przez 7-8 godzin i na nic "prosby i grozby".
Sadze ze mozesz jej juz z jadlospisu wyeliminowac jeden mleczny posilek zastepujac go kaszka lub zupka jarzynowa.Wprowadz podstawowe skladniki i do dziela. Mala byc moze zasmakowala slodkiego ale moze tez byc to tylko zbieg okolicznosci.Kaszki na pewno posmakuja bo sa wlasnie slodkawe :) A jesli juz dalas malej kleik to dodaj do niego jabuszko - mala na pewno to polubi no i bedzi ejeden posilek z glowy :)

Aha i jeszcze jedno - moj Kacper w wieku ok 4 miesiecy mial "zalamanie posilkowe" :P Zaczal mniej jesc :)
Szkoda dziecku w tym wieku czasu na jedzenie - poznawanie swiata to jest to :)
« Ostatnia zmiana: 17 Kwietnia 2008, 21:37 wysłana przez Antalis »

Offline :martyna:
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17583
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #118 dnia: 17 Kwietnia 2008, 21:50 »
Antalis, ja jej na pewno zmuszac nie bede, bo to moze przyniesc odwrotny skutek. Poradzilam sie pediatry i kazala zrobic morfologie- jutro wyniki. w weekend wprowadze jej papke jarzynowa, a po weekendzie kaszke.


Dziękuję za dobre rady:)

Offline Vall

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16385
  • Płeć: Kobieta
  • Żyć - oznacza wciąż wyrywać się do przodu!
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
Odp: Co i od kiedy ???
« Odpowiedź #119 dnia: 18 Kwietnia 2008, 08:40 »
widzialam w sklepie kaszke opartą na mączce z chleba świętojańskiego czyli to co jest w zagęszczaczu, czy ktoras z Was to stosowala, podobno dobre dla alergików?? Znacie to??