e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Co i od kiedy ???  (Przeczytany 215091 razy)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Co i od kiedy ???
1 maja 2009, 21:35
a daj...
może załapie...ale jak masz niekapka z twardą końcówką to wątpię czy zassie...

polecam takie z miękkim ustnikiem np NUBY

Offline *Ewelina* Kobieta

1 maja 2009, 21:54
A moj z niekapka czy to miekka koncowka cy twarda to załapac nie chce,nawet jak bardzo mu sie pic chce.
A mamy Aventa.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
1 maja 2009, 22:00
Avent to bym powiedziała że jest twardy...

1 maja 2009, 22:03
nio ma miekka i twarda koncowke ale jest "cieżki"

A nuby taki o:

1 maja 2009, 22:03
eee sa z avebta i miękki. ale Zu nauczyła się pić z niekapka czy też kubeczka treningowego 3+ z TT; bo tam żeby poleciało picie trzeba nacisnąć końcówkę, czyli ją po prostu ugrysc co małemu gryzoniowi bardzo przypasowało.. a córa mojej koleżanka serię lovi sobie upodobała. tam jest fajny kubek treningowy.  ale jak Zu była maluchem to lovi jeszcze nie było.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
1 maja 2009, 22:09
no dokładnia w NUBY też ugryźć wystarczy i to na początek jest jak znalazł, a potem to sobie technikę wyrobi

Ewelina mi chodzi o taki NUBY

ten co Ty pokazałaś, to jest z rurka do picia, ale rurka ma zastawkę, więć też się nie wyleje...taki rurka- niekapek

1 maja 2009, 22:11
Ahaa dobrze wiedziec to te są chyba 6+ a te z rurka juz 12+.

2 maja 2009, 22:39
Ja dzisiaj zakupiłam taki tez nuby i hm...Miłek pije i gryzie.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
2 maja 2009, 22:43
ale pije...

2 maja 2009, 22:44
a pije...

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
2 maja 2009, 22:46
no widzisz...potem będzie ciągnął jak smok...
moja jak chce to pije śpiewająco, jak jej się nudzi to se podgryza i się polewa wodą...

Offline Gosia-oosta Kobieta

2 maja 2009, 23:45
Gosia a ty już gluten podałaś??

Elu, ja też nie podaje jeszcze...dlatego Ciebie pytałam, bo wiem, ze przy tym nowym schemacie żywienia pozmienialo sie to trochę..nie w 10-tym m-cu  a w 5-tym...i tez mam obiekcje..

Offline Jagna77 Kobieta

3 maja 2009, 07:31
Ja sie wstrzymałam i podałam gluten w 10m-cu , jak narazie mamy podejrzenie właśnie na alergie pokarmowa (gluten bądż mleko) Lekarka w szpitalu podejrzewając alergie na gluten bardzo szczegółowo przeprowadziła wywiad  , pytała w którym m-cu wprowadziłam glutem a czy choćby kawalek chlebka nie podgryzał wcześniej  , myśle że w dobie alergi pokarmowychu dzieci dobrze jest wprowadzic gluten choćby w 10m-cu zycia.... 

Jeśli Mati będzie uczulony na gluten to przynajmniej nie będe sobie w brode pluła ,że może za wczesnie wprowadziłam gluten  .........

Offline Elcik Kobieta

4 maja 2009, 11:26
Woda od początku niegotowana kropla beskidu a teraz żywiec. Pati dopiero teraz załapała o co chodzi w bidoniku TT i jest oki. Gryzienie, żucie i picie w jednym bardzo jej się podoba :)

Gluten wprowadziłam w 7-dmym miesiącu, bez problemów u nas poszło.

7 maja 2009, 22:47
elcik a czy w bidoniuku TT jest rurka? bardziej on przypomina kubek z rurką czy taki "rowerowy bidon" ?  ja szukam bidonika, który ma mało zakamarków w stosunku do bidona z canpola.... niestety w sklepie aventu obejrzeć dokładnie nie mogę
ja mam wrazenie ze bardzo mało jest różnych rodzai bidonów w porównaniu do kubków treningowych i niekapków....

Offline Elcik Kobieta

11 maja 2009, 08:58
Bardziej przypomina rowerowy bidon, można schować rurkę żeby się nie brudziła. Pati szybko załapała po roczku o co w nim chodzi, ja polecam. O to taki:
http://vendobaby.istore.pl/pl,product,244566,bidon,termo,easiflow,z,rurk,330ml,tommee,tippee.html?partner=1988&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-05&utm_content=244566

11 maja 2009, 21:50
Ja mam pytanie odnośnie kaszy bo jakoś nie kumam.

Młoda zaczęła jeść owoce i warzywka czy powinnam jej dawać już jakieś kaszki (ma nadwrażliwość na białko, pije Nutramigen )bo widziałam, że są takie po 4 miesiącu? Jeśli tak to o jakiej porze ???
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
11 maja 2009, 21:53
nie, nie powinnaś jeśli nie masz ochoty lub przekonania do kaszek...
generalnie wg schematów wprowadza się je w 6 lub po 6 miesiącu...(nie pamiętam już)

mamy najchętniej daja je na noc, bo liczą, że dziecko na dłużej się nasyci i nie będzie budzić się z głodu w nocy

11 maja 2009, 22:11
No, konkretna odpowiedz. Młoda w nocy spi wiec nie dam jej jeszcze ;D
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Elcik Kobieta

12 maja 2009, 08:50
Jak śpi to nie ma co.... nawet jak by nie spała w nocy to nie masz gwarancji, że po kaszce się nie będzie budzić, więc nie ma ciśnienia na szybkie podanie kaszki.... baa: nawet nie wskazana jest, bo troszkę kalorii to ona jednak ma. My mamy ją teraz codziennie na śniadanko.

Ps. Mleko NAN Junior - po tej wersji z kleikiem ryżowym Pati miała lekki problem z kupkami (zaczęły zdarzać się dzienne zastoje... bez większych problemów, ale jednak), więc zostaję przy wanilii.

Offline .:Anka:. Kobieta

12 maja 2009, 08:58
mój wciąga kaszę na kolację
a i tak budzi się w nocy  :(
a teraz idą mu 4 czwórki na raz...mam masakrę w nocy  :(

12 maja 2009, 09:27
U nas dieta poszerzyła się o całe jajko,rosołek, danonki,kanapki z wędlinką. Narazie nic złego się nie dzieje. Oby tak dalej  ;D

Offline Elcik Kobieta

13 maja 2009, 09:11
No i mam drugą potrawę, za którą moja Pati nie przepada.. kasza gryczana. Ma po tatusiu, który musi jeść jak już to sos z kaszą  ;D

Ps. U nas rosołek i inne zupki bez kostek rosołowych.

13 maja 2009, 10:42
A ja dodaję czasem trochę wegety do zupek.

Offline Mariolka Kobieta

13 maja 2009, 12:00
Ps. U nas rosołek i inne zupki bez kostek rosołowych.
i uważam,że bardzo dobrze

16 maja 2009, 23:06
anusia moja tez sie budzi w nocy....a juz od dawna w nocy nie je....teraz to chyba przyzwyczajenie, bo inaczej tłumaczyc nie umiem..a czwórki to i Zuzi szły wszystkie razem i do tego szykowały się też dolne trójki. wiec rozumiem twój ból. choc jak pomysle to chyba gorsze czasem były dolne piątki.

a moja młoda dostała wysypki. tyle, że chyba jej nie swędzi. rece mi opadły jak to zobaczyłam. nie wiem na 100% od czego. podejrzewam odrobine miodu, bo czoraj sprobowala i wypila niecale pol szklanki mojej herbaty owocowej z dodatkiem miodu...

Offline Gosia-oosta Kobieta

8 czerwca 2009, 12:42
mam pytanie...od kiedy mozna zrezygnowac z papek na rzecz mniej rozdrobionych obiadków? jak to u Was wygladalo?

Offline .:Anka:. Kobieta

8 czerwca 2009, 12:48
Gosia, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz czy Nat sobie poradzi z rozdrobnieniem dziasłami/ząbkami
ja bym próbowała

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
8 czerwca 2009, 15:07
w 6 miesiącu wprowadziłam grudki...wóczas skończyły się jednolite papki
w 8 bardziej stałe posiłki...u nas problem stanowi ilość ząbków, może być stałe, ale musi się dać wziąć na dziąsło...bo jak nie to dłuuuuuuuuuuuuuuuugo żuje...ale żuje

Offline Elcik Kobieta

8 czerwca 2009, 15:56
Dokładnie, to kwestia wprawy, zobacz ile u nas ząbków (licho strasznie) a wczoraj poradziła sobie z ćwiartką twardej nektarynki :)