e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Co i od kiedy ???  (Przeczytany 289929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daruda Kobieta

Odp: Co i od kiedy ???
23 Stycznia 2018, 18:59
Moja jeszcze wypija dwie butle mleka dziennie. Może ona lubi mleczko i zaspokaja to nocą?

23 Stycznia 2018, 19:11
Mleko napewno lubi bo w ciagu dnia wypija z kubek mleka zwyklego. Tylko ona w nocy pije to mleko z kleikiem bo jak pije zwykle to budzi sie co godzine.
Daruda a posilki tez mniej wiecej tak u was wygladaja?? Przesadzam??

Offline Daruda Kobieta

23 Stycznia 2018, 19:34
Mojej śniadanie to np chałka i kilka łyżek jogurtu, czasem kromka z dżemem i np owocowy mus, potem coś przegryza jakieś chrupki,banan ok 13 mleczko 210, jak wstanie z drzemki to obiad co jest albo zupa albo mięsko, potem zena o 16 obiad, np dziś kotlet mielony, potem owoce albo jogurt naturalny, kolacja to toscik i potem mleczko 210. W nocy się nie budzi. Śpi od ok 21 do 8.

Offline selena Kobieta

23 Stycznia 2018, 21:56
Bubulina - wydaje mi się, że to aż za dużo. Ty ustalasz jej racje żywieniowe, może byc tak, że rozepchalaś jej żołądek i dlatego tyle pije mleka w nocy. Fajnie, że chętnie je, ale bez przesady. Co do jedzenia nocnego - przeszłam to własnie drugi raz - to jest przyzwyczajenie. Trzeba się przemęczyć kilka nocy, nie dawać mleka wcale i przestanie się budzić.

Offline Vivka Kobieta

23 Stycznia 2018, 22:03
Bubulina moim zdaniem 2 letnie dziecko budzi sie z przywyczajenia nie z głodu.

Odzwyczaić ją możesz, co noc mimo podawac wodę, tylko wodę i nic więcej. Nawet jak będzie ci sie budzić 15 razy to podawaj tylko wodę, nie jedną noc, nie dwie... strzelam, że tydzień i się odzwyczai. Ale musisz być silna i konsekwentna. Nie będzie łatwo a może nawet bardzo trudno, zastanów się czy warto ;) ( moim zdaniem tak ale to Twoje dziecko, Twoje noce itd ;) )

Offline Edzia Kobieta

23 Stycznia 2018, 22:17
Zazdroszcze, moja polowy z tego nie je. Taka ilosci, to moze na 3 dni :)

Offline emm-a Kobieta

23 Stycznia 2018, 22:57
Dominika budzi się na mleko co najmniej 2 razy w nocy,Ale ona na piersi.  Szczerze mówiąc to trochę mnie martwi fakt,że mało je,ma już rok,A podstawą jest moje mleko i do tego troszkę czegoś innego,np.kilka warzyw z zupy albo banan czy inny owoc albo te w tubce... Bardzo mało je. Wyniki ma ok i dobrze przybiera ale i tak mnie to niepokoi nieco....Zadne kaszki czy sloiki nie wchodzą w grę...

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 5
  • data ślubu: 2006-10-07
24 Stycznia 2018, 06:10
Już kiedyś była taka dyskusja odnośnie ilości zjadanych prze córcie Bubuliny :) Ja się przychylam do zdania Seleny - wg mnie bardzo dużo córka je.

A jedzenia nocnego można odzwyczaic, ale trochę się pomeczysz.

24 Stycznia 2018, 07:11
Od dzis byla woda w nocy....tragedia. placz przez poloww nocy ale mleka niedostala. Kurcze mowicie ze duzo a ona bidana wazy niecale 11kg a wzrost 90cm. Chyba powoli zmniejsze jej porcje. Tak byla juz dyskusja o naszym jedzeniu bo mnie to od dluzszego czasu meczy i sobie z tym nieradze.

24 Stycznia 2018, 07:41
Moje dziewczyny sa w tym samym wieku. Mleko wypijaja przed spaniem. Myślę ze mala ma rozepchany żołądek i stad te pobudki. A waza tez ok 11kg a wzrost 87. Mleko wypijaja jeszcze w dzien jak ida na drzemke. Musisz przetrzymać kilka dni i podawac w nocy wode, mam nadzieje ze szybko sie oduczy.
« Ostatnia zmiana: 24 Stycznia 2018, 07:47 wysłana przez Kiniutek »

Online izulek Kobieta

24 Stycznia 2018, 09:34
Też uważam że to przyzwyczajenie,  tak samo jak w pewnym momencie pierś,  u mnie Szymek sam zszedł najpierw do jednej butli jak miał 1,5 r na dwa lata zaczął przesypiac całe noce. Moim zdaniem ona KE normalnie,  nie ma tam dużo chleba, ziemniaków,  ja widzę dużo warzyw.  A ich trzeba sporo żeby się najeść. 

24 Stycznia 2018, 09:37
Ona chleba prawie  nie je bo nielubi. Ziemniaki nie przejda w zadnej formie. Uwielbia kasze i czasami makaron. A tak to mieso i warzywa.

Offline .caril.

24 Stycznia 2018, 09:43
Jeśli nie chcesz by piła mleko w nocy to czeka Was walka, bo też moim zdaniem nie jest to głód, a przyzwyczajenie.
Przychodzisz w nocy, dajesz ciepły napój, który lubi. Ekstra opcja  ;)

Moja też dużo je, ale mleko (tylko roślinne) ma rano i przed snem w łącznej ilości 300ml. Waży 14kg przy wzroście 95cm.

24 Stycznia 2018, 10:56
TO na milion procent przyzwycajenie.
Ja wiem, że mój Tycio budzi sie z przyzwyczajenia, a mi sie nie chce z tym walczyc....do czasu :)
Kiedyś mnie najdzie i przez tydzien powalcze i zapomnimy o sprawie, ale nabieram mocy na ten tydzien ;)

"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

24 Stycznia 2018, 11:05
No to od dzis walczymy:)mam nadzieje sie niezlamac. Tydzien pewnie bedzie wyciety z zycia zle za przespana noc zrobie wiele:)

Offline Daruda Kobieta

24 Stycznia 2018, 12:17
A może nie będzie tak źle. ...życzę Ci tego!

Offline selena Kobieta

24 Stycznia 2018, 12:27
Bubulina, ja nie robiłam drastycznie, tylko przez kilka dni pozwalałam na 1 butlę w nocy, a potem wcale. I też nie mam na myśli tego,że masz ją głodzić, jeśli zabierasz jedzenie nocne to w dzień zostaw tak jak jest.

Ja jestem zrozpaczona, bo z Adim udało nam się nie dawać słodyczy do 2 lat, a dopiero od 3 coś więcej niz domowe rzeczy i herbatniki, a z Maksem się tak nie udało  ::). Od czasu do czasu coś od Adriana ugryzie  ::)

Offline .caril.

24 Stycznia 2018, 12:42
Ja jestem zrozpaczona, bo z Adim udało nam się nie dawać słodyczy do 2 lat, a dopiero od 3 coś więcej niz domowe rzeczy i herbatniki, a z Maksem się tak nie udało  ::) . Od czasu do czasu coś od Adriana ugryzie  ::)
Znam to uczucie...
Śmiejemy się z R., że trzecie dziecko na własnych chrzcinach już by jadło tort  ;)

24 Stycznia 2018, 12:44

Ja jestem zrozpaczona, bo z Adim udało nam się nie dawać słodyczy do 2 lat, a dopiero od 3 coś więcej niz domowe rzeczy i herbatniki, a z Maksem się tak nie udało  ::). Od czasu do czasu coś od Adriana ugryzie  ::)

TO jest normalne.
U nas jest to samo.
Staram się, żeby Zuza przy nim nie jadła "niedozwolonych" rzeczy, ale nie zawsze się udaje. Jakieś urodziny, wyjścia itp. Lody to on już dawno jadl :P Zuza jak miala 2,5 roku dostała pierwszego - mam nawet fotę ;)

No i moja matka...potajemnie mu daje jakieś śmieci.....Zuza kabluje i wszystko wiem.

24 Stycznia 2018, 12:46
A i jeszcze mój mąż "Zuzi to byś nie dała, a swojemu synkowi a i owszem" :P
Żeby wiec uspokoić moje wyrzuty sumienia zakupiłam lizaki słodzodzone syropem klonowym i oddalam do szkoly na impreze wszelkie słodycze jakie były w domu, a pojawily sie po swietach/mikolajkach itp.

Offline anulla_p Kobieta

24 Stycznia 2018, 12:54
a ona bidana wazy niecale 11kg a wzrost 90cm.
Ona chleba prawie  nie je bo nielubi. Ziemniaki nie przejda w zadnej formie. Uwielbia kasze i czasami makaron. A tak to mieso i warzywa.
Sama sobie napisałaś odpowiedź ;D Będzie tyle ważyć bo nie je węglowodanów i nie jest nabita więc wagą się nie przejmuj. Miałam dokładnie to samo jak moja była mniej więcej w wieku twojej. Nawet waga podobna. Raz się dr nas na wizycie zapytała co córka jada bo miała same mięśnie. A moja wtedy tylko mięso, warzywa (owoce), jajka i jogurty naturalne. Jeszcze czekoladę gorzką na poprawę żelaza ;D
Wygląda na to że to nocne mleko u was to faktycznie przyzwyczajenie.

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 5
  • data ślubu: 2006-10-07
24 Stycznia 2018, 14:44
Ja jak odstawiłam córkę zupełnie od piersi to zaczęła przesypiać całe noce. Także przemęczysz się chwilę Bubulina, a potem będzie o wiele lepiej.

Online izulek Kobieta

24 Stycznia 2018, 18:32
Mam to samo ze słodyczami. Jula sie ciagle domaga żela. A jak tylko szymek otwiera szafe to krzyczy " ja tez ja tez" zalamka

25 Stycznia 2018, 20:01
Walki ciag dalszy. Dzisiaj w nocy stansardowo o 1 w nocy podalam wode i tak co 15 min z placzem "mamusiu daj mleczka" tlumacze ze niema, ze sie skonczylo az o 2.40 tekst mojej corki "jak niema mleczka daj mi kanapeczke bo brzuszek jest glodny". Myslalam ze zartuje ale zrobilam kromke z almette. Zjadla cala i usnela...i co teraz?? Bo jedzenie kanapki jest dluzsze niz picie pleka co jest wieksza masakra. Zobaczymy jak dzis

25 Stycznia 2018, 20:10
Ja podawalam po prostu ciepla wodę. W butelce z ktorej wczesniej pil mleko. Nie dawalam kanapek itp. Fakt walka byla na pewno kilkudniowa. Raz nawet maly walnal ta butelka w sciane. Ale potem noce byly przespane. Ja bym kanapek nie dawala. Musisz sie przemeczyc. Powodzenia zycze.
« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2018, 20:12 wysłana przez amuszta »

25 Stycznia 2018, 20:14
Ale byla naprawde glodna. Ona chleb zje gdy juz jest koniecznosc.

Offline mikoala

25 Stycznia 2018, 20:22
U mnie po odstawieniu od piersi w 18 miesiacu_ 2 noce budzila sie - poprzytulana glaskana zasnela - 3 noc juz przespala(pewnie pomyslala ze nie oplaca sie wstawac jak nie ma cyca)  i od tej pory noce moglam zaczac nazywac nocami a nie karmieniem co troche.

25 Stycznia 2018, 20:24
No tak. Sprobuj z ta ciepla woda. Moze ona oszukac glod. Bedzie tez w butelce po mleku dobrze bedzie sie kojarzyc. Kanapek i mleka mimo wszystko bym nie dawala.

25 Stycznia 2018, 20:34
Wode dostaje w butli mlekowej w takiej temp jak bylo mleko.

25 Stycznia 2018, 21:02
No nie wiem sama. Musisz to przetrzymac. Wiekszosc z nas  przez to przechodzila. I nie bylo latwo. Ale to naprawdę kwestia kilku nocy.