e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Co i od kiedy ???  (Przeczytany 167460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gosiaczek80

• Chuck Norris
Odp: Co i od kiedy ???
5 maja 2008, 21:31
Antalis na opakowaniu Miśkoptów przeczytałam, że można te ciasteczka  rozpuścićć w mleku i podawać jako kaszkę. Wiec myślę ze biszkopty z mlekiem jak najbardziej mozesz dawać jako posiłek.

witaminę B2 - niezbędną do prawidłowego wchłaniania żelaza,
*nie wymaga przechowywania w lodówce ze względu na specjalny proces produkcji

czy ty sie pomyliłaś przepisujac czy ja mam złe wiadomości ale za prawidłowe wchłanianie żelaza odpowiada wit B12 a nie B2 ?

No to jak nie trzeba ich trzymac w lodówce to są napradw  super  :-\ ciekawe tylko czemu dla dorosłych nie ymyślili takich ZDROWYCH  jogurtów.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
6 maja 2008, 06:53
obie macie złe informacje żadna z tych wiatmin nie ma wpływu na wchłanianie żelaza....

rybkawiedenka

• Gość
6 maja 2008, 08:07
Lila ale papier przyjmie wszystko.

Offline Antalis

• Chuck Norris
6 maja 2008, 08:28
Skopiowalam ze strony Nestle - specjalista nie jestem  wiec pozostaje mi wierzyc w to co pisza i ew.sprawdzic w necie.

Offline Gosiaczek80

• Chuck Norris
6 maja 2008, 10:09
obie macie złe informacje żadna z tych wiatmin nie ma wpływu na wchłanianie żelaza....
bo odpowiada wit. C
ale wiem ze jak ciężarówka ma ostrą niedokrwistość to zazwyczaj ma zlecone iniekcje z wit. B12

Lila ale papier przyjmie wszystko.

i mózg matki także  :-\

Lila a jakie jest twoje podejście do dań słoiczkowych ? masz już na ten temat wyrobioną opinię ? czy jeszcze się na ten temat nie zastanawiałaś ?

Offline Martaxyz11 Kobieta

• Chuck Norris
6 maja 2008, 10:11
Ja jak podawałam Nince zelazo to podawalam je z kwasem foliowym i wit C.

Offline Antalis

• Chuck Norris
6 maja 2008, 12:06
Uzawam ze jedzonko sklepowe - niewazne czy to sloiczki z obiadkami czy serki trucizna nie sa i raz na jakis zcas nie zaszkodza. Niech dziec sprobuje czegos innego. Gdzie ja bym malemu robila takie "frykasy" jak ryba po grecku czy kurczaczka ze sliwkowym puree  ???

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
6 maja 2008, 14:35
Moja pediatra powiedziala, zeby dawac Malej sloiczki, bo są zdrowe i zawieraja wszystko co najlepsze. Ale ja narazie poki mam checi robie sama, sloiczki Mala dostaje na wyjazdach.

Offline Vall Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
6 maja 2008, 15:34
a mój je słoiczki..booooo moja kuchnai mu nie odpowiada  ::)

Offline Antalis

• Chuck Norris
6 maja 2008, 16:03
Dziewczyny Kacper powinienn dostawac 1/2 zoltka co 2 dni czy wiecej ?

Offline kamyczek Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 28.12.2006
6 maja 2008, 16:47
ja dawałam 1/2 codziennie, albo całe co drugi
ale wg tebeli jest 1\2 co drugi dzień

ANCYMONEK :)

Offline gosiaczekk Kobieta

• Chuck Norris
6 maja 2008, 17:11
No właśnie weszłam żeby o to samo spytać. Dzisiaj byliśmy na szczepionce i pediatra kazała dawać pól żółtka do zupki co drugi dzień. Teraz mam pytanko: Czy do zupki po prostu wrzucamy surowe pól żółtka i gotujemy te zupkę, czy z ugotowanego już jajka wybieramy żółtko i wsypujemy pokruszone do zupki? Sorki za głupie pytanie :)

Offline kamyczek Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 28.12.2006
6 maja 2008, 17:27
o właśnie ciekawa jestem jak robicie!
bo jak Tymek był mniejszy, to mi lekarka kazała do zupki dawać żółtko ugotowane na parze, na sitku

ale dużo z tym zachodu... ;) teraz już sparzam jajko wrzątkiem, potem przelewam żółtko do kubeczka, wlewam do niego troszkę zupki i szybko mieszam, a potem wlewam to do gotującej się zupy
tyle, że to zabiela zupkę dość mocno
ANCYMONEK :)

• Chuck Norris
6 maja 2008, 18:08
ja dawałam ugotowane i pokruszone do zupki lub na sucho - uwielbia do tej pory :)

Offline Antalis

• Chuck Norris
6 maja 2008, 18:53
Ja daje pol surowego pod koniec gotowania zupki.

rybkawiedenka

• Gość
6 maja 2008, 19:17
a ja nie daję wcale :)

Offline Antalis

• Chuck Norris
6 maja 2008, 20:20
Ja daje jak mi sie spomni :P
Ostatnio sie wycfanilam i kupilam w sloiczku Dynie z zoltkiem i mam ja na widoku zeby pamietac :)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
6 maja 2008, 22:17
ale wiem ze jak ciężarówka ma ostrą niedokrwistość to zazwyczaj ma zlecone iniekcje z wit. B12

Iniekcje z B12 są zlecane tylko w szczególnym przypadku jej niedoborów wynikłych najczęściej z choroby autoimmunologicznej. W pozostałych przypadkach wystarczy doustna suplementacja, a preparaty są.
Z resztą niedkorwistość z niedoboru B12 w ciązy to kazus...i nie wynika z ciąży, a właśnie najczęściej z ww choroby. W ciąży fizjologiczna jest niedokrwistość z niedoboru żelastwa....

A co do słoiczków ...to ja jestem przeciwniczką wszelkiej wysoko przetworzonej zywności. Szczerze - to nie wierzę w to, że toto w tym słoiczku jest takie super zdrowe i bez konserwantów....
Póki dam radę, będę na macierzyńskim a potem na urlopie, póki Mała będzie jeszcze mała to będe gotować sama, ale w cuda nie wierzę - słoików nie uniknę. Nie pogodze mojej pracy, nauki do specjalizacji, dziergania jeszcze jednej ważnej rzeczy oraz gotowania - przecierania i całego tego galimatiasu. Chyba, żebym Krzycha nauczyła...w co wątpię...

Z drugiej strony jak Antalis napisała  - pewnych rzeczy raczej nie ugotuję...śliwkowe pure - jak to się robi???? :P :P :P

Zatem słoiki niech sobie będą - bo życie i tak je na mnie wymusi....

Natomiast co do tych cudownych jogurtów...to wybaczcie zdania nie zmienie....najzdrowszy jest zwykły naturalny i jest wiele zdrowych metod, aby zmienic jego smak...

• Chuck Norris
7 maja 2008, 08:18
Ja słoiczki pogodziłam z normalnym jedzeniem.

Pierwsze jedzonko jadała ze słoiczków... testowałam po kolei po 1 smaku ...potem mieszałam i dawałam cały czas te słoiczków...
bo jakos bardziej do nie przemawia to ze było to sprawdzone pod kontem tego ze jest DLA DZIECI a nie TYLKO OGOLNIE NADAJACE SIE DO JEDZENIA czyli w hiperze kupione ...

Potem około 8-10 miesiaca kiedy tamte pierwsze słoiczki nie maja jeszcze kawałków jedzenia aby uczyc dziecko gryzienia i memlania :)
dodawałam swoja np. marchewke drobno pokrojoną ale nie mieloną...
swojego ziemniaczka... zółtko...czy chlebek...tak aby były kawałeczki jakies a nie papka.... ( zresztą Ninka juz miała chyba ze 4-5 zebów; )

i tak stopniowo przeszła na "normlane" jedzenie ... bo słoiczek słuzył jedynie do zagęszczenia zupki :)

Nie było wiekszego porblemu bo jestem z dzieckiem w domu wiec SAMA tez muesz jesc... a jedzenie zup warzywnych chudziutkich i zdrowiutkich dla mnie sie przyda ;D

Offline _anula_ Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 2006-09-29
7 maja 2008, 09:55
A ja sama gotuję mojemu synkowi i chodzę do pracy i daje radę, a te nazwy słoiczków są dla ogłupienia mam. bo czym rózni się pomidorowa z makaronem od spagetti i od lasagne. Przecież to wszystko to makaron z sosem pomidorowym a i tak jest zmiksowany na papkę ale mama ma wrażanie że co dzień daje co innego i to jakie wyszukane danie!!! a po co dzieciakowi śliwkowe puree? przecież może dostać zmiksowana śliwkę. To samo ale jak pospolicie się nazywa. Dla mnie to głupota. Gdyby napisali kurczak i zmielona śliwka to nikt by tego nie kupił?

A co do żółtka to ja daję ugotowane obrane z białka i pokruszone.
A zupki gotuję cały garnuszek wrzucam do trzech słoiczków i na trzy dzi mam danie. Otwieram słoik daję jajko, innym razem masełko  lub płatki ryżowe i już jakieś urozmaicenie.

rybkawiedenka

• Gość
7 maja 2008, 10:00
No moim zdaniem pomidorowa od lasagne to się zdecydowanie rózni. Wystarczy spróbować.

Offline Antalis

• Chuck Norris
7 maja 2008, 10:49
Rybko racja  ;)
_anula_ a czemu Ty jesz puree ziemniaczane a nie zmiksowane ziemniaki ? To w kwestii nazwy.
A co do samego smaku - sprawdz sklad i bedziesz wiedziala ze to nie to samo.

• Chuck Norris
7 maja 2008, 10:56
Dziewczyny z tymi słiczkami.... ja tak miałam ze jak nie chciało mi sie robic obiadu...
np. wolałam polezec  ;D
to bez mrugniecia okiem dawałam słoiczek i juz :)

Wyjazdy... wyjsca na spacer na cały dzien ! ZBAWIENIE taki słoiczek :)

Bo osobiscie uwazam ze jak SA takie cuda to wole dac słoiczek na spacerze niz przerywac zabawe i wracac do domu
TYLKO po to aby ugotowac 2 marchewki ;)

Nie ma co popadac w skrajnosci :) 
« Ostatnia zmiana: 7 maja 2008, 10:58 wysłana przez Martaxyz11 »

rybkawiedenka

• Gość
7 maja 2008, 11:53
Marta dokładnie, zamiast po pracy (dla tych którzy pracują) jeszcze gotować to ja bym wolała poleżeć, albo z dziećmi isc na spacer!

• Chuck Norris
7 maja 2008, 12:17
Grunt to dobrze sie zorganizowac i pamietac o sobie ;)

Offline Antalis

• Chuck Norris
7 maja 2008, 12:31
Własnie :)
Opieka opieka ale niewolnictwu mowimy stanowcze NIE :)
Mi tez sie nie chce tachac Kacpra ( i wozka ) na gore tylko po to by siedziec przy zupie :) bo po tem to juz czasem sil na ponowne wyjscie nie ma. Ja teraz jestem chora i sloiczki sa dla mnie zbawieniem. W koncu trucizna to nie jest :P

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
7 maja 2008, 13:36
...ba wiadomo bezsensem jest przerywanie zabawy w parku, po to żeby domowej jarzynowej się nawcinać....

rybkawiedenka

• Gość
7 maja 2008, 13:43
 ;D

Offline gosiaczekk Kobieta

• Chuck Norris
7 maja 2008, 16:53
Dziewczynki kupiłam dzisiaj kaszkę ryżową z jabłkami od 5 miesiąca NESTLE. Daję Marcelkowi 160ml mleka. Ile mam wsypać tam tej kaszki żeby mógł pic ja z butelki, a jednocześnie najeść się porządnie ;) Czy po wsypaniu wystarczy tylko zamieszać ją w mleku?

Offline Antalis

• Chuck Norris
7 maja 2008, 17:10
Ja na 150 ml mleka dawalam 3-4 lyzki kaszki i dalo sie wcinac przez smoka.
No i wystarczy w mleku wymieszac :)