e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Co i od kiedy ???  (Przeczytany 210239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline .:Anka:. Kobieta

Odp: Co i od kiedy ???
3 listopada 2009, 11:23
mój waży 11,5 więc niewiele więcej
a ładnie je
i ja tak jak tete - pilnuje pór jedzenia. czasem jak nie zje kolacji to trudno  - jego wybór

3 listopada 2009, 20:23
Jak sie robi jajecznice na parze ::) ???
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

3 listopada 2009, 20:40
nie mam pojęcia
nigdy nie robilam
mój dzieć jadł normalne z nami

Offline chlebosia Kobieta

• Mąż i żona to jedna dusza w dwóch ciałach...
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 16.08.2008
3 listopada 2009, 21:10
Zagotuj wodę w garnku i umieść na nim talerzyk z masłem,wbij na niego jajko,mieszaj jajecznicę aż do ścięcia się białka.

Offline s.aga Kobieta

3 listopada 2009, 21:31
też przestrzegam pór jedzenia, tak mniejwięcej z 30 min poślizgiem  ;)

ja włanie tak robiłam na parze ale mojej nie smakuje. za to nasza jest wyśmienita :)

daję małej misiowy jogurcik. czy istnieją jeszcze jakieś jogurciki czy serki co można rocznemu dziecku dawać. wszyscy znajomi daja Danonki, jednak one jakoś do mnie nie przemawiają. w lecie dawałam jogurt naturalny z owocami. ale taraz to nie ma za bardzo z czym dawać (baban i jabłko jakoś mojej się już znudził)

rybkawiedenka

• Gość
3 listopada 2009, 21:51
s.aga a czemu nie zrobisz na patelni na maśle tej jajecznicy? Ja bym roczniakowi dała naturalny jogutr, nasza Tosia już podjadała fantasję, danonków nie ruszamy do dziś. PO CO?

3 listopada 2009, 22:57
saga możesz dać jogurt naturalny z owocami ze słoiczka lub z musem. ja tak daję bo mój samego jogurtu nie tknie.
Ania, kiedy Mateuszowi odstawiłaś mleko nocne?  mój jeszcze się budzi w nocy na jedzenie i mam wrażenie że naprawdę jest głodny.. tylko że on od ok 10 mca waży 12 kg ... ::)

4 listopada 2009, 08:22
ja daję bakusie - mati je bardzo lubi

a powiedzćie mi dlaczego danonki sa takie beee?

Ela, to twój waży więcej niż mój  ;D
odstawiłam nocne mleko jak tylko przestał jeść w dzień a nadrabiał w nocy - miał jakoś rok i dwa/trzy miesiące

s.aga ja też bym dała normalnej jajecznicy; mój to potrafi dwa jajka wciągnąć  :)

4 listopada 2009, 08:47
Dzieki za przepis na jajecznice. Najpierw sprobuje jej dac taką, jak jej nie spasi to pomyslę nad zwyklą.

A jogurty tez daje naturalne z owocami. Nie dam Danonkow itp. Po co ??? Skoro naturalny + owoce to prawie to samo a bez cukru, a moja uwielbia.

4 listopada 2009, 08:50
moja nie lubie jaja ziu (jajaecznicy) ale jajo puk puk owszem
teraz stoi obok mnie i mówi
"mama chce jeść coś"!!!!!!!!!!!!

4 listopada 2009, 08:52
Moja jajo puk puk tez lubi  ;)

A białko to jak czesto moze taki dziec jesc jak moj.

4 listopada 2009, 08:59
Kurcze a ten mój łobuz to w ogóle jajek nie chce jeść.... prawie ma odruch wymiotny.
Macie jakiś patent? dałam mu ostatnio trochę omleta, łaskawie zjadł.

Offline ~monika~ Kobieta

4 listopada 2009, 09:02
My też jemy bakusie (te malutkie). a jajko to mógłby jeść codziennie. Oczywiście dostaje w granicach rozsądku. a właśnie ile jajek taki prawie dwulatek może zjeść tygodniowo?

Offline s.aga Kobieta

4 listopada 2009, 09:03
właśnie moja zaczyna jeść normalną jajecznicę,doktorka podejrzewała alergię i odstawiliśmy w pewnym czasie jaja).

właśnie też się zastanawiam co jest nie tak z tymi Danonkami skoro są tak reklamowane. a może są przereklamowane  ???  podobno to sam cukier i dziecku poniżej 3 roku się ich nie powinno dawać.

Offline ~monika~ Kobieta

4 listopada 2009, 09:05
Ja się już przekonałam, ze jak Filip czegoś nie lubi to nie ma zmiłuj, nie będzie jadł i już. Albo trzeba odpuścić i mieć nadzieję, ze kiedyś samo plubi albo kombinować i przemycać w innych potrawach (to dla ambitnych ;))
Ja słyszałam właśnie o tym cukrze w danonkach i nawet tym, ze zawierają za dużą dawkę wapnia. Ktoś tam się tak wypowiadał.

4 listopada 2009, 09:06
Ela, a zoltko do zupki jak wrzucisz to nie zje...ja mojej tak na poczatku dawalam, ale sie potem przekonalam, ze ona lubi i bez tego jajo.
2 razy juz dostala z bialkiem i jej smakowalo wiec czas na "jajkiecznice"...bedzie w sobote  ;D

Offline Wercia Kobieta

4 listopada 2009, 09:07
Kurcze a ten mój łobuz to w ogóle jajek nie chce jeść.... prawie ma odruch wymiotny.
Macie jakiś patent? dałam mu ostatnio trochę omleta, łaskawie zjadł.

Przejdzie Marcinkowi samo ;) za jakiś czas ;)
Mieszko też nie lubił jajek (aż wycierał język ręcznikiem jak mu dałam spróbować jajko ::)) a od jakiegoś czasu je polubił
;D

4 listopada 2009, 09:17
Werciu, my z M do tej pory mamy ubaw z twojego opisu jak Miesio wyciera sobie język ścierką po zjedzonym jajku  :)

Offline Wercia Kobieta

4 listopada 2009, 09:21
 ;D ;D ;D Aniu ja żałuję że tego nie mamy nagranego na kamerę... komicznie to wyglądało 8)

Offline Elcik Kobieta

4 listopada 2009, 11:50
Kurcze a ja mam inny problem... moja non stop by coś jadła, od rana dziś od wstania zjadła kanapkę, porcje płatków cini minis, miskę winogron i kilka paluszek - przez 3h.... coś mi się wydaje, że ona nie może się skupić na jedzeniu, zje trochę i koniec, leci do zabawy...przetrzymać i dawać większe porcje o stałych porach? ale jak to zrobić jak ona do kuchni i daaaa daaa, wie gdzie co leży.. winogrona mogłaby jeść non stop, bezpośrednio po obiedzie też.

Offline madziq Kobieta

4 listopada 2009, 12:20
a ja mam pytanie czy mogę za każdym razem małej zagęścić mleko kleikiem kukurydzianym tak na pół gęsto by dawać łyżeczką?  z butli ona mi zje 60ml i pluje resztą a łyżeczką zje całą porcję ?

Offline nikola/23 Kobieta

4 listopada 2009, 12:22
A ja mam takie pytanie, co i od kiedy wprowadzałyscie swoim pociechom? bo pediatra poradzila mi zeby podac malemu pol lyzeczki soku marchwiowego na poczatek  ??? ale czy to jeszcze nie za wczesnie? Małego karmie piersią

4 listopada 2009, 12:23
Wg schematu dzieci karmione piersią powinny dostać pierwsze "amciu amciu" PO 6 miesiącu  :)

Offline nikola/23 Kobieta

4 listopada 2009, 12:30
czyli jak skończy 6 miesięcy?

Offline agusia1213 Kobieta

• "Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka"
  • uzależniony
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 21 kwiecień 2007
4 listopada 2009, 12:33
ja karmiłam piersią i pierwsze jedzonko dalam zanim Maks skończył 5 miesięcy, wciągnął wtedy pół słoiczka marchewki.
Tak naprawde jak widzisz, że kiedy ty jesz, dziecko zaczyna przełykać ślinę bądź ruszać buźką i na widok łyżeczki też robi podonie to znaczy, że jest gotowe na nowości, u mnie się taka obserwacja sprawdziła i Maks od początku ładnie i wszytsko je

Offline Elcik Kobieta

4 listopada 2009, 12:40
Ja zaczęłam wprowadzać właśnie pod koniec 4-rtego miesiąca, pomimo że Pati była cycowa... ale to dlatego, że za miesiąc wracałam do pracy. IMHO był to dobry czas, młoda już wykazywała zainteresowanie innym jedzeniem, brała rączki do buzi, próbowała memłać itd.

4 listopada 2009, 12:42
a po co łyzeczka soku?
mój na piersi ale słabo przybierał na wadze i jako wspomagacz dostał zupkę (zamiast dokarmiac go mlekiem sztucznym)

4 listopada 2009, 13:03
jak dzieć na piersi to po skończonym 6 miesiącu. Ale jak mam wraca do pracy, jak bąbel cuduje przy piersi, jak je oczami to co u rodziców na talerzu to można wcześniej. Ale ja bym wcześniej jak po skończonym 4 miesiacu nie dawała.

Elcik możesz przetrzymać. powiedzieć to czemu nie zjadłaś śniadanka. I dć jej następny posiłek do jedzenia nie po 3h a np. po 2. Zobaczysz jaka jest głodna...
winogron to i moja wcina nawet jak zje swoją porcje. po prostu go uwielbia. Raz kupiłam nieza dużą kiść tylko dla niej. myślalam, że na dwa dni bedzie miała ale niestety się pomyliłam.

Ważne abys dawała jej zdrwowe przekąski. Groszek, kukurydza, jabłko, banan (ale tren sycący), oliwki (moje je uwielbia), gotowane warzywa. Jak taaaka głodna to niech je ale byleby to było zdrowe i nisko kaloryczne/

Offline Elcik Kobieta

4 listopada 2009, 13:20
Staram się ale nie zawsze jest coś pod ręką a szykować mi się nie chce... muszę chyba być bardziej stanowcza, grunt że mamy 50 centyl wagowo więc się nie przejmuję (wiem wiem jak zacznie rosnąć może być za późno).

6 listopada 2009, 09:40
wiesz co mi się przypomniało ? Ze w drugim półroczu drugiego roku zycia Zu miała  bardzo duuży skok z wagą (i ze wzrostem też). W wakacje nie miała czasu na jedzenie i po tym jak przez przypadek odkryłam, że schudła 60 g to wziełam się trochę za jej dokarmianie. Potem odpuściłam ale mała i tak miała apetyt i na bilansie okazało się, że przybrała 3 kg w ciągu roku.

Może Pati też ma taki skok ?