e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: NASZ RANKING SZPITALI :)  (Przeczytany 48773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: NASZ RANKING SZPITALI :)
23 listopada 2011, 20:07
niestety wieloosobowe...ale dokładnie nie wiem ile...

Offline kjp83

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.09.2008
23 listopada 2011, 20:39
A ja nie rozumiem fenomenu pojedyńczej sali. Rodziłam w miejskim- tam takich udogodnień jak jedynka nie było ale znajoma położna z racji że było mało rodzących zaproponowała mi że będę sama na sali. Szczerze to nie chciałam- wolałam mieć towarzystwo. I dzięki Bogu bo gdybym została sama na sali to Szymek wróciłby do domu bez mamy. W dobe po cc straciłam przytomność i na szczęście dziewczyny z sali w porę zawołali lekarzy.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
23 listopada 2011, 20:44
A ja jak najbardziej...zamiast obcej baby mogłam mieć męża przez całą dobę...
Obca baba to pikuś...gorzej to odwiedzająca ja rodzina, jakiś obcy facet, tabuny ciotek-pociotek...nie daj Boże cuchnących petami.

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
23 listopada 2011, 20:54
miałam tę wątpliwość przyjemność....leżałyśmy we 4.
do jednej wpadła koleżnka ze swoim kolegą ...przechodili obok i wpadli  :o

w policach najpierw  leżlam sama i było super potem doszla dziewczna, jej  maż siedział z nami cały dzień i czytał księżkę  ::)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
23 listopada 2011, 21:30
ja mam plan, że jak salowo koszmarnie wyląduję, a wszystko będzie ok,  to na własną odpowiedzialność wypisuję siebie i dzieciaka na drugą dobę o porodzie...najwyżej przywiozę go im na testy przesiewowe...

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
23 listopada 2011, 22:34
przywiozę go im na testy przesiewowe...
Czyżby, już było coś wiadomo, że braciszek dla Ewci?

Ja mogę uciekać ze szpitala już po 12 godzinach i jak wszystko będzie dobrze to z pewnością z tego skorzystam bo ja koszmarnie znoszę pobyty w szpitalach

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
23 listopada 2011, 22:40
"go" znaczy się dzieciaka, bobasa, noworodka ...co kto woli...

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
24 listopada 2011, 09:12
Ja miałam na szczęście salę pojedyńczą i to co się działo na salach nawet 2-osobowych to był koszmar... Całe tabuny odwiedzających... Ludzie są bezmyślni, i przyłażą całą chmarą do szpitala jakby się nie mogli powstrzymać... I to wcale nie siedzieli kilka minut tylko kilka godzin... A gdzie tu wietrzyć krocze czy nawet cycki wystawić na luzie?

Jeszcze jak przychodzi tylko mąż no to ok, ale takie tłumy, dziadki, pradziadki, rodzeństwo, ciotki, klotki to już jest wkurw***.

Na szczęście sala pojedyńcza zapewniła mi spokój :) sama nie chciałam żadnych odwiedzin i tym razem też ich raczej nie będzie - chociaż teraz to będzie prawie lato a nie środek zimy więc jeszcze zobaczymy jak ja się będę czuła.

A w ogóle w Stargardzie są bardzo ładne sale 2-osobowe a telewizory na 2-złotówki  ;D

Offline Jagna77 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
24 listopada 2011, 09:22
Ja po porodzie miałam trafić na podwójna sale gdzie była już mama z dzidziusiem a ja prosiłam oddziałową aby tylko mnie nie przenosiła z pooperacyjnej na ta podwójną , ze ja tylko chce na ogólną....

U nas ten komfort , ze odwiedziny nie odbywają się na salach a w pomieszczeniu do tego przygotowanym , czyli nie da się cale dnie siedzieć  i zajmować te pomieszczenie bo inni już czekają.... a jeśli jest zajęte to tylko na korytarzu zostaje czekać na swoja kolej  :P

Offline Anjuschka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 15.05.2010
24 listopada 2011, 09:23
Ja przy pierwszym porodzie miałam salę jedynkę i innej sobie nie wyobrażałam. Przy drugim nie chciałam być już sama, bo i tak mąż zostawał z Paulą w domu i leżałam na dwójce. Minusy takiej sali to niemożliwość wyspania się w nocy (zapalone światło i płacz dziecka koleżanki obok). Oraz właśnie Tabuny odwiedzających. Już cyckiem na wierzchu się nie przejmowałam i na szczęście krocza wietrzyć nie musiałam.

Offline aadaa Kobieta

• Ada
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 06/09/2008
24 listopada 2011, 09:24
Ja też miałam to szczęście być w "jedynce"w Zdrojach ale teraz to już nie ma takich sal, prawda? A w Stargardzie takowe są? Ricardo gdzie będziesz rodzić w Zdrojach czy jedziesz do Stargardu?
B .: 02/06-2010    K.: 20/06-2012

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
24 listopada 2011, 09:38
Ada oczywiście, że Stargard. Tam są tylko 2-ki, ale naprawdę bardzo ładne i każdy pokój ma swoją łazienkę. Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi, ale mam nadzieję że nie będzie źle :)

Ania a na tych salach 2-osobowych nie było małych lampek?

Offline aadaa Kobieta

• Ada
  • Chuck Norris
24 listopada 2011, 09:57
Patrycja ale w Zdrojach też są tylko 2-ki ale czy z łazienkami to nie wiem?

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
24 listopada 2011, 10:02
Na Pomorzanach poza jedna jedynką jest jeszcze jedna dwójka - baaardzo fajna, miałam okazję zwiedzać ale udało mi się trafić na wolną jedynkę.

W Stargardzie są tylko 2-ki, mają łazienki. Pracuje tutaj siostra moje przyszłej bratowej (na noworodkach  ;))

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
24 listopada 2011, 10:12
Jak jest teraz w Zdrojach to nie wiem, ale w Stargardzie jeszcze chyba każda sala porodowa ma swoją łazienkę. A jak pamiętam w Zdrojach trzeba było z sal wychodzić na korytarz. Teraz pewnie tam też zrobili inaczej.
Ja jestem w każdym bądź razie nastawiona na Stargard.

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
24 listopada 2011, 10:15
Patrycja, możesz z tutejszej SZR zwiedzić porodówkę. Z tego co kojarzę to zwiedzanie jest w sobotę (zadzwoń i zapytaj, w którą) to przy okazji obejrzysz sobie sale.

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
24 listopada 2011, 10:21
Jak nadejdzie mój czas ;) to napewno tak zrobię :) Narazie to mi się w ogóle nie spieszy :)

Offline kjp83

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.09.2008
24 listopada 2011, 10:35
w sumie macie rację. Chociaż ja wyjątkowy przypadek i to że byłam na sali z dwoma innymi dziewczynami uratowało mi życie. Odwiedzających nie było dużo. Później byłam tylko z 1 dziewczyną do której o 20 zwalił się pijany wujek  :-\ Tylko tą sytuację pamiętam jako dużą niedogodność- tak to było ok :)

♡ Szymon & Leon ♡

• Chuck Norris
24 listopada 2011, 10:35
Patrycja, takich malutkich lampek nie było. Były nad łóżkami takie panele, ale mocno świeciły. Zresztą pielęgniarki z noworodków kazały, aby na noc światło było zapalone, jak dzieci są w pokoju.

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
24 listopada 2011, 10:44
Dla mnie jedynka rodzinna pozwalała na pełną swobodę, małżonek z nami spał jedną noc bo pierwszej nocy była ze mną położna. Odwiedzających nie miałam dużo (na moja prośbę, chociaż nie wszyscy się zastosowali  >:() ale po korytarzu tabuny łaziły.
Co mi podobało - 10 letni synek brata mojego męża nie został wpuszczony na oddział.

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
24 listopada 2011, 11:19
Ja pamiętam że u mnie na tej pojedyńczej to lekarka wieczorem akurat była to powiedziała żeby lampkę mieć zapaloną - ale tam akurat były takie co na dotyk zmieniały intensywność świecenia.

Ja bym przyniosła z domu swoją małą lampkę ;) bez sensu to duże światło zapalone...

Dobrze, że dzieci nie mogą wchodzić na oddział ale trochę mi szkoda, że Natalka nie będzie mogła przyjść zobaczyć.

Offline kasia.g Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 14.06.2008
24 listopada 2011, 11:23
Ricardo, w Stargardzie nie każda sala porodowa ma swoją łazienkę - ja rodziłam na takiej i musiałam przez korytarz się telepać - ale jakoś nie wspominam tego źle. A telewizory na 2zł to chyba w większości szpitali są - choć po jakiego grzyba w salach dla matek z noworodkami, to nie wiem. Zawsze to jakaś atrakcja ;D
Julia II 2010
Ksawery VIII-IX 2011
Tymon III 2013

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
24 listopada 2011, 11:24
Dobrze, że dzieci nie mogą wchodzić na oddział ale trochę mi szkoda, że Natalka nie będzie mogła przyjść zobaczyć.

Patrycja, ten zakaz to na Pomorzanach bo w Stargardzie nikt się tym nie przejmuje ;)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
24 listopada 2011, 11:39
I tak mam nadzieję, że ominie mnie korzystanie z sn ;) więc się tym nie przejmuję a nawet jeśli to w Zdrojach przeżyłam to i drugi raz też napewno bym przeżyła ;)

W Stargardzie się nie przejmują? Hmm... Tzn jak sama już wiem o tym to raczej Natalki nie wprowadzę na oddział. Zresztą w razie co zapytam się po prostu lekarza czy chociażby można na korytarz wyjść.

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
24 listopada 2011, 11:53
Dla mnie kwestia zakazu odwiedzin przez dzieci ma kluczowe znaczenia dla zdrowia noworodków, sprawę poprawności pozostawiam do osobistej oceny czy preferencji.

Offline aadaa Kobieta

• Ada
  • Chuck Norris
24 listopada 2011, 11:55
Ja jestem za tym, żeby nie wprowadzać dzieci na oddział. Bartek przywita się z rodzeństwem w domu.

Offline Adiana Kobieta

• Agnieszka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 14.06.2008
24 listopada 2011, 13:25
Święte słowa aadaa, po co dzieciakom takich widoków. Jeszcze się nacieszą maluszkiem i mamą u siebie w domu.
I tak jak Maja pisze - małe dzieci są siedliskiem różnych zarazków i bakterii - tak mi tłumaczono.

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
24 listopada 2011, 13:35
Nie no wiadomo. Ja się nie spinam aby ją za wszelką cene przywieźć do szpitala bo wiem o zarazkach i w ogóle.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
24 listopada 2011, 18:31
nie mam mowy...Ewka mi nawet nie wdepnie na porodówkę...
Jest zaszczepiona na każden syf, nie mniej jednak jak większość przedszkolaków pneumokoki w nosie pewnie ma...
a nawet jakiś katar komuś przytarga...
poczeka sobie te 72 godziny...

• Chuck Norris
24 listopada 2011, 19:13
Jak jak urodziłam, to na początku leżałam z dziewczyną na ginekologii (ona też po CC), przywieźli jej synka i na salę weszło jej 2 letnie dziecko. Byłam w szoku. Ja byłam zła, że na sali jest dziecko (ale nie było wtedy ze mną Tomka, nawet na tej sali ze mną nie był), dziwi mnie, że pielęgniarki nie zareagowały.
Gdyby przywieźli mi na tę salę Tomka, to bym zwróciła uwagę. Piszę tutaj o Zdrojach.