e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: NASZ RANKING SZPITALI :)  (Przeczytany 48757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: NASZ RANKING SZPITALI :)
22 września 2008, 07:56
Monia akademia wcale nie chciała tam zrobić żadnego szpitala...mieli 50 tys różnych pomysłów.
Baza lokalowa była cała do remontu...tam sie już nic nie dało zrobić. Akademii nie stać na  taki remont.
To był dziwny twór jesli chodzi o szpital, a przede wszystkim przynosił straty, nikt nie chciał zainwestować w remont...
Prędzej czy później, jakby go nie zlikwidowali, to by się sam rozleciał - mam tu budynek na myśli.

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
22 września 2008, 08:28
ty popatrz.. ja słyszalam o pomysle na szpital dla matki i dzidzi..

tak czy owak.. przydałby sie takowy.. niedługo będa tylko 2 porodówki na terenie lewobrzeża.. :(

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
22 września 2008, 08:53
a w MSW nie ma położnictwa??? Bo jak nie ma, to faktycznie jak się Unia wyniesie do Polic (a się w końcy przeniesie) to zostaną dwie porodówy.
Pomorzany i 109 - Wojskowy

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
22 września 2008, 09:46
jest ginkologia ale bez połoznictwa..

zostanie tylko  wojskowy i pomorzany.. ale będa jaja jak dziewczyny z rozwarciem beda  przebierały nogami żeby tylko zdazyc deliver baby do polic czy zdroi.  :-\ niejedno dziecie powita załoga karetek..

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
22 września 2008, 09:59
Spoko Monia spoko....tak szybko się nie rodzi...

Te porody karetkowo - windowo - uliczne to pojedyńcze przypadki.

Z reguły zapobiegliwa pierwiasta przyjeżdza i tak z zapasem czasowym, a wieloródka, która szybko rodziła za pierwszym razem jest juz na tyle kumata, że przyjedzie szybciej...ot ja np - z drugim tyle w domu czekać nie będę.
A jak nie jest na tyle kumata - to na głupotę nic się już nie poradzi.

Są kraje gdzie ilość lóżek położniczych jest niewystrczająca w stosunku do potrzeb - ot Holandia np. Tam sie promuje porody domowe. Nawet specjalne zestawy można sobie w marketach kupić. I też się dzieci rodzą - maja co prawda nieco większy odsetek uszkodzeń okołoporodowych, ale statystycznie różnica jest nieistotna

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
23 września 2008, 11:03
A slyszalyscie o tym ze w przyszlym roku ma powstac jakis wypasiony szpital gin-pol gdzies w Sznie? Kumpela mi mowila i nie wiem czy to prawda czy znow jakies ploty.

Offline Adiana Kobieta

• Agnieszka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 14.06.2008
23 września 2008, 11:05
O, może się załapię :)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
23 września 2008, 11:05
taaa.....gdzie???
nic m się o uszy nie obiło...

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
23 września 2008, 11:10
mnie też  ::)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
23 września 2008, 11:14
może prywatna klinika - to może i fakt;
nowa to bedzie stacja dializ na prawobrzeżu...

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
24 września 2008, 17:33
No wlasnie nie wiem gdzie. Jeszcze podpytam.

Offline Sylwunia1980 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 8 Wrzesień 2007
1 października 2008, 23:29
Kochane a czy któraś z was rodziła w swissmedzie w Gdańsku??

Ja zdecydowałam tam rodzic i wiem że dużo kobiet poleca ale wole mieć jeszcze więcej pozytywnych opini :)

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
2 października 2008, 11:06
moja kuzynka też chciała tam rodzić ale w końcu wybrała szpital nma zaspie
dla niej najważniejsze była super opieka nad dzieckiem

Offline Sylwunia1980 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 8 Wrzesień 2007
2 października 2008, 13:07
No właśnie super opieka nad dzieckiem tylko gdzie ją znajdę .........Już sama nie wiem :(

Offline ANNUUSSIIA Kobieta

• uzależniony
5 października 2008, 13:36
czytam czytam i na 99%  też się zdecyduję na Zdroje. Zostało mi jeszcze 12 tygodni, co do opinii mam nadzieję, że nic się do tego czasu nie zmieni :D

Offline Rybka28 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 2008/2009
6 października 2008, 20:38
Witam ja też myślę o Zdrojach.  Słyszałam też, ze mozna rodzić w Goleniowie tylko nie wiem jakie są opinie na tamat tego szpitala

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
7 października 2008, 01:14
pogadaj z agulkaa.. ona rodziłą w goleniowie..

Offline Rybka28 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 2008/2009
10 października 2008, 12:50
ok dzieki za informacje

Offline jayin Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 18.04.2009
14 października 2008, 09:01
a my ze szczecina będziemy jechać do Stargardu.

w Szczecinie do wyboru została nam Unia, Zdroje i 109.
z czego najbardziej chyba Zdroje (kwestia opieki nad noworodkiem, w razie "W", odpukać. . . ).
ale ostatecznie jednak - Stargard.  poleżałam tam sobie na patologii, pozwiedzałam oddziały i chyba najlepsze wrażenie zrobił na mnie szpital stargardzki (w porównaniu do 109 i Unii, bo te "poznałam" też osobiście na własnej skórze już, szpitala w Zdrojach kompletnie nie znam. . .  a ze stargardzkim już się oswoiłam :]

a jak dokładnie będzie - to napiszę wam za jakiś tydzień już.  mam nadzieję, że mała nie będzie siedzieć w brzuchu w nieskończoność ;-)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
14 października 2008, 09:22
... w Szczecinie jeszcze Pomorzany...

Offline Jola

• nowicjusz
5 grudnia 2008, 22:22
Ech wątek już trochę nieświeży ale jednak postanowiłam, że się wypowiem :) Dawno mnie nie było na forum i trochę nie w temacie jestem ale za to z mojego porodu pamiętam dużo :) No więc...
Rodziłam na Pomorzanach i jestem bardzo zadowolona. Jeśli kiedyś przyjdzie mi rodzić drugi raz to na pewno tam.
Na pomorzany trafiłam na dwa miesiące przed planowanym porodem, bo dostałam krwawień a na miejscu okazało się, że mam małowodzie.
No i myślałam, że na tej patologii to już sobie poleżę do końca ciąży, i tak się stało, tylko, że sądziłam iż będę rodzić za dwa miesiące a tem=n mój mały rozbójnik stwierdził, że tydzień w szpitalu to za długo i się zaczął wcześniej pchać na świat  ;D

Tak więc na Pomorzanach są dwie sale porodowe, do dyspozycji wanna i prysznic. Położne rewelacyjne! Wszystkie wiadomości na temat porodu jakie zdobyłam w szkole rodzenia podczas rodzenia wyparowały mi z głowy i gdyby nie położna to bym tam chyba z dobę rodziła.
A pani do mnie przyszła i może mało kulturalnie ale przynajmniej zrozumiale rzekła " No kochana, nie krzycz tak bo zamiast urodzić to się nam tu pożygaż i dopiero sobie narobisz, oddychaj powoli w czasie skurczu tak jakbyś chciała zdmuchnąć świeczkę" itd. Nie dość że mnie uspokoiła to jeszcze podchodząc z poczuciem humoru do całej sytuacji pomogła mi się wyluzować. Do dziś się śmieję,  ze gdy miałam już mega kryzys i zaczęłam ją błagać o cesarkę, znieczulenie, cokolwiek to ona na mnie spojrzała spod byka i mówi: "zwariowałaś dziewczyno! Takie twardzielik jak ty rodzą baz znieczulenia!"
Naprawdę mi babeczka pomogła, wystarczy sie zastosować do tego co mówi położna i... ja urodziłąm Julka w 3 godziny!!!
Na pewno pomogło też to, że malutki był (1770g) bo wcześniak ale o tym za chwileczkę.
Podczas tych wszystkich skurczów była przy mnie tylko położna i mąż. Dopiero jak stwierdziła, że rozwarcie jest już na 7cm, wezwała lekarza. Przybył pan doktor razem z panią pediatrą - szybciutko byli, i się zaczęło. Jak wcześniej wspominałam poszło raz, dwa. Pan doktor naciął mnie bardzo delikatnie, potem ładnie zszył - żadne blizny nie pozostały.
Najgorsze po porodzie są te dwie godziny - dla mnie katorga bo bez małego i zostałam tylko z mężem. Nie pozwolili mi spać a ja już umierałam ze zmęczenia.
Po dwóch godzinach przewieżli nas na górę. My wzięliśmy soie pokój jednoosobowy (z tego co pamiętam płaciło się chyba 100zł za dobę ale nie jestem pewna). Warunki naprawdę wspaniałe, wielkie łóżko a w zasadzie łoże małżeńskie :) łóżeczko dla dziecka, telewizor, radio z CD. Prywatna łazienka z prysznicem - że tak powiem - full wypas ;D pielęgniarki i lekarze bardzo mili, salowe również.
A jeśli chodzi o naszego brzdąca z racji tego, że wcześniak od razu zapakowali go do inkubatora i na oddział neonatologii i patologii noworodka. Oddział znajduje się na tym samym piętrze co położniczy więc wystarczyło przejść przez szklane drzwi i już byliśmy u małego. Opieka nad wcześniakami na Pomorzanach jest poprostu wspaniała! Pielęgniarki są niesamowite gdyby nie one to bym chyba sie bała dotknąć takie maleństwo. A one od samego początku uczyły nas jak sie niem opiekować. Na szczęście Julek był bardzo silny i tylko 3 doby leżał w inkubatorze a o 10 wypuślili go do domu.
Tak więc śmiało polecam wszystkim szpital na Pomorzanach.
Moja kuzynka rodziła dzień po mnie :) Tak więc spotkałyśmy sie na oddziale, z tym, że ona nie wzięła sobie takiego pokoju jam my i leżała na sali z innymi paniami. Sale są zdaje się 4 osobowe a kuzynka rodziłą tam po raz 3 i też twierdzi, ze następny poród tylko na pomorzanach:)
Naprawdę polecam z czystym sumieniem.
Jak już wcześniej wspominano we wtorki o 10.30 jest możliwość zwiedzania oddziału a przy okazji zakładają kartę pacjenta (co nie znaczy, że musicie od razu tam rodzić) a ta karta automatycznie jest przepustką do porodu rodzinnego - bezpłatnego.
Radzę jednak, żeby tatusiowie wcześniej zaopatrzyli się w "zielony dresik" na porodówkę, bo automat do wydawania odzieży czasem szwankuje.
pozdrawiam gorąco i mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam w podjęciu decyzji  :)

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
6 grudnia 2008, 16:44
dwupaki, które myslą o porodzie w policach mogą juz o nim zapomniec ;)  od 1.12 police - porodówka  jest zamknieta.. obecnie jest remont oddziału , który, planowo ma sie skończyć w marcu ( ale nie powiedzieli którego roku ;) )

takl czy owak  cała porodwka, pato ciązy,  połóg i neonatologia z ojom-em  noworodkowym  wyprowadza się do polic..

więc

niedługo zostanie  ' w mieście " tylko  rodzioć w  wojskowym i na pomorzanach.. reszta  grzecznie zaciska nózki pedem  biegnąc  do zdrojów i  polic  ;D

Offline Adiana Kobieta

• Agnieszka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 14.06.2008
7 grudnia 2008, 18:09
Czyli, że Police zamykają się tylko na czas remontu ? Słyszałam, że mają być zamknięte, ale sądziłam, że na stałe ???

Ja nadal celuję w Zdroje...boję się tylko przepełnienia i że mnie odprawią w kwitkiem gdy zacznę rodzić  :-\

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
7 grudnia 2008, 18:14
na czas remontu...zapewne....
monia nie dopisała, że porodwka, pato ciązy,  połóg i neonatologia z ojom-em  noworodkowym  z Unii tam się przeprowadzą po remoncie

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
7 grudnia 2008, 19:39
no no.. dokładnie tak..

na marginesie - adiana.. zmniejsz ilosc  tickerów do regulaminowej ilosci, bo w koncu nie wiem co mam tobie wykasowac  ;D

Offline asashia Kobieta

• entuzjasta
7 grudnia 2008, 19:56
a teraz w Zdrojach atak legionelli ...na oddziale położnictwa i psychiatrii zakazano korzystania z wody...bakterie mogą wywołac m.in. zapalenie płuc...
ku przestrodze-dla przyszłych mam-żeby zorientowały się w sytuacji-w najbliższym okresie!

• uzależniony
7 grudnia 2008, 20:34
to ja juz nie wiem gdzie rodzic... Police zamknięte, Zdroje tam gdzie chce rodzić jakaś bakteria.... czy to oznacza, że nie przyjmują do porodu?? Ta bakteria jest w wodzie??

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
7 grudnia 2008, 21:04
a pomorzany? czemu nie chcecie tam rodzic?

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
7 grudnia 2008, 21:16
boją się studentów... ;D

• uzależniony
7 grudnia 2008, 21:19
nie wiem czemu jakoś się nastawiłam już na te Zdroje, a teraz nie wiem co będę miała robić, gdzie jechać ;/