Autor Wątek: Pogaduchy ciężarówek  (Przeczytany 2994492 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61860 dnia: 25 Listopada 2018, 04:11 »
Mamy I life A5s Pro. Funkcji mopowania jeszcze nie probowalismy, bo nam glownie o odkurzacz chodzilo, ale narazie sprawuje sie ekstra. Polecam!


Offline andzelika

  • Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.09
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61861 dnia: 27 Listopada 2018, 15:10 »
Wróciłam z wizyty.Mala główka w dół,  rośnie waży 2300, ale niestety lekarz zauważył że ma pepowiną owinęta szyjkę. Więc cesarka i tak się odbędzie.Uspokajal mnie że taka ciążę można spokojnie donosić, wiadomo że bardziej obserwować brzuch i to co się w nim dzieję.....ale i tak chyba nie usnę wieczorem z nerwów.
[/url]
[/url]

Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61862 dnia: 27 Listopada 2018, 15:45 »
Nie zamartwiaj sie  :-* :'( jeszcze ma sporo miejsca w brzuszku, wystarczy pare fikniec i pepowina moze sie odkrecic. Z reszta ma tak wysokiej klasy sprzęt usg zeby stwierdzić czy jest owinieta (tzn dokookola) czy tylko mogla sie tak pepowina ulozyc na szyjce ze wyglada jak petla? Masz sie częściej pokazywac na usg/ktg?

Fajna waga jak na ten tydzien :) nawet jakby bylo wczesniej zakonczyc ciaze, to malutka juz sobie poradzi  :-*


Offline andzelika

  • Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.09
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61863 dnia: 27 Listopada 2018, 16:28 »
To fakt z tym sprzętem...nie jest najgorszy ale szału też nie robi.Najwazniejsze że sprawdzał przepływy i są jak najbardziej ok.
Teraz wizyte mam za dwa tygodnie.Pozniej się okaże kiedy następna bo akurat wypadają swieta.
[/url]
[/url]

Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61864 dnia: 27 Listopada 2018, 18:32 »
No widzisz, przepływy najważniejsze. Wstyd się przyznać, ale ja nawet nie wiem czy i kiedy mój lekarz je sprawdza. Tyle razy miałam go zapytać i zawsze zapominam.

Czekam właśnie na D. z kolacją. Rano byłam na badaniach. Potem sama w domu cały dzień, wszyscy wokół chorują.

Offline basimir

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
  • Płeć: Kobieta
  • (*)25.06.2015
  • data ślubu: 27.08.2011
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61865 dnia: 29 Listopada 2018, 20:23 »
Andżelika, nie martw się, będzie dobrze, zwracaj uwagę bardziej na maluszka. Ale wagę ma ładną :)


Łobuziak 21.11.2013
Aniołek (*) 25.06.2015

Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61866 dnia: 29 Listopada 2018, 21:47 »
Andzelika a myslalas moze o wypozyczeniu detektora tetna plodu? Nie wiem na ile to wiarygodne urzadzenie, ale jesli mialoby to Cie uspokoic to moze warto? :)

My po wizycie. Mały waży około 3050g, mamy 38 tydz., skierowanie do porodu i... czekamy. Lekarz mówi: proszę szybko urodzić. No... chętnie, tylko jak. Szyjka zgladzona, mieciutka, ale rozwarcia brak. Jakas zmeczona na tej koncowce jestem, coraz czesciej brak mi energii na cokolwiek. Duże cisnienie sie przyplatalo, dzis na wizycie  140/90, nigdy takiego nie mialam. Dostalam skierowanie na bad.moczu x1 w tygodniu juz do końca. We wtorek kolejna wizyta.

Offline monijane

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2197
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.08.2009
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61867 dnia: 30 Listopada 2018, 14:17 »
Ja w ogóle nie wiem po co lekarze mówią kobietom o pępowinie wokół szyi.
Jest jeszcze tyle czasu do końca, że dziecko kilka razy się z niej wyplącze i zaplącze. To co się dzieje w brzuchu i tak się monitoruje, zna się rytm dnia dziecka w brzuchu, więc matce się tylko niepotrzebnie stres funduje.
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline basimir

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
  • Płeć: Kobieta
  • (*)25.06.2015
  • data ślubu: 27.08.2011
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61868 dnia: 30 Listopada 2018, 21:40 »
Ale będziesz miała cc, czy po prostu jak się zacznie to będzie sn? Ładnie mały waży :)


Łobuziak 21.11.2013
Aniołek (*) 25.06.2015

Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61869 dnia: 1 Grudnia 2018, 05:21 »
Jak się zacznie samo wkrótce, to mam zgodę na sn. Ale ryzyko, że coś się podzielę z łożyskiem rośnie z czasem i wagą malego. Wtedy cc. Decyzja bedzie podjęta na bieżąco. Waga fajna wg mnie, chociaz lekarz ciągle mówi że wysoki, a chudzinka o wielkich stopach. Ostatnio mielismy też dokładne usg, obejrzeliśmy jeszcze raz płucka, nerki, serduszko, pęcherz moczowy. Nie ma co marudzić, trzeba czekać. Najważniejsze, że wszystko w miarę ok :)

Pokoik gotowy !!! Jesteśmy z niego mega dumni. To chyba najładniejsze pomieszczenie w naszym domu :)

Offline andzelika

  • Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.09
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61870 dnia: 1 Grudnia 2018, 09:42 »

Pokoik gotowy !!! Jesteśmy z niego mega dumni. To chyba najładniejsze pomieszczenie w naszym domu :)
poka poka

Detektor tętna będę miała w środę.
[/url]
[/url]

Offline loona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10571
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61871 dnia: 1 Grudnia 2018, 10:48 »
No właśnie. Mała mi   :) czekamy na fotki pokoju.

Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61872 dnia: 1 Grudnia 2018, 16:15 »
Będą foteczki :) tylko jeszcze pościel nie pozakladana do lozeczka, kosza itp. Wtedy dopiero bedzie efekt :P


Offline andzelika

  • Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.09
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61873 dnia: 10 Grudnia 2018, 14:59 »
Mala_mi co słychać u Was? Nadal w dwupaku?I jak się czujesz na końcówce

Ja mam jutro wizytę u lekarza pobiera GBS, i daje skierowało do szpitala żeby umówić się na cc,. 18 ostatnia wizyta u diabetologa.Ogolnie w każdej pozycji mi źle, w nocy złapał mnie jakiś dziwny ból że nawet nie mogłam się przewrócić na drugi bok
[/url]
[/url]

Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61874 dnia: 10 Grudnia 2018, 20:26 »
Andzelika moze jakis nerwobol? Ja ostatnio dowiedzialam sie, ze lozysko moze bolec  8) a jak Twoje cukry?

My nadal w dwupaku i powoli tracę nadzieję na to, że urodzę... jakoś już się nawet nie boję, bo wydaje mi się, że to nie nastąpi. Myślałam, że dotrwamy do 37tyg. i jak odstawię leki i przestanę leżeć, to lada moment urodzę. A tu Malutki się na nas obraził i nie chce wyjść. Termin z usg na 16, z OM na 18.12, ale z każdym dniem maleje szansa na poród sn. Mój lekarz zasugerował, że jeśli wszystko będzie dobrze, to 24.12 ma dyżur i możemy się umówić na cc, ale czy jest sens tyle czekać?

Mam dość duże ciśnienie od 2 tyg. 120/90-140/95, na razie bez leków. Badam mocz 2 razy w tygodniu i mam nadzieję, że minie po porodzie.

Offline Vivka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6224
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2014
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61875 dnia: 11 Grudnia 2018, 09:13 »
A nie może Ci CC zrobić na jakimś wcześniejszym dyżurze? Fajnie by było wyjść do domu z maluszkiem na święta :)



Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61876 dnia: 11 Grudnia 2018, 11:06 »
Wolałabym sn, więc narazie przyjęliśmy postawę wyczekującą... Ale w czwartek mam wizytę i podpytam go nieco dokładniej na co czekamy, co radzi itp.

Właśnie wróciłam z badań. W drodze powrotnej wstąpiłam do galerii odebrać zamówienia internerowe ze smyka i empiku. W Empiku tyle cudnych pudełek na prezenty :P
 

Offline izulek
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.08.2008
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61877 dnia: 11 Grudnia 2018, 12:05 »
Lekarze chyba się nie przejmują czy to świeta czy nie :) mój termin cc wyznaczył wielki czwartek.  Wyszliśmy w niedzielę wielkanocna.  mimo planowanej cc nie było opcji przesuwania terminu.  A dziecko też samo się nie pchalo wcześniej


Offline andzelika

  • Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.09
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61878 dnia: 11 Grudnia 2018, 13:58 »
U mnie cukry ok- dalej dieta.Za tydzień ostatnia wizyta u diabetologa.
Właśnie czekam przed gabinetem u ginekologa.Ja mam nadzieję żeby mnie nie będą czekać do samego końca i rozwiązanie nastąpi szybciej nawet ze względy na to że mała jest owinięta pępowiną....ale zobaczymy.
[/url]
[/url]

Offline mkarolinka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10103
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61879 dnia: 11 Grudnia 2018, 15:36 »
Ternin na wigilię, super  ;D święta w szpitalu  ;D tak bym mogła spędzać święta  ;D

Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61880 dnia: 12 Grudnia 2018, 18:57 »
Lekarze chyba się nie przejmują czy to świeta czy nie :) mój termin cc wyznaczył wielki czwartek.  Wyszliśmy w niedzielę wielkanocna.  mimo planowanej cc nie było opcji przesuwania terminu.  A dziecko też samo się nie pchalo wcześniej

Moja siostra urodziła się w Wielką Srodę i w Wielka Sobote Mama wróciła z nią do domu. Najważniejsze zdrowie malucha, ale osobiście wolałabym mieć to za sobą i nie chodzi o sam pobyt w/po Świętach w szpitalu.

Najgorzej to mam z moim D. Od poniedziałku jest na urlopie i nie powiem, mam lżej, bo przejął część domowych obowiązków, razem czas szybciej leci, mam samochód cały dzień więc jestem bardziej mobilna itp. Ale ... Wasi faceci też byli tacy niecierpliwi? Pytanie kiedy rodzisz co 2godziny... non stop narzeka, że Mały nie chce wyjść, a on już jest na urlopie i chciał spędzić z nami jak najwięcej czasu. Z jednej strony go rozumiem, ale nie ukrywam, że zaczyna mnie to męczyć. Nie dość, że sama chciałabym już urodzić, to jeszcze czuje na sobie dodatkową presję. Dziś byliśmy na 2 spacerach, zrobiłam obiad, byliśmy u moich Dziadków, później na zakupach. Teraz wcinam tajskie, bo zgarnęliśmy na wynos. Kupiłam sok ananasowy i ananasa. Innne metody nie dały efektu :P jutro wizyta

Offline andzelika

  • Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.09
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61881 dnia: 12 Grudnia 2018, 20:06 »
U mnie przy pierwszym bardziej teściowa i dziadkowie pytali kiedy?Mąż tylko chciał zebym w weekend urodziła bo lepiej zrobić pępkowe ;D. Urodziłam w 41 tc ale czułam się świetnie, a teraz mogłabym być już po wszystkim, źle znoszę ta ciążę.

Ja 18 -tego mam diabetologa i na powrocie zajedziemy na Zdroje zapisać się na cc.Cos czuje że teraz wypadnie poród w tygodniu ;D a i dzisiaj spakowałam walizke
[/url]
[/url]

Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61882 dnia: 13 Grudnia 2018, 17:21 »
Andzelika, masz powrownanie :) ja go nie mam! Nie mam co narzekac, ale tez juz bym wolala byc po. W nocy nie moge spac. 1-2 zasypiam, kolo 3 sie budze i przerwa do 5-6, potem bym spala... Wlasnie wrocilismy z długiego spaceru. Z nowych wieści po wizycie, mamy rozwarcie na 2cm, ale cos czuje ze moge z nim pochodzic. Szyjka zgladzona, miekka, brzuch opadł. Teoretycznie wszystko gotowe.

Wyszlo mi wczoraj zimno na ustach. Chyba
.. bo nie do konca wyglada jak opryszczka. Zglosilam dzis lekarzowi, bo nie pamietam czy juz kiedys w zyciu mialam. Obejrzał, powiedzial ze jemu to nie wyglada na opryszczke, ale ze to okres okoloporodowy to wdrazamy Zovirax i plasterki. Obserwujemy.

Maksiu dostal dzis od babci świetne jeansy z Nexta i 3 pajace ^^.


Offline andzelika

  • Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.09
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61883 dnia: 18 Grudnia 2018, 12:23 »
mala_mi jak tam sytuacja u Ciebie ;)
Ja dzisiaj byłam ostatni !!! raz u diabetologa dalej mam mierzyć cukier, nawet po porodzie ( chyba że będzie w normie przez 7 dni) to mam odrzucić glukometr.A 6-8 tyg. po porodzie ponownie zrobić krzywą.
W Zdrojach zapisałam się na 4 stycznia do poradni i wtedy będę miała ktg oraz wyznaczona cesarke
[/url]
[/url]

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61884 dnia: 18 Grudnia 2018, 13:02 »
Może to dziś? Dziś mój termin :)

Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61885 dnia: 18 Grudnia 2018, 13:15 »
Meldujemy się nadal w dwupaku. Właśnie wróciliśmy z ktg i wizyty. Mam już jakieś skurcze, regularne ale słabe. Położna mnie nastraszyła, że mało ruchów i pan doktor mnie na pewno zostawi na oddziale. Lekarz wyśmiał tę teorię i pozwolił nam jeszcze wrócić do domu. Rozwarcie ok. 2.5cm, mamy być w gotowości. W końcu pozwolił mi odstawić magnez, z czego najbardziej cieszy się mój D. Bo uważa, że to właśnie końskie dawki magnezu blokują moje naturalne skurcze. Badanie było dziś dla mnie mega bolesne. Szyjka zgładzona, pęcherz płodowy wyczuwalny pod ręką (ale że jak :P). Generalnie jestem już po terminie i dalej nic. W czwartek kolejna wizyta. Czekam jeszcze na wyniki z lab.

Andzelika jak dalej będę działać w takim tempie to.masz jeszcze szanse urodzic przede mna :)

Offline basimir

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
  • Płeć: Kobieta
  • (*)25.06.2015
  • data ślubu: 27.08.2011
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61886 dnia: 21 Grudnia 2018, 19:39 »
Mała mi, na pewno będziesz przed Andżeliką :-)
Mam nadzieję, że w końcu coś się ruszy u Ciebie


Łobuziak 21.11.2013
Aniołek (*) 25.06.2015

Offline andzelika

  • Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.09.09
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61887 dnia: 21 Grudnia 2018, 22:16 »
Mała mi, na pewno będziesz przed Andżeliką :-)
może już jest po wszystkim
[/url]
[/url]

Offline basimir

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
  • Płeć: Kobieta
  • (*)25.06.2015
  • data ślubu: 27.08.2011
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61888 dnia: 22 Grudnia 2018, 20:52 »
Może być, bo cisza  ;)


Łobuziak 21.11.2013
Aniołek (*) 25.06.2015

Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Pogaduchy ciężarówek
« Odpowiedź #61889 dnia: 28 Grudnia 2018, 12:20 »
Moje Drogie, Maksymilian urodził się 19.12 :) melduję się więc zatem już jako Mama! Jest cudowny i nie wiem, jak wcześniej mogliśmy być szczęśliwy bez niego. Wiecej napiszę jak się troszkę ogarniemy. Do domu wrocilismy dopiero wieczorem 25.12, bo niestety nie wszystko było (i jest)w porządku.

Andzelika przekazuje pałeczkę, teraz Twoja kolej!