e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Pogaduchy ciężarówek  (Przeczytany 1459631 razy)

Offline mkarolinka Kobieta

• Chuck Norris
Odp: Pogaduchy ciężarówek
16 sierpnia 2018, 15:00
Ja jak.zajde w druga.ciążę, na pewno będę miała bliźniaki. A wtedy to.psychoayryk  ::)

Offline andzelika Kobieta

• Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 19.09.09
16 sierpnia 2018, 16:04
Ja się strasznie cykalam iść na usg.szlam z myślą że na bank będą bliźniaki.Po mojej i męża stronie byly, a przed nami nikt nie mial ;D.Ale lekarz uspokoił :D

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
16 sierpnia 2018, 17:25
Ja bym mogla mieć i czwarte, ale gdybym miala z 5 lat mniej :) A że to niemozliwe to nie ma nawet opcji :)

Offline mala_mi Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 9.08.2014r.
16 sierpnia 2018, 18:20
Za pozno sie za ta produkcje wzięliśmy, teraz zaluje.

Przez 2 lata zajmowalam sie bliznietami 10h/dziennie. Od ich 3 miesiaca zycia. Cudowne doświadczenie. Co prawda cieszyłam sie za kazdym razem, gdy tylko zamykalam drzwi wychodzac, ale nie rozpaczalabym gdyby trafily mi sie bliznieta. Tyle, ze wiem tez jak to wyglada z tej mniej fajnej strony. Ciaza blizniacza jest o wiele trudniejsza, wiele z blizniat to wczesniaki itp.

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009
16 sierpnia 2018, 20:33
Oglądacie na TLC Sześć razy córka? Da się i z szóstką dzieci :)

Offline lolalola

• Chuck Norris
  • data ślubu: 02.10.10
16 sierpnia 2018, 22:38
Dziewczyny to może jeszcze jedno rozdanie przed czterdziestką :D
Kiedys o tym myslalam ,tak przekornie,ze fajny gift na kompletne urodziny.
I nie d a lam sie,wiec nie zdarzylismy przed 40ka meza i nie zdarzymyy takze przed moja.
W kazdym razie ja wciaz na nie to i rozpaczac nie bede.

Ale dziewczyny pytanie do mam 3 ,a moze 4?

Offline beta80 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 11.07.2009
16 sierpnia 2018, 22:57
ja już podziękuje :-) nasz dwumiesięczny maluch przesypia nocki...jest mega uroczy, spokojny i pięknie śpi ale mam już 38 lat i na czwarte się nie zdecyduje..mamy w domu 5latka, 3latka i niemowlaka..zanim z pieluch wyjdziemy to 40-stka mi stuknie :-)

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
17 sierpnia 2018, 06:36
4? No cóż, nie chodzi o wiek, bo mam dopiero albo aż 33 lata, ale jak chcecie mieć lek na raka to ja muszę pracować ::) Życie nauczyło mnie, żeby nigdy nie mówić nigdy, w razie czego przyjmę z radością, ale żeby coś specjalnie to NIE ;)
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.08.2008
17 sierpnia 2018, 07:45
Idealnie to ujęłas. Ja 3 przyjmę z radością też ale nie żeby specjalnie się starać.  Może jakbym miała kilka lat mniej i większe mieszkanie. 

Offline kurczaczek83 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.12.04
17 sierpnia 2018, 17:25
4? No cóż, nie chodzi o wiek, bo mam dopiero albo aż 33 lata, ale jak chcecie mieć lek na raka to ja muszę pracować ::) Życie nauczyło mnie, żeby nigdy nie mówić nigdy, w razie czego przyjmę z radością, ale żeby coś specjalnie to NIE ;)
Pracuj pracuj Kochana jesteś potrzebna

Offline mala_mi Kobieta

• maniak
22 sierpnia 2018, 23:13
Dziewczyny trzymajcie kciuki! Jutro o 9.00 wizyta i badamy serduszko.

Offline marta082008 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 16.08.2008
22 sierpnia 2018, 23:24
Trzymamy, powodzenia

• Chuck Norris
23 sierpnia 2018, 00:49
Będzie dobrze

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
23 sierpnia 2018, 15:13
Jak po wizycie?
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline mala_mi Kobieta

• maniak
26 sierpnia 2018, 15:19
Jak po wizycie?

Meldujemy się po wizycie. Malutki waży już 680g i nadal jest chłopcem :P mam też dobre wiadomości co do łożyska, minimalnie drgnęło! z przodującego centralnie, podciągnęło się trochę do góry, mam nadzieję, że za 2 tyg. sytuacja się powtórzy. Niestety nadal nie mamy zbadanego serduszka w 100%. Lekarz mówi, że na tyle ile widzi (czyli usg połówkowe + usg teraz w 24 tyg.), jest ok. Ale Mały jest tak ułożony, że nie daje się dobrze zbadać. Widzę, że mojego lekarza to niepokoi ... a może wyolbrzymiam ? :(

Powoli kompletujemy wyprawkę. Czy któraś z Was ma/miała torbę do wózka Insular? Bo mój D. ją znalazł i nie chce się dać przekonać do innej... W grze jest jeszcze plecak/torba z Ali, dostępny też u nas na Allegro w dobrej cenie.

Offline basimir Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27.08.2011
26 sierpnia 2018, 20:01
Oby było wszystko dobrze z serduszkiem.

A jaki plecak/torbę masz na myśli z Ali?

Piter 11.2013

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
26 sierpnia 2018, 21:12
Właśnie! Ufaj lekarzowi i niepotrzebnie się nie nakręcaj! Dzidziuś zdrowy i tyle w temacie.

• Chuck Norris
27 sierpnia 2018, 07:31
Mała pewnie że gdyby lekarza coś niepokoilo to by poszerzył diagnostykę. Nie panikuj

Offline mala_mi Kobieta

• maniak
27 sierpnia 2018, 07:36
Daleka jestem od panikowania :) ale to moje pierwsze dziecko i nie wiem jak to powinno wyglądać :| a nie chce dokształcać się u wujka googla, bo więcej z tego będzie szkody niż pożytku.

Moje drogie, za godzinę rusza wyprzedaż na Ali. Chyba kupię tą torbę :P zanim dojdzie to akurat

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
27 sierpnia 2018, 07:38
mala mi a nie mozecie sobie sami pójść na echo do jakiegoś dobrego kardio?

Offline bubulina Kobieta

• maniak
27 sierpnia 2018, 08:03
U nas tez przez ulozenie malej nie mozna bylo zbadac serduszka przez co nie dalo wykluczyc sie kilku wad az pewnego pieknego dnia mloda fikla i doszlo do badania tak jak trzeba. Wiec spokojnie bedzie wszystko ok. Przez moj stres chodzilam co tydzien na usg.

Offline mala_mi Kobieta

• maniak
27 sierpnia 2018, 09:21
mala mi a nie mozecie sobie sami pójść na echo do jakiegoś dobrego kardio?

Właśnie zaczęłam ogarniać ten temat. Poszłabym prywatnie, chyba nie trzeba na to skierowania?
Jeśli na następnym usg dalej nic nie zobaczymy, to może zapytam lekarza czy jest taka konieczność. Ufam mojemu prowadzącemu, to dobry specjalista, tak jak pisałam myślę, że gdyby miał jakieś podejrzenia to by reagował - ale z drugiej strony... skoro jemu to nie daje spokoju, to mi też. A jak u Was wyglądało badanie serca? Jakie parametry sprawdzano? Mały jest ułożony pośladkowo, do tego mam przodujące łożysko na tylnej ścianie, chyba nie sprzyja to dokładności wykonywania pomiarów.

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
27 sierpnia 2018, 09:53
Mała_mi

ja bym poszła jeszcze do innego ginekologa ale takiego co się specjalizuje w badaniach serca płodu. Dla własnego spokoju.
Ja jak byłam w ciąży miałam takie badanie. Jak dziecko jest ułożone tak, że cięzko wykonać badanie to może zjedz przed badaniem coś słodkiego? wtedy dziecko dostanie kopa energii i na pewno inaczej się ułożu ;)

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.08.2008
27 sierpnia 2018, 10:05
Moja koleżanka miała taki problem. Jej ginekolog nie mogła zrobić porządnie usg.  Sama ja skierowała na echo.  Była i mówi niebo a ziemia. Owszem potwierdził że dziecko jest ułożone nie sprzyjająco. Ale jakoś przez brzuch maluszka sobie poobracal czy coś i wszystko pięknie zbadał

Offline mala_mi Kobieta

• maniak
27 sierpnia 2018, 10:10
Vivka piszesz, że miałaś takie badanie. Ale sama się na nie zdecydowałaś czy lekarz zasugerował, żeby sprawdzić? Bo mój sprawdzał to co widział bardzo dokładnie, opowiedział mi o tym, co udało mu się ocenić/zmierzyć, dodał że nie ma 100% pewności, bo z racji ułożenia małego obraz jest ziarnisty, więc nie widzi wszystkiego tak dokładnie jakby chciał. Powiedział, że sprawdzimy jeszcze na następnej wizycie i tyle. Nie sugerował dodatkowych badań, nie mówił że coś jest nie tak. Nie mam też żadnych czynników podwyższonego ryzyka wystąpienia wad serca.

Chyba zaczekam do kolejnej wizyty i po prostu go o to zapytam. Nie wiem czemu nie zrobiłam tego na ostatniej wizycie. Powiedział, że wszystko w porządku i mam cieszyć się życiem, więc jakoś mnie to zaślepiło, zwłaszcza że łożysko w końcu wygląda lepiej. Ale w domu oczywiście zaczęłam analizować ...  ::) ::) ::)

U nas w obu przyszpitalnych poradniach (a te mają najlepszy sprzęt), konieczne jest skierowanie na echo serca płodu. Prywatnie nigdzie nie mogę znaleźć. A w Krakowie mam w pakiecie opieki prywatnej, ale też muszę mieć skierowanie. Idę w przyszłym tygodniu na krzywą cukrową i inne badania, jak zobaczę mojego lekarza, to go zapytam o to. Jeśli nie, to chyba zaczekam do wizyty (mam za 2tyg.) i wtedy z nim o tym porozmawiam. Jeśli nie uda się znów zbadać serducha to poproszę o skierowanie.

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
27 sierpnia 2018, 10:47
Ja miałam skierowanie bo sama urodziłam się z wadą serca.

Trochę nie rozumiem skąd Twój strach skoro lekarz kazał ci się cieszyć życiem? :)
a z drugiej strony piszesz, że on się trochę niepokoił tym, że tego serca nie może obejrzeć. Jeśli się denerwujesz to zadzwoń do niego czy może ci takiego skierowanie wystawić ( bez wizyty) już teraz? wtedy sobie pójdziesz do tej prywatanej opieki i nie będziesz musiała się denerowować do kolejnej wizyty :)

Offline basimir Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27.08.2011
27 sierpnia 2018, 22:46
Może faktycznie poczekać jeszcze tą chwilę do wizyty, może ułoży się lepiej. Coś słodkiego przed też będzie dobrym sposobem, żeby dzidzia się ruszyła.

Piter 11.2013

Offline mala_mi Kobieta

• maniak
28 sierpnia 2018, 11:16

Trochę nie rozumiem skąd Twój strach skoro lekarz kazał ci się cieszyć życiem? :)

Rozkminy ciężarnej baby  ::)

Rozmawiałam wczoraj jeszcze z ciocią, która pracuje z moim lekarzem w szpitalu - usypia do cesarek, które on robi. Trochę mnie uspokoiła. Mówi, że on jest tak dokładny, że gdyby był 1% podejrzenia, że coś jest nie tak, już byłabym po badaniu. Myślałam, żeby do niego zadzwonić, ale jest na urlopie. W prywatnym gabinecie gdzie chodzę go nie będzie praktycznie do mojej wizyty, w szpitalu podobnie. Dziwne, bo nie mówił że się wybiera, a zawsze uprzedza. Zastanawiamy się od dawna nad dodatkowym 3d/4d u innego lekarza. Może w końcu się zdecydujemy. A nóż maluch inaczej się ułoży.

Właśnie dotarła poducha ciążowa zachwalana przez koleżankę. Ciekawe czy uda się z niej uformować kokon/gniazdko, żeby i po porodzie korzystać. Miły gest z ich strony, bo dostałam gratis pasującą podusie antywstrząsową dla malucha.

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
28 sierpnia 2018, 15:13
Kochana.
Dobrze to ujelas.
Rozkminy ciezarnej kobietki :)
Na bank wszystko jest ok
Nie stresuj sie bo to maleństwo to czuje.
2 tyg zleci szybko bardzo.