e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Pogaduchy ciężarówek  (Przeczytany 1479624 razy)

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Odp: Pogaduchy ciężarówek
23 maja 2018, 11:06
Jakie urocze  :D
Gratulacje!!!

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
23 maja 2018, 12:03
Gratulacje! :)

Offline kurczaczek83 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.12.04
23 maja 2018, 14:50
Gratulacje!!!
Cudne maluszki

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 09.06.2012
23 maja 2018, 15:17
Gratulacje! Cudne dziewczynki!

Offline justyna85 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
23 maja 2018, 15:25
Gratulacje!! I szybkiego powrotu do sił :-)

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
23 maja 2018, 17:19
Gratulacje. Jak maja na imie?
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline nadzieja

• Chuck Norris
24 maja 2018, 12:19
Lara co u Ciebie? Jak się czujesz?
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
24 maja 2018, 13:56
Dziewczyny
powiedzcie czy któraś z Was miała sytuacje, że była w pracy na stałym wynagrodzeniu i potem poszedł na L4 w ciązy i dostawał taką samą kaskę jak w pracy?

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.08.2008
24 maja 2018, 14:01
Stawka jest jakoś za dzień wyliczana,  więc nie będzie identyczna,  tak mi się kojarzy.

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
24 maja 2018, 14:16
Stawka jest jakoś za dzień wyliczana,  więc nie będzie identyczna,  tak mi się kojarzy.
Ale Tyn piszesz o wynagrodzeniu godzinowym. Wówczas faktycznie wylicza się średnią. Jednak przy wynagrodzeniu stałym czyli ktoś bierze 3,500 na miesiąc bez względu na ilość godzin nadal będzie 3,500 bo L4 ciążowe płatne jest przecież 100%
Trochę się tego naliczyłam w pracy.

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
24 maja 2018, 14:29
Nie,  nie mówię o godzinowym właśnie.  Generalnie jest sto % ale to jest zasiłkowe jednak.  A jak dobrze kojarzę zasiłki są liczone razem z weekendami. Ale głowy nie dam.  Musiałabym zerknąć w przelewy

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
24 maja 2018, 14:33
Ale to jest specyficzny "zasiłek". Przepisy się zmieniły?

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline Agnieszka_B Kobieta

• Szczęśliwa żona i mama
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 26 grudnia 2008
24 maja 2018, 14:35
Ja miałam stałą wypłatę i w ciazy dostawalam zgodnie z tym 100% na zwolnieniu, 80% na macierzynskim /rodzicielskim rocznym.

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
24 maja 2018, 14:39
Kurde nie dodało mi posta.  sprawdziłam, dostawałam stała kwotę,  za luty dostałam mniej, więc nie wiem od czego to zależy. 

Offline Agnieszka_B Kobieta

• Szczęśliwa żona i mama
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 26 grudnia 2008
24 maja 2018, 14:47
Chyba od ilości dni w miesiącu, tak się szybko nasuwa

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
A to nie jest tak że jak idziesz na L4 ciązowe to owszem dostajesz 100% wynagrodzenia ale jest to średnia liczona z ostatnich 12 m-cy?
Czyli jak miesiąc przed pójściem na zwolnienie dostaniesz podwyżkę to i tak nie będziesz dostawać 100% ostatniej wypłaty?

Jestem prawie pewna, że właśnie tak jest przy całym etacie- umowa o pracę.

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
Zus płaci za ilość dni w miesiącu "przepracowanych" dlatego to się zmienia.

Moja pensja jest stała, a przy wypłatach z ZUS wszystko zależało od tego ile dni roboczych było w danym miesiącu i wynagrodzenie było mniejsze lub większe.

Offline Lara_Croft Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 4 sierpnia 2007
24 maja 2018, 15:09

Jak się czuję? Zależy.
 Fizycznie - nie jest bardzo źle. Malutki obrócił się już głową do dołu i wali mnie nią po pęcherzu, a zadkiem ciśnie po żołądku i zgagę mam prawie co chwilę. Bywa uciążliwe, ale do wytrzymania.
Psychicznie - jest fatalnie i z każdym dniem jest coraz gorzej  :'(
"Gdyby człowiek miał świadomość, co traci przez to, że nie może mieć dzieci, to by tego chyba nie zniósł tak po ludzku."

Marcel - 8.01.2017
Michał ❤ 29.05.2018

Offline nadzieja

• Chuck Norris
24 maja 2018, 17:25

Jak się czuję? Zależy.
 Fizycznie - nie jest bardzo źle. Malutki obrócił się już głową do dołu i wali mnie nią po pęcherzu, a zadkiem ciśnie po żołądku i zgagę mam prawie co chwilę. Bywa uciążliwe, ale do wytrzymania.
Psychicznie - jest fatalnie i z każdym dniem jest coraz gorzej  :'(
Domyślam się kochana i bardzo mi przykro, ze tak jest :(
Powiedz mi czy masz zaplanowany poród czy czekacie na to aż sam się zacznie?
Czy rodzina rozumie już co przed Wami? Daje trochę wsparcia?
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

Offline Lara_Croft Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 4 sierpnia 2007
24 maja 2018, 17:59
Na razie czekamy. Nie będziemy specjalnie wywoływać, ze względu na blizne po cesarce z przed 1.5 roku.
Plan jest taki, że chcemy sn i takie są teraz "wytyczne" (że nawet po 1.5 roku od cesarki próbować sn). Szpital wybrany, razem z babeczkami z hospicjum rozmawialiśmy z ordynatorem oddziału neonatologicznego. Na początek czerwca planujemy też rozmowe z ordynatorem oddziału ginekologiczno położniczego.
Rzeczy przygotowane, ale niespakowane jeszcze.

A rodzina....... Mam wrażenie, że nadal nie chce wierzyć  :-[ za każdym razem gdy wracamy od gina padają takie pytania, jakby mieli nadzieję że wszystkie poprzednie badania, włącznie z genetycznymi się myliły  :-\
"Gdyby człowiek miał świadomość, co traci przez to, że nie może mieć dzieci, to by tego chyba nie zniósł tak po ludzku."

Marcel - 8.01.2017
Michał ❤ 29.05.2018

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
24 maja 2018, 19:48
Anulla jesteś kadrową? Właśnie o to mi chodzi, że jak ktos zarabiał 2.500 zł przez ostatnie 12 miesiecy to plus minus te 2.500 na zwolnieniu dostanie, powiedzmy raz bedzie to rowne raz roznica 100 zl ale nie np. 300-400zl mniej.

Mysia wlasnie o to mi chodzi, ze mniej wiecej jaka to jest roznica miesiecznie :)

Offline Madzia85 Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 19-07-2008
25 maja 2018, 05:20
Dziękujemy bardzo. Tak na szybko. Kasiu imiona to Zuzamna Maria i Julia Teresa. Drugie imiona po babciach. Dziewczynki sa kochane ale sypiam po 2 h.  :-(  Ciezko w szpitalu sie ogarnac gdy wszystko boli. Opisze wszystko jak bedziemy w domu. Trzymajcie kciuki by nas dzis wypuscili. Zalezy wszystko od badań.

szczęśliwa żona

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
25 maja 2018, 06:12
O to mi chodziło co Misia napisała. Ja dostałam podwyżkę tuż przed L4, ale dostałam średnia za 12 mcyy

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
25 maja 2018, 06:56
Do do L4 faktycznie jest to jakaś średnia, mnie zazwyczaj jednak wychodziło więcej niż normalnej wypłaty - właśnie, nie pamiętam, żeby było mniej. No ale w tą wyliczoną srednią wlicza się wszystkie przelewy od pracodawcy, więc premie i wczasy, i kasa na święta.

Magda, ogarniaj się, ogarniaj  ;) Już Cię właściwie powinno przestawać boleć, więc będzie łatwiej. Dużo zdrowia  :D

Lara, nawet nie mogę sobie wyobrazić co przechodzicie teraz. Jesteś mega dzielna. Nie wiem jaki Bóg ma plan, ale jestem pewna, że jakiś ma. Życzę Ci dużo siły  :przytul:
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
25 maja 2018, 08:27
Lara, tak mi bardzo serce ściska jak czytam twoje posty....Myślę bardzo często o Tobie i twoim maluszku.

"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
25 maja 2018, 08:36
Monijane aż tak to nie ma. Do średniej wchodzi wynagrodzenie i premie

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
25 maja 2018, 08:45
izulek, tak czy siak dostawałam zawsze więcej, mój mąż mówił, że ja niepoważna jestem, bo pracowałam będąc w ciąży, a przecież siedząc w domu miałam większą kasę  ::)
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline andzelika Kobieta

• Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 19.09.09
25 maja 2018, 09:22
Ja też dostawałam większą będąc na zwolnieniu.Bo doliczali premie kwartalne i 13. Więc opłacało się siedzieć na tym zwilnieniu ;D.

Offline Madinex Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 2012
25 maja 2018, 12:28
A ja dostałam mniej mimo podwyżki i średniej z roku z której wynikało że powinnam dostać więcej niż 100%. Kadrowa mi wytłumaczyła, że poszłam na zwolnienie i nie minęły 3 miesiące od mojego ostatniego l4 i naliczyła mi zwolnienie od pensji przed podwyżką, oczywiście macierzyński tez wyliczony od niższej podstawy. Jestem stratna 400/500 zł  miesięcznie:( Szkoda, ze nie wiedziałam o tym przepisie   wcześniej  :-\

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
25 maja 2018, 13:41
A ja dostałam mniej mimo podwyżki i średniej z roku z której wynikało że powinnam dostać więcej niż 100%. Kadrowa mi wytłumaczyła, że poszłam na zwolnienie i nie minęły 3 miesiące od mojego ostatniego l4 i naliczyła mi zwolnienie od pensji przed podwyżką, oczywiście macierzyński tez wyliczony od niższej podstawy. Jestem stratna 400/500 zł  miesięcznie:( Szkoda, ze nie wiedziałam o tym przepisie   wcześniej  :-\

Miałam taką samą sytuację w pierwszej ciąży ;)

W IIgiej juz tego pilnowałam.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"