e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Pogaduchy ciężarówek  (Przeczytany 1710800 razy)

Offline mala_mi Kobieta

Odp: Pogaduchy ciężarówek
29 października 2018, 09:11
Ja też nie lubię tej zmiany czasu. Wrrr. Co tu dzieciom się dziwić. Mam nadzieję, że to ostatni raz.

8 tygodni? Wow. Długa przerwa. Ale miałaś wizytę między czasie tylko bez usg?

My mieliśmy na weekend gości z niespełna 4msc maluszkiem. Był mega grzeczny, co dziwne, bo mama strasznie na niego narzeka. Ale moze tylko w domu pokazuje rożki  :) nie mogę w to uwierzyć, że już wkrótce to nasz synek będzie z nami

Offline andzelika Kobieta

• Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 19.09.09
29 października 2018, 09:22
Tak wizyty mam co 4 tygodnie.Ale ostatnio stwierdził że nie ma potrzeby robić USG.Sprawdzil tętno, dal skierowanie do diabetologa, skierowanie na badania i zwolnienie.

Offline basimir Kobieta

29 października 2018, 12:35
Ale ten czas leci dziewczyny. Zaraz kolejna będzie na porodówce  :)

U nas mała też daje popalić, potrafi praktycznie cały dzień nie spać przy czym płacze, że chce spać, a wtedy praktycznie nic nie pomaga jej, nawet noszenie na rękach...

Łobuziak 21.11.2013
Aniołek (*) 25.06.2015

Offline mala_mi Kobieta

29 października 2018, 13:31
Dobrze, ze czas leci :P chociaz... strasznie sie boje, bo to moj pierwszy poród. Nie boje sie nawet tak bardzo bolu, a calej tej fizjologii. Nie wiem czego sie spodziewać.

Basia a jak starszy brat?

Offline anulla_p Kobieta

30 października 2018, 15:05
Ja się porodu nie bałam. Bałam się natomiast tego co będzie jak już wrócimy do domu. Co ja mam z tym dzieckiem robić? Jak? Kiedy? A jak zacznie płakać to znaczy, że czego ono ode mnie chce? ;D ;D ;D

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

• Chuck Norris
30 października 2018, 15:40
Ja już po wizycie wszytko gra i buczy.Mala ma wymiary na 31 tydzień.Wazy 1.5 kg.I nie chciała pokazać buzi uparciuch
Szyjka zamknięta, blizna ok. Rozwiązanie najwcześniej 39 tydzień :-\ ( jak ja wytrzymam ).Dostałam żelazo do łykania bo wyniki takie sobie.

A porodu  ( czytaj cesarki ;D) to się nie bałam i jakoś nie boję - jeszcze :D
« Ostatnia zmiana: 30 października 2018, 19:29 wysłana przez ~Ania~ »
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline mala_mi Kobieta

30 października 2018, 19:14
Super wieści Angelika !!! Duza dziewczyna :) a jakie macie ułożenie?

Ja z kolei w ogóle nie boję się tego, co po porodzie. Z racji mojego wykształcenia, pracy, doświadczeń, nie przeraża mnie to, mam to oswojone i "przerobione". Chociaż to będzie MOJE, więc będzie inaczej :)

Byłam dzisiaj z mamą u onkologa i na mammografii. Potem pojechałam do endokrynologa i do Babci. Stamtąd odebrał mnie D. Zawieźliśmy ją na cmentarz. Trochę nam zeszło... niedawno wróciłam do domu. Muszę ugotować szybko jakiś obiad dla D. na jutro do pracy, a wychodzi o 5.45 wyjątkowo:(

• Chuck Norris
30 października 2018, 19:23
U mnie ułożenie poprzeczne

Offline mala_mi Kobieta

30 października 2018, 19:28
Też w tym tygodniu, w którym jesteś miałam poprzeczne. Na szczęście Mały się obrócił i mam nadzieję, że w główkowej pozycji pozostał. Ale dla Ciebie nie ma to chyba większego znaczenia skoro i tak cc?

• Chuck Norris
30 października 2018, 20:04
Przy pierwszej ciąży Kacper był odwrócony główka w dół i byłam nastawiona na poród naturalny, ale w nocy tętno zaczęło zanikać  i skończyło się CC.
A teraz skoro mam wybór również zostaje przy CC.

Offline mala_mi Kobieta

30 października 2018, 20:52
Pewnych rzeczy nie można przewidzieć  :) ale fajnie widziec Wasze pozytywne nastawienie do porodu :P moze mi sie udzieli hehe

Offline Vivka Kobieta

31 października 2018, 09:25
Ja się porodu nie bałam. Bałam się natomiast tego co będzie jak już wrócimy do domu. Co ja mam z tym dzieckiem robić? Jak? Kiedy? A jak zacznie płakać to znaczy, że czego ono ode mnie chce? ;D ;D ;D

Też miałam takie myśli ;) i zamiast miłości po porodzie to czułam raczej strach i ogrom odpowiedzialności... martwiłam się czy będę wiedziała kiedy ją przewinąć, kiedy nakarmić, że zapomnę coś zrobić :P no ale to i tak przyszło naturalnie i intuicyjnie :)

Offline Lara_Croft Kobieta

31 października 2018, 10:29
Pamiętam, że jakoś przed porodem wpadł mi w ręce artykuł, że dziecko inaczej płacze gdy jest głodne, a inaczej gdy ma mokro. A gdzie tam- Marcel płakał tak samo. Ale po bardzo krótkim czasie - przez rutynę (bo jadł co 3h) wiedzieliśmy czy akurat jest pora na karmienie, czy ma mokro  ;D
"Gdyby człowiek miał świadomość, co traci przez to, że nie może mieć dzieci, to by tego chyba nie zniósł tak po ludzku."

Marcel - 8.01.2017
Michał ❤ 29.05.2018
Dzidzia - czekamy

• Chuck Norris
31 października 2018, 10:46
Za tydzień wyjeżdżamy na weekend w góry
mamy hotel z basenami ii  w związku z tym pytanie czy mogę  korzystać z basenu? Wczoraj zapomniałam sie spytać lekarza.

Offline mala_mi Kobieta

31 października 2018, 12:14
Generalnie o ile nie masz powikłań to tak. Taką informację ja uzyskałam :) oczywiście nie gorące źródła itp. Dla świętego spokoju zadzwoniłabym do gin.

• Chuck Norris
31 października 2018, 15:07
Dzięki mala_mi mam zielone światło od swojego lekarza nie tylko na basen ale i na jacuzzi

Offline mala_mi Kobieta

31 października 2018, 18:02
Serio? Ale super :) mi strasznie brakuje goracych kapieli i jacuzzi wlasnie, niestety trochę muszę jeszcze zaczekac. Za to pamiętam, jak dzien przed tym jak dowiedziałam sie, ze jestem w ciazy, bylismy w Warszawie, mielismy nocleg w świetnym hotelu i w pokoju mielismy wlasnie wanne z hydromasazem, wzielam mega goraca kąpiel z solami, pamiętam do dzis :P następnego dnia zrobiłam test i wiecej pluskow juz nie było hehe

Offline ciriness

1 listopada 2018, 09:37
Ja bym nie weszła do jacuzzi w ciąży ze względu na temp. i mnogość bakterii...

Dziewczyny czy któraś z Was miała zagrożenie porodem przedwczesnym ze względu na niezidentyfikowane krwawienie i to się nie zdarzyło?

Offline mala_mi Kobieta

1 listopada 2018, 18:32
Moim wielkim marzeniem było pływanie w ciąży i aqua aerobik. Niestety przez całą ciążę nie dostałam na to zgody.

Meldujemy się po wizycie. Malutki waży już 2500g. Niezły skok! Ostatnia wizyta 1800g , teraz 2500g. Szyjka ok. Trzymamy się nieźle. Łożysko wydolne, dalej brzeżnie przodujące, ale mamy zgodę na sn. Lekarz miał dziś więcej czasu i zrobił nam też 3/4d z własnej inicjatywy :) widzieliśmy najslodszą buźkę na świecie! Kolejna wizyta za tydzień. Lekarz mówił, że fajnie byłoby wytrzymać do 22.11, potem rodzimy :P cokolwiek miałoby to znaczyć! Najważniejsze, że wszystko we względnym porządku. Niepokoją mnie tylko dwie rzeczy. Od paru dni puchną mi stopy i palce u rąk. Co prawda raczej wieczorem, ale wcześniej nawet w wielkie upały nie miałam z tym problemów. Druga sprawa... nie śpię w  nocy... 1-2 zasypiam, 3 budzę się  (wc, niewygogodnie, ogromne cierpnięcie jednej dłoni). Przeczekać czy sprobować jakiegoś żelu maści itp. ?

Offline sylwiq Kobieta

1 listopada 2018, 18:33
Dzięki mala_mi mam zielone światło od swojego lekarza nie tylko na basen ale i na jacuzzi
Moj znow basen bardzo mi polecal ale jacuzzi odradzil kategorycznie

1 listopada 2018, 23:38
Jacuzzi sobie odpuść

Ciri pierwsze słyszę żeby krwawienie było niezidentyfikowane ... może trzeba jeszcze raz wykonać usg żeby potwierdzić brak krwiaka?
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

Offline monijane Kobieta

2 listopada 2018, 07:16
mala_mi to są niestety przypadłości ciężarówek  ;)
Mnie przy Agacie tak w puchly ręce, że trcilam w nich czucie i nie byłam w stanie utrzymać łyżki przy obiedzie. W nocy z kolei tak bolały, że wyłam z bólu. Co do nocnych pobudek, też je pamiętam. Pamiętam, że na początku było roku, potem pić, potem gorąco, potem niewygodnie, potem mąż akurat za głośno oddychał, no i znowu roku... I tak prze dwie godziny  :mdleje:

Tak, czy siak warto powiedzieć lekarzowi co Ci dolega. Przy Dawidzie brałam tabletki na obrzęki, bo mało sikałam...
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline mala_mi Kobieta

2 listopada 2018, 07:35
Oczywiście powiedziałam lekarzowi o tym. Po wykluczeniu cukrzycy, złego ciśnienia, białka w moczu, przy braku opuchlizny twarzy, stwierdził, że trzeba przetrzymać. Ręce mrowią od kręgosłupa, a obrzęki w końcu musiały mnie dopaść :P myślałam, że  może znacie jakieś domowe sposoby, albo stosowałyscie cos fajnego.

Niezidentyfikowane krwawienia mogą się chyba pojawiać na samym początku ciąży.  Tak było w moim przypadku (aczkolwiek potem chyba odkrylismy przyczynę). Lekarz tłumaczył mi, że dopóki trofoblast nie wypełnia całej macicy, która jest mocno przekrwiona w tej fazie, to mogą pojawiać się krwiste plamienia. Tyle, że wtedy ciężko mówić o ryzyku porodu przedczesnego. Ja krwawiłam sporadycznie do 15 tyg. Byłam w szpitalu, gdzie nie wykryto niczego. Na kontroli okazało się że to dwa krwiaki, dodatkowo kosmowka zaslaniala ujscie szyjki macicy, tworzące się później łożysko umiejscowione było centralnie - to wszystko sprzyja krwawieniom. Myślę, że warto drążyć temat - gdy znasz przyczynę, łatwiej odpowiednio zareagować.

Offline monijane Kobieta

2 listopada 2018, 07:40
Zamiast roku miało być siku oczywiście  ;D
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline ciriness

2 listopada 2018, 07:43
Masakra mówię Wam, moja dobra koleżanka leży w szpitalu w 34 t.c. właśnie z krwawieniem, jednego dnia jest mega dużo, drugiego mniej, trzeciego wcale i w kółko, no i w badaniach czysto. Mówią, że albo poród się rozkręca albo łożysko odkleja...ale nadal czekają.

Offline mala_mi Kobieta

2 listopada 2018, 08:25
Ważne, że zostawili ją w szpitalu. Chociaż dziwne, że nie znajdują przyczyny. A wcześniej nie miała problemów z łożyskiem? Trzymam kciuki za nią.

2 listopada 2018, 11:09
Ciri najważniejsze ze leży w szpitalu. Na końcówce krwawienia już faktycznie mogą być spowodowane zbliżającym się porodem a to łożysko jest alarmujące i lepiej żeby mieli na nią oko
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

Offline ciriness

2 listopada 2018, 12:49
Ciąża była idealna. Masakra załamana jest bo mówią że do porodu nie wyjdzie... Ten ludzi organizm to jednak dziwna sprawa.

No nic dzięki dziewczyny.

Offline mala_mi Kobieta

2 listopada 2018, 13:02
Czyli jestesmy mniej więcej w tym samym tc. Pobyt w szpitalu to nic przyjemnego, ale chyba lepiej mieć wszystko pod kontrolą. A jak maluszek? 

Offline justyna85 Kobieta

3 listopada 2018, 13:20
ja do jacuzzi chodziłam w ciązy , ale my mamy swoje w domu , więc o bakterie się nie martwiłam ,że jakieś obce osoby mi tam właziły :p i temp też sobie ustawiałam niższą